PEK TELEGRAAF. ADVERTENTIES. ■Jerheid. En zoo wijmet uwe hulp, dezen voor het vaderland heilzamen. uitslag mogen bereiken, dan zullen wij gelooven een werk te hebben ge- daan dat onder de tegenwoordige omstandigheden ten zeerste strekken zal tot het gemeenschappelijk belang van de kamers, van de republiek en van frankrijk. De heer Duclerq, het hoofd van het nieuwe kabinet, werd 9 November 1812 te Bagnères de Bigorre geboren en begon zijne loopbaan als corrector ,in eene drukkerij. Onder de Julij-regering werd hij medewerker van ver scheiden republikeinsche bladen en schreef hij artikelen voor den //Diclion- naire Politique" van Pagnerre. Na de Februarrj-omwenteling werd hij bij zitter van de Parjjsche mairie, daarna onder secretaris van staat aan het ministerie van financiën en eindelijk hoofd van dat departement. In de 1 nationale vergadering stemde hij met de linkerzijde en hij legde zijne porte feuille neder toen dit ligchaam na den Juljj-opstand den staat van beleg 1 afkondigde. Onder het tweede keizerrijk trok hij zich geheel in het ambte- 1 loos leven terug en eerst na 4 September 1870 verscheen hij weder op het staatkundig tooneel. Hij werd door de nationale vergadering tot vice-presi- 1 dent gekozen en na de instelling van den senaat tot lid daarvan benoemd, t Hij was na 1870, wat de politiek betreft, een geestverwant van Thiers. I Door eenige grondeigenaren is te Parjjs eene straat gebouwdwelke de Malesherbes-boulevard met den Bereire-boulevard verbonden zij hadden daaraan den naam gegeven van //Juliette Lambert", den pseudonym van mevr. Edmond Adam. De gemeenteraad, zonder zich hieraan testoren, noemde de straat naar de wiskundige Sophie Germain. De eigenaars, hier over verbolgen, hebben een adres aan den raad gezondenverklarende, dat, zoo deze bij zijn besluit bljjltzjj de straat eenvoudig voor het verkeer zullen sluiten, hetgeen, zeggen zy, de stad op 500,000 fres. aan verschil- lende heffingen te staan zou komen. Bovendien trekken zij een aanbod om fgue nieuwe onmisbare markt aan te leggen in. Volgens officiële opgave heeft het getal ongelukkigen, die door de gasontploffing in de rue Frawjois Miron te Parijs gedood werden, 10 bedra- gen, en beliep hel getal gekwetsten 65, onder welke elf brandweermannen, die nog in het gasthuis verpleegd worden. r Nabij Parijs gingen Zondag drie broeders uit varen en de oudste, die zwemmen kon, ontkleedde zich en sprong in de Seine, doch zonk spoedig. I, Zjjn tweede broeder, ofschoon niet kunnende zwemmen, sprong hem ter tl hulp, doch de drenkeling klemde zich aan hem vast en belette dus elke li beweging. Beiden, door den stroom medegesleeptverdronken en toen de overgebleven broeder door geschreeuw hulp deed opdagen, was het te laat. j, Door het hof van assises te Versailles zal behandeld worden de zaak van den Parijsehen apotheker Fenayroubeschuldigd van moord. Deze man I was vroeger gehuwd met een meisje van 17 jaar, en dat huwelijk was zeer ongelukkig, want hij was ruw van aard, oploopend van karakter en ver- slaafd aan hel spel. Door het laatste bragt hij veel tijd buiten zijne woning door en liet de zorg voor zjjne apotheek aan een jeugdige bediende over. j Het gevolg hiervan was, dat er eene intime betrekking ontstond tusschen de vrouw vau den apotheker en zyn bediende, die daarvan ook geen geheim maakten. Fenayrou liet zich daarom ook soms bedreigingen.tegen zijne vrouw ontvallen, maar deze bewaarde altijd het stilzwijgen. Aubert.de bediende, moest voor een jaar l>jj hel leger in dienst tredenen de apotheker ,1 nam dientengevolge etn anderen bediende Na zijne terugkomst wist Aubcrt J zich echter weder bjj den apotheker in te dringen, zoodal deze hem alleen voor den kost weder iii huis nam. Later kreeg de apotheker, door jalousie, twist met Aubert en joeg hem de deur uit. De vrouw wilde de betrekking evenwel aanhouden, maar Aubert scheen toen van haar af te willen, daar hij kans zag om zich als apotheker te vestigen. De vrouw troostte zich daarover en deed een anderen minnaar op. Fenayrou vond echter op zekeren ,j dag in zijne woning een brief, door Aubert aan zijne vrouw geschreven, en (i nam daaruit aanleiding om van haar eeue volledige schuldbekentenis te vor- deren, onder belofte van vergeving. De vrouw.voldeed hieraan, maar toen j[ verklaarde Fenayrou, in woede ontstoken, dat hij alles zou vergeven, indien j, zjj hem behulpzaam wilde wezen in zijne wraakoefening. De vrouw gaf toe, schreef aan Aubert en lokte dezen uit, oqder aanbieding van een gelde- Ijjk voorschot, waaraan hij behoefte had, tot eene zamenkomst in een op trekje nabij Parijs. Toen Aubert daar binnen was getreden werd hij door P Fenayrou en diens broeder met hamerslagen en degenstooten afgemaakt. H Het lijk werd, met bijvoeging van eene plat geslagen looden pijp, in een k'ead gewikkeld en in hel water geworpen, maar in weerwil van die voor- j6 zorgen, werd hel drijvende opgcvischt. In een veld bij Dun, in het dep*. Vienne, zijn onlangs bij een onweder vier personen, die in liet veld werkten, door den bliksem getroffen. Twee werden onmiddellijk gedood en de twee anderen gevaarlijk gewond. Aan I allen waren de kleederen van het lijf gerukt. Een vijfde persoon, die bij hen was, bleef geheel ongedeerd. lot DUITICBLASD. li Dezer dagen liet Ie Eupen, in de Bijnprovincie, een heer zich scheren, >ii toen het hem voorkwamdat de barbier zich zonderling gedroeg en allerlei li verdachte bewegingen maakte met het mes. In zjjnen angst vatte hij den ui man bij de beide armen en duwde hem terug. De barbier viel néér en gaf j den geest, lfij was door eene beroerte getroffen. oi Naar men uit Kopenhagen meldt worden in Denemarken en ook in ju Noorwegen comité's zamengesteld om de bewoners van IJsland te hulp te Int komen. Ten gevolge van het zeer ongunstige weder is de veestapel aldaar ii voor het grootste gedeelte door ziekte en gebrek bezweken, zoodat men O een groolen noodzoo al geen hongersnoodkan te gemoet zien. li' OOITENRIJK. In de laatstverloopen weken werden 739 uitgeweken Israëliten van de II Oostenrjjksche grenzen naar Busland teruggezonden. Te Brody bevinden er zich thans nog 6121. De //Alliance Israelite" te Parijs heeft besloten 300 1(! gezinnen, beslaande uil ongeveer 1200 personen, te doen overkomen, die deels te Parijs, deels elders in Frankrijk zich zullen vestigen. Deze gunst zal alleen bewezen worden aan die vlugtelingen, welke hljjk geven in staat te zijn door het uitoefenen van een nuttig handwerk in hun onderhoud te voorzien. Het comité Ie Brody heeit besloten aan deOoslenrijksclie regering vergunning te vragen voor eenige honderden Joodsche gezinnen, om zich definitief in Oostenrijk te vestigen. ALEXANDRIE, 8 Augustus, zes nnr des avonds. De Téméraire, voor Ramleh geankerd, heeft gevuurd op de voorposten van den vyand. daar deze poogden te avanceren. Door de commissie van toezigt op den watervoor raad is bekend gemaakt dat er van Maandag af slechts gedurende vier uren daags water zal worden uitgereikt. Het dagelijksch rantsoen per hoofd is bepaald op 29 liter. LONDEN, 8 Augustus. Het lagerhuis behandelde de amendementen van het hoogerhuis op de wet betreffende de achterstallige pacht. Nadat Glad stone zekere concessiën had aangekondigd, werd Salisbury's eerste amende ment met 293 tegen 157 stemmen verworpen, en Gladstone's gewijzigd artikel daarvoor in de plaats gesteld. Het lagerhuis heeft ook de overige amendementen op de wet betreffende de achterstallige pacht, volgens liet voorstel der regering, met groote meer derheid aangenomen. LONDEN, 9 Augustus. De Times meldt uit Ale.xandrië van den 8'": </De Ivhedive heeft eene proclamatie aan het Egyptische volk uitgevaardigd waarbij Arabi tot rebel verklaard wordt". KONSTANTINOPEL8 Augustus. De conferentie zal morgen over liet voorstel-Corli betreffende de bescherming van het Suez-kanaal beraadslagen. Alle mogendheden, die aan dit protectoraat willen deelnemen, zullen, vol gens het voorstel, toegelaten worden. ALEXANDRIE, 8 Augustus. Heden namiddag rukte een klein detachement cavalerie van Esbet Kurschild vooruit nqar Ramleh; de Engelschen gaven vuur en weldra was de vijand tot den aftogt genoopt. De toestand der ge kwetsten in het eerste gevecht wordt beter. Aan de troepen werd heden eene boodschap der koningin voorgelezen, waarin zij hen prijst voor hunne betoonde dapperheid. De vrees voor watergebrek neemt toe, ten gevolge van den terugkeer van een groot aantal uitgewekenen. Elke boot brengt ze aan; voornamelijk Italianen en Grieken. PENZANCE. 9 Augustus. Woensdag morgen is de paketboot Dlosel, van de Nordd. Lloyd, gaande van Southampton naar New-York, bij Lizard ver- 4 gaan. De toestand is hagchelijk. De passagiers worden aan land gebragt. EtttgcvlijRc &tanb, Van 3 tot en met 9 Augustus 1882. BEVALLEN: II. Rij, geb. Lardee, Z. M. Rosdorff, geb. de Kruis, D. T. Re- tel, geb. Boorman, D. M. E. v. Dam, geb. Dool, Z. J. v. Leeuwen, geb. Bink. Z. M. C. de Ruiter, geb. v. d. Tempel, Z. J. v. d. Reyden, geb. Jasperse. Z. II L. v. d. Kolk, geb. Commijs, I). S. C. Jansen, geb. Flippo. Z. J. Borclié. geb. Boterman, Z. - J. M. v. d lley, geb. Lamair, D. J. M. Meiners, geb. Henierik. D. 11. J. Lama», geb. Blom, Z. M. C. v. Leeuwen, geb. v. Helden, D. J. Horrce, geb. Leemans, Z. N. de Winter, geb. Schild, D. J. v. Egmond, geb. de Bruin, D. GEHUWD: Mr. W. van der Vlagt, jm. en A. Rauwenhofl, jd. II. Ailing, jm. en S. A Borsboom, jd. J. Schoondermark, jm. en C. H. van Loghem, jd. F. A. M. J. van der Eerden, jm. en M. C. A. Vollebregt, jd. E. Kerkhoven, wed', en A. Visser, wed'. J. Wolters, wedr. en G. den Haas, wed'. A. van der Walle, jm. en L. Poelijoe, jd. C. Colpa, jm. en A. de Jongh, jd. W. Mark, jm. en 11. C. M. E. P. Timmers, jd. P. Lezwijn. jm. en J. A A. lloofl, jd. A. C. Milikan, jm. en M. G. van Hees.jd. D. A. A. Bonebakker, jm en M. de Klerk, jd. W. H. Marks, jm. en M. Boom, jd. C. L. de Liefde, wed', en A. L. Pilger, jd. J. P. Verhagen, jm. en C. A. Logman, jd. - C. L. van Wijk. jm, en G. Overduyn. jd. OVERLEDEN: K. Duin, Z., 23 j. M. Gans,'geb. Reinliard. 41 j. J. Fakkel, Z., 2 uren. C. E. Drogman, D., 5 w. M. C. Japikse, geb. Vogelenzang, wed. 75 j. J. A. de Mey,43 j. J. W. van der Steen, D„ 6 m. J. M. B. Kortmann, D„ 5 j. J. E. P. van der Aar, D.,20j. F. I,. Biegman Vr., 73 j. J, Larre- wyn, wedr„ 79 j. A. Hogendoorn, D., 12 w. J. Backer, geb. Meinders. 32j. F. Nieuwenhoven, Z., 3 w. A. van Vliet, wed'., 73 j. E. M. J. Leugering, Z., 25 j. J. II. van Welse, geb. Jong, wed. 76 j, N. van Went, 63 j. G. van Zonneveld, Z., 2 j. P. Bekooy, Z., 11 m. E. Dumortier, geb. Loeber, Z. levenl. J. Forken, geb. Vollebregt, 45 j. J. L. van Wijk.Z., 6 m. N. J. Koet, 63 j. Geeven, 60 j. M. J. Veldkamp, Z., 1 m. C. J. E. van Dom melen, geb. Sormani, D. levenl. Getrouwd: M'. L. M. J. H. KERSTENS, vail Leiden en E. C. VERSTRAATEN, die levens hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Wanboy, 8 Augustus 1882. De Heer en Mevrouw VISSERING CORVER betuigeu hunnen dank aan vrienden en bekenden voor de blijken van deelneming, die zij mochten ont vangen bij het overlijden hunner dochter JOHANNA VISSERING, Echtgenoot van den Heer M'. C. J. A. SPIERING, Ie druhem.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3