VERSTERKINGSMIDDEL Le llomle ou l'on s'ennuie, PENDANT LE BAL, 'Hfyéattt fce ITeiïie, GEZONDHEIDSBIER ill A LZ-EXTRACT springen. Zes personen kwamen om het leven en 30 werden gekwetst. 136 jaar geleden begaf zich zekere Zacharias Smit, later tot Smith verlengd, uit Amsterdam naar Noord-Amerika, waar hij zich in een toen- maligen achterhoek nederzette. Het was destjjds een wildernis; thans zijn de borden aldaar verhangen, want de streek waar Smit zich had gevestigd, ligt in het hart van New-Jersey Hjj huwde met eene Hollandsche vrouw Christine Hessel. Deze echt werd met 17 kinderen gezegend, 9 jongens en 8 dochters, die, tot rijperen leeftijd gekomen, allen eer deden aan hel paar waaruit zij waren voortgesproten, zoodat de nakomelingschap der beide stamhouders zeer wel toenam; thans is het aantal leden dezer familie aan gegroeid tol 2547 en deze hebben onlangs eene monsterbijeenkomst gehouden waarop zij ongeveer allen tegenwoordig waren. Verre de groole meer derheid der nakomelingen van Smit en Hessel zijn welvarende land bouwers. CRASIKR IJK. In weerwil van geruststellende nota's van het officiële blad, is het openbaar vertrouwen zwaar geschokt ten opzigte van de verzorging der talrijke zieken van het leger in Afrika. De berigten daaromtrent luiden treurig. Zoo wordt gemelddat de minister van oorlog aanvankelijk had verordend, dal alle typhus lijders uil de ambulances te velde moesten wor den overgebragt naar de hospitalen in de steden Bone, Philippeville, Con- siamine enz. Dit transport heeft plaats gehad, doch is met groote moeije- lijkbeden gepaard gegaan, want de middelen ontbraken. Typhus-lijders zijn per muilezel van het eene naar het andere hospitaal vervoerd. Het baatte niet, of de officieren van gezondheid protesteerden. Nadat één hunner ge durende drie dagen had volhard in zijne weigering, zeggende, dat hij zijne patiënten niet aan een bijna gewissen dood wilde blootstellen, is hem uit drukkelijk gelast, aan het algemeene voorschrift Ie gehoorzamen. Schrijlings op muilezels gezeten, zijn de patiënten naar een spoorweg-station vervoerd, en van daar per spoortrein naar de stad. Geen wonder, dat meer dan één het einde der reis niet levend gehaald heeft. Generaal Saussier is te Tunis aangekomen en zal het bevel op zich nemen van de troepen die tegen Kairouan oprukken. Uit Tunis wordt gemeld, dat een neger, die ontkomen was aan den moord, bij het in brand steken van het station te Oned Zurgha op de daar geplaatste ambtenaren gepleegd, een der brandstichters te Tunis herkend heeft. Die persoon is in verzekerde bewaring genomen en voor den gou verneur der stad gebragt. Men hoopt nu door dien persoon de overige brandstichters op hel spoor te komen en magtig te worden. Verder wordt nog uit Tunis gemeld: In de Sahel schoolt de vjjand in groot aantal bijeen. Ook in de omstreken van Mediah en Monastir zijn vele opstandelingen bijeen. Het garnizoen van Soeza zag zich genoodzaakt tot een uitval, welke een vrij ernstig gevecht ten gevolge had. Na deze verkenning, liet de generaal Etienne zijne troepen naar de stad lerugkeeren en dit schjjnt den vijand te hebben doen gelooven, dat de Franschen eene nederlaag hadden geleden. De bjjeentrekking van opstandelingen lusschen Soeza en Kairouan leidt tot de onderstelling, dat zij eenige kennis hebben gekregen van het plan van den veldtogl, ten gevolge van de aankomst van talrijke versterkingen te Soeza, van waar eene colonne naar Kairouan moet oprukken. Men meldt, dat het corps onder bevel ven generaal Forgemol te Tebessa wordt bijeengetrokken, en dat het zelfs reeds de grens over- 1 schreden heeft. Het Mém. dipl. zegt, dat Engeland een ultimatum aan de Boeren zou gezonden hebbenwaarbjj zjj gesommeerd worden de conventie aan te nemen, onder bedreiging van onmiddellijke hervatting der vijandelijkheden. PER TELEGRAAF. WASHINGTON, 13 October. Logan heeft voorgesteld den independent Davis, in plaats van Bayard, tot tijdelijk voorzitter van den senaat te ver kiezen. liet voorstel is aangenomen met 36 tegen 34 stemmen. DUBLIN. 15 October. Arthur O'Connor, afgevaardigde voor Queens County, en O'Kelly, algevaardigde voor Rosoommon, zjjn iu hechtenis genomen. Ook is een bevel tot aanhouding uitgevaardigd tegen Ilealy, afgevaardigde voor Westford. maar hij is intijds door zijne vrienden gewaarschuwd en heeft zijne reis naar hier voortgezet. DUBLIN, 15 October. John Dillon, lid van het parlement, is heden ten 4 ure aangehouden en naar de gevangenis van Kilmainham gebragt. DUBLIN, 15 October. Een buitengewoon blad der officiële Gazette, gis teren avond verschenen, behelst eene proclamatie, inhoudende, dat elke vorm van intimidatie, hetzy om de betaling van pachtpenningen te belet- I ten, hetzij om onderdanen van Hare Majesteit te dwingen zich by de Land- league aan te sluiten, hetzij om iemand te beletten te doen wat hjj het wettelijk regt heeft te doen. onwettig is en strafwaardig, én dat iedereen, die zich daaraan schuldig maakt, zal worden aangehouden en in de gevan- I genis opgesloten. Het berigt van de aanhouding van O'Connor is voorbarig, maar een bevel lot aanhouding is wel legen hem uitgevaardigd. O'Brien, redacteur van de United Irishmen is gevangen genomen. LONDEN, 16 October. Te Limerick zijn heden ongeregeldheden voorge- 'allen. De politie en de troepen werden verscheidene malen aangevallen. Zij maakten eenige malen een charge en joegen de menigte uiteen. Aan Beide zijden vielen vele gekwetsten. Twintig personen zjjn in hechtenis I genomen. Te Dublin werd gisteren eene groote demonstratie gedaan. Het volk werd door de politie uiteen gadreven. a PARIJS, 17 October. De Courrier de Tunis meldt, dat de colonne Sabottier Donderdag is aangevallen door eene aanzienlijke massa vreemde- 'ingendie zij echter na een strijd van zes Hren heeft verslagen. 800 Arabieren zijn duod op het slagveld gevonden. Ali-bey heeft een nieuw (j 'oordeel behaald en 200 krijgsgevangenen gemaakt. LONDEN, 17 October. Gisteren' hadden er ernstige rustverstoringen te Mallon plaats. Het gepeupel deed een aanval op de winkels en vernielde die van henwelke wegens de inhechtenisneming van Parnell niet wilden sluiten. De politie dreef de oproermakers uiteen. De regering neemt omvangrijke voorzorgsmaatregelen tegen vijandige manifestation en een mogelijken opstand in Ierland. Alle met verlof vertrokken officieren van de in Ierland garnizoen houdende regimenten zijn teruggeroepen. Het gar nizoen van Dublin is versterkt en in de kazernen geconsigneerd. De wachten te Kilmainham van de gevangenis en van de kazernen zijn verdubbeld. Vliegende colonnes zijn gereed om in elke rigling op gegeven bevel op te trekken. ISut'gcrltjkc Statib ONDERTROUWD A. Trel, wedr. 57 j. en II. J. Makko, wedc. 49 j. A. van Son, jm. 23 j. en L. C Hagemans, jd. 29 j. P. II. Massa. jm. 35 j. en A. K. Lin- denhof, wed". 37 j. G. Mol, jm. 25 j. en A. H. Hillenaar, jd. 21 j. A. Lepelaar, jm. 20 j. en M. den Os, jd. 17 j. J. van Stralen, jm. 27 j. en E. van den Berg, jd. 20 j. T. Smal, jm. 22 j. en J. M. Lemair, jd. 21 j. C. Wakerlin, jm. 26 j. en J. de Jong, jd. 26 j. J. H. Veldhoven, jm. 22 j. en L. Lui, jd. 20 j. OPGAVE VAN BRIEVEN, welke in de eerste helft der maand September door het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: K. G. Joore, te Aalsmeer; mej. J. Persizale, G. A. Muller, mej. M. Sipman, Wijmans, M. Bichon v. IJsselmonde, A. C. Looman, allen te Amsterdam; D. Kempe, te Dordrecht; Wilhelmina van Rijn. te 's Gravenhagc; Piet v. d. Linden, te Katwjjk a/d Maas; W. de Mei, te Lei den; D. Domodijs, te Lisse; Carl Liithgente Nijmegen; Caplcin, te Oegst- geest; J. G. Spekschoor, Cato Egberts, beiden te Rotterdam-, de Clercq, Ie Weert; Mej A. Wijnkool (niet vermeld). Briefkaarten: J. Maane, Joh. v d. Heyde, A. Bernard, mej. II. Brummelkamp, allen te Rotterdam; P. Klaasen, te Leiden; mej. G. v. Heest (niet vermeld). Gehouden Verkoop!fig van onroerende coedcren, in het llecren-Logement aan den Burg, Zaturdag 15 October. Notaris P. J. Broekhoff. Een Woon- en Winkelhuis en E'f, waarin de handel in Visch enz. wordt uitgeoefend, aan de Kapelsteeg no 5, alsmede een Pakhuis en Erf, inge- rigt tot Zouterij. in de Waagpoort, wijk IV, no. 182, gecombineerd in bod gebragt op ƒ10800. Niet verkocht. Notaris D. J. van Stockom. Een Huis, ingerigt tot Broodbakkerij, aan de Haven no. 38, Sectie C, no. 80 gedeeltelijk, alsmede een nieuw gebouwd Huis. ingerigt tot twee woningen iu de Oosthavenstraat, SectieC, no.80 gedeeltelijkgecombineerd. Opgehouden op ƒ8560. ADVERTENTIES. JEIIDI 20 Octobre 1881: Tournee Artislique //du Monde ou l'on s'ennuie". Ie grand succes actuel de la Comédie-FranQaise. Avec aulorisation spéciale et exclusive de M. Ed. Pailleron. MM. Marck et Chavannes, Directeurs-Administrateurs. UNE SEULE REPRESENTATION DE Comédie en trois actes. de M. Edouard Pailleron. On commencera par Comcdic en un acte de M. Edouard Pailleron. Bureau a O lieures. Ridcau a 7 heures. PRIX DES PLACES: Loges 2.—. Baignoires ƒ1.50. Parterre ƒ1..-. Galerie 0.75. On pourra se réserverdes places chez la Bureaulislc. Langcgrachi A N". 1 chaque jour de dix a quatre heures, Jcudi 20 Octobre au Théatre de dix a deux heures. Pour chaque place retenue d'avance il sera payé 10 cents. Bij nauwgezette observaliëii aan ziekbedden en bij reconvalescenten heb ben de 1111. Doctoren, volgens getuigschriftenerkend en ook hoofdzakelijk dankbaar de herstelden, dal onder de versterkingsmiddelen het eene eerste plaats inneemt. Deszelfs bestanddeelen zijn nimmer schadelijk, echter steeds rein en onvervalscht en het herstelt in de meeste gevallen de verlorene krachten zoo spoedig, dat hierdoor inderdaad wordt voorzien in de lang gevoelde behoefte aan een algemeen Gfeneesvoedlngsmldriel, hetwelk aan alle eisclicn kan voldoen. rrijzen: 1 flesch 45 Cent, 6 flesschen 2.20, 13 flesschen ƒ4.40. De ledige flesschen worden a 5 cent berekend en tegen dien prijs steeds teruggenomen. JOH. HOFF'sche Centraal-Dépöl Amsterdam NZ. Voorburgwal bij de Paleisstraal F, 250. Dépots: Leiden, E. VOORDIJK en IV. K. SWEMKR; Alphen aan tien Rijn, L. VAROSSIEAU ZOON en M. NAGTEGAAL; Lisse, VAN WA VEREN, V\N AARLST; Bodc^rarenH, VERBOOM.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3