PER TELEGRAAF. cinel met het oog op hel verbond der mogendheden. Hij eischte van Frey- cinet' categorische ophelderingen. Niettemin erkende hij dat, hoe des mi nisters antwoord ook mogt luiden, hel crediet niet kon geweigerd worden, ne heer Gambetta herinnerde dat lord Lyon's schrijven van 6 Januarij liet officiële en bindende zegel was op de overeenstemming tusschen Engeland en Frankrijk. De heer Freycinet zeide dat de Egyptische quaestie de nala tenschap was van de voorgaande regeringen. De huidige crisis sproot voort uit administratieve misbruiken. Egyple's aspiraliën verdienen de aandacht van Europa. Men moet er de orde herstellen, doch tevens trachten de in stellingen des lands te wijzigen. Sedert de gebeurtenissen te Alexandrië had Frankrijk het regt tot gewapende tussehenkomst; doch de regering begreep dat het vraagstuk moest worden opgelost met de instemming van gansch Europa. De overeenkomst met Engeland was nooit verbroken, liet is Frankrijk's pligtde vrijheid te verzekeren van het Suez-kanaal, en hier omtrent was gisteren mei Engeland eene overeenkomst getroffen. Ik heb, zeide de minister, geen schitterende vertooning gezocht, maar ik heb mijn land gediend. De heer Gamhetla wenschle Freycinet geluk met hel in stand houden van het verbond met Engeland. Hij beschouwde de tussehen komst van Turkjje als noolottig voor de kolonisatie van Egypte, en wenschte geldelijke oflers gebragt te zienten einde het land te ontrukken aan het Muzelmansche fanatisme. De heer Freycinet zeide dat hij vóór het recès een bijzonder ontwerp belreflende deze aangelegenheid aan de kamer zou voorleggen. -- Te Marseille en Toulon is bevel ontvangen zes transportschepen gereed ie maken tol het aa» boord nemen van troepen. Zij kunnen meer dan 12000 man bergen. De /ilgesiras zal bovendien artillerie en paarden aan boord krijgen Uit Tunis meldt men. dat de spoortrein van die stad naar Golella in botsing is gekomen met een anderen trein en dat verscheidene personen ge kwetst zijn Het zendelingen-etablissement van de Franschen te Tonkin is door de C.hinezen aangevallen. De zendelingen hebben zich dapper geweerd door uit de vensters te schieten. Met hulp van de Annamitische Christenen heb ben zjj de aanvallers weten te verjagen. It V 1 T 8 C II L .4 N II. De centrale Vereeniging voor handels-geographie te Herlijn heeft betref fende den in Nieuw-Zeeland op eene onverklaarbare wijze verdwenen luite nant Fiirn, uit Leipzig, het berigt ontvangen, dat hij bij Coromandel aan de oostkust van den lloukarigolf verdwaald en daar omgekomen moet zijn De dagbladen melden, dat de Duitsche consul te Gaïro op 15 Julij met 300 aldaar nog vertoevende landgenooten per extra-trein naar Ismaïla is vertrokken en aldaar onder militair geleide veilig is aangekomen, om ver der naar Dort-Saïd te gaan. Naar men meldt heeft de terugkeer van uitgeweken Russische Israëliten naar hun vaderland een gunstig verloop. Van 9 tot 11 Julij zijn 850 vlugtelingen teruggekeerd, en men hoopte, indien de Russische overlieden den overgang op Russisch grondgebied eeuigzins gemakkelijk wilden maken, eiken dag 400 uitgewekenen naar hun vaderland terug te kunnen zenden. ItllgLAND. Naar men uit St. Pc:crsburg meldt wordt in de stad Nishui Nowgorod en omstreken voor den duur van de jaarmarkt van Julij tol September de kleine staal van beleg afgekondigd, in het belang der openbare veiligheid. O O 9 T-I KII1Ë BATAVIA, 13 Junij. Met zekerheid kunnen wjj mededeglen, zegt het Bat. Ilit., dat Z. E. de gouverneur-generaal, vergezeld van den algemeciien secretaris en drie adjudanten, op den lh'"* Julij a. s. naar Soerabaija zal vertrekken. Eene soin van/6000 is ter beschikking gesteld van den resident van Soerabaija ter bestrijding der uitgaven, verbonden aan het door Z. E. den gouverneur- generaal aan dat gewest te brengen bezoek. De Java-Bode meldt: Wij vernemen, dat het bestuur alhier van Be- zoekie het berigt heeft ontvangendat daar de cholera ppidcmisch heerscht, met verzoek cm op de van die plaats komende schepen en vaartuigen de quarantaine te doen toepassen Uit Sumatra's Oostkust wordt gemeld dat de cholera daar zeer toeneemt. In den laatsten tijd maakt zij in dat gewest, ook onder Europeanen, veel slagtollers. Zeer opzienbarende en door de omstandigheden uiterst treurige gevallen zijn ons ter oore gekomen. In den nacht van Zaturdag op Zondag is alhier overledeu mgr. J. Lijnen, een man, die 34 jaren lang als R. K. geestelijke in Nedcrl. Indië ijverig werkzaam is geweest. Volgens hel Soer. Hbl. vertrekken van Soerabaija vele jonge lieden naar Baljan om hun geluk aldaar te beproeven Zij geven daaraan de voor keur, boven het dienen als klerken bij deu handel, langer dan 15 of 20 jaar, zonder vooruitzigt van tractemeuts-verhooging. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den 1<» commies bij de algem. rekenkamer J. Warnars; aan den reident van Banjoewangi, gecomm. voor de zaken van Bali en Lombok. W. F. K. L. de Vogel; aan den onderw. 3e kl. bij het openb. lager onderw. D. E. N. Selier; aan den onderw. 2e kl. bij het openb. lager onderw. D. A. üelmar; aan den commies 3e kl. bij de post- en telegr.-diensl P. C. Baay; aan den 2eD com mies bij de dienst der staatsspoorwegen op Java C. Hagedoorn; aan den commies 2' kl. bij de post- en telegr.-dienst I. L. J. Verenet; aan den 2'" commies op het resid.-kantoor te Bandong (Preanger-Regenlsch.) C. J. 11. van Egeraat; aan den 3" commies op het bureau van den chef over de ge- neesk. dienst J. Gorter; aan den 3'° commies bij de algem. rekenkamer J. W. F. Adels. Ontslagen: eervol, de 3* commies bij de algem. rekenkamer H. Tollens; de resident van Bagelen W. Ligtvoet; de gewezen tolk bij den controleur te Kadjaug D. H Fransz. Benoemd: tot officier van justitie bij den raad van justitie te Makassar, de president van dat collegie mr. J. J. W. Scholten; tol voorzitter van de landraden te Makassar, Maros, Pan- kadjene, Segerie en Tjamba, de omgaande regler in het gouv. Celebes en Onderhoorigheden mr. P. H. T. Junius; tot voorzitter van de landraden te Bonthain, Djeneponto, Alloe en Takalar, de 2e subst.-griffier bjj den raad van justitie mr. H. C. Lammers van Toorenburg; tot subst.-officier van jus titie bg den raad van justitie te Makassar, de ambtenaar voor de reglerl. magt ntr. H. Schuyten; tot leeraar in de Fransche taal- en hare letterkunde bij de hoogere burgerschool te Soerabaija, A. Wijngaard, thans tijdelijk leeraar aan de hoogere burgerschool te Samarang; tot resident van Bali en Lombok, de adsist.-resident van Deli (Oostkust van Sumatra) A. A. Hoos; tot raadsheer in het hooggeregtshof van Ned.-Indië, de advocaat-generaal bij gemeld hof mr. J. D. Peereboom Voller; lol lid in het hoog milit. geregls- hof van Ned.-Indië, de gepens. kolonel der inf. van hel Ned-Indische leger J. V.- Kriesfeld; tot onderw. 2' kl. bij hel openb. lager onderw.de onderw. 3e kl. G. Valk, P. Backum Pastoor en D. F. Visser; tot directrice, tevens leerares in de Hoogduitsche taal- en letterkunde, de part. onderw. te Bata via mej. V. van der Plaats: tot leerares in de Engelsche taal, de Itoofd- onderw. aan de openb. le lagere meisjesschool A. M. Gerth van Wijk; tot leerares in de Nederl. taal, de hulponderw. aan de openb. lagere meisjes school te Padang (Sumatra's Westkust) mej. H. S. G. Buys; tol leerares in de Fransche taal, de hulponderw. bij hel openb. lager onderw., mej. M. A. Muyderman. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den kapt. der inf. J. H. Schwab; aan den le° luit. der inf F. R. de Vries Hofman. Ontslagen: op verzoek, eervol, de officier van gezondh. 1« kl. N. P. van der Stok. Bevorderd: bij het wapen der genie, lot kapt.,°de 1' luit. G. Uoogeuboom; bij het wapen der infanterie, tot luit-kolonel, de majoors J. Rüvekamp, W. A. Cobiyn, beiden thans met verlof in Neder land, en E. Perné; tot kapt., de 1' luitt. R. 11. van Schaik. J. llessc(thans op reis naar Nederland), W. P. A. Slcenmeijer en W. F. Kroesen; tot 1" luit., de 2e luitt. J. A. W. Weustmaun, P. A. H. van der Haas, T. 11. van Haeften, M. G. E. L. von Schauroth en G. J. H. Bruynis. ALEXANDRIE. 18 July. Het plan om Ramleh te bezetten is opgegeven. De Engelsche admiraal verklaart dat zijn ééuig doel is het herstellen van vrede en orde zonder verder bloedvergieten. De matrozen zullen heden van de dienst aan wal ontheven worden; 500 mariniers zullen zeven punten in de stad bezetten, om behoorlijk wacht te houden. De inlandsche politie begint in functie te treden. Engelscbe patrouilles hebben last om alle per sonen, ook Europeanen, die messen of revolvers bij zich dragen, te out wa penen. De inlanders keeren in grooten getale binnen de stad terug. Ver scheidene Ettropcsche winkels werden heden weer geoj end. LISSABON, 18 Julij. Morgen worden de kamers gesloten, nadat de voor gestelde rigiing van den Portugcschen spoorweg, iu verbinding met den Spaanscheu spoorweg, die door Salamanca loopt, het onderwerp «au heftige en langdurige discussies geweest en aangenomen is. Terwijl deze quaestie iu het parlement behandeld werd. hadden er verscheidene rumoerige meetings plaats, en werd de goede orde ernstig bedreigd, maar nergens toch ver stoord. Thans heerscht ovreal volkomen rust. Te Oporto is het berigt. dat het parlement de voorgestelde rigting goedgekeurd heeftmet openbare vreugdebewijzen begroet. LONDEN, 19 Julg. De Times twijfelt of de Porie, onder voorwaarden haar door de mogendheden gesteld, troepen naar Egypte zal zenden, en acht het waarschijnlyk dat tot een Europesche tussehenkomst, onder ge meenschappelijke bekrachtiging van de mogendheden, besloten zal worden ten gevolge van de houding door Frankrijk aangenomen. ALEXANDRIE, 19 Julij, ten 11 ure. O.) De geruchten omtrent het vermoorden van Christenen te Tanlah en te Kafrelzajat worden bevestigd. Te Cairo heerscht groote ongerustheid, olschoon er tot hiertoe nog geeue wan ordelijkheid heeft plaatsgehad. De politie te Cairo stelt alle pogingen iu het werk om de orde te handhaven, maar er bestaat vrees voor de veiligheid van bezittin gen der Europeanen, daar bijna al de troepen naar Kafrelzajat zijn gezon den. Ai de consuls en al de Europeanen hebben Cairo verlaten, uitgezon derd twintig Duiischers, die weigerden te vertrekken. Isut'gctrltjfic ÏSlattb. Van 13 tot en met 19 Julij 1882. BEVALLEN: A. Erades, geb. llemerik, Z. S. v. d. Berg, geb. v. Berkel, Z. A. 11. W. Hoogeveen, geb. Bos, D. M. J. PfijfTer, geb. de Graaf}, Z. A. M. v. Nieuwenhoven, geb. v. d. Reyden, Z. J. VV. C. Boogers, geb. Vorst, Z - A. v. d. Berg, geb. v. Booren, Z. C. Riebcek, geb. Verra, Z. C M. Teljeur, geb. v. Dor sten, Z. C. Laurier, geb. v. Rietkerken, tweel. DD. A. v. Meygaarden, geb. Waasdorp, Z. C. Zwanenburg, geb. Bey, Z. M. leFeber, geb. Rijke. D. C. C. Keulemans, geb. Schnahcl, Z. G. v. Keulen, geb. Rekers, D. J. Dreef, geb. de Jong, J. M. J. v. d. Bergh, geb. Truflino, Z M. J. de Koning, geb. v. lleuze, I). - M. Cornet, geb. v. Leeuwen. D. W. Laken, geb. v. Galen, D. A. Ilartwijk, geb. v. Duyn, D. C. Ju, geb. Roman. Z. GEHUWD: J. Charité. jm en W. van deu Oever, jd. C. M. Bouwman, jm. en J. Britiijn, jd. P. Wijland, jm. en P. E. Tritien.jd. OVERLEDEN: R. Minke, D., 2 m. A. M. Sasse, Z.. 8 j. A. Anemael, geb. Jacot, wed. 72 j. G. M. Sonders, Z., 35 j. 11. VV. F. Gieten. Z.. 17 m. S. M. van Dis, geb. Bink, D. levenl. A. T. Bonte. Z., 3 m. W. F. Boogers 27 j. C. G. Uitcrwijk, I)1 m. J. A. van Bylcrt, vr.. 46 j. J. Liefhebber, 45 j. C. J. Umbers. D., 1 ui. C. de Haas, geb. van der Hart. wed. 79 j M. Weerlee. geb. Ciggaar, wed. 62 j. M. J. de liaan, vr.,83 j. A. Hoefnagel. D., 2 j. W. Dnyvewaardt, geb. Kies, wed. 85 j. A. van Rijn, D., 16 m. C. R. Palm, geb. Roldauus, Z. levenl. - A. J. van Es, D., 3 m. PKOGKAnJIA VAM IHUZIEKUITVOERIXSEN. Musis Sacrum. Donderdag 20 Julij, ten half acht ure, door de Stafmu- ziek van het 4de Reg. Infanterie, Kapelmeester de heer A. Gbentzius. 1"' afd.: 1. Marsch «Pugno pro Patria", Grentzius; 2. Ouverture du «Droit du Seigneur", van VVediuchen; 3. «Kunsller-Leben", Walzer, Strauss; 4. Arie pour Clarinet-solo. Carll; 5. Souveuir uit de Opera «LesMartyrs", Donizetti. 2d< aid.: 6. Ouverture «Zampa" van llerold, arr. Oostelaar; 7. Fantaisie uit de Opera «Coppelia". Desliber; 8. Arie uit de Opera «Tilus" voor Oboe en Clarinet. Mozait; 9. Grande Fantaisie «Traviata", lleneve; 10. Quentin-Marsch, Kéler Béla. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 19 Juli 1882. Kantoor. Mr. N. L. J. Van Buttingha Withers. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Buttingha Wichers. Uitspraak in strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. h. v. B.Katwijk, J. B.idem, J 3.idem J. R.idem, Aard van het misdrijf. diefstal van helm door perso nen beneden de 16 jaren, Katwijk idem idem idem, Gevallen uitsprauk. t dag. idem. idem. idem.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3