I li. BUMEL's PEi\l. «vertnigddat de misdaad is cenc poging tot moord met voorbedachten rade, ontworpen door een persoonvolkomen wetende wat hij deed en in staat de gevolgen van zijne daad te berekenen. Te Cincinnati heeft een hevige brand gewced, waarbij 3 meubel fabrieken zijn afgebrand. Bij den brand werd een man gedood en zestien gewond, terwijl er nog 24 vermist worden, die men vreest dat onder de puinhoopen begraven zijn. De schade wordt geschat op 680.000 doll. Volgens berigten uit Mexico zou een gezelschap van ingenieurs enz., opmetingen doende voor den ontworpen centralen spoorweg, op eenigeu alstand van El Paso door eene bende Indianen zijn overvallenwaarbij der tien hunner het leven verloren. Volgens sommige geruchten zouden ook de overige leden van bet gezelschap later zyti omgebragt. F K A M li K IJ K. De senaat heeft de behandeling van art. 16 der wet op de leerpligt ten einde gebragt. Het bij de eerste lezing goedgekeurde amendement-Pdris, dat de onwettige ouders gelegenheid gaf. ont legen betaling eener geringe boete hunnen kinderen het onderwijs te onthouden, is gevallen, en daaren tegen het amëndement-le Royer, waarmede de commissie zich vereenigd heeft, behoudens eene kleine wijziging, aangenomen met 91 legen 84 stemmen, liet luidt als volgt: »De kinderen, die huisonderwijs ontvangen, zullen, na tien jaren bereikt te hebben, een examen afleggen voor eene commissie, zamengestell uit een inspecteur van het lager onderwijs, uit een gemagtige van het kantonaal schoolbestuur en uit een persoon, voorzien van een akademischen graad of van eene acte als onderwijzer. Het examen zal loopen over de vakken op de lagere school gegeven. Indien het kind bevonden wordt onvoldoende onderwezen te zijn. dan zullen de ouders aan zegging ontvangen, om binnen acht dagen op te geven, naar welke open bare of bijzondere school zij het kind willen zenden. Blijft die opgave achterwege, dan zal de schoolcommissie het kind van ambtswege inschrijven op de lijst der leerlingen van een der openbare scholen in de gemeente". De ministerraad heeft zich Zatnrdag ochtend beziggehouden met den toestand van Algerië en Tunis. Nieuwe troepen zullen naar het zuiden van Tunis worden gezonden en SlaxGabes en hel eiland Djerba bezetten. Een gepantserd eskader is te Toulon gereed om te vertrekken. Volgens telegram van den kommandant van hel pantserschip Heine Blanche in de golf van Gabes heeft het adviesjagt Chacal op 7 dezer een kanonvuur geopend op eene batterij van elf stukken, die op het strahd van Sfax was opgesteld. De opstandelingen beantwoordden het vuur, doch troflen de Chacal niet. De gepantserde schepen bombardeerden de stad en het fort op 8 Julij. On geveer 15000 opstandelingen houden de omstreken van Sfax bezet, waarvan de natuurlijke hindernissen de nadering moegelijk maken. Er worden ver sterkingen gewacht, err men tot ontscheping overgaat. Het muntcongres heeft, na eene redevoering van den heer Magnin ten gunste der verdaging, de voorstellen van Frankrijk en de Vereénigde Stalen aangenomen. Daarin wordt de wensch geuit, dat voorloopige on derhandelingen zullen worden aangeknoopt tusschen de stalen, die aan eene op 11 April 1882 bijeen te komen conferentie willen deelnemen. Deze vergadering zal ten doel hebben om de muntovereenkomstwelker sluiting men legen dat tyristip tegemoet zietin de bijzonderheden te regelen. De hoogleeraar Pasteur, lid van hel instituut, is benoemd lot groot kruis van het Legioen van Eer, wegens zijne ontdekking om de besmetting der ziekte, «charbon" genaamd, onder de schapen te voorkomen, door de dieren in te enten met de smetstof. Pasteur was grooloflicier van hel Legioen van Eer. De heer Barbet de Jony. conservator van het Louvre, die ten tijde der Commune op zijn post bleef en de kostbare verzamelingen van kunst werken redde, is door den minister Ferry, na een diensttijd van dertig Jarenontslagen, en wel. naar de berigtgever der Nord verzekert, omdat kjj geweigerd had twee door den minister aanbevolen personen bescherme lingen van sommige afgevaardigden, tol oppassers aan te stellen. Men begint reeds plannen te ontwerpen om hel revolutiejaar 1789 tlegtig te herdenken. Een Engelsch generaal Byers, die te llyères, in het dep. Var, eene 'illa bewoont, heeft dezer dagen zijne vrouw en drie kinderen verloren. Deze bevonden zich aan zee, toen zijn dochtertje Ada uitgleed, in het water stortte en in de diepte verdween; hare twee broeders sprongen haar na en wnken ook. waarop de radelooze moeder volgde, die eveneens door den token stroom werd medegesleept. De vier lijken zijn gevonden. DUITBCIILAXn. De Reichs-/Inz. meldt, dat graaf Hatzfeldt, Duitsch gezant te Kon- totiinopel, belast is met de waarneming der fuuctiën van staats-secretaris If het departement van buitenlandsche zaken en met de vertegenwoordi ging van den rijkskanselier in de zaken van dit bepartement. Bij de akademie van wetenschappen te Berlijn is, uit Zanzibar, bel bfigt ontvangen, dal te Tananarive op Madagascar de Airikaansche reiziger III llildebrandt is overleden. Bij een lievig onweder heeft het gebouw der tentoonstelling te Halle sodanig geleden, dat de afdeeling houtvesterij nagenoeg in een puinhoop '«randerd is en in eene andere afdeeling zeer vele kostbare leekeningen en -tien zijn vernietigd of beschadigd. Te Dnsseldorp is dezer dagen voor de jury de zaak behandeld eener '•«w, die haren man had willen vergiftigen. Uit de verklaringen der ge- "ftn bleek, dat zij eene oppassende vrouw was, die door haren man tel- lj»s mishandeld werd. Zij had vroeger van hem willen scheiden op grond j '"'Die mishandelingen, maar de regtbank had de echtscheiding niet willen j' plaafi. zij bekende, dat zij nu zich door een misdrijf van haren man 'willen ontslaan. Niettemin sprak de jury, onder daverend gejuich van Publiek, haar vrij en de politie had moeite den man tegen de woede bevolking te beveiligen. Op de te Emmerik gehouden kermis hebben zich in de vorige week twee meisjes, door het bovenmatig langdurig dansen bjj heet weder, den dood op den hals gehaald. Dezer dagen is de heer Duval in de zitting van den grooten raad van het kanton Genève dood nedergevallen, op het oogenblik, dat hij benoemd werd tot lid der commissie voor de begrooting. De geneeskundigen consta teerden, dat bij door eene beroerte was gelroflen. De koning van Beijeren vertoeft thans te Lucern. Men verhaalt, dat Z. M. verleden week een geheelen nacht in eene stoomboot heeft doorge- bragt, die voor den geheelen duur van 'skonings verblijf in die streken is gebuurd, en dat hy daarmede het meer is rondgevaren, terwijl een Alpen hoornblazer de lucht vervulde met de zoete toouen van zijn instrument, welke zoo heerlijk harmoniëren met de schoone natuur in het Alpengebied. De koning betaalt voor de boot, die dag en nacht te zjjner beschikking moet blijven, 600 fr. per dag. PER TELEGRAAF. VICTORIA, (Van-Couvers-eiland), 6 July. De stoomboot Quinla, met 500 Chinesche landverhuizers aan boord, is regtslreeks uit China hier aange komen. Bij de ontscheping werd eene poging gedaan om van de passagiers dc belasting ten behoeve van de scholen te heden, doch de Chinezen gaven aan de beambten een pak slaag en weigerden de betaling. De immigranten hebben eene dreigende houding aangenomen. WASHINGTON, 9 Julij. Bulletin van 8& ure. President Garfield heeft een goeden nacht gehad. De beterschap vordert naar wensch. WASHINGTON, 10 Julij Bulletin van 9 ure. De president heeft den nacht bijzonder goed doorgebragt en rustig geslapen met weinig stoornis. Bij voortduring neemt hij in beterschap toe eu de keoteekenen blijven gunstig. Deze voor de schrijfmethode van den Keizerl. Oostenr. Uofkalligraaf ItUXXKL (bekroond te Parijs en te fFeeneti) bijzonder gefabriceerde Engelsche Stalen Schrijfpen vereenigt in zich de eigenschappen, die voor een loopend schoonschrift noodig zijn. Deze elastieke Pen van uitstekende qualiteit en beste nieuwe constructie krast cn spat nooit en is uiterst duurzaam. Prijs per gros, a 144 stuks, 1.45, in eiken soliden handel voor Schrijfbehoeften of direct van H. BUNZEL's Dépot te Freilturg (Baden). Om tegen namaaksel zeker te zjjn, moet men opletten dat elke Pen en elk Doosje den naam »H. BUNZEL" draagt. II. BUNIKEI.Praag en Freiburg i/B IStivgcrlijfcc StAtib. ONDERTROUWD: J. Paals, jm. 23 j en F. S. W Kruuk. jd 25 j.--J. Schreu- der. jm. 43 j. en J. Olie, wed*. 43 j. G. J. Dissevell.jm. 22 j.en H. P. Miehei, jd. 24 j. C. Zoetemelk, jm. 27 j. en A van der Ham. jd. 22 j. P. J. Hansen, jm. 22 j. en L. Brtis, jd. 25 j. J. P. Janssen, jm. 24 j. en D. van Djjk.jd. 23 j. J. Ober, jm. 21 j. en H. Christiaanse, jd. 21 j J. Ruigrok. jm. 25 j. en C. Lubbe, jd. 21 j. J. Flipse, jm. 24 j. en C. Bosloper, jd. 26 j. Behouden Verkooplng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 9 Julij. Notaris W. F. Kaiseh. Een Gebouw, ingcrigt tot Korenwijnbranderij van de Ist'klasse, genaamd de «Stad Schiedam", met daaraan verheeld Pakhuis en Erf. aan de west zijde van de Heerengracht, op den hoek van het Keiksteegje no. 86. Sectie I, no. 1879 Kooper G. Esseling, te Rotterdam, voor ƒ3740. Een Huis en Erf, aan de westzijde van de Oranjegracht, tusschen de Groenesteeg eu den Nieuwen Rijn, no. 28, Sectie C, no. 634 Kooper G. Overdnin f 1750. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van II Juli 1881. Kantonrechter Mr. W. van der Kaay. Ambtenaar van het openhaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr P. A. van Buttingha Wichers. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van liet misdrijf. Gevallen uitspraak. A. W.Oegstgeest, een tramwagen in den weg rij vrijspraak. den en beschadigenLeiden, W. R. B.idem nachtgeruchtOegstgeest 6.of 2 dagen. W. B.Leiden vuil in 't water werpenLei 3 of 1 dag. derdorp A. H.Katwijk met steenen werpenKatwijk ƒ5.of 2 dagen. C. 0 idem. idem idem. C. de M.idem idem vrijspraak. P. IC.idem idem idem. M. S.idem idem idem. J. v. D.idem idem idem. H. S. K., Leiden, vuil in 't water werpen Leiden, J 1.of 1 dag. C. D.idem idem, idem. P. L.idem idem dronkenschap op straat, Katwijk, idem A. de R., Katwijk, f 5.of 2 dagen. J. M. 1'.Leiden de deur van een bordeel na 10.of 3 dngen. middernacht laten openslaan, Leiden

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3