BIJVOEGSELbehoorende tot de Leidsche Courant van Dingsdag 7 Maart 088%, N°. 56. PER TELEGRAAF. Burgerlijke &tanb. afgevuurd had met de loopen naar omlaag gekeerd, zoodat de kogels on mogelijk de koets konden raken. Maar Hayes zeide, dat hij van die hou ding niets had kunnen bespeurenofschoon bij Mac Lean niet zag op het oogenblik van het schieten. Daarop verzocht Iaatstgemelde den inspecteur hem den revolver te willen geven, opdat hij zijn bedoeling en houding zoude kunnen verduidelijken, maar onder het gelach der aanwezigen, ver klaarde Hayes daartoe geen trek te hebben. Ten slotte verlangde Mac Lean een advocaat te hebben om hem te verdedigen. «Ik heb de technische we tenschap niet", zeide hij bescheidenlijk//om mijne zaak zelf te verdedigen, ofschoon ik wel de schranderheid daartoe bezit". De luchtreiziger Simmons is Zaturdag ochtend met den kolonel Brine te Canterbury in zijn ballon opgestegen, met het doel het Kanaal over te steken. Des namiddags is de ballon in zee op tien mijlen afstands van Dover neergedaald. Simmons en Brine zijn door de pakketboot van Calais naar Dover gebragt. De voor de reis ongunstige wind had de luchtreizigers ge noodzaakt te dalen. Uit New-York wordt gemeld, dat de aanvoerders van de Iersehe Lea gue op eene meeting verklaarden, dat zij den aanslag op de koningin afkeu ren, ook als strijdig met de beginselen der League. O'Donovan Rossa zeide: de Amerikaansche Fenians zouden juichenals Forster en Gladstone werden neergeschoten, maar zij koesteren haat noch vijandschap tegen de koningin. FRANKRIJK. In de kamer van afgevaardigden was Zaturdag aan de orde het rege ringsvoorstel, waarbij bepaald wordt dat de gemeenteraden in de kantons, arrondissementen en gewestelijke hoofdplaatsen voortaan allen een maire zul len verkiezen, evenals in de andere gemeenten. Alleen Parjjs zal van deze bepaling uitgesloten blijven. De minister van binnenlandsche zaken vroeg het ontwerp spoedvereischend te verklaren. Dienovereenkomstig werd be sloten. De heer Anatole de la Forge, afgevaardigde uit Parijs, stelde voor, de uitzondering voor Parijs te laten vervallen. Men mogt hetzelfde ver trouwen in Parijs stellen, ten aanzien der verkiezing van zijn maire, als in andere gemeenten. De heer de Freycinet antwoordde dat de regering niet het minste wantrouwen koestert jegens de Parijsche bevolking, die dag aan dag bewijs geeft van verstand; maar vergeten mogt niet worden dat voor Parijs, als hoofdstad van het land, steeds eene bijzondere regeling gegolden had. Bij de regering is een ontwerp op het bestuur van Parjjs in onderzoek, dat spoedig bij de kamer zal overgelegd worden. Hij ver zocht haar dus vooralsnog geen beslissing te nemen. Men kan geen maire van Parijs benoemen, zonder dat men weet wat tot zijne bevoegdheid be hoort en zonder daaraan de regeling van het geheele gemeentebestuur vast te knoopen. Het amendement van den heer de la Forge is verworpen met 283 tegen 180 stemmen. Het ontwerp in zjjn geheel werd hierna goed gekeurd. Er worden door de communards toebereidselen gemaakt voor feeste lijke bijeenkomsten tegen den 18den Maart, ter viering van den verjaardag der commune. Op een bal in de rue de la Chapelle is de vermoedelijke moorde naar van eene oude dame gevat, van wier vermoording dezer dagen mel ding is gemaakt. Ofschoon in de zakken van den jeugdigen bandiet, hij telt slechts 21 jaren, het horloge en de portemonnaie van zjjn slagtoffer gevonden werdenbleef hij ontkennen. Te Reims ontstond dezer dagen ecnige opschudding ten gevolge van eene bekendmaking der kamer van koophandelvolgens welke in het nieuwe Oostenrijksche toltarief het invoerregt op champagne van 1 tot 2% fr. de Resell verhoogd was. Op een verzoek om inlichtingen, door den voorzitter der kamer aan den minister Tirard gerigt, heelt deze verklaard, het zijne te zullen doen om, zoo mogelijk, den slag af te wenden, waardoor de champagnefabrieken werden bedreigd. De berigten aangaande den toestand van Tunis luiden over het alge meen gunstig en het voornemen bestaat om twee bataillons naar Frankrijk terug te zenden. Voorts wordt gemeld dat de onderworpen stammen in de nabijheid van Gafsa slaags zijn geweest met den oproerigen Ilammana-stam van welken vjjftig man gedood werden. Te Tarfegui zijn op verschillende punten, welke uit een strategisch oogpunt belangrijk zijn, stations gevestigd, die door inboorlingen bewaakt worden. OOST-I NDIE. BATAVIA, 1 Februarij. Het Alg. Dbl. meldt: Zaturdag II. ontvingen wij uit Buitenzorg berigt: Op bijzonderen last van den gouverneur-generaal zijn, voor zoover noodig per telegraaf, met den datum van heden, alle gecommitteerden bij de veepest buiten functie gesteld. Het schriftelijk ontslag volgt. De strekking van het plotseling uitgevoerde besluit is, om de veepest-politie tot een onderdeel der gewone verrigting van de inlandsche ambtenaren te maken. De resident van Samarang telegrapheert van 25 JanuarijAfgeloopen nacht doorgebroken Toentangdijk bij Goebeek en bij dessa's Djangan en Waren» Gedeelte weg bij Goeboek weggeslagen. Openingen kunnen nog niet gedigt worden, daar water er met te groote kracht doorstroomt; en van 27 Jan.Door bandjir zijn op 23 dezer eenige beplante sawahs van het district Singen Koeion onder water geraakt, zonder noemenswaardige schade geleden te hebben. Door den gouverneur-generaal van Ned.-lndië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den ontvanger der in- en uitvoerregten en accijnsen te Boender P. J. van Emmerikaan den verificateur 4' kl. bij. de in- en uitvoerregten en accijn sen P. Schram; aan den onderw. 2« kl. bjj het openb. lager onderwflg voer Europeanen W. J. Stok. Benoemd: tot onderw. 2e kl. bij het openb.lager onderwijs voor Europeanen, de onderw. 3e kl. J. van Leeuwen; tot ontvan ger der in- en uitvoerregten en accijnsen te Boender, de ambtenaar op non activiteit L. J. Seilberger. Tijdelijk belast: met het geven van onderwijs in de Hoogduitsche taal en hare letterkunde aan de hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Samarang, de onderw. 3e kl. L. G. Gerhard. Departement van marine. Benoemd: bij het hydrogr. bureau te Batavia, tot 1" adsistent, de sous-chef van dat bureau D. J. W. A. G. Coops; met ingang van 1 Jan. 1882, tot lithograaf, de ambtenaar op wachtgeld Th, Anderson en H. A. Th. den Doop, thans particulier; tot teekenaar, J. C Noordhoorn, thans bij het depart, der marine als zoodanig tijdelijk werk zaam; tot drukker, C. A. Huskes. Tijdelijk gedet. bij het depart, der ma rine, ten einde te worden belast met het verrigten van astronomische plaats bepalingen, ten behoeve der hydrographie in Ned.-lndië, de luit. ter zee le kl. van de Kon. Ned. marine W. F. Blaauw. ST. PETERSBURG, 5 Maart. Heden voormiddag is generaal Skobeleff alhier aangekomen. Op het perron van het spoorwegstation waren vele personen, onder welke officieren, om hem te begroeten. Eënige vivats werden te zijner eere aangeheven. De Engelsche gezant ontving gisteren vele hooggeplaatste personen en de leden vau het corps diplomatique, die hem hunne deelneming kwamen be tuigen, naar aanleiding van den aanslag op het leven van koningin Victoria. ALGIERS, 5 Maart. Een detachement van 300 soldaten is, volgens be rigt van Anisefra, op verkenning uitgezonden naar het zuiden en heeft een corps van 1500 opstandelingen uit Figug geslagen. De opstandelingen lieten een honderdtal dooden en gekwetsten achter. De Franschen hadden twee dooden en twaalf gewonden. ALEXANDRIE, 5 Maart. Naar verzekerd wordt heeft Arabi-bey een nieuwen brief van den Sultan ontvangen, waarin zijne gematigdheid ge prezen en hem eerbiediging van de internationale verpligtingen aanbevolen wordt, ten einde eene botsing met Engeland en Frankrijk te voorkomen. ONDERTROUWD: H. A. van Ingen Schenau, jm. 23 j. en C. F. Verstraaten, jd. 22 j. A. J. van der Horst, jm. 33 j. en S. Robbertse, jd. 26 j. C. Sierag, jm. 22 j. enN. Vos, jd. 25 j. C. J. deCler, jm. 30 j. en J. Overmeer, wed. 30 j. Gehouden Verkooplng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 4 Maart. Notaris W. F. Kaiseb. Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van den Ouden Rijn, tusschen de Hooigracht en Middelstegracht no. 59, Sectie I, no. 1982gedeeltelijk. Kooper P. A. Bonte, ƒ3750. Een Huis en Erf, naast het voorgaande, no. 61, Sectie I, no. 1982 gedeeltelijk. Kooper W. van der Drift ƒ2501. Een dubbel Pakhuis aan de westzijde van de Middelstegracht, nabij den Ouden Rijn bo. 64, Sectie I. no. 1982 gedeeltelijk. Kooper W. Verhoog Wz. 2000. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 6 Maart 1882. Kantonrechter Mr. W. van der Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Bnttingha Wichers. Uitspraak ln strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. H. P.Leiden W. V., idem, J. B., idem, M. v. d. N., Voorhout, C. D.Noordwijk, E. B., idem, A. J.Katwijk, H. K.Eijnsburg, H. K.Leiden A. v. d. N.idem, A. A. v. d. V., id., E. v. d. V.idem C. M., hvr. v. S. R., id., P. de H.idem P. v. d. B., idem, G. H., Katwijk, W. v. d. L., Voor schoten A. v. M.Leiden, J. v. R, idem, D. T.idem G. de B.idem, C. v. d. K.idem E. V.idem Aard van het misdrijf. verbouwen van een huis zonder voorafgaande kennisgeving ran Burg. en Weth., Leiden, idem, als machinist van een stoomtram in de Leidssche buurt 1°. niet rijden met verminderde snel heid, 2°. stoom uitlaten uit de machine, Oegstgeest, te laat vertoef in eene tapperij, Voorhont, diefstal van helm, Katwijk, idem, bij nacht rijden met een voer tuig zonder lichtidem rijden met een handwagen op de klinkerstraat, Leiden, idem, rijden in verboden richting, id. nachtgerucht verwekkenidem, vuil op straat werpen, idem, vuil in 't water werpen, spelen met centen op straat idem, idem, idem, Katwijk, vuurwapenen afschieten zonder vergunningZoeterwoude onder het rijden zitten op een door honden getrokken kar, idem idem baggeren in Rijnlands boezem water zonder vergunning, idem muziek laten maken in eene tapperij zonder vergunning, idem, niet verschijnen bij het genees kundig onderzoek voor pu blieke vrouwen, Leiden, Gevallen uitspraak. uitgesteld tot 13 Maart a. s. idem. idem. idem. 6 dagen. idem. ƒ1.of 1 dag. /3.of 1 dag. idem. idem. 6.of 1 dag. ƒ1.— of l dag. idem. idem. idem. uitgesteld tot 13 Maart a. g. ƒ5.— of 2 dagen. idem. idem. ƒ15.of 5 dagen. idem. uitgesteld tot 13 Maart a. s. 1 dag. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 5