BUITEN LA N DSCII E BER1GTEN. PEK TELEGRAAF. Voor een {«eiieeskniiriige voor zijn dood toch had hij gewcnscht, dat, zoo men iels Ie zjjner herin nering doen wilde, dit niet mogt wezen op zijn graf, maar bij voorbeeld een bank in de Scheveningsche lioschjesopdat zjjdie er zich gingen ver- poozen, er genot van hebben mogten. Mogt, zoo eindigde de spreker, de bank, op dit zelfde oogenblik ontdaan van de schutting, die haar lot nog toe omgaf, mogt zij daar op die schoone plek, te midden van Hollands duingrond, lang getuigen van hem, uit wiens gedachte zij ontsproten is, ter wiens berinnering zij werd opgerigt, wiens naam zij dragen moge, en tevens in lengte van jaren strekken ten sieraad van een der lustwaranden van 's Gravenhagc! Met vol vertrouwen, edelacht bare heeren! geven wij u de Cremersbank over! Uit naam van het college antwoordde de burgemeester, de heer Gevers Deynoot. Hij verklaarde de overdragt van de bank dankbaar te aanvaarden en van dit oogenblik af in eigendom voor de gemeente over te nemen, die niet vergelen zou, dat de bank door vrienden van Cremer op eigen kosten ge sticht was, terwijl de bank zeker ten sieraad strekken zou van deboschjes. Ten slotte werd de acte van overdragt door burg. en welh. en de com missie geteekend. bftk Bi 1. A V ft. LONDEN, 22 December. In den gemeenteraad van Dublin is beraadslaagd over een voorstel om de heereu Parnell en Dillon het eereburgerschap der stad op te dragen. Wegens eenig verzuim in de vormen moest de vergadering verdaagd worden. Oe meerderheid moet voornemens zjjn niet te rusten voordat het voorstel is aangenomen. Te Carrick is een mandie weigerde deel te nemen aan hel zoo genaamde /'boycotten", zwaar mishandeld. Men hield hem eenige minuten boven een heet vuur en sneed hem een oor af. De beroemde architect George Edmond Street is alhier overleden. Hij was een groot vereerder van den Golhischen stijl, dien hij zoowel door zijne werken als door eenige geschrilten ingang en waardering zocht te doen vinden. Nabij Weymouth is een gebroken thermometer gevonden, die naar alle waarschijnlijkheid afkomstig is van den luchtballon Saladin. De stoomploegfabriek van Fowler C'.in llunslet bij Leeds, is ver brand. De fabrieksgebouwen, die eene oppervlakte van 9 morgen besloe gen, zijn voor de helft vernield, met vele kostbare machines. Van de 1600 arbieders in de fabriek zijn er nu 300 tijdelijk zonder werk. Enkele Britsche reeders zijn begonnen, hunne schepen uitsluitend met zwarte zeelieden te bemannen. Alleen de officieren zijn blanken. Zij betalen aan de negers hetzelfde loon als aan Engelsche of buitenlandsche matrozen, lie kapiteins, die de proef er mede genomen hebben, verklaren dat kleur- liogen even goede matrozen zijn als Europeanen, daarbij leergieriger en minder geneigd tot deserteren dan de Engelsche zeelieden. Bij een hevigen stormdie Dingsdag II. heeft gewoedis te Bristol een hooge schoorsteen omgewaaid, waarbij twee kinderen zijn gedood en 13 personen gekwetst werden. Te Portsmouth is zekere Newman, een solicitor met uitgebreide prac- tijk, gevangen genomen wegens het verduisteren van hem toevertrouwde gelden lot een bedrag van 14000 Hij heeft reeds bekend. -• Een baanwachter van den Noord-Stafiordshire spoorweg, die beschon ken en slapend in zijn huisje gevonden werd, is deswege door de reglbank te tlafiley tot 21 dagen tuchthuisstraf veroordeeld. Op hel perron van het slation te Washington is een zilveren ster aan- gebragt op de plaats waar president Garfield, door den moorddadigen kogel van Guiteati getroffen, ter neder zeeg. Een eenvoudig opschrift, aan den wand nevens deze plek aangebragtboven een adelaar met lauwertakken rn pijlen in zijne klaauwen, luidt: "James Abraham Garfield, president der Vereenigde Staten, doodelijk getroffen den 2Jt° Julij 1881". Naar men verneemt zou het thans gebleken zijndat de te Boston op de ioica naar Liverpool ingescherpte geweren oude musketten waren, ten gevolge van eene vergissing als messen en keukengereedschap ingeschreven. FHANKR1JH. (lp liet programma van het tegenwoordige ministerie was gebragt de wederaankoop der spoorwegen door den staat en alleen omdat Leon Say zich daarmede niet kon vereenigen ontbrak zijn naam op de lijst van Gam- betta's minister. Thans verneemt men, dat de regering haar denkbeeld heeft laten varen, voornamelijk op raad van de firma Rothschild en andere voorname bankiers. Hel bezwaar van Leon Say om als minister van finan cien op te treden is daarmede opgeheven en men beweert, dal hij, na afloop der scnaals-verkiezingende portefeuille van den tegenwoordigen mi nister Allian-Targé zal overnemen. Er komt thans nog een tweede proces tegen Rocliefort in behandeling. Tegelijk met Roustan was ook de heer Challemel-Lacour. gezant te Londen, door de lntransigeant van aiedepligt ighcid aan Tunesische knoejjerijen be schuldigd. Daar eene menigte waschvrouwen te Parijs en omstreken den arbeid heeft gestaakt, om hooger loon te verkrijgen, hebben verscheidene waschinrig- liugen waschvrouwen uit de provinciën laten komen, waarvan het gevolg was, dat de politie tusschenbeide moest treden, om handtastelijkheden tus- schen de Parijschc en van buitenaf gekomene dames te verhinderen. Door eene dienstmaagd te Parijs is een aanslag beproeld op het leven van den minnaar, die haar had verlaten. Met een revolver loste zij vjjf scholen op hemzonder hem te treffen. Zij is in hechtenis genomen. Te Lyon hebben talrijke arrestaties plaats gehad. Een aantal werk lieden begaf zich, nadat de nederlaag van den communard Humbert bekend was gewordennaar de bureaux van het socialistisch blad Réveil, om daar eene ovatie aan de commune te brengen. De politie nam terstond maatrege len en hield alles aan, wat in hare handen viel. De beriglen uil Oran omtrent de plaats gehad hebbende overstroomin gen luiden treurig. Hoeveel menschen er het leven bij ingeschoten hebben, is vooralsnog moeijelijk te bepalen. Sommigen brengen het cijfer wel op 800. Nog steeds worden er lijken gevonden. De schade bedraagt millioenen. DUIT8CHLAND. Te Berlijn zjjn aan de schouwbtirg-directiëii verschillende maatregelen voorgeschreven, die zij moeten nemen in het belang van het publiek. Voorts heeft de minister van binnenlandsche zaken den provincialen besturen aan geschreven om de schouwburgen in hun ressort aan dezelfde maatregelen van openbare veiligheid te onderwerpen als in de hoofdstad genomen zijn. De keizer heeft aan het Ringtheater-fonds te Weenen 15000 mark ge schonken. Prins von Bismarcks ongesteldheid is grootendeels geweken. Hij bragt weder een bezoek aan den keizer. Ditmaal vatte hjj koude bjj het verla ten van het rijksdaggebouw: hij had zich te veel in vuur laten brengen door het debat. Opmerkelijk is helin verband met den strijddie tegen de homöopathie wordt gevoerd, dat de rijkskanselier zich aan eene homöo- patische behandeling heeft onderworpen. OOITEKKMK. De jongste dochter van den keizer, de 13-jarige aartshertogin Maria Valeria, moet, naar men verneemt, als kerstgeschenk, de vergunning ver zocht hebben, om een der kinderen, die door den brand in het Rhingtheater hunne ouders verloren, als haar pleegkind op te voeden. DURBAN, 21 December. John Dunn heeft als zijne meening te kennen gegeven, dat de terugkomst van Cetawayo weder lot verwarring en bloed vergieten aanleiding zal geven. Hjj en zijn volk zullen nooit toestaan, dat Cetawayo de Tugela oversteekt. Het land is hem door de kroon gegeven onder voorwaarden, die hij getrouw heeft nagekomen en hij zal het gezag Onthouden. LISSABON, 21 December. Uit officiële bron wordt medegedeeld dat de koning en de koningin van Spanje den ÏO11" Januarij van het volgende jaar Lissabon zullen bezoeken. De tentoonstelling zal den 12d« geopend worden. RECLAMES Vele menschen beklagen zich, dat ze des morgens bij 't wakker worden eene groote belemmering gevoelen in de bronches, een zeker gevoel van benauwdheid in het achterste gedeelte van de keel, veroorzaakt door min of meer dikke slijmdeeltjes. Men wendt dan dikwijls heftige pogingen aan om ze kwijt te geraken, waarvan hoesten en soms misselijkheid dan dik wijls hel gevolg is. terwijl men er menigmaal eerst na veel moeite en eenige uren van onpasselijkheid in slaagt om de stofjes te verwijderen, die de ademhaling belemmeren. Allen, die aan deze onaangename kwaal lijden, bewijst men een waarachtigen dienst door luin 't middel aan te wijzen om ër van verlost te worden. Dit middel nu is de leer. waarvan het gebruik zoo heilzaam werkt op alle aandoeningen van de bronches. Het is voldoende Om onmiddellijk vóór eiken maaltijd twee of drie Teercapsules van Guyot te nemen, om spoedig een gevoel van verlichting te krijgen, dat men dik wijls te vergeefs zocht in een menigte zeer samengestelde en dure genees middelen. Acht of negenmaal van de tien gevallen zal dat gevoel van on passelijkheid des morgens geheel verdwijnen, wanneer men geregeld gedu rende eenigen tijd de Teercapsules gebruikt. Het is genoeg om te herinneren, dat elke flacon zestig Teercapsules bevat. Deze behandeling kost den geringen prijs van 5 a 7% cent daags. De teer is een zeer samengestelde zelfstandigheid, waarvan de vervaardi ging aanmerkelijk afhankelijk is van de wijze van bereiding en vooral van de bestanddeeleu waaruil men ze trekt. Ouder anderen trekt men leer uit steenkolen, beuken-, pijn- en dennenhout enz.; het spreekt van zelf dat de geneeskrachtige eigenschappen van dit product afhankelijk zijn van zjjn oorsprong en de wjjze van bereiding. Met andere woorden iedere soort teer heelt hare bijzondere eigenschappen. Daarom is het niet te verwonderen dat, uit een geneeskundig oogpunt beschouwd, alle voortbrengselen, die men met den naam van teer bestempelt, niet dezelfde uitkomst geven. Tot het vervaardigen zijner Teercapsules gebruikt de heer Guyot niet anders dan de zoogenaamde «Noorweegsche teer", de eeuigste die niet bran derig is en het gemakkelijkst verteerbaar. Hij kan slechts voor dequaliteit en bij gevolg ook voor deugdelijkheid inslaan van die capsules, waarvan de flacons op het eliquet de driekleurige handteekening dragen. A V EKTENT1EN. Heden overleed na een langdurig en geduldig lijdenin den ouderdom van ruim 72 jaren, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwd-vader, de Heer P. H. WESTD1JK. Uit aller naam. Leiden, 23 December 1881. Wed. P. H. WESTDIJK, geb. F. G. Kooy. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Allen die iets te vorderen hebben van den Heer M'. F. J. 8PRENGER worden verzocht hunne rekeningen in te zenden vóór 28 December a. s. bij den Boekhan delaar P. SOMERWIL, te Leiden. bestaat er op een welvarend dorp in de provincie Znid-llolland eene zeer goede gelegenheid zich te vestigen. Huis en Tuin kunnen op billijke voor waarden overgenomen worden, terwijl een gedeelte der koopsom op het Huis als le hypotheek kan gevestigd blijven. Brieven jia»co letter H. aan den Boekhandelaar J. L BEIJERS, te Utrecht.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3