LËID8CI1Ë 0II Et A H f. 1881. DONDERDAG 15 SEPTEMBER. STARS-BERICHTEN. B1NNENLANDSCHE BËRIGTE N. N°. 210. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaar1.50franco p. p. f2.—. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Advertenlifn is va a 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN; Gezien art. 1 der Verordening op liet Itrandwezen van den 15<w Juni/24't,B Augustus 1871 (gemeenteblad n°. 14); Brengen ter algemeene kennis dat door hen is benoemd tot adjunct- brandmeester b(j de Siads-Spuil N". 5, de heer G. J. W. HUURMAN, en zulks in de plaats van den beer A. Ruk. overleden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Unrgemeester. Leiden, 14 September 1381. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 14 September. De Staatscourant bevat het verslag van de staatscommissie belast ge weest met hel afnemen der notariële examens. De einduitslag dier examens is geweest, dat van de 135 adspiranten, die het eerste gedeelte vau het examen hebben afgelegd, 66 geslaagd en 68 afgewezen zijn, terwjjl ee'n zich tijdens het afleggen van dat gedeelte terugtrok: dat van de 71 adspi ranten, die het tweede gedeelte hebben afgelegd, 54 geslaagd, 17 afgewezen zijn, en dal van de 70 adspiranten, die het derde gedeelte hebben afgelegd 37 geslaagd, 32 afgewezen zijn, terwijl één zich tijdens het examen terug trok. Ten opzigte van het eerste gedeelte was de verhouding dit jaar iels gunstiger dan het vorige, maar ten opzigte van hel tweede en derde ge deelte was die aanmerkelijk ongunstiger te achten. Heden namiddag, omstreeks 2 uur, is in de Bakkerstceg aan de Haar lemmerstraat een driejarig jongentje, aldaar woonachtig, door het wiel van een geladen wagen over den arm gereden, waardoor die ernstig werd gekwetst. De lieer dr. v. d. S. heeft het kird geneeskundig behandeld. liet kistje met waarde van den heer SI. K. te Oosterhout, hetwelk den 8,,tn Ang. uil hel lloiel de la Puste te Leiden vermist werd, is dezer dagen als onbeheerd in de wachtkamer 2e kl. van het station Ie Leiden teruggevonden. De miliciens der ligiing 1878, die gedure'nde cene maand in werkelijke dienst zijn geweest, worden morgen in liet genot van onbepaald verlof her steld; hel blijvend gedeelte van de miliciens, in I860 onder de wapenen ge komen, keert a. s. Vrijdag naar de haarstcden terug. Door het hoofdbestuur van de Huil. Maatschappij van landbouw is ter kennis van de afdelingsbesturen en inzenders op de algemeene tentoon stelling gebragt, dal, teii gevolge het treurig verlies, dal liet vaderland heeft getroflèu door hel overlijden van Z. K. 11. prins Frederik der Neder landen. hel hoofdbestuur heeft besloten, de algemeene tentoonstelling te Schagen eene weck later te houden. Dientengevolge is nu bepaald: Maandag 3 October, vóór 'smiddags 12 uur. Ontvangst wintertarwe nos 60- 68 van het progr nma. Dingsdag 4 October, vóór 's middags 12 uur. Ontvangst akkerbouw-voortbieugselenhout teelt en werktuigen. Woensdag 5 October, vóór 's middags 12 uur. Ontvangst tuinbouw, hloemkweekerij en zuivel. Donderdag 6 October. Rcoordeeling der voortbrengselen en werktuigen. Vrijdag 7 October, vóór 's morgens 10 uur. Ontvangst lafclbloemsiukken eu bouquetlen. Ontvai gsl hengsten, stieren en melkkoeijen, bedoeld bij nn' 28 en 29 van het programma. Ope ning der tentoonstelling 's middags 12 uur. Zaturdag 8 October, vóór 's morgeus 8 uur. Ontvangst van vee en pluimgedierte. Opening der ten toonstelling 's morgens 10 uur. Poslduivenvlugl 's middags 1 uur. Sectie vergadering in de Landbouw-SocieteiL «Ccres" 's namiddags ten 2 uur. (De- spreking der middelen, opdat de miliciens niet in den oogsttijd worden opgeroepen, enz.). Sectie-vergadering des avonds ten 7 uur. (Over de beste middelen om landbouwonderwijs ook voor vrouwen toegankelijk te maken, in te leiden door den lieer m'. J. P. Amersfoordl). Zondag 9 October, 's mid dags 12 uur. Opening der tentoonstelling. Maandag 10 October, 's morgens 10 uur. Opening der tentoonstelling. Algemeene vergadering in de Land- bouw-Socicleit "Ceres" ten 12 uur. Gemeenschappelijke maaUijd in het hótel «Brotrsma" ten 5 uur. Dingsdag 11 October, 'smorgeus 10 uur. Opening der tentoonstelling. Publieke verkoop der met de lr» prijzen be kroonde tarwe, ten 11 uur. Sluiting der tentoonstelling ten 4 uur. De aangifte van inzending kan alsnog plaats hebben, uiterlijk tot en met den 17llel dezer, aait den secretaris der maatschappij te Loo.-duiuen. In een schrijven van 27 Atts. jl. meldt de Nederlandsciie consul-gene raal in Griekenland, ten vervolge op vroeeere mededeeliogeo aangaande de verwachtingen van den oogst, rial Ce opbrengst van den graanoogst, zelfs in Thpssaliê, veel geringer zal zijn dan men aanvankelijk gemeend had te mogen verwachten. Ook de opbrengst van de olijfolie zal ten gevolge van de sedert liet begin van Augustus hoogst ongunstige weersgesteldheid bene den het middelmatige blijven; in sommige streken wordt deze oogst als geheel mislukt beschouwd. De goede uilslag van den kreutenoogst was daarentegen thans verzekerd. De qualiteit was over het geheel zeer goed; de prijzen bleven vrij hoog en zouden waarschijnlijk niet veel van die van 1880 verschillen. Na de verscheping der eerste ladingen hadden de koop lieden op grond van rien overvloedigen oogst gepoogd lagere prijzen te be dingen, doelt de landeigenaars, die wisten dat er aan de voornaamste mark ten in Europa slechts een geringe voorraad van krenten aanwezig was, hebben begrepen aan dien aandrang niet te moeien toegeven. lie bepalingen omtrent den rouw, vastgesteld voor de vloot, wegens hel afsterven van Z. K. H. prins Frederik, zjin ook van kracht voor de landmagt. De officieren moeten gedurende zes weken een rouwstrik dra gen, terwijl de trom gedurende dien tijd niet geroerd mag worden en geen muziekuitvoeringen mogen plaats hebben. De instruction voor marine en leger gegeven zijn ook geldig voor de schutterijen. Te 's Hage zijn voor de acte als onderwijzer 10 caudidaten geëxami neerd. 7 werden afgewezen en 3 toegelaten, de hh. T. Kaptein en R van der Putten, beiden uit Rotterdam, en II J. Nootetwom, uit Schiehroek. Het stoomschip Prins Hendrik, van lt.itawa naar Amsterdam, i» op 13 Sept. van Aden vertrokken. Een onzer landgenootenmeldt het A'. v. cl. die dezer dagen de woltentoonstelliug te Londen bezocht, verloor in een der waggons van den onderaardschen spoorweg zijne porlemonnaie. Toen bij dit bemerkte, wendde hij zich tot den stationschef, doelt alle pogingen, die deze in het werk stelde om het verlorene terug te krijgen, waren vruchteloos. Evenwel tot zijne groote verwondering en blijdschap ontving hij eenige dagen na zijn terugkeer in het vaderland de tijding, dat zijn eigendom bij zijne familie in de wereldstad was gebragt en nu te zjjner beschikking stond. Het was door een werkman gevondendie alleen met hem in de coupé heeft gezeten en in de porlemonnaie den naam des eigenaars, doelt zonder diens adres had gelezen, en nu dagen lang pogingen deed om dezen op te sporen. Eindelijk vond hij, waarschijnlijk in een adresboek, denzelfden naam, toebehoorende aan het bovengenoemde familielid, en bragt dezen laatste het geld. De infanterie, die lijdelijk te Ilillegom was ingekwartierd, is thans weder naar Haarlem teruggekeerd. Te Hiliegom is nog slechts een deta chement huzaren, 8 man sterk, aanwezig. Aan de gemeente-instelling te Dellt voor onderwijs in de taal- land- en volkenkunde van Nederl. Itidie hebben zich voor den cursus 1881/82 laten inschrijven 98 studenten. Te Gouda heeft een diefstal plaats gehad in een vaartuig, liggeude in een der volkrijkste wjjken van de stad. De schipper en zijn gezin waren naar de kerk gegaan; weder aan boord komende, ontdekten zij, dat in de kajuit eene kast was opengebroken, waaruit 241 aan gouden eu zilveren muntspeciën was ontvreemd. Te Andijk was eergisteren een landman mei zijn zoon en knechts werkzaam met de stooindorschmachine, toen, men weet niet door welke oorzaak, een rad lossprong, den zoon tegen hel hoofd sloeg en zoodanig verwondde, dat hij eenige oogenblikkcu daarna den geest gaf. Te Nieuwediep heeft dc publieke verkoop plaats gehad van het kerk gebouw en de pastorie der ontbonden Evang. Luthersche gemeente aldaar. Kooper werd de heer M YVitsenburg Jr., te Nieuwediep, voor 4700. Te Utrecht is gisteren gehouden de jaarlijksche vergadering der Nederl. Maatschappij van tuinbouw en plantkunde. De voorzitter, de heer mr. D. Visser van Hazorswoude, wees in zijne openingsrede op den gimstigen toe stand der maatschappij, die hoe langer hoe meer waardig wordt den naam van «Nederlandsciie" ie dragen, liet aantal leden is niet onaanzienlijk ver meerderd. Tc Eitkhuizen is eene afdceling gesticht. De financiële toestand is in alle opzigten gunstig. De voorzitter loonde vervolgens aan, hoe de kracht van groote maatschappijen moei worden gezocht in den ijver en de

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1