leidsch coir 4 t. 1881. V. 301. VRIJDAG 23 DECEMBER. ST A DS-BE RICHTEN. J A G T BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Oe Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant U per vierendeel jauts 1.50, franco p. p. f 2.- Iftonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Advertenlifn is yan 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Leiden; Gezien art. 5. 2' alinea der Wet van den 28!ltn Juni 1881. Staatsblad ui, 97. tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling tan openbare dronkenschap; Brengen ter algemrene kennis dat, sedert de vorige opgave, van de na- Tolgeude personen verzoekschriften zijn ingekomen, ingevolge deartt. 1 en 27, 2'al., *an bovengenoemde Wet, om na 1° Mei 1882 in de achter hunne namen vermelde perceelen sterken drank in hel klein Ie mogen verkoopen: E. Van der Nat, vrouw van J. P. Jansen, Clarensteeg no. 36. M. S. De Kaper, vrouw van P. J. Kerkvliet, Haarlemmerstraat no. 270. C. H Heen, vrouw van P. Kooien, A. F. Hopman 17 VV. A. Bottelier, F. Guocclii, H. M. M. Van Kas, vrouw van C. P. Van Kleef, C. Van Oosten, vrouw van T. Van der Vtist, II. Wortel, vrouw van P. Persoon, ii 11. J. Swinkels, vrouw van C. Van Teylingen, G. P. Van Kleef, jjC. M. Van Dijk. vrouw van J. J. Dingjan, gj C. P. Beijersbergeu F. A. W. Schüdel. voorzitter van bet Bestuur tier Sociëteit «Concordia", H. Rijke, 95 A. Van Ingen Wz. 99 C. A. Laucel, vrouw van B- Slijger Jr. HG Karg 11J Dullemond, vrouw van J J. Van Koperen, KL. T. Noordeloos, vrouw van H. P. Lamboo, |j J M Rati, vrouw van M. Van der Krogt, 11 H. J. Ebherlee, vrouw van J. Bruggeman, 05 J. F. C. Zandvliet, vrouw van J. Mussche, 96 Wed. C. Indrisie, geb. J. Stiehl, 07 N H. Doove, B8 J. G. Van der Linden, vrouw van P. Houtzager, j® A. Roos, IOC. Jongeneel, vrouw van P. A. Kropff, III. De Haan Morschstraat no. 6. Breestraat no 2. Haarlemmerstraat no. 139. Narmstraat no 5, Raamsteeg no. 63. Waardgracht no 119. Langegracht no. 6. Utrechtsche Veer no. 28. Bakkerssteeg (wijk 6) no. 4. Nieuwe Rijn no. 100. Morschstraat no. 55. Hoogewoerd no. 6. Heerengracht no. 114 Vliet no. 32. 4' Groenesteeg no. 67. Breestraat ito. 16. 4° Biunrnvesigracht no. Lokhorslslraat no. 13. Spilsteeg no. 21. Nieuwe Beestenmarkt no. 12. Kaiserstraat ito 29. Conscientiestraat no. 17. Hooglandschc Kerkgracht no. 2. Haven no. 62. Breestraat no. 108. Turfmarkt no. 2. Stationsweg no. 21. 27. 12 J.C Van der Straaten, vrouw van D. Altenburg, Oude Rijn no. 138. 13 F. N Van Egmond, li T. F. Dagelei, 15 C. H. Westdijk. E. Cornax vrouw van L Lasander, J. De Bruin, vrouw van T. N. Van Egmond, P. J. Brouwer, ISA. C. M. Van Noort, 1ST. Franchimon, Kttms. vrouw van L. Brugman, S! W. Bremmer, 13 M. De Bruin liü Balk, is H. Ooyman, 15 A. Van der Vis, vrouw van G. Van der Veer, 111). T. De Smit, wed. C. J. Verhoeven, Steenstraat ito. 20. Wijkslraatje no 2. Steenstraat no 57. Doelensteeg no 17. Kort Galgewatcr ito. 9. Mandenm.ikerssteeg no. 1. Levetidaal ito. 26. Langebrttg no. 14. Beschuitsteeg no. 2. Sieenstraat no. 37. Lammermarkt no. 41. Oude Singel no. 128. Mare no. 74. Koppeuhinksteeg no. 1. Oude Singel no. 200. Heerengracht no. 42. 13 H. J. Lotnbert Den belanghebbenden wordt nogmaals in herinnering gebracht dat de ver- zoekschriflen vóór den 1"'" Januari 1882 moeten zijn ingeleverd ut dat op verzoekschriften, welke na dien datum inkomen, gcene be schikking meer kan worden genomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leides, 22 December 1881. E. KIST, Secretaris. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Stalen van den 13,k" December 1881, it". 131; Gelet op art. 11 der wet van den 13llf° Junij 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbendendat bij bovengenoemd besluit van de Gedeputeerde Staten de jagt op klein wild in deze Provincie wordt ge sloten op Zaterdag den 31"'° December aanstaande met zonsondergang met uilzondering van het in art. 15 sub lelt. g dier wet bedoeld jagtbedrijf. van het vangen van houtsnippen met laat-, war- ol valflouwcn, hetwelk blijft toegelaten tot en met den 25"'° Maart 1882. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal blad en in de l\ederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd. 'sGbaveshage19 December 188J. FOCK. LEIDEN, 22 December. In de heden gehouden zilling van den gemeenteraad is o. a. mededee- Iing gedaan van eene ingekomen missive van den heer dr. J. E. van Iter- son JAz.houdende kennisgeving, dat hij zjjn ontslag neemt als lid van den gemeenteraad. Volgens die missive ie dit gegrond op de wijze, waarop in de vorige zilling is besloten omtrent tie controle op de gasfabriek. Van denzeifden lieer is ingekomen erne missive, waarhjj hij eervol ontslag ver zoekt als lid van het bestuur van hel tl. G. of arme wees- en kinderhuis. Ingevolge haar verzoek weid mej. S. M. van lperen voor driejaren gecon tinueerd in hare betrekking van stads-vroedvrouw. Tot leden der plaatse lijke schoolcommissie, wegens periodieke aftreding, werden op nieuw be noemd de lilt. dr. it. Bierens de Haan, dr. M. J. de Goeje, dr. W. P. Wee- bers en dr. J M. van Bemmelen. Tot derden onderwijzer aan de jongens school der 1"' klasse werd benoemd de lieer H. L. de Haas, thans reeds aan die school werkzaam, en aan mej J. van Sonsbeek werd, op baar verzoek, eervol ontslag verleend als derde onderwijzeres aan de openbare school 3'1' kl n°. 3. De voordrag! tot wijziging van de besluiten Intredende dc heffing en invordering van hel regt voor het verlceneu der vergunning lot hel uitoefe nen van tien kleinhandel in sterken dtattk werd goedgekeurd. Die wijzi gingen. niet van ingrijpenden aard, zijn het gevolg van de door gedep. staten gemaakte opmerkingen. Heden voormiddag werd liet stoffelijk overschot van den lieer iri' J. L. Klavervvijden op de it. C. begraafplaats alhier Ier aarde besteld. Het was eene indrukwekkende plegtiglieid. Nabij de groeve stonden, met de familiebetrekkingen en vrienden, de oude lieden en de vveezen van het ge sticht, waarvan de overledene regent was, geschaard, om hem eene laatste hulde te brengen. Aan de talrijke bloemkransen, waarmede de lijkkist bedekt was, voegden z(j ook de limine toe. Bij de geopende groeve werd door den heer A. G. Hessels, mede-regent van het gesticht, in hartelijke en welsprekende taal de verdiensten van den overledene geschetst en daarbij in het licht gesteld liet verlies, dat door zijn zoo plotseling verscheiden ge leden werd. Diep geroerd verlieten allen den dooden-akker. Door de vereeniging «Bouwkunst en Vriendschap" is hel plan ontworpen om ie trachten alhier eene praclische ambachtsschool op te rigten, eene instellingdie in verscoilleude plaatsen van ons land de gunstigste resultaten oplevert. Eene commissie uit haar midden heeft zich hij cir culaire lot de ingezetenen grrigt oiu fiuaucielen steun, ten einde dal plan te verwezenlijken. Zij wijst er op dat Leiden, anders aan de spits waar het de belangen van hel. onderwijs geldt, en sedert bijna eene eeuw in het bezit van de bloeijende school van het genootschap Mathesis Scicntiarum Genitrix, waar de aankomende ambachtsman gelegenheid lot theoretische en aesthelische vorming vindt, nog niets gedaan beeft voor eene praclische ambachtsschool, alsof, gelijk iu den bloei der vaderlandscbe haudwerks- nijverheid, de werkplaats de kweekschool kon zijn voor aanstaande werk lieden. Die dagen zijn echter voorhij. De ambachtsman moet thans alle krachten inspannen om liet dagelijksche brood te verdieneu. en kan zich niet bemoeijen niet den leergast, zeer ten nadeele van deu laatste. Hem toch worden de middelen onthouden om een bekwaam werkman te worden. In de ambachtsscholen worden de knapen zoover gebragt, dal zij in de werkplaats dadeljjk als nuttige werkkracht eene plaats kunnen innemen en zich verder kunnen volmaken. In deze scholen leeren zij woekeren met de schatten van hand en oog, daar wordt hunne keunis onderhouden en uit gebreid, daar wordt hun smaak gevormd, daar wordt onder ernstige en wel willende leiding hun de waarde van den tjjd ontdekt, et: de zedelijke kracht van den arbeid. De commissie doet een beroep op de belangstelling van Leidens ingezete nen in den bloei der gemeente en hoopt, dat zij krachtig zullen medewer ken om dit gewigtig maatschappelijk vraagstuk tol eene bevredigende oplos sing le brengen. Zij noodigt uil toe te treden als oprigter of als lid der vereeniging. Als oprigters worden beschouwd zij, die eene som van minstens 100 hjjdragen en lid der vereeniging wordt men tegen eene jaarlijksche contributie van 5. Het plan der vereeniging, dat zij blijkbaar met krachtige hand en toe wijding wil verwezenlijken, verdient de meeste sympathie. Wij hopen, dat zij veler handen bereid zal vinden haar dm gevraagde;) steun te schenken. Daarvan toch hangt hel ook al of zij zich voor deze zaak tot gemeente en

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1