bur- rge- als ees- rge- van van bet mi nde in «tie markt en ieest op het stadhuis, door het gemeentebestuur aan Con- «nee aangeboden. ESIGEl.AKD. LONDEN. 18 September. Op de groote noorderl(jn tusschen de stations Kings-cross en llolloway d Donderdag eene botsing plaats tnsschen een kolentrein en eene locomo- if, ten gevolge waarvan beide machines sprongen en het bedienend perso- ul ernstige brandwonden bekwam. Een der stokers overleed weinig (ds nadat hij in het hospitaal was opgenomen. In verschillende bladen wordt medegedeeld, dat er zich te Bradford »ne »Anti-Assassinaiion League" gevormd zou hebben, wier leden zich nderling zouden hebben verbonden om, zoodra er door O'Donovan Rossa's nedoen een Engelsch schip of een Engelsch gebouw zal in de lucht ge- prongen zijn. door het lot Ie doen beslissen, wie hunner naar Amerika zal rekken om O'Donovan Rossa voor den kop te schieten. De bewoners van het dorpje Cramuirnagh, op een der noordelijke icliotsche eilanden, zijn dezer dagen verschrikt en verblijd geworden levens, loor niet meer of minder dan een vischregen. Het wcêr was al eenige lagen huijig. stormachtig, guur. Plotseling in den namiddag zette eene «roeste dwarrelbui op. en aldra werd het plaatsje overstort als door eene wolkbreuk en een hagel van visclt overdekte den bodem. Het verschijnsel Inurde betrekkelijk kort, en de bevolking stond eerst versteend van schrik. Jij kwam echter tol betere bezinning, toen de een en de ander het stuk jing uitleggen als waarschijnlijk de uitwerking van een hoos, die elders water en visch had opgezogen en hel ingeslokte nu weder had uitgestort. Te Liverpool is de stoomboot Benguela van de British and African Company van de Westkust van Alrika aangekomen mei 4 llollandsche sche pelingen aan boord, namelijk kapitein J. van Deest en 3 manschappen, afkomstig van het llollandsche brikschip Cornelia en Varia, dal den 31eD iulij bij Benin verging. Voordat dit ongeval plaats had. had kapitein van Peest vier zijner manschappen aan gele koorts verloren terwijl allen aan dezelfde ziekte lijdende waren. De berigten uit de Vêreenigdc Stalen omtrent den toestand van den president blijven thans zorgwekkend, lie lijder heelt eene rilling gehaddie 20 minuien aanhield en door braking gevolgd werd. I' II t V li K 1.1 It. De ministerraad heelt Bonstan gehoord over den toestand van Tunis. Volgens gerucht, stelt Klankrijks regering voor, eene Engclsch-Kransche militaire commissie in te stellen (en behoeve van Egyple en omliggende landen. De minister van oorlog beeft bepaald, dat de ligiing van 1876 onder de wapenen moet blijven bij elk regiment, waarvan een bataillon naar Afrika gezonden is of zal worden. Van de 144 regimenten zijn er reeds 101 die een bataillon in Afrika hebben en het is niet Ie voorzien hoeveel der overige 43 weldra in hetzelfde geval zullen verkerren Hei is dus even goed of de geheele ligting onder de wapenen wordt gehouden, en dit heefi in de departementen veel ontevredenheid op hel plultelauit verwekt. Te Parijs beeft de politie de band gelegd op een jonkman van eene geachte familie, die als kassier bij een voornaam handelshuis werkzaam was en eeuige dagen geleden verdweeneen tekort van 100.000 fr. in zijr.e kas acheerlalende, die hij mei spelen heeft verloren. F Als een staaltje van de stoutmoedigheid van dieven ie Parijs wordt het volgende medegedeeld: Een Italiaan, die een gordel droeg, waarin zich 1500 fr. aan goud bevond, was door twee individuen opgemerkt. De vreem deling zag zich plotseling door een der beide kerels gevolgd, die Item met een dolk op den keel bel stilzwijgen oplegde, terwijl de ander den riem losmaakte. Het geschiedde op klaarlichten dag. Uil Tunis wordt gemiLI, dat de prinsen van hei regerend huis een adres aan den Bey gerigt hebbenwaarin dezen dringend verzocht wordt Unslapha pacha, den gewezen eersten minister, die eerstdaags naar Frank- rjjk denkt te vertrekken, niet te laten gaan. vóórdat hij rekenschap zal hebben gegeven van zijn bestuur. He prinsen namelijk bcweren.dat Mustapha eigendommen, aan ben loebehnorende. voor eene aanzienlijke som verkocht heeft, zonder hun het bedrag er voor uitgekeerd te hebben. De Bey geeft echter geen gevolg aan het verzoekomdat hij zelf de bedoelde eigendom men aan Mustapha ten geschenke had gegeven. Te Tunis is de toevoer van water door de opstandelingen thans ge heel afgesneden. De Fransche consul heeft zijne landgenooten aldaar uit- genoodigd. zoo zuinig mogelijk met het water te zijn, daar de vergaar bakken in de stad slechts voor eenige dagen voldoende zouden wezen. Het water wordt reeds voor hooge prijzen verkocht. Volgens een officieel rap port, is niet alleen de waterleiding vernield, maar het kanaal over eene aanmerkelijke lengte loegenielseld. Een ingenieur, mei werklieden op weg gegaan om de leiding te herstellen, moest onverrigler zake terugkeeren daar men in de rigting van Zaghouan kanonschoten hoorde en de werk lieden niet verder wilden gaan. Te Baltimore is overleden de weduwe van Jéróme Bonaparte Patterson, zoon van Jéróme Bonaparte, koning van WestphaLn. Men weet dat Napo leon. keizer geworden, het huwelijk zijns broeders mei miss Patterson nietig verklaarde, hetgeen later een proces ten gevolge had. ITALIË. Uil Bome wordt gemeld, dat de kanunnik van St. Pieter, graal Cam- pello, aan kardinaal Borrotneo een briel heelt gerigt, waarin hij verklaart, dat. aangezien de tegenwoordige Paus even weinig gezind is als zijn voor ganger om eene verzoening te treffen tusschen de kerk en hel Italiaansihe vaderland, hij na rijp nadenken van tien jaren tot het besluit is gekomen over te gaan tot het Protestantisme. Campello's overgang heeft den 14d,D dezer in de methodisten-kerk plaats gehad. DUITbUHLAIVn. Volgens de Dantz. Zeit. was de Czaar zeer ingenomen met de ont vangst, die hem te Dantzig Ie beurt viel. De keizer prees teu hoogste de houding van het publiek. Alfeen wenschte Z. M.. dat men wat voorzigti- ger was geweest met hel werpen van bloemruikers in zijn rijtuig, daar sommige hem gevoelig in het aangezigt getroflen hadden. In eene steenkolenmijn in YVeslphalen heelt eene ontploffing plaats ge had, waarbij 4 personen gedood. 7 zwaar en 10 ligt gewond werdeu. Vau de zwaar gekwetsten zyn er reeds drie overleden. In het Krindal. bij Baselland, is een gedeelte bosch van een berg afge schoven en boven eeu weiland teregt gekomen, waar het rustig is blijven liggen, terwyl de boomen regtop zijn blijven staan als waren zij op de plaats zelf gegroeid. Er is nu twist ontstaan over de vraag, of het stuk boschland behoort aan den vroegeren eigenaar of aan den man wien de akkers toebehooren. die thans onder het bosch liggen bedolven. PEK TELEGRAAF. ST. PETERSBURG, 18 September. De Uerold meldt, dal bij kabiuets- schrijven van den keizer aan den minister van financiën de opening der tentoonstelling, in 1882 te Moskou te houden, op 16 Mei en de sluiting op 15 September is bepaald. NEW-YORK, 17 September. De stoomboot Daniel Steinmannop weg van Boston naar New-York heeft in den algeioopen nacht schipbreuk geleden bij Vineyard Sound. Er is hulp heengezonden. PARIJS, 18 September. Eene dépêche van den minister van oorlog zegt, dal geen militair der ligting van 1876, hij anticipatie te zenden, van heden af naar Afrika zal worden gezonden. Bijgevolg zal men niet meer trachten de bataillons infanterie in Alrika op 600 man te brengen. TUNIS, 17 September. De colonne Sabaticr heelt haar kamp opgeslagen op de bergvlakte welke de waterleiding bestrijkt en verdedigt zich met goed gevolg tegen de opstandelingen. De vlakte Gurara werd overstroomd ten gevolge van hel afbreken der waterleiding. Sabatier heeft vier muite lingen, die levensmiddelen geroofd hadden, laten doodschieten. Zjjne co lonne is nog steeds omsingeld; de opstandelingen bevinden zich opeen afstand van vier lot vijf kilomeier van haar. LONGBRANCH, 17 September, 6 uur 's avonds. Garfield, hoewel zeer zwak, heeft den dag kalm doorgebragt. Pols 102, temperatuur 98.04, ademhaling 20. LONGBRANCH, 17 September. Kort na het avond-bulletin had Garfield eene koortsige rilling die 19 minuten duurde, echter minder hevig dan gisteren; de pols bereikte eens 134, doch viel later tot 120 terug. I A *i E L (J N I» E X. Mijnheer de Redacteur! Reeds verscheidene keeren is besproken de weinige breedte van den Stations- weg, als toegang naar de verschillende spoorwegen, die aldaar hun uitgangs punt hebben. Die toestand is op den duur onhoudbaar, en bij hel toenemend verkeer is een afdoend middel lot verbetering hoog noodig. De Stationsweg zou echter in den legenwoordigen toestand kunnen blijvenindien slechts circulatie bestond, dat wil zeggen, indien men niet altijd genoodzaakt was denzelfdeu weg heen en wetler te oioeten gaan. Eene prachtige gelegenheid tot verkrjjgins van die circulatie is een weg te maken van den Rijusburgersingel al, aanvangende bij de woningen der Uouwvcreeniging, door het cxcercitieveldrond Zoinerzorgen zoo weder »p den Stationsweg. Een breed rijpad met aan beide zijden vvandelpadeu, des uoods begrensd door plantsoen en later ook een soort van plantage met elegante woningen omzoomd, zou dit gedeelte van de stad opsieren en eene hoogst.nuttige, zells productieve verbetering daarstellen. Een ander exercilie-veld, indien het resteerende te klein werd, zal zeker nog wel elders rond de stad te viuden zijn (b. v. in de raamlanden) en het bezwaar hieromtrent mag in deze volstrekt niet overwegend zijn. Bjj de tegenwoordige toename van verkeer en snellen voortgang van zaken is stilstaan achteruitgang, en zelfs talmende beslissing onverantwoordelijk. Mogten deze weinige regelen aanleiding geven tot eene spoedige behande ling van deze aangelegenheid ten algemeenen nutte, dan is de wensch ver vuld van den voorsteller, die hoogachtend zich noemt Leiden, 19 September 1881. PROGRESSIO. Zitting van hel Kantongerecht te Leiden van 19 September 1881. Kantonrechter Mr. W. van der Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Buttingba Wichers. Uitspraak ln strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. A. v. E.Katwijk, J. v. d. M.idem J. de K., Leiden, A. B.Katwijk, Av. d. E.Rij nsburg G. K., Leiden, P. H.Deventer, C. v. D.Katwjjk, C. S.idem, A. v. R.idem J. B.idem, G. v. D., idem, L. M.Leiden M. v. A., idem, P. K.idem Th. L. S., idem, H. V., idem, A. B.idem, A. L.idem L. v. d. Z., idem, C. S.Waddingsveen G. V.Boskoop Aard van bet misdrijf. vee laten loopen op een anders beplanten grond, Katwijk, idem, zich zonder plaatsbewijs in een spoortrein bevinden. Leiden, als dienstplichtige bij de brand weer niet tegenwoordig zijn bij de beproeving der brand spuit Katwijk als brandmeester niet tegenwoor dig zijn bij de beproeving der brandspuiten, Rijnsburg, iemand scheldwoorden toevoe gen, Leiden, dronkenschap op straatKatwijk, idem eu uuchtgerucht ver wekken idem en idem nachtgerucht verwekken, idem, idem idem, idemLeiden idem, idem den weg versperren met een rijtuig en dit niet verwijde ren op bevel der politie, id., kaartspel op straatidem rijden op de klinkerstraatid. idem, rijden in verboden richting door een steeg, idem, idem idem Gevallen uitspraak. ƒ8.— of 1 dag. ontslag van rechtsvervolging. ƒ2.— of 1 dag. J t.of 1 dag. nader getuigenverhoor. ƒ2.50 of 2 dagen. 3 of l dag. idem en ƒ6 of 2 dagen. idem en idem. ƒ6.of 2 dagen, idem. idem. idem. idem en 2 dagen, idem en 2 dagen. ƒ2. of 1 dag en 3 of l dag. ƒ1.of 1 dag. 3.of I dag. idem. Idem. idem. idem.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3