1881. 303. DINGSDAG 27 DECEMBER. STADS-BER ICHTEN. BINNENLANDSCHE BER1GTEN. lie Courant verschijnt dagelijks. Zen- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50franco p. p. 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenlibn is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 23 cents. BU deze Courant behoort een Byvocgsel. II E It-IJK BURGEMEESTER ÏN WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien liet besluit van de Gerlepnierrde Staten Her provincie ZuiH-HollanHvan Hen 13den December 1881, n°. 74/1 (Provinciaalblad n°. 73), houdende bepaling \ande tijdstippen van den herijk der malen en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1882; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lett. der wet van den 7eD April 1869 iStaatsblad n". 57), tot het doen herijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten onder mede- deelin» dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het lokaal van den ijk? °P Aalmarktnaast de Gemeente apotheeken wel* voordeten verkoop bestemde nieuw geijkte maten en gewichten op den 10, 11, 12 en 13 Januari voor de gewone gewichten, benevens de maten en strijkers, voor wijk 1, op den 17 en 18 Januari, d II, d 19 en 20 Januari, 111, 24, 25. 26 en 27 Januari, *JV, 31 Januari 1, 2, 3 en 7 Februari, V, 8, 9, 10, 14 en 15 Februari, VI, d 16, 17, 2122. 23, 24 en 28 Februari en 1 en 2 Maart. VII, 3, 7, 8910, 14 en 15 Maart, v VIII en de buitenwijk, op den 16, 17, 21, 22, 23 en 24 Maart; voor de gewichten voor fijne weging, in gebruik bij medicijnbereiders, goud en lilversmedenspeciehandelaars en verdere in goud en zilver handelende personen, voor wijk I, II, 111. IV en V, op den 28, 29 en 30 Maart, VI, Vil, VIII en de buitenwijk, op den 31 Maart en 4 en 5 April, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren; dat voorts gedurende den herijk in de gemeenten van den ijkkring buiten de standplaats, zitting binnen deze gemeente zal worden gehouden, op den 1, 2, 19 en 20 Mei, 9, 10, 29 en 30 Juni, 24 en 25 Juli, 11 en 12 Augustus, van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren, en wijders na den 24 Augus tus, iederen Woenxlag en Zaterdag van 9 tot 1 nur Tevens worden de belanghebbenden er op gewezen: o. dat zij verplicht zijn hunne maten eu gewichten, behoorlijk droog en schoon, bij den ijker, op voorschreven dagen, tot het ondergaan van den herijk te bezorgen; b. dat zij, die zulks verzuimen of daarin verhinderd worden, voormelde malen en gewichten vóór den l8te0 October nog aan den ijker, op de daarvoor aangege ven dagen, ter herijking moeten aanbieden; dat, na liet eindigen van den termijn van den herijk, het gebruiken of voorhan den hebben van maten en gewichten, niet voorzien van de vereischte steinpel- merken, volgens art 29 der bovenaangehaalde wet, verboden en strafbaar is; en dat bij het terug ontvangen van de ter ijking aangeboden voorwerpen, zij zich dienen te overtuigen of die van het goed- of afkeuringsmerk zijn voorzien. Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van den 9den December 1881 de letter /f, in den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsmerk zoowel bij den ijk als bij den herijk der maten en gewichten, en bij den ijk van gasmeters de Koninklijke kroon, terwijl liet kantoormerk voor de gemeente I.eiden is het cijfer 7. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, 24 December 1881. DK KANTEH, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 24 December By besluit van 2 Nov. ,jl. is de koninklijke bewilliging verleend op het bij verzoekschrift overgelegd notarieel afschrift der acte, houdende na dere wijziging van de acte van oprigting van de naamiooze vennootschap »de Leidsche Bouwvereeniging", opgerigt te Leiden. - Met leedwezen verneemt men liet overlijdenin nog krachtvolleii leef tijd, van den heer K. de Jong, onderwijzer aan eene onzer openbare scho len. Gedurende vele jaren was hij ook onderwijzer aan de volkszangschool van het dep Leiden der Maatschappij tot Nul van 't Algemeen, welke taak hij, znoals men meer dan eens in de gelegenheid was op te nierken, met zooveel ijver en voorliefde vervulde. - Heden is naar de gevangenis Ie 's Gravenhage overgebragt S. v. T.. die zich ten nadeele van zijn patroon, den labrikant B., aan misbruik van vertrouwen heeft schuldig gemaakt. - Door de politie alhier is proces-verbaal opgfmaakt wegens tegen 'naar gepleegd verzet door eenige personen bij het naar dc politiewacht brengen vaa een beschonken persoon. Ook is proces-verbaal opgemaakt tegen zekere vrouw E., die zich had schuldig gemaakt aan verschillende kleine diefstallen bij insluiping. Zij is ter beschikking van de justitie gesteld. Nog is proces verbaal opgemaakt legen zekere wed. P., wegens diefstal van een paar kleedingsiukkeii van een bleek, en tegen zekere J. S., wegens het toebrengen eener verwonding in het aangezigl eener vrouw. Het getal der in het Werkhuis alhi<T opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 4G tot 66 volwassen personen en 7 lot 11 kinderen. De minister van biuiicnlandsche zaken, overwegende dat, teil gevolge van het o veltijden van den heer J. H. Arnoldls, eene verkiezing van een lid van de lueede kamer der staien-generaal beboorl plaats te hebben in hel hoofdkiesdislrict Roermond, heeft bepaald, dal die verkiezing zal plaats hebben ingsdag 17 Januari) 1682, en dai herstemming, is die noodig, zal geschieden Diugsdag 31 Jannarij daaraanvolgende. De directeur van s rijks veeartsenijschool verzoekt dat veeartsen, die verlangen in aanmerking te komen voor eene lijdelijke benoeming van ten hoogste drie jaren, tol adsistent aan voormelde iurigtiug, op eene jaar- lijksche bezoldiging van /1200, zich. met opgave van leeftijd en overleg ging van hun diploma van veearts, vóór 15 Januarij e. k. schriftelijk tot hem wenden. Door de geneeskundige staats-coaimissie is het eeluigschrilt voor het eerste gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan den heer J. 11. de Boer. med. doctorandus. Door de commissie, zitting houdende te Utrecht, zijn als apothekers bediende toegelaten de hh. S. Kamstra en J. F. van der Bron; een candi- daat werd afgewezen. Hel stoomschip Voorwaarts, van Ratavia naar Amsterdamis op 22 Dec. van Napels vertrokken De Prinses Amaha, mede op weg naar Amsterdam is op 22 Dec. van Port Said vertrokken De Prinses Marie, op neg naar Batavia is op 23 Dec. van Port Saul vertrokken. Door de Holl ijzeren spoorwegmaatschappij is op eenige treinen de verwarming met gas toegepast voor voetvciwarming. Binnen hel rjjtuig is niet anders zigibaar dan eene verwarmde ijzeren plaat in den vloer langs de zitplaatsen. Door dc Bijnspoorweg-maatschappij is het voorloopig dividend bepaald op f 9 10 per aandeel op de volgestorte aandeelcn, op ƒ3.64 voor de aan- deeh n van ƒ96 en op /1.365 voor de aandeden van 36 gestort kapitaal. Te Amsterdam is de vrouw, die in verzekerde bewaring was geno men. op beschuldiging dat zij een vijfjarig kind, waarvan zij de stiefmoe der was. mishandeld had. weder op vrije voelen gesteld liet onderzoek moet geen bezwarende omstandigheden aan liet licht gebragl hebben. -- Men meldt uit Zwolle; In den aigeloopen nacht had hier eene treurige ontdekking plaats. De subsi, otlicier van justitie, jlir. van I'auhuys. de in specteur der posterijen, de directeur van hei postkantoor, vergezeld van den commissaris van politie, hebben den commies der 2e kl E. A. W. C., met 1 Dec nit den Haag herwaarts gekomen, op lieclerdaad betrapt bij hel ontvreemden van een aangeteekeuden brief met waarde. C. moet tevens bekend hebben onlangs hier nog een onaangeleekenden brief met bankpapier te hebben ontvreemd en ook in den Haag zich meermalen aan soorlgeljjk vergrijp te hebben schuldig gemaakt. Door de reglbank is tegen C. hevel van gevangenneming verleend. Te Enschede stond eergisteren plotseling de fabriek der Twcntsclie katoenspinnerij in volle vlam. Als oorzaak van den brand meldt men. dat een paar smeden bezig waren een gebroken wiel te herstellen, loen door het hameren een vlok katoen in liet gaslicht vloog en alles onmiddellijk vuur vatle. liet is de derde maal dat de fabriek geheel is afgebrand. Te Goes zijn hjj een herbergier, die ook handel drijft in gouden en zilveren werken, twee doozeu ontvreemd, die voor eene waarde van ƒ1000 inhielden, en welke doozen op zijne slaapkamer waren geborgen. Men vermoedt, dat de diefstal gepleegd is door een persoon, die ten zjjne huize gelogeerd geweest en thans voortvlugtig is. Voor het geregtshof te 's Herlogenbosch is eergisteren de zaak behan deld legen B. d R gewezen brievensteller ten postkantore aldaar, beschul digd van het achterhouden en ten eigen bate aanwenden van geldswaarden, besloten in een briel, hem als bebedigd beambte der posterijen toever trouwd. ten bedrage van 49.40% uit Aalien verzonden. De uitgifte van twee coupons der provinciale leening, door zijn broeder te Apeldoorn, leidde tot de ontdekking. Naar men uit Breda meldt neemt het zoutsmokkelen aan deze zuide lijke grens van ons land hoe langer zoo meer toe Deze week stonden weder 30 personen wegens die overtreding voor de regtbauk aldaar leregt. De smokkelaars bedienen zich van allerlei middelen om de politie le ont duiken, doch gelukkig worden de meeste het rapt. 's GRAVENHAGE 24 December. Door Z M. zijn benoemd: tol bewaarder van de hypotheken, het kadaster enz. te Heerenveen, dc lieer T. N. van der Stok, thans ontvanger der registratie te Zuidbroek; lot ontvanger der registratie en domeinen te Heerenveen, de heer A. F. W. Jordaan, thans in dezelfde betrekking te Werkendam

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1