LE1Ö8CBE V COURANT. 18S1, N°. 295. wme VRIJDAG 16 DECEMBER. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Leiden; Bezien art. 5, 2' alinea der Wet van den 28,tM1 Juni 1881, Staatsblad t> 97, tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling in openbare dronkenschap; Brengen ter algemeene kennis dat, sedert de vorige opgave, van de na- «iéende personen verzoekschriften zijn ingekomen, ingevolge deartt. 1 en 27, pil,, van bovengenoemde Wet, om na 1° Mei 1882 in de achter hunne urnen vermelde perceelen sterken drank in het klein te mogen verkoopen: (A. G. C. Van Bruggen, Jan-Vossensteeg no. 14. Van der Horde, vrouw van C. J. Van Pijpen, Wolsteeg no. 2. Roodenburg, A, C. Feybel, vrouw van W. Mulder, I. W. Guillot, vrouw van B. Van der Staay, I, Van der Voort I, Zwaaneweber. j. C. Bink. vrouw van 11. Van Hest. A. Bazel, vrouw van U. Van Leeuwen, C. Sibbes He Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars /1.50, franco p. p, f2. ymderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der AdvertcnliPn is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. STADS-BE RICHTEN. I Dam, vrouw van W. Driesse, H. Van Zonneveld, J. Sauter, J, Philemon, vrouw van J. Mol, C J F. Smulders, J. W. Hoogenstraaten, A. De Vrind, S. Verhoeven P. Erades, V. êonlen IV. P. F. Van der Ros, C. De Beunje, wed. M. Meijers, J. Willinke, I, C. Van der Straten, vrouw van D. C. Van Altenburg, Kroll', vrouw van A. Van Haringen. Nifuwenburg, S. Van Bcrkel, vrouw van G. In 't Hol, C. De Bolster, vrouw van H. Dijkhof, SVed. A. M. Rebel, geb. Heil, Wed. C. J. Cornelissen, geb. J. M. Brittjjn, 1. J. Van Beek, vrouw van A. Van den Brom, A. Van Grieken, H. Van der Steen P. J. 't Hooft, IV. Verhoeven I. Fris Wed. C. J. Papót, geb. D. Tibboel, A. De Bruyn, 1, Siljee 1. Los, H llorgerdiug, P. J. Schrellen, 1. A. Uoltman, vrouw van J. T. Nessen, A. De liaan, E. Noordijk J. lltiibers, I.Marees, vrouw van J. Noë Jr., B. M. Duyser, I II. M. Taverne. I Slierings E T. Van der Koelen i'. C. 11. P. Klaverwijdenlid van het Be stuur der Vereeniging "Musis Sacrum", J. Jansen. Wed. M. J. Tibboel, geb. Brakel, T. Htindermanvrouw van G. De Leeuw, E II. F. Willcmsen, 1. Schunring, 2. A. Smit C. Kruit, vrouw van G. Jochems, I Kooreman, vronw van G. G. Popp, I. F. Schoondergang, A Wagemans, F J. lie Jong A Blazer, vrouw van J. T. Beekman, 11. L. Geijer, C. (lopprj. vrouw van W. T. Buys, Mnntagne, vrouw van 1'. F. Goert, N- W, Keuls, Haarlemmerstraat no. 22. Geerestraat no. 6. Heerensteeg ito. 4. Beschuitsteeg no. 9. Oude Rijn no. 93. Haarlemmerstraat no. 153. Lammermarkt no 36 a. Varkenmarkt no. 17. Aalmarkt no. 22. Oosterkerkstraat no. 2. Vischmarkt no. 3, Lange Vrouwenkamp no. 37. Hoogewoerd no. 1. Mare no. 39. Langegracht no. 88. Langegracht no. 94. Burgsleeg n\ 9 en Haven no. 40 llaven no. 8. Haarlemmerstraat no. 79. Langegracht no. 172. Haarlemmerstraat no. 181. Haven no. 9. Oude Singel no. 134. Jan-Vossensteeg no. 39, Kalvermarkt no. 15. Waardgracht no. 123. Paardensteeg no. 13. Lammermarkt no. 52. Haarlemmerstraat no. 311. Morschstraat no. 33. Haven no. 2. Nieuwe Rijn no. 75. Groenesteeg no. 14. Haarlemmerstraat no. 138. Nieuwe Rjjn no. 22 Oude Vest no. 31/33. Zuidsingel no. 1. llaven no. 21. Noordeinde no 27. Hooigracht no. 49. Langegracht no. 116. Levendaal no. 63. Breestraat no 23. Lange Mare no. 19. Beestenmarkt no. 39. Breestraat ito. 62. Breestraat no 84. Van der Werfstraat no. 38. Vrouwenstceg no. 11. Plantage no. 11. belanghebbenden wordt Haven no. 52. Nieuwe Beestenmarkt no. 18. Clarenstecg no 12. Haarlemmerstraat no. 232. Heerengracht no. 134 Houtstraat no. 4. Remhrandstraat no. 6. Oostdwarsgracht no. 23. Steens!raat no. 8. Rapenburg ito. 97. Koornbrugsteeg no. 5. Hoefstraat no. 87. Noordeinde no. 20. Geerestraat no 4. Kraaierstraat no. 30. Nieuwe Rijn no. 20 en Burg- steeg no. 6. tevens in herinnering gebracht dal de ver zoekschriften vóór 1 Januari 1882 moeten worden ingeleverd en dat op verzoekschriften, welke na dien datum inkomen, geene beschikking meer kan worden genomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 15 December 1881. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 15 December. Mogten wjj in ons nommer van gisteren eene zeer gunstige beoordee ling van de rijke verzameling teekeningen en photographidn geven, die door den heer Dudok de Wilt voor de kunstbeschouwing van de afd. Leiden der Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde ter bezigtiging was afge staan, niet minder is dat thans het geval na de beschouwing van zoovele kunstproducten van de hand van levende Nederlandsche meesters, waarop ons gisteren avond "Ars aemula Naturae" vergastte. liet "Paauweveertje" van J. Maris, «Bjjdorp" van Koekkoek, de «Kalten- familie" van mevrouw Ronner, de "Ociober-morgeu" van üuwerkerk. de «Aanvaring" van Mesdag, de "Aanlegplaats" van Schelfhout, de "Rooker" van P. v. d. Velden en meer andere teekeningen nog konden niet missen de opmerkzame beschouwing van de vele aanwezigen te trekken. Voorzeker had de heer Goupil, die voor deze gelegenheid welwillend deze poitefeuille had afgestaan, eene uitstekende keuze gedaan. Naar wjj vernemen zal de reeds aangekondigde, door de tooneel- vereeiiiging «Harmonie" te geven, voorstelling, ten behoeve van de nagelaten bedekkingen van verongelukte visschers, worden gegeven op Donderdag 29 December a. s.met welwillende medewerking van de ouderofüciers- vereeniging «Door Vriendschap Vereenigd", en zal alsdan worden opgevoerd: «Een paar ton", hljjspel met zang in drie tijdvakken, voorafgegaan door »De Werkman", drama in een bedrijf, in verzeu, door Eugene Manuel. De geneeskundige staats-commissie heeft tot land-arts bevorderd den heer E. II. Otté. Het stoomschip Gelderland is op 12 Dec. te Batavia aangekomen. De Prinses Maria, op weg naar Batavia, is op 12 Dec. Gibraltar gepasseerd. De Prins van Oranje, op weg naar Amsterdam, is op dien dag van Napels vertrokken. De heer mr. S. C. J. W. van Mttsschenbroek heeft voor rekening van het Aardrijkskundig Genootschap een boekje in het licht gegeven over «Het vaarwater van de schipbreukelingen van het stoomschip Koning der Neder landen en^fckansen op hun behoud", door kaarten opgehelderd. De schrij ver yflM^lke koersen de booten hebben kunnen nemen en loont al^^Btde zijn, dat de nog ontbrekende schipbreuke lingen, heU op deRpSieven enz. zijn geland, hetzij door de vele in het vaarwater zich bewegende schepen zijn opgenomen. Aan het U. D. schrijft men het volgende: «De noodige gelden voor de Nederlandsche Noordpool-expeditie zjjn nog niet bijeen. Deze belangrjjke wetenschappelijke onderneming dreigt hierdoor in duigen te vallen. Om dat onheil af te wenden is echtrr slechts goede wil en zameuwerking noodig. Ons b. v. alleen bepalende tot lieu die ouderwijs geven en ontvangen, zoo blijkt dat in ons land ongeveer zijn: 190 professoren, 1800 studenten, 300 docenten aan gymnasiën, 1700 gymnasiasten, 630 leeraars en 41i 0 leer lingen aan hoogcre burgerscholen, 13000 hoofd- en hulponderwijzers en 3850 openbare scholen. Zoo nu ieder hoogleeraar, ieder leeraar f 1, ieder student ƒ0,50, ieder gymnasiast of hoogere burger 0,25 geeft, verder gemiddeld op iedere lagere school 2 per school wordt opgezameld (de onderwijzer er bijgerekend) en daarenboven de bijzondere en de meisjesscholen ook nog iels bijdragen, dan wordt gemakkelijk eene som van 12000 bijeengebragt. Toch, hoe ligt zou zulk een ofl'cr zijn! Zoo er aan iedere inrigling van onderwjjs slechts e'én persoon is, die een weinig moeite er voor over heeft, dan is hel slagen van dit plan verzekerd. Alle belangstellenden uit te noodigen tot onmiddellijke zamenwerking, is het doel van dit schrijven". Door wijlen mevr. C. Jochems, wed. van den Leer mr. A. G. Burger- houdt, te 'sGravenhage overleden, is aan de Maatschappij van weldadigheid gelegateerd eene som van ƒ1000. Gisteren nacht ten half elt ure is brand ontstaan in het Dnitsche bark schip Marie tc Rotterdam, liggende óp stroom in de rivier de Maas, ter hoogte van de Westerkade. De havenpolitie was met de drijvende sjoom-

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1