PUBLICATIE. handelswijk der stad, de openbare gebouwen en de fraaiste particuliere woningen in de asch waren gelegd. Het Chinesche kwartier bleef onge deerd. Om de verspreiding van de vlammen tegen te gaan, moest dynamiet gebruikt worden om eenige gebouwen te doen springen. De door den brand aangerigte schade wordt op 300,000 a 400,000 dollars geraamd. fKAXk U Id K. De uitslag der verkiezingen wordt thans volgcndcrwijze opgegeven. In de 548 districten zijn 483 candidalen bij de eerste stemming gekozen. In 05 distrieten zal er herstemming zijn. Gekozen zijn 304 personen, die zitting hadden in de vorige kamer, 303 van de linker- en 01 van de regler- zijde. Republikeinen zijn gekozen ten getale van 398, monarchalen ofBona- partisten ten getale van 85. De republikeinen winnen 54 zetels, waarvan '14 veroverd zijn op de monarchalen en 27 op de Ronapartisten. De 13 overige zetels zijn hun ten deel gevallen in nieuwe districten. De Rona partisten winnen 2 zetels en de monarchalen 7 op de republikeinen. Den republikeinen blijft dus een winst over van 45 zetels De monarchalen heb ben op de Ronapartisten 2 zetels veroverd. De 398 gekozen republikeinen worden aldus geclassiliceerdlinker-centrum 41; gauche républicaine 159; union républicaine 170; uiterste linkerzijde 28. Zondag den 21™ was het, zegt de Temps, een goede dag voor de republiek. De uiterste partijen, de monarchalen eener- en de revolutionairen en onvcrzoenlijken anderzijds, zijn geslagen. De regterzijde kan de gelei delijke ontwikkeling der republiek niet meer tegenhouden door gemeene zaak te maken met de onvcrzoenlijken. De beteekenis der verkiezingen is deze: vast beraden vooruitgang, maar afwijzing van alle hersenschimmige óf zelfs overhaaste hervormingen. Het Journ. des Dei. gelooft, dat de les, die Belleville ditmaal aan Gambelta gegeven heeft, niet nutteloos zal zijn. Gambetta zal met zijn scherp politiek verstand begrijpen, dat het moeijelijk aangaat de tegen strijdigheid voort te zetten die er te zijnen aanzien plaats heeft. Een man van uitnemend staatkundig inzigt eu van erne groote toekomst, die een beroep doet op alle gematigde elementen, kan kwalijk de vertegenwoordiger blijven van een district, dat zoo weinig gematigd is. Daar hij te regt meent een gouvernementeel man' te zijn, kan hjj te zijner aanbeveling zich niet meer beroepen op een programma van voor twaalf jaren, dat in zijne voor naamste deelen vervallen en in sommige opzigten gevaarlijk is. en dal hij ook wezenlijk prijs gegeven heeft, iets dat genoemd blad verre is van in hem af Ie keuren. De Justice, het blad van Gambetta's intransigenten tegenstander, den heer Clémenceau, die zich in beide districten van Montmartre candidaat had gesteld, doet uitkomen, dat deze meer den 1C000 van de 23300 uitgebragtc stemmen verkregen heeft. Hel noemt die overwinning van den heer Clc- menceau in Montmartre tegenover de nietige meerderheid, waarmede de heer Gambetta, //dank zij alleen de blanco of nietig verklaarde billeltcn", in Belleville verkozen is. al zeer opmerkelijk. In het leger zullen de kurassiers, die tegenwoordig van veel minder nut zijn dan vroeger, afgeschaft worden. Eene commissie, in dezen door het ministerie van oorlog benoemd, beeft zich voor de afschaffing verklaard.- De twaalf bestaande regimenten kurassiers worden nu vervangen door kara- biuiers. die evenals dragonders uitgerust en gewapend zullen worden. Te BouIogne-sur-Mer, de geboorteplaats van den geleerden Egyptoloog Mariette-pacha, die te vorigen jare is overleden, zal een standbeeld in brons te zijner eere worden opgerigt. De kosten worden geraamd op 30,000 fr. hiervan neemt de staal 18,000 fr. voor zijne rekening. Twee vrouwen, moeder en dochter, hebben op de openbare straat, rue nationale, eene vroedvrouw vitriool in hel aangezigt geworpen en haar ernstig gekwetst, als middel van wraakneming, omdat de oudste dochter van de aanvalstcr onder de behandeling van de vroedvrouw, met wier broeder zjj was gehuwd, was overleden. lIVITSCIlIiAIVD. Het groote werk van den generalen staf over den veldtogt van 1870/71 is thans gereed. Volgens de Köln. Zeit. heeft het nader onderzoek der Joden-vervol gingen in Pommeren en Wesl-Pruissen aan het licht gebragt, datdeschade, aan personen en eigendommen daarbij toegebragt, die de gemeenten moeten vergoeden, aanzienlijker is dan men verwachtte. Hel is volkomen onwaar, dat de eerste bertgten overdreven waren, en het onderzoek heelt ook aan getoond, dat het gebeurde de schuld is van hen, die in dagbladartikelen en met redevoeringen het volk hebben opgeruid. De Parijsche correspondent van de Köln. Zeit. is in de gelegenheid geweest op de elcclrische tentoonstelling te Parijs lelephonisch de tweede acte van Gounod's Margarete, welke in de groote opera gegeven werd, te hooien. Ik was verrast, verrukt, schrijft hij, ik weet naauwelijks of ik gedroomd heb dan wel of het waarheid is. Zoodra men twee telepboons van Aderdie in verband zijn met de overbrengers op het tooneel van de opera, aan beide ooren houdt, dan is hel of men op een der beste plaatsen van de opera zit. Alles wordt uitstekend overgebragt. Solo's, duetten, terzetten, koren met vol orchest van het zachtste piano tot het sterkste fortissimo werden met verwouderenswaardige duidelijkheid in al hare nuan ces overgebragt. Het eenige onderscheid is, dal hetgeen de telephoon over brengt, wat matter klinkt dan de werkelijke muziek. De woorden, die gezongen werden, waren duidelijk te verstaan. Op den spoorweg van Frankfort a/M naar Keulen, nabij Roppardis een droevig ongeluk gebeurd. Het kindje van een baanwachter was door het hek van den tuin gekropen en speelde op de rails toen de trein aan kwam. De vader zag het gevaar op eenigen afstand en trachtte den trein door het noodsignaal tol staan te brengen. De moeder, die door dit signaal oplettend werd gemaakt, kwam uit den tuin en zag aan welk gevaar het kind was blootgesteld. Zij vloog naar de rails, greep het kind, maar de trein had zijne vaart niet genoegzaam kunnen vertragen en moeder en kind werden gedood. Omtrent een ongeval aan den brandenden berg wordt uit Remscheid het volgende gemeld; Den 18™ dezer met eenige heeren uit Remscheid naar Solingen rijdende en in de nabijheid van het brandende terrein komende, hoorde men duidelijk eene dreuning in den geheelen omliggenden bodem Daar de paarden verschrikten en begonnen Ie steigeren, terwijl bovendien het terrein eene golvende beweging begon aan te nemen, stapten de reizi gers al. Terwijl zij een oogenblik raadpleegden of er wel gevaar zou be staan, ontstond er eensklaps op korten afstand in den grond eene opening van 60 a 100 vierkante meters, waaruit vlammen opvlogen, terwijl een daaraan grenzend woonhuis door den gloed werd aangetast en tegelijkertijd in den grond wegzonk, zonder dat er eenige kans bestond om de daarin aanwezige personen Ie redden. Na het verdwijnen van het huis kou men duidelijk zien, dat het vuur werd gevoed door een toevoer van vocht, ter wijl men tevens een sterke petroleumlucht waarnam. Eenige werkliedendie bezig waren met het leggen der grondvesten voor een vuurtoren op Vogskar, een eenzame, naakte rots ten zuiden van de Alands-eilandcndie bij kalm weder slechts 15 voet hoven de opper vlakte der zee ligtwerden onlangs door een hevigen orkaan overvallen. Binnen korten lijd waren alle booten, schuiten, bruggen, hun bouwmate riaal en mondvoorraad door wind en golven weggevaagden zij zelveu konden zich slechts met groote moeite redden. Van alle middelen lot ge meenschap beroofd, bragten de ongelukkigen drie dagen en drie nachten zonder eenig voedsel op de kale rots door, totdat zij eindelijk door eene Fiulandsche stoomboot werden opgenomen en naar Stockholm gebragt. PER TELEGRAAF. ROME, 28 Augustus. Uit Tunis werd aan de jégence Stefani berigt, dat de Fransche regering besloten heeft eene commissie Ie benoemen lot onderzoek naar het gebeurde te Sfaxen dat zij de bevelhebbers der lta- liaausche en der Engelsche pantserschepen genoodigd heeft daarin zitting te nemen. Deze uilnoodigiug moet aangenomen zijndoch middelerwijl zou het Italiaansche consulaal zijn bijzonder onderzoek voortzetten. MADRID, 23 Augustus. De uitslag der verkiezingen, voor zoover bekend, is als volgt: 301 ministeriële!)46 conservatieven, 37 democraten, 5 onaf- haukelijkcn, 6 ultramontaneu, en geen enkele carlist. WASHINGTON, 23 Augustus. Bulletin van heden avond 6% uur. Presi dent Garfield gebruikt bij voortduring voedsel. Den geheelen dag bleef de maagaandoening weg. De zwelling der oorklier is onveranderd. Overigens blijkt eenige verbetering van den toestand. Pols 104. Temperatuur 99.02. Ademhaling 19. Ëtirgcvltjfcc 5>(.vub Van 18 tot en met 24 Augustus 1881. BEVALLEN: A. M v. Ree, geb. Wijnen. Z. M. M. Korenhof, geb. Keiler- man, Z. M. Laterveer, geb. Keyser, D. C. C. II. Siljee, geb. Janssen, D. M. E. Roos, geb. Schapes, Z. J. M F. v. Wel, geb. Weeber, D L. Colin, geb. Bernard, Z. - N. 0 Fles, geb. Fles, Z. A. J. Ouwerkerk, geb. Bakker. D. J. C. v. Staden, geb. v. d. Hert, Z. J. Seyn, geb. Garrer, D. F. Biitefiir, geb. Griiss. Z. M. v. d. Worm, geb. v. Hooidonk, D. H J. Gerrilse, geb. Trap, Z. A. Marz, geb. v. d. Jagt. II. F. de Kievit, geb. Verwey, D. E. Lut, geb. Kramer, Z. J. Doomeveld, geb. v. Pulten, D. M. 11. Brugman, geb. Kums, Z. M. Warners, geb. Keereweer. D. G. Ie Noble, geb. Dirkse, Z. M. Montanus. geb. v. Hoore, D. P. D. Hakkenberg, geb. Los, Z. M. C. de Graaf, geb. Nieuwenburg, Z. - J. P. Rovers, geb. v. Daalen, Z. M. Gans, geb. Brokaar, Z. J. C. Jansen, geb. Rijke, D. J. van Egmoud, geb. de Bruin, D. GEHUWD: YV. de YVit, jm. en G. Ramak, jd. L. S. van der Klugt, jm. en A. Dijkman, jd. -- J. Marijt, jm. en J. C. Lut. jd. M. J. F. Meiners, jm. en J. M. Hemerik, jd. J. E. Stoelt, jm. en C. J. C. Schreuder, wed'. G. Bolt, jm. en J. F. Kriest, jd. YV. Grönloh, jm. en E. H. van der Zeeuw, jd. L. van Leeuwen, jm. en M. van der Horst, jd. C. van der Reyden,jm. en J. Jasperse, jd. OVERLEDEN: S. M de Tombe, DJm H. L. de Man, D.,21 m. - W. Y'erheul. 31 j. P. II Pijpers. D., 3 m.M. Jansen, D., 23 j. M. Zandvoort, geb Rijks, 25 j YV. de Fey, Z 14 m. J. A. Leenders, Z., 4 m. II. van der Helm, Z., 1 m. P. Biljouw, Z., 8 m. P. J. Gerlenaar, 69 j. II. C Brtigge- man, Z II j. C. R. W. de Bruin, D4 m J. J. B. van der Horn, Z., 3 w. G; 11. Koetser, D., 19 j. B. Meijer, Vr 80 j. M. Langezaal, geb van Schie, Z. levenl. J. G. Schenk, Z., 3 j. P. J. A. Devilee, Z., 1 m. 11. J. YV. van Deene. Z.. 1 m. C. Pel, geb. Voorbij, 56 j. C. Verlint, D., 5 m. -- J. C. Scltud- demat, geb. van Rijnswou, O. levenl. PROGR VU VIA VAX ililZIEklIITVflEKIVGI'V Musis Sacrum. Donderdag 25 Augustus, Ie halfacht, door de Stafmti- ziek van het 4' lieg. Infanterie, Kapelmeester de heer A. Grentzius. 1'" Afd.: 1. Marsch, Couwenhoven; 2. Ouverture //Fleurs d'Amitié", Nihoul; 3. «Soldalenlieder", YValzer, Gung'l; 4. Adagio aus der //Sonate Pathélique". Beethoven; 5. »Die Deulschen vor Paris", Tongcmttlde, Trenkler. - 2d'Afd.: 6. Ouverture //Der Köniugs-Lieutenanl", Titll; 7. Mélange sur Ie Bal Masqué, Verdi; 8. Romance pour Oboë, Oostelaar; 9. Faulaisie sur des Mélodies de l'opéra //Prophéte", (op verzoek], Meijerbeer, arr. Couwenhoven; 10. «Lc Depart", Polka. Benard. ADV i: K T K [V T I E IV DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND geven kennis dal bij de op lieden plaats gehad hebbende uilloting van 20 Aandeden der Geld- leening, dd. 14 Augustus 1880, zijn uitgeloot de nomtaers: 4, 5, 11, 15, 26, 37, 44, 40, 52, 55, 71, 85, 87, 89, 112, 142, 153, 176, 182 eu 184, waarvan de allossing zal geschieden op den 1'™ De cember a. s.ten kantore van den Rentmeester van Rijnland te Leiden, tegen intrekking der aandeelen en van de daarbij bchooreudc niet ver schenen coupons. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, DE CLERCtJ, Dijkgraaf. Leiden, 24 Augustus 1881. YV. G. DE BRUYN KOPS, Secretaris. BURGEMEESTER en YVETIIOUDERS van Sassenheim maken belangheb benden bekend, dat bij besluit van den Raad dier Gemeente van den 25,t™ Juli 1881 en goedgekeurd door HH. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, volgens bericht van 22 Augustus 1881, de KERMI8, eertijds begin nende den eersten Maandag in September en eindigende den daaropvolgen- den Zondag, is afgeschaft. Burgemeester en YVethouders voornoemd, v. HEEKEREN, Burgemeester, Sassenheim23 Augustus 1881. J. D. van dek VI. 1ST, YY'ethouder.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3