LEIDSC1IE COURANT. 1882. D1NGSDAG 24 JANUARIJ. V. 20. ST A DS-BE RICHTEN. BINNENLANDSCIIE 13ERIGTEN. Br kon. besluit van 19 Jan. jl. zijn benoemd de voorzitters en burger lijke leden en hunne plaatsvervangers in de onderscheidene militieraden voor de ligting der nationale militie van 1882. In het 3* militiedistrict van Zuid holland zijn benoemd: tot voorzitter, de heer mr. A. A. van Bergen IJzen- doorn, lid der prov. stalen; tot zijn plaatsvervanger, de heer II. C. Harte- velt, idem; tot lid, de heer mr. S. Le Poole, lid van den gemeenteraad van Leiden; tol zijn plaatsvervanger, de heer mr. J. Breditis, idem. 0e Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel juars 1.60, franco p. p. f2.—. Af Kinderlijke nonimers zijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prijs der Advertentie is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. IIER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien hei be.*luit van de Gedcputeerde Slalcn der provincie Zuid-Holland, van den 13den December 1881, n°. 74/1 Provinciaalblad n°. 73), houdende bepaling van de tijdstippen van den herijk der maten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1882; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lett. o, der wel van den 7eD April 1869 lStaatsblad n°. 57), tot het doen herijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten onder mede- deeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het lokaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-apotheeken wel: voor de gewone gewichten, benevens de maten en strijkers, voor wijk III, op den 24, 25, 26 en 27 Januari, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, van deri 9den December 1881, de letter Hin den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkcu- ringsmerk zoowel bij den ijk als bij den herijk der maten en gewichten, en bij den ijk van gasmeters de Koninklijke kroon, terwijl het kantoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer 9. En geschiedt biervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leipen24 December 1881. UK KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN brengen ter keums van belanghebbendendat bi) de op beden plaats gehad hebbende uitloting van drie obligation, ieder groot. ƒ1000 en eene obligatie groot ƒ250, beboerende tot de geldleening van ƒ125.000, aangegaan ingevolge de raadsbesluiten van 21 November. 12 en 30 December 1878, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten van Zuidbolland, bij resolution van 16 Decem ber 1878 en 14 Januari 1879, zijn uitgetrokken de N08 65, 91, 99 en 135c, die op den 30 1 n Juni aanslaande aflosbaar zijn gesteld, op welk tfjdstip die obligation ophouden rente te dragen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 23 Januari 1882. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 26sl" Januari 1882. des namiddags ie twee uren. 1'. lief emitting en installatie van den heer S. C. M. Knappert, als lid van den i Gemeenteraad. 2". Benoeming van een vierden opzichter bij de gemeentewerken. (10) 3*. Idem van twee derde onderwijzers aan de school van de 3'lc klasse n». 1. (11) 4". Idem van twee leden van het Curatorium der Gemeente-instelling voor de opleiding van O. I ambtenaren. (13) 5". Voordracht tot overplaatsing van de derde onderwijzeres Mej. C. F. Le Clereq, van de school 4dr klasse n". 1 naar de school 3d' klasse n". 3. (12) 6». Bezwaarschrift van Regenten van het Walsche Weeshuis tegen den aan slag van mej G. J Van der VVeyden op hel eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1881. (9 en 14) 7'. Vaststelling van het Derde suppletoir kohier der plaatselijke directe be lasting, dienst 1881. LEIDEN. 23 January. De adressen aan den minister van justitie en de eerste kamer, be tredende de invoering van het wetboek van strafregt, binnen den kortst- ntogelijken termijn, zijn o a. geteekend door alle boogleerarcn van de regts- geleerde faculteit der universiteit alhier. By de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen /35, 19, ƒ4 en 2, de laagste ƒ35, /19, ƒ3.80 en f 1.90. De Staatscourant bevat het programma voor het examen van toelating lot de rijkskweekscholen voor onderwgzers en onderwijzeressen, bedoeld tu art. 24 der wet van 17 Augustus 1873. Bij de in de residentie Soerabaüa uit le voeren werken ten behoeve van het behoud van het vaarwater in Straat Madura, kunnen tijdelijk wor den geplaatst: 1°. een werktuigkundige of opzigter-machiuist2°. een machinist-bankwerkeren 3». een smidsbaas. Zij, die voor de vermelde ty- delijke belrekkingen wenschen in aanmerking te komen, kunnen zich ter mededinging aanmelden bij een op zegel geschreven, aan het departement van koloniën gerigt, en aan den hoofd ingenieur J. J. Dijkstra te Delft in le dienen request. De Staatscourant bevat daaromtrent uitvoerige opgaven. Het stoomschip Zeelandvan Rotterdam naar Batavia, is op 21 Jan. van Aden vertrokken. Den 18" Februarij zal van llarderwyk vertrekken, om mei hel stoom schip Noord holland naar Ncd.-lndië te worden overgehragt, een detache ment supple!ietroepen sterk 54 militairen, waaronder 4 onderofficieren, ouder bevel van den kapitein der artillerie J. J. K. de Moulin. Uit het Bat. Handelsblad namen wij het berigt op, dat de gezond heidstoestand van den gouverneur van Atjeh, den heer Pruys van der Hoe ven, minder gunstig is en hij dientengevolge wel vertol zou moeten vragen. Thans vernemen wij uit particuliere brieven, dat dit berigt onjuist is en de gezondheid van den gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden niets te wenschen overlaat. (iV. II. C.) Sedert 16 Jan. jl. wordt de gemeente-veldwaehlcr van Wottbrtigge vermist, die op dien dag met een groenen reiszak, waarin gedrukte ge meente- en polderstukken van buitengewoon zegel voorzien en 295grooten- deels aan bankpapier, voor dienstzaken naar 's Hage is vertrokken. Teylers tweede genootschap te Haarlem heeft de volgende prijsvraag uilgeschreven: «Eene historische beschrijving van de inkomende en uitgaande regten, die de republiek der Vereenigde Nederlanden onder de namen van convoogen en licenten en van veil- en lastgelden heeft geheven en eene waardering van den invloed dier regten op de belangen van den koop handel", Op 1 January waren voor de geneeskundige dienst, bg het militair hospitaal te Amsterdam, voor het leger hier te lande 53 studenten en voor de pharmaceutische dienst voor het leger hier le lande 4 studenten, waar van 1 hulpapotheker; waren studenten, toegelaten tot de verbindtenis, be doeld bij art. 18 der wet van 2 Aug. 1880 4 hij de universiteit te Leiden, 5 bij die te Utrecht, 2 bij die te Groningen, 5 bij die te Amsterdam; voor de geneeskundige dienst, bij liet militair hospitaal te Amsterdam, voor bet leger in Oost-Indië 65 studenten en voor de landmagt in Wcst-lndië 1 student (candidaal-arts). Voor de ptiarmaceuiische dienst voor het leger in Oost-Indië worden opgeleid te Utrecht 17 studenten. Voor de veterinaire dienst worden opgeleid bg 'srgks veeartsenijschool te Utrecht voor het leger hier te lande 3 studenten en voor het leger in Oost-Indië 1 student. Twee personen zijn uit het huis van verzekering te Utrecht ontvlugt. Een van deze is Creveld uit Arnhem, die aldaar gegijzeld was wegens eene schuld van 30000. Aan den commissaris van politie te Venlo is het gelukt een berucht geworden en siuwen paardendief aan te houden, op het oogenblik dat hg een vierde gestolen paard in die gemeente invoerde om te verkoopen. Een werkman, zekere Overdorp. die in de vorige week aan het sta tion te Venlo in- en uitwendig gekwetst werd, is te Sittard overleden. Hg laat eene ziekelgke weduwe met vijf nog jonge kinderen na. Bij het rangeren van een goederentrein uit Venlo aan het douanen- station te Kaldenkirchen is de arbeider Janssen tusschen de huilers geraakt en gedood. Hij laat eene weduwe met 7 nog jeugdige kinderen na, en was nog maar kort geleden van Venlo daarheen overgeplaatst. Op de Keulen-Mindener-lijn van Venlo naar Munster zgn, in de nabg- heid van het station Duimentwee goederentreinen in botsing gekomen waarbij een conducteur-remmer onmiddeilgk gedood werd. sGIlAVENHAGE. 23 Januarij. Door Z. M. is aan den voor de dienst in Indië bestemden soldaat E. H. A. Balthaser, van hel koloniaal werh'epötvergunning verleend tot het dragen van de Duitsche medaille, ingesteld ter herinnering aan den veldtogt tegen Frankrijk in 1870/71. De heer P. de Haan, ontvanger der directe belastingen te Sas van Gent, is benoemd tot ontvanger der directe belastingen le Buiksloot. Aan den heer A. Sttnier, geboren te Neuveville (Zwitserland), is, mits

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1