PEK TEL EC SU A F. ISuvgcrlijfic Slaab tja lord Hill Trevor in Wales verneemt men nog het volgende: In den nchtend van Zondag jl verlieten lord en lady Hill Trevor hunne buiten- laats. gelegen in de nabijheid van Chirt, met het doel om de godsdienst- otfening in eene nabijgelegen plaats te gaan bijwonen. Omstreeks het mid daguur begaf een der vrouwelijke dienstboden zich naar de slaapkamer van Uj'vronw en vond de deur aan de binnenzijde gesloten. Zij verwijderde jich hierop, onderstellende dal haar meesteres was teruggekeerd, en deelde bjar vermoeden aan andere bedienden mede. Toen het hierop bleekdat Idfil en lady Hill Trevor niet teruggekeerd waren, begon men argwaan te koesteren. De bedienden begaven zich naar de aangeduide plaats en maak- KO de deur met geweld open en onmiddellijk daarop bespeurde men dat er een diefstal was gepleegd. De laden van een meubelstuk, waarin lady llill Trevor gewoon was hare kostbaarheden le bergen, waren opengebroken dl het juweelkistje der genoemde dame was verdwenen. Een aanmerkelijke jeliat vvas geroofd; want dit kistje beval le onder anderen een diamanten halssieraadeen dilo kruis, een dito haarspeld, eene menigte losse diaman- t(|) robijnen, parels, onyxen en andere juweeleii en een aantal ringen, bracelettenoorhangers, alle met diamanten en andere edelgesteenten ver- rierd. De waarde der gestolen voorwerpen wordt geschat op 18000 t. Uit Ierland meldt men weder een Xweetal moorden, die in verband slaan mei de laml-quaesiie. Te Rathdowney vermoordde men wreedaardig Kil deurwaariteisklerkdie aan cenige pachters hunne uitzetting was komen aanzeggenen te lielfasl werd, ouder geheime omstandigheden, een persoon dood gevonden. De heer l'erry Malcolm John, een 19 jarig jongeling, kostleerling op de Blenheim-hotiseschool te Wimbledon, overleed Zaturdag avond onderzeer verdachte omstandigheden en na een bezoek van zijn zwager Lambson, (iractiserend arts le llorncmouth. Men zegt dat Lambson uit Engeland Diar Parijs is vertrokken. Blijkens de ontvangen beristen zijn de stormen, die in den Allanti- sthen Oceaan gewoed hebben, ontzei tend geweest. De Rolivia is Zalurdag in Qiieenslown binnengeloopen, na 14 dagen op weg naar New-York tezjjn {(wdest. Zij kon niet verder en moest terug. Vier dagen lang sloegen de Kedn over liet dek. Al de booten werden verbrijzeldde schoorsteenen werden overboord geslagen, de derde machinist werd door een golf doodge slagen en twee stokers gewond. Negen andere sloombooten en vele zeil schepen zijn ook te Qiieenslown binnengeloopen om schade te herstellen. kErin. eene groote trans-Ailantische hooi, verloor midden op zee schroef dl schoorsteenen en wordt naar New-York gesleept door de Palestine. De Haraihon is te St. Johns, in Newfoundland, binnengeloopen. daar zij door lie lange reis geen steenkolen meer had. Zij had the Rath City ontmoet net verbrijzelden voormast en gebroken achtersteven. De Irthitigton verloor alle booten en alles wat op dek stond. De bootsman werd over boord ge- slageu. De Rermod liep te Queensiown binnen, na die haven 14 dagen geleden verlaten le hebben. Zjj kon niet verder, daar haar voorsleven ont- aet was. De zes personen, die na de verwoesting van den vuurtoren van Calf Rock, «p Ierlands Zuidkust, op de rots bleven, zjjn nog niet gered. Zjj zijn er nu een week. Twee kanonneerbooten kruisen voortdurend in de buurt, doch geen boot kan er nog aan denken hen te naderen. In groole water- digle zakken wordt hun voedsel en water toegezonden. De stroom voert den zak mede, die met haken gevat wordt door de mannen, maar dit lukt slechts nu en dan. In de rols was van beton een laag keukentje gebouwd net muren van meer dan een meier dik. Dit is blijven slaan en dient den mannen lot toevluglsoord. Zij hebben geen brandstof of bedden, doch eten ra drooge kleederen zjjn hun toegezonden. Men poogt ook hun eenige dekens toe te zenden. In de zaak van Gnitean zijn, naar gemeld wordt. Zaturdag de experts gehoord omtrent den toestand zijner geestvermogens. Dr. Neil, van Colum- bus, Ohio, oordeelde, dat hij werkeljjk waanzinnig was. Dr. Emery Slorrs, van Chicago, die Guiteau verscheidene jaren gekend heefl, erkennende, dat dal Itjj gezond verstand miste, meende niet le kunnen aannemen, dat hij geen onderscheid kende tusschen goed en kwaad en voor misdaden niet aansprakelijk zou zjjn. FR AM KRUK. De Rép. Frang. geeft op, binnen welke grenzen de grondwet gewjjzigd behoort te worden vooral met het oog op de zamenstelling van den senaat. Het aantal senatoren, thans 225, dat de gemeenteraden kiezen, zal uitge breid belmoren te worden door aan de grootere sleden een grooter aantal Wiegen woordigers te schenken; de 75, die door den senaat zelf gekozen worden, blijven wie zij zijn, doch bjj eventuele vervulling van vacaturen onder hen, zal dit niet meer door den senaat, doch door een college, uit senaat en kamer zamengesteld, moeten geschieden. Voorts zoa aan den senaat het regl van amendement op de begroolingen worden ontnomen. De Rép. frang. heeft Gamhelta als president van den ministerraad •hoofd van het uitvoerend gezag" genoemd. De Paix komt hiertegen op en bewijst uit de parlementaire geschiedenis en de constitutie, dat deze titel alleen den president der republiek toekomt, in welk gevoelen door le Siècle, orgaan van den heer Rrisson, president der kamer, gedeeld wordt. De Fol ate heelt een middenweg gevonden. Dit blad noemt den heer Gambetta hoofd van het uitvoerend gezag en den heer Grévy hoofd van den staat. Zondag II. is te Parijs eene school voor de hoogere handelsstudiën geopend door de kamer van koophandel aldaar en wel in eene daartoe op ïalesherbes-boulevard opgeriït ruim gebouw. Wiskunde, boekhouden, ana lytische scheikunde, handelswetten, spoorweg- en scheepslarievennieuwe •alen enz. zijn op het leerprogramma opgenomen. Een vreentdaardig duel zal eerstdaags te Lyon plaats hebben tusschen Jrn dierentemmer Ridel en zijn vakgeuoote miss Nouma Ifawadie zich beiden Iegelijk in genoemde slad bevinden en elkander lievige concurrentie aandoen. De dierentemsler heeft gewed, dat zjj bjj al de wilde dieren van Bidel in het hok zal gaanen Bidel uitgedaagd hetzelfde in hare menagerie ie doen. Bidel heeft de uitdaging aangenomen, en beweert zelfs, dat hjj de dieren van Nouma Hawa nieuwe kunsten zal laten verrigten. De overwinnende kampioen, nl. die ongedeerd blijlt of het minst gewond is, krijgt 10.000 fr. uitgekeerd. De opbrengst der beide voorstellingen zal aan de armen geschonken worden. Een Amerikaan, de heer Mackay, laat door den schilder Meissonier zijn portret vervaardigen. Hij zal daarvoor 80000 fr. betalen. DUITSCHLANO. In eene te Mainz gehouden vergadering van socialisten spraken Lieb- knecht en Rebel. Toen daarna ook Hasenclever spreken wilde, kwam de politie tusschen beide. De president sloot toen de vergadering en noodigde de socialisten uit in de des middags door de Forlschrittsparljj te houden ver gadering als één man op Ie komen. Deze werd dan ook door hen onop houdelijk gestoord. De candidaal Pliilipps kon zijne redevoering slechts met moeiie ten einde brengen. De rjjksdag-afgevaardigde Trager was genood zaakt zijne rede te staken. Ten gevolge hiervan werd de vergadering ge sloten en de zaal door de politie ontruimd. ZWITSERLAND. De Zwitsersche bondsraad heeft eene som van 4000 fr. beschikbaar gesteld, op voorwaarde, dat Duitschland en Italië hetzelfde zullen doen. voor het oprigten van twee gedenkteekenen tot herinnering aan de vol- tooijing van den St. Gothardiuuncl en de bjj dat werk omgekomen arbeiders. VVEENEN, 6 December. In het huis van afgevaardigden heeft de heer Holienwart rapport uitgebragt van de commissie, beiast met het onderzoek der vraag ol de minister Prazak door een scherpen uitval jegens leden van liét huis een vergrijp had begaan. De conclusie luidde, dat er geen aan leiding lol een votum van afkeuring bestond. Dc minderheid der commissie daarentegen stelde zondanig votum voor. Dit werd met 161 legen 113 stemmen verworpen. De Duitsch-Boheemsche afgevaardigden hadden vooraf de zaal verlaten. ROME, 6 December. De Paus heeft den wensch te kennen gegeven, dat het adres, hetwelk de bisschoppen hem zullen aanbieden, zoo gematigd mogelijk zij, wegens de moejjeljjkheden van den tegeuwoordigen toestand. Men gelotft, dat de Paus alsdan op denzelfden toon zal antwoorden. Het adres zou hem Zondag worden aangeboden. LONDEN, 7 December. Daily News deelt de hoofdpunten van het Borneo- charter mede en maakt naar aanleiding er van de opmerking, dat lord Granville waarschijnlijk het verleenen van dit charter niet zal goedgekeurd hebben, zonder zich vooraf te hebben vergewist van de regten van an dere landen van Europa in deze aangelegenheid. Op grond hiervan acht Daily News het zoo goed als zeker, dat mei Spanje evenmin als met Ne derland ernstige moejjeljjkheden zullen ontstaan. r PARIJS. 6 December. Een telegram uit Alexandrië meldt dat, toenArabi- bey, de aanlegger van het jongste militaire pronunciamento. den Franschen controleur, den lieer de Blignières, in een der siraten van Cairo ont moette, hjj den laatsten aanviel, met scheldwoorden overlaadde en slagen loebragt. Hel telegram zegt niet, wal de lieer Blirnières in dit moeijelijk oogenblik deed, maar voegt er bjj, dat er groole opgewondenheid heerschi, eu men voor een militairen opstand beducht is. MONTREAL. (Canada), 4 December. In den afgeloopen nacht werd eene poging, om hel paleis van justitie door middel van een helsch werktuig in de lucht te doen springen, ten gevolge van tijdige ontdekking, verijdeld. Het werktuig, van zink vervaardigd, bevindt zich in handen der politie. Van 1 tot en met 7 December 1§B1. BEVALLEN: P. C. Wjjnbeek, geb. Wagemaker, Z. C. v. d. Beek. geb. Ver hoeven. Z. - M. J. v. Beek, geb. Smit, Z. E. v. d. Hoeven, geb. Plate, Z. E. de Man, geb. v. Dorsten, Z. J. Smit, geb. Welders, D. D. Plaizier, geb. Hanselaar. Z. J. de Vlaam, geb. Overdnin. Z C E. Pierlot geb. Swetser, Z. s—M. H. Pillekers, geb. le Noble, Z. J. de Cler, geb. Verra, D. J. v. d. Zeeuw. geb. Sutlorp, Z. S. Aalbersberg, gel). Helfensteyn. Z. J. Olivier, geb. Jansen, Z. M. J. v. d. Wjjngaard, geb. Galjaard, Z. G. E. v. d. Lof. geb. Gans, Z. M. Wijntjes, geb. Piers Oord, D. C. E. J. v. Beek. geh. v. Leersnm. D. G. Segaar, geb. Cqssee, II. M. A. Kriek, geb. Hannaart, Z. M. v, d. Velden, geb. Bourgeois, Z. W. J Paauw, geb. Driebergen, I). E H. Plu, geb. Ver- straaten, D. - A. J. Balk, geb. v. Smirren, D. J Brocaard. geh. Klcyn, Z. M. J. v. Duuren, geb. Noest, D.--J. Paats, geb.Stjjger, D. M. M Mieog, geb. Hendriks, D, E v. Venetie, geb. v. d. Puiten. D. C. D. M. Kok. geb. Masteu- broek, Z. - A. M. Dobbe, geb. Lücke. 1). GEHUWD: D. Heymans, jm. en M. Monnee. jd. B. Kret, jm. en J. van der Velden, jd. J Paauw, wedr. en J. A. Mulder wed*. OVERLEDEN: B. E. Honsbcek, D., 22 m. J. van Wingerden, wed'. GO j. C. J. van der Lof, geb. Planjer. 39 j. N Willemse. Z 19 j. J. van der Velden, Z., 7 j. J. van der Sloot. wedr., 82 j. - J. de Klerk, 73 j. G. J. Vogelezang. Z„ 1 m. C. P. Engels, D., 2 m. - A. Leemans, 4 j. - 1'. Lozier, 71 j. J. C. Koornhof, geb. Poit, wed. 78 j. C. J. Walle, Z.. 2 m. J. Passant, Z 4 m. J. M. van der Heide. geb. Janssen, 39 j C. Korenhol, geb. Lóuwrier, 22 j. J. U. Tijs Bulthuis, 68 j. L. Geehen, Z 3 j. -- J. Coert, Z., 3 m.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3