L E1II8 IB li c OU RANT. WOENSDAG 29 JUNIJ. 1881. K\ 149. STADS-BERICHTEN. Invoer van Amerikaansch vleesch. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uilgeiunderd, De prijs der Courant is per vierettdeel juars /1.50, franco p. p. f 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, Ontvangen hebbende eene missive van den heer Inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoezicht in Zuid-Holland waarin wordt medegedeeld, dat onder eene partij uit Amerika ingevoerde ham men verscheidene waren, die trichinen bevatten, terwijl het te voorzien is dat de invoer in Nederland, nu in verschillendelan den de invoer van Amerikaansch vleesch is verboden, nog zal toenemen Vestigen de aandacht van de ingezetenen op het gevaar dat in het gebruik van door trichinen besmet vleesch gelegen is en manen hen aanom bij het gebruik van varkensvleeschvooral te zorgen dat het zóó, en zóó lang gekookt of gebraden worde, dat de kookhitte tot het binnenste van het vleesch doordringt, waardoor de trichinen, wanneer het die mocht bevatten, gedood worden en het gevaar weggenomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 28 Juni 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van LEIDEN; Gelet op art. 17 der verordening van den 28''"» October 1880, houdende reglement voor eene Hoogere Burgerschool voor meisjes te Leiden (Gemeen- blad n'. 1 van 1881); Brengen ter kennis van belanghebbenden dat de toelatingsexamens van leerlingen voor de eerste of laagste klasse der Hoogere Burgerschool voor meisjes zullen plaats hebben in het Schoolgebouw aan de Oude Vest op Donderdag den 7" en Vrijdag den 8f» Juli a. s. des voormiddags van 9 tot 11 uren en des namiddags van 2 tot 4 uren alsmede op Zaterdag den 9'" Juli a. s. alléén des voormiddags van 9 tot 10 oren. Burgemeester en Weihouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 28 Juni 1881. E. KIST. Secretaris. LEIDEN, 28 Juny. De tweede kamer heeft heden de conclusie van het verslag der commis sie, belast met het onderzoek der inlichtingen op hel adres vaa den ge meenteraad van Leiden tot lecuggave der Ruïne, aangenomen, met inbegrip van hel amendement van de lilt. van der Kaay, Patijn en Donner, om daaruit de woorden "hetzy voorwaardelijk hetzij onvoorwaardelijk Ie doen vervallen. Gisteren zyn in politie-bewaring gesteld eenige jongens, die zich scliul- dig hadden gemaakt aan liet verbreken van eenig latwerk aait de school bij het Plantsoen. lieden zjjn wederom-.eenige jongens in politie-bewaring gesteld, die zich hadden meester gemaakt van een pak goudpapier, dat zij onderling hebben vtrdeeld. Wjj vestigen in het bijzonder de aandacht op de hierboven voorkomende bekendmaking van burg. en weth.betreffende den invoer vau Amerikaansch vleesch, en bet middel, dat men kan aanwenden om zich voor mogelijk ge vaar by het gebruik daarvan Ie behoeden. Op de spoorweglijn Leiden—Woerden z(jn in de maand Mei vervoerd 12366 reizigers, gevende eene opbrengst van ƒ6658.0714. Met inbegrip van die der yl- en vrachtgoederen enz. beliep de ontvangst 9230.20%. De provinciale staten van Limburg hebben in hunne buitengewone ver gadering van 28 Junij jl. lot lid van de eerste kamer der staten-generaal in de plaats van jh'. mr. P. R. II. Michiels van Kessenich (overleden), ge kozen den heer L. Regout, met 25 stemmen. De heer Michiels van Kessenich verkreeg 17 stemmen. De vergadering der deelnemers aan het huldeblijk, prof. Harting bij gelegenheid van zijn 40-jarig professoraat den 19'October a. s. door ver eerders, vrienden, oud-leerlingen en leerlingen aan te bieden, zal plaats hebben op Zaturdag 2 July a. s., in hel Gebouw voor kunsten cn weten schappen te Utrecht, des voormiddags ten 11 ure. Zydie nog wenschen deel te nemen, zijn uitgenoodigd vóór dien tyd hunne geldelijke bijdragen, zoo het kan met hun portret, toe Ie zenden aan dr. H. F. Jonkman te Utrecht. Een koninklijk besluit, in werking gelreden den l,n Julijjl.bepaalt, dat aan ieder officier van liet leger in Ned.-Indiè, die in Nederland tot die betrekking benoemd wordt, vóór zijn vertrek uit het moederland, eene giatificatie van ƒ1000 wordt uitbetaaldals tegemoetkoming in de kosten van uitrusting. Die gratificatie wordt ook genoten door alle officieren, die van het leger in Nederland worden overgeplaatst bij het leger in Ned.-Indie, tenzij de overplaatsing geschiede nadat de officier als gedetacheerd naar Ned-Iudië is vertrokken. De minister van oorlog heeft nader, wat betreft hel toelatings-examen tot de kou. militaire akademie, ter kennis van belanghebbenden gebragl dut het getal plaatsen voor de dienst hier te lande met vjjf wordt vermeer derd, welke plaatsen ten goede komen van het wapen der artillerie. Het gehcele gelal plaatsen bedraagt alzoo 75, waarvan 35 voor de dienst in Oost-Indië. De minister van oorlog heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat, bij den aanvang van den nieuwen cursus, aan de kon. militaire aLa- detuie te Breda kan worden geplaatst een leeraar in de Engelsehe taal en letterkunde en aardrijkskunde, op eeu jaarlijkse li tractcment van 2000 a ƒ2200, dat later tol een maximum vau ƒ2800 kan worden verhoogd. Sollicitanten naar die betrekking moeten zich vóór 15 July a. s. wenden tot den luit.-kolonelgouverneur van gemelde iurigting. De rekening en verantwoording van hel londs voor onderofficieren enz. die onder toekenning van gagement oi van gratificatie uit de milititaire dienst worden ontslagen, gaf in 1880 een saldo van 5239.17. Het aantal deelgenoolen aan het fonds bedroeg op ultimo December 1880 2343, lerwjjl 1234 deelgenooten den wensch hebben te kennen gegeven om niet meer aan hel fonds by (e dragen. Op genoemd tjjdstip waren 478 personen in het genot van jaarlyksche Ijjfrenten en pensioenen, terwyl 15 nog in leven zynde deelgenooten, bij het verlaten van de dienst, aan hunne echtgenooten weduwen-pensioen hebben verzekerd. Tot den laatsten December 1880 heb ben 39 deelgenoolen, van hunne uit het fonds aankomende gelden, een ge zamenlijk bedrag van 25250 in het fonds laten berusten, ten einde daar van jaarlijksche rente te genieten: in den loop van het jaar 1880 zijn aan 1267 gewezen militairen voorschotten op gagemenlcn en pensioenen voor reke ning dezer instelling verleend, lot een bedrag van ƒ157522.23, terwijl ep 31 December 1880 in voorschotbetaling waren 1184 gepensioneerden, die in het genot waren van een gezamenlijk pensioen van ƒ152.660. De batterijen vau liet 3"e reg. veld-artillerie zullen in de maanden July, Augustus cn September e. k. tot bet houden van practische oefeningen op de heide tusschen Ileeze en Someren in de provincie Noordbrabant kam peren. De leiding der oefeningen wordt opgedragen, van 21 Julij tot 29 Augustus, aan den luitenant-kolonel G. G. A. Scbwarz en, van 29 Augustus lot 14 September, aan den majoor F. Kuoote. Met de administratieve dienst in het kamp wordt belast de 1' luit.-kwartiermeester van Goor, van bet 3' reg. veld-art illerie. liet stoomschip Gelderland is op 25 Juny te Batavia aangekomen. De Utrecht, van Batavia naar Rotterdam, is op 27 Juny van Suez ver trokken. Volgens een hij commissarissen der liaringjagerij ontvangen berigl van den kommandeur van den 2'° jager uit Lerwick, is de 1' jager den 20'" Juny naar Vlaardingen vertrokken met 200 ton haring aan boord. De 2* jager had 300 ton haring aan boord en zou daarmede Woensdag 22 Juny vertrekken, terwijl de 3' jager ook reeds 200 ton haring aan boord had; ruw weder belette echter toen verdere overname. Door wijlen jbr. J. W. C. Fabricius van Leyenburg is aan de diaconie- armen der herv. gemeente te lleukeltim de som van ƒ3000 vermaakt. Omtrent de nieuwe organisatie bij de Iloll. IJzeren spoorweg-maat schappij deelt het Ubl. nog liet volgende mede: De nieuwe afdeeling, als hoofd van welke de heer van Hasselt zal optreden, als chef van exploitatie, zal in zich bevatten de afdeelitigeu goederenvervoer eu mouvement. AU chef van de afdeeling goederenvervoer treedt op dc heer Bakxthans alge meen goedereuagent. De chel der afdeeling mouvement is nog niet benoemd, daar de ambtenaar, die er voor bestemd was, inmiddels een anderen werk-

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1