LEIDSCHE OUR ANT. 1881, X°, 154, DINGSDAG 5 JULIJ. De Courant verschijnt dadelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, lte prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p, p. f 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der AdverlenliPn is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cenls. STADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN; Brengen ter kennis van de kiesgerechtigden dat de verkiezing van negen leden voor den Gemeenteraad en van twee leden voor dien Raad, ten gevolge van de uitkomst der jongste volkstelling in verband met art. 3 en 4 der wet van 29 Juni 1851 Staatsblad n°. 85), zal plaats hebben op Dins dag den 19dtn Juli 1881, van des voormiddags negen tol des namiddags rijf uren en dat voor de verkiezins van negen leden het wit en voor die van twee leden het blauw stembiljet moet wotden ingeleverd. Ingeval eene herstemming mocht noodig zijn dan zal die plaats hebben op Dinsdag 2 Augustus 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 4 Juli 1881. E. KIST, Secretaris. JAGT De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van dc Gedeputeerde Staten van den 21,t"> Junij 1881, n». 64; Gelet op art. 11 der wet van den 13,len Junjj 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jaglen op waterwild voor dit jaar zjjn geopend op Maandag den l"'n Augustus aan staande, en dat mitsdien van af dat tijdstip de uitoefening der jagtbedrij- ven, vermeld in art. 15 lilt. d, en A der wet op de jagt en visscherij. is geoorloofd; wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jagt en visscherjj in deze Provincie, krachtens welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het waler, langs de stranden, oevers van meeren, plassen, rivieren en op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Rlad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd 'sGravenhage, 23 Junij 1881. F 0 C K. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden op Donderdag 7 Juli 1881des namiddags te twee uren. 1». Voorstel tot aanvulling van het Uitbreidings- en Vernieuwingsfonds der Stedelijke Gasfabriek en daarop betrekkelijk voorstel van den heer J. Scheltema. (86. 87, 93, 95, 96, 102, 113, 30, 45, 92 en 101) 2°. Voorstel tot afstand van grond aan D. A. Schretlen C°. (85 en 109) 3°. Idem als voren aan de Leidsche Bouwvereeniging en aan C. A. Simonis. (94 en 97) 4'. Idem tot onderhandsche verpachting van dc tienden onder Leider dorp. (98) 5'. Suppletoir," stalen van bearooting en staten van af- en overschrijving, dienst 1881. van het R K. Armbestuur en het R. K. Wees- en Oude- liedenhuis. (99) 6°. Voorstel tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe be lasting, dienst 1880. (103) 7°. Verzoeken van J. F. Van Velzen. J. M P. De Graal. W. Zwart, J. Van Gaaien en D. Laken en N. 11. Doove, out stoepen te leggen. (105, 112 en 120) 8". Idem van P Verpoorten, om een keldergat te maken. (106) 9'. Idem van P. Aruoldus. om een plankijs te leggen (116) 10'. Slaat van af- en overschrijving op de begroeting, dienst 1881. voor de vernieuwing van de bevolkingsregisters. (110 en 118) U'. Verzoek van F M. G. Ilartitig, om ontslag als derde onderwijzer aan de school tl". 2 der vierde klasse. (114) 12'. Idem als voren van G. J. Muiiers Jr., als tweede leeraar in de gym- j nastiek. (119) j 13'. Idem van W. H. Van Zanten Jr. en Wed G. Van 'llliet, tot demping van een gedeelte der Singelsloot. (121) 14'. Rekening van de dienstdoende Schutterij, over 1880. (100) BINNENLAN DSC HEB E RIG T E N. LEIDEN, 4 Julij. D'. J. D. B. Brouwer, pred. bjj de Ned. hervormde gemeente alhier, heeft voor het beroep naar Wageningen bedankt. - Bjj de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bjj parijjen 'au 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prjjzen ƒ41, ƒ20 50, 4.50en 2.25, de laagste ƒ41, ƒ20.50, ƒ4.20 en ƒ2.20. De overgaiigs-examens van de leerlingen der hoogere burgerschool zul len plaats hebben op Woensdag aanst. in het gebouw op de Pieterskerk- gracht. De tentoonstelling der teckeningen heeft plaats op Woensdag en Donderdag aanst. Heden morgen is op hel Butfne-plein bij de exercitién der huzaren een persoon omvergeworpen en onder een paard geraakt, waardoor hij eenige verwondingen bekwam. IIjj moet, naar wij vernemen, dit ongeluk aan zich zeiven te wijten hebbendaar hijhoewel nog gewaarschuwdzich niet uil de voelen wilde maken. Hij is naar het akademisch ziekenhuis vervoerd. Zaturdag namiddag is een wagen, beladen met hooi, behooreude aan den stalhouder T., aan de Mare, achteruit deinzende van de Warmouderburg iu het water aan de Mare gereden; de koetsier had nog de tegenwoordigheid van geest de strengen van het paard, dat aangespannen was, stuk te snijden, zoodat het niet te waler is geraakt. Later is het hooi en de wagen weder op het ilrooge gebragt. Gisteren middag is zekere II., van beroep kleedermaker, woonachtig in de St. Jorissteeg, in beschonken toestand aan de Oranjegracht'in het water gesprongen, doch door een aldaar passerend poluie-agent weder op hel drooge gebragt. Het bad had den man zoo opgefrischt, dat hij spoedig huiswaarts is gekeerd. Gisteren avond heeft aan de Lammerenmarkt eene kleine vechtpartij tussch.en huzaren en burgers plaats gehad, waarbij een dier burgers met een bebloede neus huiswaarts kon keeren, terw ijl de huzaren bij de aankomst der patrouille bet hazenpad kozen. Door den gemeenteraad van Leiderdorp is heden met algemeene stem men tot secretaris en ontvanger benoemd de heer J. C. Smit, ambtenaar ter gemeente-secretarie, en zulks in plaats van den heer A..C.Smit, die met 1 Sept. a s op zijn verzoek, eervol is ontslagen, onder toekenning van een pensioen van ƒ200 's jaars. In dezelfde raadsvergadering is o. a. goedgekeurd hel bestek tot aanbe steding der verlaging van. bruggen in den Lagen Rijndijk. Hel instituut ter opleiding van r. k. jongelieden te Katwijk viert thans zijn 50-jarig bestaan. De ingezetenen doen door het uitsteken van vlaggen van hunne belangstelling in het feest bljjken. In de Staatscourant zijn opgenomen twaalf verslagen omtrent 's rjjks oude archieven, over 1880. Door het hoofdcomité van het Roode Kruis is sedert de laatste opgave nog ontvangen van het centraal comité in Nederlandsch Indiè te Batavia ƒ1744.29. Aan het examen voor de acte als hoofdonderwijzer onderwierpen zich Zaturdag 12 candidaten; daarvan trokken zich 4 terug, terwijl 5 werden afgewezen en 3 toegelaten, de heeren; G. T. Biezeno en A. van Raalte, te Delft, en P. A. E. W. Heym, te Utrecht. Op 1 en 2 Julij werd het notariéel examen met gunstigen uitslag afge legd door de hit.: M J. P. F. Versteegh Meitlemans, te Ginneken, voor het eerste gedeelte; M. G. J. W. van Tricht, te Arnhem, voor het tweede ge deelte; J. J. Smith, te Amsterdam, voor hel derde gedeelte, De officierendie deel namen aan het loelatings-examen voor de tweede afdeeling der krijgsschool te 'sllage, zijn allen geslaagdnameljjk: de eerste luitenants der inlanterie Cheriex van liet vierde, en Wjjmans van het ze vende regiment, van den Brandeler van het instructie-bataillonen Lang- guilt van het Indische leger. Ook de twee adspiranten voor den intendance- cursus, de eerste luil.-kwartiermeester van de grenadiers en jagers Kikkert en de eerste luit. van het vijfde reg. infanterie Douglas, hebben voldaan. Dc Amerikaansche gezant in den Haag, de heer Btrney, heeft van den minister van buitenl. zaken te Washington het volgende telegram ont vangen over den aanslag op president Garfield »Op den president der V. S. is heden ochtend geschoten door een moor denaar, genaamd Charles Guilson. Het wapen was een revolver van groot kaliber De president had juist het station van den Baltimore en Potomac spoorweg bereikt, ongeveer 20 minuten over 9 uur, voornemens om met eenige leden van het kabinet per express naar New-York te sporen. Ik zal met Item in het rijtuig toen wij vertrokken en wandelde naast hem toen hij geiroRen werd. De moordenaar werd onmiddellijk aangehouden. De president werd naar eene bjjzondere kamer gebragt in het stationsge bouw en geneeskundige hulp werd terstond ingeroepen. Hij is thans, 20 min. over 10 uur, naar liet Executive Mansion overgebragt. De genees- heeren, die geraadpleegd zijn, beschouwen zijne wonden als zeer ernstig, doch niet als onvermijdelijk doodelijk. Zijn krachtig gestel geeft veel hoop op beterschap. Hij heelt zijn bewustzijn geen enkel oogenblik verloren". De :V. R. C. meldt thans, dat hel bcrigt, dat Donderdag ochtend hij de aankomst tf Vlissingen van de boot van Qtiecnsboro een persoon was

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1