LESBISCHE COURANT. 1881. DONDERDAG 30 JUNIJ. ST ADS-BERICHTEN. Invoer van Anierikaaiisch vleesch. I*. 150. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uilgesonderd, De jirijs der Courant is )>er vierendeel ja ars /1.50, franco p. p. f 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De pr[js der Advertenliën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, Ontvangen hebbende eene missive van den heer Inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoezicht in Zuid-Holland waarin wordt medegedeeld, dat onder eene partij uit Amerika ingevoerde ham men verscheidene waren, die trichinen bevatten, terwijl het te voorzien is dat de invoer in Nederland, nu in verschillendelan den de invoer van Amerikaansch vleesch is verboden, nog zal toenemen Vestigen de aandacht van de ingezetenen op het gevaar dat in het gebruik van door trichinen besmet vleesch gelegen is en manen hen aanom bij het gebruik van varkensvleeschvooral te zorgen dat het zóó, en zóó lang gekookt of gebraden worde, dat de kookhitte tot het binnenste van het vleesch doordringt, waardoor de trichinenwanneer het die mocht bevattengedood worden en het gevaar weggenomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leider, DE KANTER, Burgemeester. 28 Juni 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gelet op art. 17 der verordening van den 23*'October 1880, houdende reglement voor eene Hoogere Burgerschool voor meisjes te Leiden (Gemeen- blad n*. 1 van 1881); Brengen ter kennis van belanghebbenden dat de toelatingsexamens van leerlingen voor de eerste of laagste klasse der Hoogere Burgerschool voor meisjes zullen plaats hebben in het Schoolgebouw aan de Oude Vest op Donderdag den 7" en Vrijdag den 8'° Juli a. s. des voormiddags van 9 tol 11 uren en des namiddags van 2 tot 4 uren alsmede op Zaterdag den 9'° Juli s. alle'én des voormiddags van 9 tot 10 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 28 Juni 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van J. Mooten, smid, wonende alhier, houdende ver zoek lol oprichting van eene smederij in het pand aan de Oude Vest N°. 137; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag den 13d"' Juli aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 29 Juni 1881. E. KIST, Secretaris. BINNENLANÜSCHE BERIGTEN. LEIDEN, 29 Junij. Uitslag der herstemmingen voor de tweede kamer der staten-generaal; Almelo. Herkozen de heer H. A. Insinger, met 1193 stemmen. De heer m'. A vju'Laer had 942 stemmen. - Zevenbergen. Uitgebragt 1732 geldige stemmen. Herkozen de beer mr. R. van de Werk, met 893 stemmen. De heer mr. L. van R|jckevorsel had 838 stemmen. In de heden alhier gehouden classicale vergadering zijn herkozen: als praeses d'. J. Drost, secundus d'. S. H. J. de Wolff, als quaestor d». J. D. B. Brouwer, als lid-ouderling L. van der Plas, te Katwijk aan Zee, en H. van der Toorn, te Hazerswoude; als secundus lid d'. L. ten Bosch, te Oegslgecst. Gekozen is als lid d'. J. D. Sigalte Lisse. Door de directie der Rijnlandsche stoomtramwegmaatschappij is ver gunning gevraagd voor den aanleg eener lelephoon-verbinding tussclien Leiden en Katwijk, ten behoeve harer dienstverriglingen. -- Gisteren had op Zomerzorg het eerste der vier concerten plaats, welke door de kapel van de dd. schutterij, onder directie van den heer Locher, worden gegeven. Misschien ook ten gevoige der Utrechtsche feesten, was het aantal bezoekers niet groot, hetgeen wel te betreuren viel. daar bet goed gekozeu programma uitstekend werd uitgevoerd en den toe hoorders herhaalde bijvalsbetuigingen ontlokte. By het einde der uitvoering zag zich de heer Locher genoopt een niet op bel programma vermeld stuk ten beste te geven. Het is te hopendat de drie overige concerten door meerdere liefhebbers van goede en degelijke muziek zullen bezocht worden. In het gisteren medegedeelde berigt der verkiezing van den heer Regout tot lid der eerste kamer staat: de heer Michiels van Kessenich verkreeg 17 stemmen; dit moet zijn: de heer Michiels van Verduynen verkreeg 17 stemmen. De Staatscourant bevat het programma der lessen, welke gedurende het jaar 1381/t>2 aan de Polytechnische school zullen gegeven worden. In de Stnctscuurant worden medegedeeld de door den minister van koloniën nader vastgestelde voorwaarden, te verbinden aan de bijdragen van staatsweae voor de opleiding van Nederlandsche jongelieden tot technische ambtenaren bij het boschwezen in Nederlandsch Indië. Voorts heeft genoemde minister bekend gemaakt, dat het voornemen be staat om twee Nederlandsche jongelieden, die den leeftijd van tweeentwintig jaren niet hebben overschreden en die in hel bezit zijn van het diploma van landbouwkundige aan 's rjjks landbouwschool verworven, te doen op leiden tol technisch ambtenaar voor de dienst van hel boschwezen in Ne derlandsch lodië, overeenkomstig de bovenbedoelde voorwaarden. Zij, die daarioe in aanmerking wenschen te komen, moeien zich voor ol'op 16Juljj hij het dep. van koloniën aanmelden. Door de commissie te Middelburg is de acte-van bevoegdheid als apothekersbediende uitgereikt aan ntejufvrouwen Grietje de Vries, geboreu te Ameland, A. Straatman, S. F. A. Landweer, A. G. van der Pluym, allen geboren te Amsterdam, en de heer W. Birza, geboren te Loppersum. Door de commissie ie Kampen is de acte van bevoegdheid uitgereikt aan mej. J. Wartenavan Leeuw ardenen mej. M. M. Jongeneelvan Koog a/d. Zaan. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, is op 27 Junij Aden gepasseerd. Te Vlaardingen is de eerste haringjager binnengevallen met 200 ton nen haring 124 ton maatjes en 76 ton volle. I De gecostumeerde optogt te Utrecht, ter viering van hel 49* lustrum der hoogeschool aldaar, werd gisteren onder begunstiging van fraai weder gehouden. Van alle kanten waren vreemdelingen naar die stad gestroomd, om getuigen te zjjn van een schouwspel, dat steeds zjjne aantrekkelijkheid hlyft behouden. Die optogt stelde voor den intogt van Matthias, aartshertog van Oostenrijk, als landvoogd der Nederlanden binnen Brussel, 18 Jan. 1578. Ten 3 ure zette zich de stoet, voorafgegaan door de muziek van het reg. rijdende artillerie en gesloten door die van het 3e reg. huzaren, in bewe ging. De uitvoering is zeer goed geslaagd en algemeen werd hulde gebragt aan de commissie met het onlwerpeit belast en aan de deelhebbers, die noch kosten noch moeite hebben ontzien om de costumes historisch getrouw en fraai te doen zijn. Vooral het costuum en het zoo kostbare harnas van Matthias (den heer van Heeckercn van Wassenaer) trok aller aandacht. De stoet trok de versierde straten door om ten 8 ure eenigen tjjd rust te nempn op het feestterreinonder de toonen van de Utrechtsche schutterij- muziek. Inmiddels werd de illuminatie ontstoken. Na de pauze passeerde de stoet nog een aantal stralen en grachten, te midden eener geestdrift volle menigte. tl. K. H. prinses Hendrik, die voornemens was den optogt te komen zien, had kennis gegeven, dat zij verhinderd was daaraan gevolg te geven. De illuminatie voldeed goed. Behalve de verlichting met lampions op de meeste plaatsen, waren ook door vele particulieren schitterende gas-illumi- naliën ontstoken. Bij gelegenheid van den gecostumeerden optogt te Utrecht op gisteren heeft nabij het postkantoor aldaar een 10-jarige knaap een trap van een paard tegen het hoold gekregenwaardoor hel kind een schedelbreuk bekwam. De toestand van hel kind is zorgelijk. De ambtenaren te Hezinghe, gemeente Tubbergenhebben proces-verbaal opgemaakt tegen H. Meijer, Duitscher, wegens hel invoeren van 6 liter ge distilleerd, in een blaas. Deze persoon gevoelde geen lust met de politie in aanraking te komen, want op het bevel der ambtenaren om te blijven slaanttatn hij de vlugtdoch dezen hebben de vrijheid genomen een schot op hem te lossen, zoodat hij gekwetst werd aan rug en arm, waarop zy hem in arrest namen en naar Tubbergen Vagten. Daar werd hjj erkend als iemand, die nog iets met de jus;itie had af Ie rekenen, wegens een diefstal voor eenige jaren gepleegd,

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1