TRICHINE BAD WEISSENBURG, in Zwitserland AÜVKRTENT1EN. lllhSUII SPA ARB A \K. Seizoen van IS Mei tot einde September. Dr. Schnijrier, Gebriider llauser. Het ledental der zangvereenigingen vermeerderde met 263, welke vermeer dering voornamelijk door het oprigten eener zangvcreeniging te Zierikzee, met 83 ledenen de vermeerdering in de afdeelingen Utrecht 37, 's Graven- hage en Haarlem elk 30, Amsterdam 29, Leiden 12 enz. is toe tcschrijven. Het totaal cijfer van de leerlingen der muziekscholen bedraagt 2514. De afdeelingsscholenwaar de grootste vermeerdering plaats had, zjjn Utrecht (121), Haarlem (20), Leiden (zangschool) (19), Alkmaar (21), enz. Eene cerepremie naar aanleiding van «voor het eerst uitgevoerde werken van Nedcrlandsche componisten" is toegedacht aan den heer Fr. Gernsheim te Rotterdam voor zjjn werk //Agrippina". Eeredukaten, voor in den kring der maatschappij uitgevoerde werken van levende componisten, zijn toege dacht aan: Brahms (2), Frans CoenenGade (2). Gernsheim (2), Goldmark, Gouvy, Hillcr, Hol, Kes, Röntgen, Rubinstein, Samans en Verhulst. De vergadering benoemde verder tot leden van verdienste der maatschappij Am- broise Thomas en Camille Saint-Saëns te Parijs. Tot correspondeerend lid werd de heer Carl Goldmark, te Weenen, benoemd. Tot hoofdbestuurder, ter vervanging van prof. A. D. Loman, aftredend, werd gekozen de heer J. A. Böhringer. Te Alkmaar zal in de volgende week de jaarlijksche vergadering wor den gehouden van de Vereeniging van oIRcieren der schutterij in Nederland. Bij die gelegenheid zal te Bergen in de duinen een schietwedstrijd plaats hebben. Naar men uit Texel meldt verkeerden Woensdag II. de bewoners der omstreken van den Hoorn in grooten angst. Te Nieuwediep werden schiet oefeningen met het geschut der vestingwerken gehouden. Sommige punt- kogels belandden achter den Hoorn. Een der kogels snorde slechts op een zeer kleinen afstand langs een werkman heen. Te Elspcet is een perceel, waarin eene herberg en eene bakkerij waren gevestigd, geheel afgebrand; eene koe is daarbij omgekomen. Het overblijfsel der voor eenigen lijd afgebrande Twentsche katoen spinnerij te Enschedé is in publieke veiling voor 11000 aangekocht door den heer H. J. Stroink, zoodat hel vooruitzigt blijft, dat er weder eene fabriek in gevestigd wordt. Uit Middelburg meldt men aan de N.R.C.: Een noodlottige val, dien de griffier der staten van Zeeland, mr. E. Fokker, vier weken geleden het ongeluk had te Londen te doen, waardoor hij een been brak, zoodat hij in een hospitaal aldaar moest worden opgenomen, heeft ten gevolge gehad, dat het been boven de knie is geamputeerd. De patient bevindt zich naar omstandigheden redelijk wel. Op aanvraag der Nederlandsche regering is door het Belgische gouver nement aan de justitie te Roermond uitgeleverd een gewezen klerk van den notaris Milliard aldaar, die zich schuldig heeft gemaakt aan valschheid in geschriften. Bij een dezer dagen te Kerkrade gehouden schuttersfeest, waar met de buks naar het doel gescholen werd, hadden zich de schutters, doordien zij hinder hadden van wind en zonlicht, van het gewone standpunt verplaatst, met hel ongelukkig gevolg, dat eene vrouw op 10 minuten alstand van het feestterrein zeer gevaarlijk aan het hoofd verwond werd. Gelukkig is zjj thans buiten gevaar. Een landbouwer kreeg een matten kogel tegen de borst. 's GRAVENHAGE, 24 Junij Naar men verneemt is de heer Richard Popp, procureur-generaal) bij het keiz. geregtshof te Straatsburg, benoemd tot ridder der orde van den Ncderlandschen Leeuw. Tot adjunct-commies bij het dep. van justitie zijn benoemd de hh. C. van Hamersvelt, thans 1' klerk bij dat departement, en mr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke alhier. Tot lecraar aan de rijks- hoogere burgerschool te Utrecht is benoemd de heer P. van Mourik, terwijl de heer dr. S. Figee, leeraar in de wis- en natuurkunde aan de rijks- hoogere burgerschool te Tilburg, is benoemd tol leeraar in de wis-, natuur- en werktuigkunde aan het kon. instituut voor de mariue te Willemsoord. Aan den heer mr. Th. J. Hoppe is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arrondissement Zaltbommel. Aan den heer mr. D. C. A. graaf van Hogendorp, gepens. Oost-Indisch hoofdambtenaar, is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne be trekking van lid van het hoofd-comité der Nederl. vereeniging tot het ver- leenen van hulp aan zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oorlog, en zulks ouder dankbetuiging voor de door hem in deze betrekking bewezen diensten. De kapitein B. van Erp Taalman Kip, van het 6' reg. infanterie, is op pensioen gesteld; voorts zijn bij het wapen der infanterie benoemd tot kapitein: de 1' luit. J. Th. Le Maire, van het wapen, gedetacheerd bij het leger in Nederl. Indië; hjj den staf van het wapen, de le luit. J. Doornbos, van het 6e reg., werkzaam bij het dep. van oorlog; bij het 4' reg., de le luit. H. A. Calkocn, en bij hel 6e reg., de le luit. C. W. Q. de Flines, beiden van het reg. grenadiers en jagers. De luitt. ter zee 2' kl. 11. Velthuyzen en J. P. van Rossum, uit Oosl- Indië in Nederland teruggekeerd, zijn op non-activiteit gesteld. De minister van justitie zal üingsdag aausl. geen gehoor vcrleenen. De heer de Voize, tweede secretaris der Fransche legatie hier ter slede, die ruim eene maand buitenslands heeft vertoefd, is op zyu post terug gekeerd. De Belgische gezant bij ons hof, baron d'Anethan, is voornemens eenige dagen vóór de voltrekking van het huwelijk tusschen de dochter van den gcvolmagtigdcn minister van Spanje bij ons hof en den heer 't Kindt de Rodenbeke, zoon van hel Belgische scnaatslid, welke plegtigheid op 4 Julij hier slede zal plaats hebben, eene luisterrijke partij le geven ter eere van het bruidspaar, welks wederzijdsche betrekkingen door geslachtsbandcii met België verbonden zijn. Verschillende adellijke familiën uit België zullen voor deze plegligeid herwaarts komen. Op de hondententoonstelling, die alhier wordt gehouden, is de reus achtige Leonberger Marco, van den heer Zwicher, te Amsterdam, die een eersten prijs verwierf, voor ƒ1450 le koop, Nabij den vuurtoren te Scheveningen is in de duinen gevonden hel lijk van een militair in tenue. Uit zijn zakboekje bleek zijne identiteit. BU1TENLAN DSCÜE BER1GTEN. VELG IE. De Nederlandsche tentoonstelling te Brussel zal nog tot 2 Julij geopend blijven, terwijl de ontvangsten der laatste veertien dagen den Brusselschen armen ten goede komen. De Belgische koningin bezocht haar Dingsdag op nieuw en wijdde een groot gedeelte van haar langdurig bezoek aan de rijke collectie van miniaturen, die door prins Alexander der Nederlanden inge zonden is. Ongeveer twee jaar geleden ontvingen verscheidene scholen van Brussel het bezoek van een perseon. die, zonder zijn naam op le geven, inlichtin gen kwam vragen over zekere leerlingen, zonder dat men het doel er van kon begrijpen. Ten gevolge van deze feiten werd een onderzoek ingesteld en de kostschoolhouders gewaarschuwd. Dezer dagen vervoegde zich een heer, ongeveer 25 jaar oud. aan de gemeenteschool in de rue Notre Dame de Grace en de school voor M. L. O. in het Park om er twee kinderen van 6 a 7 jaar af te halen. Hij noemde den naam van hunne ouders en zeide door hen gezonden te zijn. Gelukkig kreeg men argwaan en de kinderen werden hem geweigerd. De politie doet thans ijverige nasporingen om dit heertje op te zoeken. ËNGBLAID. LONDEN. 23 Junjj. De lord-mayor heeft eene; inschrijving geopend ter ondersteuning van de in Britsche en Maltesische havens aankomende Britsche vlugtelingen uit Egypte. Lord Granville opende de bijdrage met 100 De autoriteiten, belast met het onderzoek betreffende het ontdekte wapenmagazijn, ontvangen herhaaldelijk dreigbrieven. Ook Gladstone heelt een dreigbrief ontvangen. De maatschappij lol organisatie van drjjvende tentoonstellingen heeft daartoe hare eerste stoomboot uitgerust, metende 3000 ton en genaamd de f ice-Roi. Met allerlei producten van Engelsche exposanten aan boord, zal het schip de voornaamste havens van de wereld bezoeken. Een telegram dd. 24 April, dat over Irkutsk van den mond der Lena- rivier in Siberië te Londen is aangekomen, brengt de tijding, dat 23 Maart te voren het stoffelijk overschot van den luitenant Delong en van de andere vermiste leden der Jeannette-equipage verscheiden voelen diep onder de sneeuw gevonden zijn. De ontdekkers hebben de lijken in een uit het hout van de gestrande boot getimmerd graf gelegd en plegtig begraven. Een meisje van 11 jaar, het kind van een landbouwer, bij Goorcind, is vermoord gevonden op een onbewoond landgoed, dat het kind passeerde om naar school tc gaan. Het Ijjk was gruwelijk verminkt en droeg de spo ren van lage mishandeling. Er bestaat vermoeden tegen een man, die door andere kinderen in die buurt is gezien. -- Men heeft het berigl ontvangen van een gevecht tusschen Britsche troe pen en inboorlingen bjj Martio op de westkust van Afrika aan de Sierra Leone-rivier. De inboorlingen hadden eene boot geplunderd, behoorende aan het volk van Blunthe-eiland. waar de Britsche autoriteiten wonen. Hun opperhoofd weigerde de schuldigen uit te leveren, waarop eene expeditie werd uitgerust, die slaags is geweest en een 200-tal inboorlingen heeft doen sneuvelen. (Zie verder het Bijvoegsel). RECLAlIGg en IilWT'WORM. De statistieken van alle landen geven de groote verbreiding op van deze gevaarlijke parasieten. Een onrustwekkend feit is dat er tegen de trichine geen enkel middel bestaat, zoodra zij zich in het ligchaam heeft vastgezet; gelukkig is dit met den lintworm niet het geval, die men met het grootste gemak kan kwijt raken door hel gebruik der Korrels van Secrctan, die wij reeds verschillende malen hebben opge geven als het eene onfeilbaar middel om van den lintworm bevrijd lo wor den. Wjj voegen er nog bij dat het dépót der lintwormwerende Korrels van Secrétan zich bevindt te Gelden bjj den Apotheker gWEHIER. Voor de ontvangst van de aflossingen en de rente der hypothe ken, verschijnende 30 Juni, en het vertoonen der laatste kwitantie van assurantie-bijdrage zal worden zitting gehouden in hel lokaal der Spaarbank Ouden Bijn N". 56, Vrijdag 30 Juni en Zaterdag I Juilvan half tien tot half twaalf. De Commissaris-Penningmeester G. F. ALSCHE. 3 uren van Thun. Hoogte boven de zee 890 Meters. Sedert lang beroemd als genezingsoord voor iedere soort van longlijden. Beroemde bron; buitengewoon zachte en zuivere lucht; gematigd Alpen klimaat; beschutte ligging midden in een prachtig natuurpark; doelmatige voeding en voortreffelijke melk; nieuw ingerichte baden en douches. Badarzt: (n. 813 Y) Eigenaars:

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2