groot Alilitair Concert GROOT BAD-HOTEL. PAVILJOEN buitenlandschïT berigten. ADV E K T K CV I l V KATWIJK AAA ZEE. Dr. RERIiVGUIERs Aromatische Kronengeist Dr. Beringuier's Krauter Wurzel Oei HET VIOLET-POWDER HET EAU BES CAKMES SI oil's Uroppelen HET FAMILY TOOTH POWDER THE LADY's TOOTHPOWDER. J. Zegers, zendeling te Indramajoe, d\ S. II. Buijtendijk te IJsselsleineerste slotrede, d». J. M. Snethlage te Haarlem, 2de slotrede. Uit Londen meldt de correspondent van de W. R. C.: Blijkens mede- deelingen, die ik van de directie der London Chatham Dover spoorweg maatschappij heb ontvangen, is er volstrekt geen sprake van, om, gevolg gevende aan de verzoekschriften van Sheerness, Dover, Margate enz. enz., de Vlissingsche route van Queensboro naar elders te verleggen. Het is in tegendeel eene uitgemaakte zaak, dat de maildienst van en naar Vlissingen via Queensboro zal blijven geschieden. De voorloopige landingsplaats aldaar is voltooid en zoodra het noodige personeel zal zjjn geïnstalleerd, zullen de Vlissingsche mailbooten weder van en naar de Medway vertrekken. Zulks geschiedt nog deze weeken uiterlijk den 10deo. Voorloopig zullen via Queensboro enkel passagiers en lichte bagage worden vervoerd, geen vracht goederen. Door de rederijkerskamer "Nut en Genoegen", te Gorinchem, is ier ge legenheid van haar 20-jarig bestaan een internationale wedstrijd uitgeschre ven. Van de zich op uitnoodiging aanmeldende vereenigingcn zal slechts een achttal worden toegelaten. Voor het drama zijn twee prijzen uitge loofd, waarvan de eerste eene gouden medaille met ƒ300, en de tweede eene verguld zilveren medaille met ƒ200. Voor het blijspel zijn eveneens twee prijzen uitgeloofd, de eerste eene gouden medaille met ƒ150, en de tweede eene verg. zilveren medaille met ƒ100. Bovendien worden prijzen in beide Vakken gegeven voor de eerste liefhebbers en liefhebsters. Eergisteren avond is een hevige brand uilgebroken in eene in aanbouw zijnde woning gelegen in den Veerpolder aan de Leidsche vaart onder Haarlem, loebrlioorende aan den vrachtrijder van Reemsdijk, die reeds het benedengedeelte lot bergplaats in gebruik had. De brand is vermoedelijk ontstaan door onvoorzigtigheid. Het perceel, bestaande uil twee verdiepingen, is geheel uitgebrand, maar was verzekerd. Naar aanleiding van de ontdekking van oneerlijkheid, gepleegd door een bediende van de kasvereeniging te Amsterdam, zijn thans in het geheel tlrie hunner gearresteerd wegens verduistering van een aanzienlijk bedrag ten nadeele van hun kantoor. Men meldt uit Zwolle: Bij de verbouwing van Odeon alhier is eergis teren een kind van een der werkliedenonder een omvallend kozijn ge raakt, erg gekneusd; het is heden nacht aan de gevolgen overleden. De vrucht hoornen in deze streek beloven veel. Wanneer weer en wind gunstig blijven kan men op een rijken oogst rekenen. Hoe gevaarlijk het is onvoorzigtig met een schietgeweer om te gaan, bleek dezer dagen weder uit een ongeluk, den heer Peuk uit Slecuwijk overkomen. Te Meppol zijnde om zaken, werd hij daar in de woning van een vriend door iemand gekscherende bedreigd met een pistool, met dat gevolg, dal het pistool afging en de hagel Peuk dwars door den benedenarm ging, en in de mouw van zijn jas teregt kwam. Gelukkig is de toestand van den pa'ienl niet verontrustend. Wijlen de heer J. Semler heeft aan het prolestantsch burgerweeshuis te Mrppel eene som van ƒ1000 gelegateerd. Door eenige burgemeesters in Friesland, alsmede de voorzitters der kamers van koophandel en fabrieken en van alle afdeelingen der Maatschappij van landbouw en veeteelt in Friesland is het initiatief genomen voor een adres aan Z M. den koning. Daarin wordt de wensch uitgesproken, dat de regering weldra moge overgaan tot het aanleggenalthans subsidiëren van staatswege, van een systematisch net van [stoomtramwegen. Als redenen worden opgegeven, vooreerst dat de staat veelal beter dan particulieren bij magie is de zaak tot stand te brengen, ondanks de moeijelijkheden met commissarissen van wegen, polderbesturen, enz. Doch vooral, omdat daar door de staat in de gelegenheid zal komen door de winsten uit de pro ductieve lijnen hel verlies op de minder voordeelige te dekken. De verbinding van het eiland Ameland met den vasten wal is door de stormen van den vorigen herfst ernstig bedreigd. In den verbindingsdam tusschen de Friesche kust en het eiland is bij den storm van 14 October 18B1 een gal van 40 el geslagen, dat in den winter tot 100 el aangroeide. Door den storm van 29/30 April zjjn'er nu twee gaten bijgekomen van ruim 40 en 60 el breedte en 2% tot 4% el diepte, en dit bij laag water. Eenige waterbouwkundigen zijn uitgenoodigdden dijk op te nemen en van berigt en raad in deze moejjelijke zaak te dienen. De knaap te Wildervank, die, een goochelaar willende nabootsen, een gulden in zijn mond opving, die door zijn keel schoot, is hel muntstuk weder kwijt geraakt. Door de regtbank Ie Zierikzee is regtsingang verleend tegen D. 11. Izn. landbouwer, ambtenaar van den burgerlijken stand en wethouder te Zonne- maire, ter zake dat hjj in verschillende akten van de registers van den burgerlijken stand der genoemde gemeente en door hem aldaar in zijne betrekking als ambtenaar verleden, bedriegelijk en desbewust, onware daad zaken als waar zou hebben vermeld. 's GHAVENHAGE, 10 Junij. Door Z. M. is de kolonel Tscheremissinowkommandant van het 2e Russische regiment grenadiers van Rostow, benoemd tot ridder 3* kl. der Militaire Willemsorde. Tot notaris zijn benoemd: te Amsterdam de heer J. A. (tallenfels, cand.-nolaris aldaar; te Haarlem de heer G. C. Merens, cand.-notaris aldaar; te Utrecht de heer mr. A. H. W. -Crommelin, cand.-notaris te Deventer. Aan den heer dr. W. 11. van de Sande Baklniyzen is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de rijks- hoogere burgerschool te Utrecht. Tot coitcierge-boekhiuder en klerk bij het oud-archief in Limburg te Maastricht is benoemd de heer J. M. II. Ëvertsen. De heer P. BroeklioR Jzn.arts, is benoemd tot oflicier van gezond heid 2e kl. bij de zeemagten bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt is benoemd lot officier van gezondheid 2« kl., de student voor genoemde dienst (arts) II. Zeehuisen. De kapitein S. J. A. de Querlenmont, van het 4' reg. vesting-artillerie, is op non-activiteit gesteld, in afwachtn)» dat omtrent hem nader zal worden beschikt. In hel kon. kabinet van schilderijen alhier zal zaal n°. 5 van 17 Jung tot 22 Julij voor het publiek gesloten zijn. Volgens het Fad. zal Dingsdag 13 Junij e. k. de commissie der tweede kamer voor het verslag over de militie- en schutterij-ontwerpen bijeenkomen lot het vaststellen van de punten van het voorloopig verslag. BELGIE. Naar men verneemt heeft de justitie den kapper ontdekt, bij wien Léon Peltzer in December 1881 de'pruik gekocht heeft, waarmede hij zich" als Vaughan vermomd heeft. Het is de heer Louis Daumouche, te Parijs, die onmiddellijk Léon Peltzer herkend heeft in het photographisch portret, dat hem door de Parijsche politie vertoond werd. Dagen achtereen had Léon Peltzer verscheidene pruiken bij hem beproefd en van hem het gri meren geleerd, en toen op zekeren dag de kapper zelf hem in zijne ver momming op straat niet herkend had, kreeg deze zijne rekening betaald en sedert had hij zijn zonderlingen klant niet teruggezien. Te Brussel zijn twee personen, Watson en Fulton, beiden vroeger scheepskapitein, benevens eene jonge dame, Clara Mooleson, gearresteerd, daar zij een kistje bij zich hadden, waarin, naar meu zegt, voor bijna een millioen aan bankbilletien zat. Men denkt, dat zij de daders zjjn van den diefstal in hel postkantoor te Parijs. [Zte verder het Bijvoegsel). Voorspoedig bevallen van een Zoon C. J. EIGEMAN VERVOOREN. Leiden, 10 Junij 1882. Voor de talrijke treflende bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, betuig ik bij deze mijn harte- lijken dank. Wed. J. C. TIMMERMANS. Oegstgeest, 10 Juni 1882. geb. Vels Heyn. PS. Foorloopig wordt de zaak op deitzel/den voel voortgezet. Door de Ondergelcekenden wordt aan de bezoekers van bovengenoemde Inrichtingen, bij de opening van het Badseizoen, een aangeboden op MAANDACc 18 JUNI 1883, des avonds te 7 uren. Aanbevelend, J. E. VLAANDEREN Jr. B. M. BUYS ER. een van dc nieuwste producten der Scheikunde, is een kostelijk, opwekkend en versterkend Reuk- en Waschwater. De flacon ƒ1. tot onderhouding en verfraaijing van het Hoofd- en Baardhaar. Prijs per flacon 60 Cents. is een welriekend Poeder, dat de daarmede ingewrevene huid ongemeen verfrischt, blank maakt en de liefelijkste geuren om zich heen verspreidt. Het is ook voor de luijermand zeer aan te prijzen. Het pakje kost 40 Cts. KSGKLSCH»; POKUKHIMIOKKV met Donzen Kwasten. van MARGARETHA GRASS vervangt de Hoflman's druppels met veel zekerder en aan genamer werking in alle voorkomende gevallen. Bij ieder fleschje wordt ccne aan wijzing tot gebruik afgegeven. Het kleine fleschje 50 Cts, hetgroote bevrijden oogenblikkelijk van de hevigste kiespijnmen behoeft slechts een daartnedi heiorhligd puntig watje in het oor te stoppen, aan de zijde waar dc kiespijn is. Het fJesrhje kost f 1. is eene zuivere compositie uit liet plantenrijk, frisch en a«ngenaam van smaak. 11(1 sterkt liet tandvleeschmaakt dat de tanden stevig vastzittenhergeeft linn it paarlwitte kleur der jeugd, bewaart liet verglaassel, zuivert den adem én vei hindert dat aangestoken tanden tot verder bederf overgaan. Prijs 40 Cts het Doosje. Deze compositie uit liet plantenrijk heeft niet alleen de eigenschap de doorschij nend witte kleur der jeugd aan dc tanden te hergeven, maar werkt ook zeergunsti; op een gezondheidstoestand van den mond in het algemeen. Het sterkt het' tand' vleesch, bevestigt daardoor de landen en vrijwaart ze voor bederf, belet hel afstcr ven der reeds aangestoken tanden en houdt de lucht rein en frisch. Men bedient zich daarvan aanhoudend des morgens en des avonds bij het naar bed aam Het doosje kost 50 Cents. Amslerdam|, VERKOOPHUIS. 's Hage Sack, C». Leiden, Wed. L. G. Diiks, Verkoophuis. Oudslioorn G. van den Boom. Langebrug n°. 43. Woerden G. G. tl. van den Berg. Haarlem, J. P. Karthaus. en in de bekende depóts in de andere sledi Wed. de Lange en van Eek.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2