B U 1 T E N L A N L> S C H E B E R 1 G TE N. te Haarlem. Tot president der maatschappij werd bij acclamatie herbe noemd de heer J. F. W. Conrad. Tot honoraire leden werden benoemd de heeren J. H. A. W. baron van Heerdt tot Eversberg, gouverneur van Curasao; dr. M. Treub, directeur van 'slands plantentuin te Buitenzorg, en mr. M. J. H. van LierNederlandsch consul te Parijs. De volgende algemeene ver gadering zal gehouden worden te Rotterdam. Te Roswinkel, in Drenthe, nam men dezer dagen een zeldzaam geval van woede bij twee vechtende koeijen waar. Zij vielen op elkaar aan als afgerigte slieren, en het gevecht eindigde niet voordat een der schoone dieren dood neerviel in een stroom bloed uit vele wonden. De dieren waren zoo verwoed, dat men niet nabij durfde komen om ze te scheiden. De gemeente Groningen heeft in het Zuidoosten der provincie uitge strekte bezittingen, waarvan zij niet geringe voordeelen trekt, ook voor de opbrengst van tollen, erfpachten enz. De inning van het verschuldigde schijnt niet altijd gemakkelijk te. gaan, hetgeen bljjkt uit een voorstel door burg. en welh. aan den raad gedaan, nam. om eene commissie te benoemen, ten einde van berigt en raad te dienen omtrent het instellen eener regts- vordering tegen 134 nalatige pachters in de Pekela, die ruim ƒ1900 ver schuldigd zjjn, en tegen 333 gebruikers van stadsgronden in Stadskanaal, die ruim f 6600 achterstallige schulden hebben, terwijl omtrent ruim honderd posten, ten bedrage van ruim ƒ1000, voorgesteld wordt die voor oninbaar te verklaren. Onlangs werd te Beek een persoon bij eene vechtpartij zoodanig mis handeld, dat men voor zijn leven vreesde. De vermoedelijke dader, die naar Luik was gevlugt, is thans teruggekeerd en heeft zich ter beschikking der justitie gesteld. 's GRAVENHAGE, 14 Julij. Door Z. M. is aan den luitenant ter zee 1kl. H. Schotborgh vergun ning verleend tot het dragen der versierselen van de orde van het Borst beeld van den Bevrijder 5e kl.hem door den president der Vereenigde Staten van Venezuela geschonken. Tot kantonregter-plaatsvervanger te Druten is benoemd de heer A. Helderman, ontvanger der registratie aldaar. Aan den heer F. L. Sypkens is,t>p zijn verzoek, eervol ontslag verleend als kantonregter-plaatsvervanger in het kanton Zuidbroek, en tot kantonregter-plaatsvervanger in dat kanton is benoemd de heer mr. J. H. Nauta, wethouder te Veendam. Ingevolge hun verzoek is aan den heer C. Bergsma eervol ontslag verleend als kantonreg ter-plaatsvervanger te Hulst, en aan den heer E. L. baron thoe Schwartzen- berg en llohenlandsberg als kantonregter-plaatsvervanger in hel kanton Derlikum. Bij koninklijk besluit van 11 Julij zijn: 1°. verplaatst de controleurs iler directe belastingen, invoerregten en accijnsen: J. H. A. Bouman, van 'Ommen naar llarlingen; S. 11. Hoek, van Helder naar Middelburg; E. Fran- 'ken, vau Coevorden naar Helder; de adjunct-controleur der middelen, G. C. Drooglever Ferlttyn van Dordrecht naar Amsterdam. '•2°. benoemd tot adjunct-controleur der directe belastingen, invoerregten eis accijnsen, te Dordrecht B. ltibbinkthans ontvanger der directe belastin gen te Knjjpe c. a.; R. U. Mesdag, ontvanger der directe belastingen te Gennep, bljjft belast met de waarneming der controle aldaar; te Middelburg D. Schindler, thans ontvanger der directe belastingen te Eysden-Station 3'. belast met de w aarneming van de controle der directe belastingenin voerregten en accijnsen; te Purmerend W. Vlug, thans commies ter inspectie te Rotterdam; te 'Goeverden H. Pel, idem te Eindhoven; te Heerenveen P. Dubois, thans ontvanger der dir. bel. te Maurik; te Deventer J. A. van der Feen, idem te Wadenojjen. De heer H. J. G. Nanninga, ontvanger der directe belastingen te Ter- 'Ctrunterzijl, is benoemd lot ontvanger der directe belastingen teWolvega, en de heer J. II. Voerman, ontvanger der directe belastingen te Millingen, is benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Aardenburg. De heer L. Pronk, aide-essayeurthans werkzaam aan het kantoor van waarborg en belasting «p de gouden en zilveren werken te Leeuwar den, is benoemd tot commies-stempelaar aan dat kantoor, en aan D. Schra- ders, commies-stempelaar aan het kantoor van waarborg en belasting van gouden en zilveren werken te Amsterdam, is de titel verleend van adjunct controleur. Tot directeur van het postkantoor te Amerongcn is benoemd de heer F. A. de Klerck Jr.thans commies der posterijen 3,n klasse, en tot com mies der posterijen 4*° klasse, de heer P. C. Bondam, thans surnumerair der posterijen. De heer J. W. Blanken, arts, is benoemd tot officier van gezondheid 2* kl. bij de zeemagt. Tot 1" luitenant bij hel corps mariniers zijn bevorderd de 2' luilt. P. J. van Trooijen en A. J. Paehlig. De kapitein ter zee J. D, J. van der Hegge Spies is eet vol ontheven van het bevel over het wachtschip te Willemsoord en op non-activiteit ge steld, terwijl dat bevel is opgedragen aan den kapitein ter zee E. L. baron van Heeckeren van Walien. Door Z. M. zijn benoemd: bij het wapen der infanterie, tot 2,B luit.: bij het 2e reg., J. Burger en R. Dufour; bij hel 3e reg., J. C. L. Oberholzer; bij het 4e reg., W. D. A. Ophorst, J. Ph. Weitzel en D. M. E. de Ridder; bjj het 5e reg., W. B. S. Reede; bjj het 6e reg., J. A. Franken; bij het 7' reg., A. F. W. Stroo en jh'. J. (1. Ram; bij het 8e reg., J. P. Miehielsen, Chr. D. Schlosser en J. A. J. Smit; bij het wapen der cavalerie, tot 2"1 luit. bij het le reg. huzaren, W. Witsen Elias en L. S. Gerard van Sijsen; bij het wapen der artillerie, lot 2C0 luit.: bij het le reg. vesting-artillerie, J. Chr. Ten Noevcr de Brauw, G. A. van Haeften, A. J. Ph. Pfeifler en M. Q. Buys Ballot; bij het 2reg. vesting-artillerie, K. Chr. Kelner, J. J. Hector en jhr. W. C. RoClI; bij het 3e reg. vesting-artillerie, J. C. M. Pompe. J. A. de Bruyn en jh'. E. 11. J. Storm van 's Gravesande; bij het 4' reg. vesting artillerie, A L. Hesta, S. C. Méerdink, A. van Tooruenburgh en J. P. Smeels; hij het wapen der genie, tol 2,n luit.: jhr. J. van lleemskerck van Beest, C. C. Petri en II. M. van Weel. Al deze benoemden zijn kadetten herkomstig van de kon. militaire akadeniie. Voor het geregtshof alhier stond gisteren ook teregt J. M. W.thans wonende te 's Hertogeuboschvau beroep bouwkundige, beschuldigd van valschheid in geschrifte en misbruik van vertrouwen, vijfmalen gepleegd, ten nadeele van den slijter J. F. H. W. N. te 'sHage, bij wicn hij tegen een loon van 5 per week gedurende het tweede halfjaar van 1880 en de eerste helft van 1881 als commissionair in dienst was. De patroon belastte in de maanden Augustus. September. October, November en December 1880, Januarjj en Februarij 1881 zijn bediende, den besch., met het storten van gelden in de spaarbank der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, tot een gezamenlijk bedrag van ruim 80waarvan aanteekening werd gedaan in een boekje, dat moest overeenkomen met de boeken der bank. Telkens wanneer de bediende gelden had gebragt stelde hij het boekje aan zjjn mees ter ter hand en deze, in de meening verkeerende dat alles rigtig was, dacht zjjn geld al heel goed bewaard te hebben. Het tegendeel bleek hem echter, toen hjj, nu eenigen tijd geleden geld noodig hebbende, tot de erva ring kwam, dat slechts de twee eerste posten in het boekje echt waren, maar dal van de vyf overige stortingen, ongeveer ƒ60, bij de bank niets bekend was. Het bleek toen ookdat de parafen van commissarissen der bank in het boekje ten aanzien van die stortingen valsch waren. Ofschoon N. onder eede volhield, dat hij besch. de gelden alle had ter hand gesteld, ontkende besch. meer dan tweemalen voor zijn meester geld in de bank te hebben gebragt. Naar aanleiding van de getuigenverklaringen en ook van hel oordeel van deskundigen, waarbij de schriftovereenkomst werd gecon stateerd, achtte advocaat-generaal mr. Gregory het den besch. ten laste ge legde voldoende regtens en overtuigend bewezen en eischle eene veroordee ling tot 6 maanden celstraf, 10 boeten van 50 en 5 boeten van 12.50. De verdediger, mr. baron Michiels van Verduynen, kon niet ontkennen, dat zijn client opvliegend en driftig van aard was, daar hij reeds werd veroor deeld wegens verwonding en waarschijnlijk eerstdaags weder Ier zake van mishandeling zal moeten teregtstaan, maar desniettegenstaande was hij z. i. toch een eerlijk man, getuigen de verklaringen door vroegere patroons ge geven. Noch aan de verklaringen van de beide eerste getuigen in deze zaak, noch aan het rapport van heeren deskundigen, kon pleiter veel waarde hechten. Hij was van meening, dat de valschheid zoo min als het mis bruik van vertrouwen bewezen waren en concludeerde tot vrijspraak. Het lijk van den bij de zeeramp met den monitor Adder omgekomen luitenant ter zee 2e kl. van Voorthuysen, dat heden morgen herwaarts zou worden overgebragt, wordt eerst in den namiddag 6 ure alhier ver wacht, ten einde verder te Voorburg te worden ter aarde besteld. Gisteren namiddag vielen 7 werklieden, die op een steiger aan het stadhuis bezig waren, naar beneden. Zes hunner werden ligt gewond, maar de zevende werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis vervoerd. Politie en militaire patrouilles hielden gisteren eene ware drijljagt op twee huzaren, die de provoost in de Alexander-kazerne. waarin zii waren opgesloten in afwachting van hunne overbrenging naar de klasse voor strengere krijgstucht, door verbreking wisten le ontvlugten, gekleed in stalbuis en voorzien van klompen. De gevangenen hadden de wjjk genomen naar de woning hunner vriendinnen nabij de Vuilnisstaal, doch werden al daar spoedig door hunne achtervolgers belegerd. .Een der cavaleristen, die reeds op het dak was geklommen, moest capituleren, maar zijn provoost- gezel, die zich inmiddels in bitrgerkleeding., vermoedelijk afkomstig van diefstal, gestoken had, wist door zijne vlugheid en door hel springen uit het raam eener bovenverdieping, op nieuw te ontsnappen in de rigting van Dekkersduin. De politie liet den moed niet zinken, zette hare nasporingeu voort in het duin, alwaar zij den militair, in gezelschap zijner dulcinea, rustig in het zand zag neergevlijd. Naauweljjks had de huzaar de recher cheurs in het oog, ol hij liet zijne beminde in den steek en zette het op nieuw op een loopen, tot dat hij, door vermoeijenis gedwongen, zich vrijwillig in handen der politie stelde, die hem nu, als deserteur en verdacht va» diefstal, aan de militaire autoriteit teruggaf. E GELA X E>. LONDEN. 13 July. In het lagerhuis heeft de heer Chamberlain verklaard, dat het depart, van buitenl. zaken aan de Nederlandsche regering de klagten van de sniker- bakkers-vereeniging heeft overgebragt over den invoer van kunstmatig ge verfde suiker en de daaruit ontstaande verhooging der suikerpremie, doch dat de Nederlandsche regering nog niet heeft geantwoord. De secretaris der admiraliteit deelde mede, dat de volgende instruction aan Seymour zijn getelegrafeerd: Daar de tegenstand ophield en de forten en kanonnen vernield en vernageld zijn, moet gjj pogen vriendschappelijke betrekkingen met den Khedive aan te knoopen, en zijn autoriteit inroepen tot herstel der orde in Alexandrië; voorts met Derwisch in overleg treden, zoo dit doelmatig blijkt, hetzij op uitnoodiging van den Khedive, hetzij in overeenstemming met hem, of in zijne afwezigheid met elke andere Egypti sche autoriteit; te Alexandrië eindelijk kunt gij matrozen en mariniers aan land zetten om als politie ter bewaring der orde dienst le doen, waarvan gij de Europesche sehepen, die tegenwoordig zijn, in kennis moet stellenr met uitnoodiging om mede te werken. De Londensche Echo deelt de zienswijze van het kabinet niet ten opzigte van de zaken in Egypte. Dal blad laat zich daaromtrent aldus uit: Het leger van Egypte handelde, met het opwerpen van forten ter verdediging van Alexandrië, volgens zijn regt. Wij van onzen kant beweren dat het platschieten van die forten een maatregel van zelfverdediging was. Doch dit is louter huichelarij. De Egyptenaars waren hel, die handelden lot

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2