li KI DSC HE COURANT. V. 130, ST ADS-BE R 1CIITEN. B I X X E N L A X D S C H E B E R IG T E X DINGSDAG 6 .ICMI. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, lie prijs dn Courant is per vier.-ndeel /aars 1.50franco p. p. j 2—. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertcntién is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gelet op art. 5 der Wet van den 28aeo Juni 1881 Staatsblad n°. 85), tol regeling van den kleinhandel in sterken drank, enz. Brengen ter algemeene kennis dat door: J. Meenderman, huisvrouw van J. G. Schenk, wonende in de Koppen- hinkstceg n", 13, en A. S. Kuiters, huisvrouw van W. P Van der Drift, wonende aan de Voldersgrachl n". 22, verzoekschriften zjjn ingediend lot verkoop van sterken drank in liet klein, respectivelijk in de perceeien Oude- Rijn 60 en Kmnierstraat 31. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden 5 Juni 1882. E. KIST Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN brengen ter kennis van belanghebbenden dat de gelegenheid tot inschrijving van leer lingen voor de Hoogere Burgerschool voor meisjes wordt open gesteld tol den 27'" Juni e. k.. des Maandags en Dinsdags van iedere week, des namiddags van half drie lot vier uren in het lokaal aan de Oude Vest, waarin die inrichting thans is gevestigd, terwijl het eerste admissie-exauien zal aanvangen op Donderdag den 6tn Juli e. k. des voormiddags te vegen uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, den 5'° Juni 1882. E. KIST, Secretaris. BUBGEMEESTEB en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van H. Ch. J. Gerbitsen, koopman, wonende alhier, houdende verzoek om vergunning lot hel weder in werking brengen van de stoommachine geplaatst in het perceel in de Looierstraat iv>. 27, ter ver vaardiging van margarineboter; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 19de0 Juni aanst.'s voormiddags te elf uren, op liet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 5 Juni 1882. E. KIST. Secretaris. LEIDEN 5 Junij Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ30, ƒ15. ƒ3.40 en 1.55de laagste ƒ30 ƒ15, 3 en ƒ1.50. De kapitein W J. Arriens, van het 7de reg. infanterie, gedetacheerd bij het ministerie van oorlog, is bij het 4,lf reg. inlanterie te Leiden overgeplaatst. Binnen weinige dagen wordt alhier verwacht dc groote menagerie van den lieer Salva, waaromtrent reeds vroeger gunstige berigten uil 's llagc werden ontvangen. De lieer Salva heeft, in de plaatsen alwaar hij vertoefde, zich als een onverschrokken dierentemmer doen kennen en den meesten bijval ingeoogst. De eerste voorstelling is, naar wij vernemen, bepaald op Zaturdag 10 Junij, des avonds ten 8% ure. De heer Salva zal ook werken met zijne eerst onlangs aangekomen drie leeuwen en met zijnen grooten ijsbeer. Wij verwachten, dat ook hier aan zijne voorstellingen een druk bezoek zal te beurt vallen. Voor de leening ten behoeve der West-Indische maildienst is thans voor ƒ773,500 ingeschreven. De oprigters meenen, hoe teleurstellend deze uit komst ook moge zijn, de door hen opgenomen taak niet te mogen neder- leggen zonder nog eene ernstige poging te hebben aangewend om het door allen gewaardeerde denkbeeld eener directe maandelijkscbe stoomvaart ver binding en maildienst met de West-Indische koloniën Ie verwezenlijken. Zij stellen aan de inschrijvers vnrr. de maatschappij te constituerenonder de uitdrukkelijke voorwaarde, dal liet ontbrekende kapitaal getonden worde, door hel plaatsen van aaudeelen, en zoo noodig, door hel sluiten eener obligatieleeuing voor bel ontbrekende bedrag, op voorwaarden, aan de goed keuring der aandeelhouders te onderwerpen. Het stoomschip Voorwaarls is gisteren te IJmuiden aangekomen. Bij den uitgever H. 0. Tjeenk Willink te Haarlem is voor rekeniug van bet comité voor de Ijsvaart uitgegeven een boekje, bevattende de ver slagen outireni den vierden togt van de D il'cm Ra rents naar dc IJszee iu den zomer van 1881, uilgebragl aan het comité van uitvoering. Er zjjil drie kaarten en eemge keurige platen naar photograph.én van den lieer Grant bijgevoegd. Het werkje is niet in den handel. De aldeeling Noordwijk en omstreken der Hol). Maatschappij van land bouw is voornemens Donderdag 28 September aanst. op het Doelenveld te Noordwijk eeue tentoonstelling te houden van paarden, rundvee, wolvee en varkeus. Zaturdag, den verjaardag van bet overiyden van II. M. koningin Sophia der Nederlanden, heeft Z. K. 11. prins Alexander den vorstelijken grafkelder te Delft bezocht en prachtige kransen op de lijkkist nedergeiegd. Zaturdag II. was de werkman Slolk in de pyrotcchuisclie werkplaats te Delft bezig met hel ledigen eener granaat, toen een weinigje kruid, dat daarin nog was achtergebleven, ontbrandde, ten gevolge waarvan de man aan liet aangezigt, de banden en de borst werd verwond. Ofschoon de verwondingen niet doodclijk zjjn, beslaat toch de vrees, dal S weliigt liet gebruik van een zijner oogen zal moeten missen. Onze voormalige stadgenoot dr. J. E. de Vrij, meldt dc V. R. door 7 M. den koning tol ridder der orde van den Nederl. Leeuw benoemd zal op 6 Junij a. s. den dag herdenken, waarop bij vijftig jaren geleden het radicaal van apotheker verwierf. Dit is het uitgangspunt geweest van eene loopbaan, die hem beroemd heeft gemaakt. Het mecreudeel der Nederlan- sche apothekers zal hem dien dag een geschenk aanbieden, en ook zijne vele vrienden zullen van de gelegenheid gebruik maken om hem dien dag blijken van sympathie te geven. Te Botterdam is Zaturdag II. aan boord van bel Bijnscliip Peter, in de Wijnhaven, een groot ongeluk gebeurd. De schippersknecht, een twin tigjarig jongeling, zat met twee kinderen van den schipperoud 4 en 5 jaar, op de luiken, terwijl de mast werd neêrgelaten. De mast is op den knecht en de kinderen ne'dergekomenmet het ongelukkige gevolg, dat alle drie vreesselijk werden getroffen. Dc knecht kreeg den mast zoo danig op het hoofd, dal hij in elkaar gedoken er onder zat. lerwfjl zijn duim dwars door een ijzeren pin heengerireven en bij" het loswringen ge deeltelijk afgeklemd werd. Evenals hij, verkeeren ook de kinderen in een hopetoozen toestand. Op denzelfden dag is aldaar bij de brug aan hel einde van den Binnenweg een bejaard man, die op den stoomtram van den eenen wagen op den an deren wilde overgaan, tnsschen die wagens gevallen, waarhjj zijne beide beenen werden verbrijzeld. Beide personen zijn spoedig na hunne overbrenging in het ziekenhuis overleden. De toestand der kinderen is bedenkelijk. Door wijlen mej. A. E. G. Marlz, wed. van den lieer I'. Tennissen is een legaat van 1000 vermaakt aan het geslicht //dc Voorzienigheid", in de Elandstraat te Amsterdam. Op de spoorweglijn Geldermalsen-Tiel onder dc gemeente Wadenoljen is de machinist v. L. onder de wcrklocomotief geraaktmet hel treurig gevolg, dat zijn regtervoet werd afgesneden, en liet linkerbeen deerlijk verminkt. De Meimaand is te Frcderiksoordbljjkens waarnemingen, zeer droog geweest; er is slechts 19 streep regen gevallen, terwijl de gemiddelde regenval van de Mei-maanden 1873 lol 1881 was 41 str.ill. successively k 45, 33, 57. 10, 33. 80, 418 en 63. Men meldt uit Leeuwarden aan de N. R. C.: Een der bewoners van de Schrans nabij Leeuwarden liiild er een aap op na, die door een ijzeren ketting, aan een in den tuin der woning siaamlen paal was bevestigd. Eer gisteren namiddag wist hij zich echter los te rukken en over de heining van een der naast gelegen woningen te klauteren, waar een jongentje van 6 en een meisje van 4 jaar in den tuin speelden. De aap sprong op het jongentje los. dat hij deerlijk aan het hoofd en het aangezigt toetakelde en verwondde Op zijn angstgeschrei kwamen mm-clieii toeschieten, die het jongentje uil de klaaiiwen van den woedenden aap wisten los te krijgen en

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1