I dal de Bey een verzoek van dien aard tol hen gcrigt heeft. De Mekria's T hebben zich onderworpen en de Fransche bevelhebbers bepaalden bij nit- I zondering, dat de oogst niet zou vernietigd worden, opdat deze volksstam niet aan den hongerdood zou prijsgegeven worden. Men zal echter^ meent ,1 de Temps, voorzorgsmaatregelen moeten nemen, om eene herhaling van het i verzet onder de stammen te voorkomen. PEK TELEGRAAF. belta was vervolgens geinige van de uitvoering der gymnaslieke verceiiiging bezocht de opgeslagen tenten, nam een lot in eene tombola, dat hem een koek deed winnen, wierp met kegels naar een Kroumir, waarbij hij, nog vóórdat men wist of hij de houten pop raken zou, levendig werd foege- juichl, en vertrok toen het bal een aanvang nam. Naar men aan de Köln. Zeit. meldt zullen de werken van Littré weldra lot de zeldzaamheden behooren, daar zyne familie ze niet op nieuw laat drukken en alle exemplaren, die nog in den handel zijn, wil opkoo- pen. De door hem nagelatcne aanteekeningen en opstellen zouden reeds verbrand zijn. Zaturdag avond, terwijl "Le Tribui de Zammorra" in de Parijscheopera werd opgevoerd, hoorde men twee pistoolschoten in een der loges van de tweede verdieping. Juist was het ballet van hel derde bedrijf in vollen gang. De balletmeisjes, in den waan, dat in de rigting van hel tooneel werd ge vuurd, vlogen lusschen de zjjschermen en koristen en machinisten liepen in wilde wanorde over het tooneel. In de zaal was niemand blijven zitten en alien stroomden naar de deuren, denkende, dat het geknal door eene gas ontploffing was ontstaan. Maar juist toen de algemeene begeerte om naar builen te komen lol de verschrikkelijkste gevolgen had kunnen leiden, wer den wederom drie scholen gehoord. Toen bemerkte men eerst wat er eigenlijk gebeurde en ut welke loge het voorviel. Men ging er heen en vond een jong mensclt, die daar eene poging tot zelfmoord had gepleegd en niet tegenstaande vjjf schoten en een dosis chloroform uit eene fleschdie hij in de hand hieldin zijn voornemen niet slaagde. Een brief, die hij bij zich had, was geteekend graaf d'Aulroye. De man moet reeds sedert eenigen tijd niet wel by het hoofd geweest zijn. Een begin van brand had Zaturdag plaats in de magazijnen van de hh. Harmant en Convert in de rue Grenier-Saint-Lazare, te Parijs. De buren, geholpen door eenige politie agentenwaren spoedig het vuur meester. Toen men nu naar de oorzaak der ramp zocht, bemerkte men tot groote ver wondering, dat de slaapkamer der eigenaars opengebroken was, alsook hunne brandkast die er in stond, liet geld en de waarden waren er uit I verdwenen en de dief had in hunne plaats eenige vodden gelegd met brand- I stof doorweekt en er het vuur aangestoken. Hy dacht dat het magazijn eene prooi der vlammen zon worden en dat het spoor zijner misdaad zou I verdwijnen. Men heeft reden om een knecht te verdenken, die verdween I op het oogenblik dat de ramp ontstond. Te Aulnoy (Noorderdepartemenl) wilde dezer dagen eene vrouw met I een wieg onder den arm den spoorweg oversteken, toen een trein in volle vaart kwam aanrjjdeti. Zij had geen tijd meer om zich te redden en werd I door de locomotief vermorseld. Berigten uit Tunis melden, dat bijna al de weêrspannige bergstammen in onderwerping zyn gekomen. Van de Khroumirs hebben zich nog slechts twee stammen, de Tebainia en de Rekhaissis. niet onderworpen, maar men gelooftdat ook deze spoedig het voorbeeld der anderen zullen volgen, om- Dit Algerië luiden de berigten ongunstiger. De stoutmoedigheid der op- I standelingen waarvan de beleekenis in den aanvang door velen werd on derschat, neemt met den dag toe. De telegraaf heelt op nieuw uit Oran I berigt van eene bloedige ontmoeting, waarbij een aantal personen den dood I vond. Op den eersten Pinksterdag is de opzigler over de telegraaf-ver- J bindingen in Algerië, Brindgattdmet zijn escorte lusschen Frendah en 1 Géryville door de opstandelingen overvallen en gedood. Op bevel uit Parijs J tjjn terstond vier colonnes vertrokken om de opstandelingen te straffen, .1 doch deze hebben zulke veilige schuilplaatsen in de bergen, dat die taak 1 uiterst bezwaarlijk wordt. i Dll ITSCHLAND. Te Schöneberg is vrjjheer von Manteuffelde zoon van den stadhouder van Elzas-Lothariugen, overleden. Hij was overste bij het eerste gardc- 'll regiment te voel. In den Fransch-Duitschen oorlog kreeg hij een kogel in de knie, welke ernstige wond nimmer genas. Eene borstziekte verergerde zij» toestand en sleepte hem ten grave. OOITENRIJK. (t Te Weenen heeft zich de luit.-veldmaarschalk baron Ochalius in het arsenaal met een pistoolschol van het leven beroofd. Hy had zich een grooten naam verworven door de uitvinding van het staalbrons voor de ver vaardiging van geschut. Hij moet, naar men zegt, misschien ten onregte, '"I lot de overtuiging gekomen zijndat men hem in hoogere kringen ging '"I dwarsbooinen Zeker is het, dat een hooggeplaatst officier hem kennis had gegeven, dat de door hem gevormde plannen geen by val hadden gevonden. TURKIJE. Ijl Officiële berigten uit Aleppo deelen mede, dal op 19 April jl. aldaar lil een wèl gestaafd geval van cholera is voorgekomen. Door den quarantaine- iil geneesheer is in de woning van de overledene vrouw de vereischle desin- I fectie verrigt. In Nedjell hecrscht nog altijd de pest. feel De Grieksche rooverbende, wier hoofdman de beruchte Niko is, heeft jol onlangs weder eene gruweldaad begaan. Zij ontvoerde twee meisjes van dtl ""geveer 17 jaar, dochters van aanzienlijke lieden, en eischten eene belang- efil rljke som als losgeld. De ouders van hel eene meisje betaalden het ge- dol Oschte en kregen linn kind terug. De anderen echter waren daartoe niet ligtl 111 slaat en het gevolg was dat bun, toen de bepaalde termijn verstreken mi: "as, het in stukken gesneden lijk van hunne dochter in eene kist werd aai luegezond. n. OOST-IJVDIE i BATAVIA. 29 April. Omtrent de veepest wordt berigt, dat deze in liet Krawangsche en het westen van Cheribon nog vreesselijk woedt. De proeven lot doorziekiug in parken, welke ingevolge een voorstel van den uit Nederland gezonden deskundige iu een deel van Krawang genomen waren, worden niet voortgezet. De af sluiting van Java op zijn smalst, langs de oostelijke grens van Cheribon, is iu orde. Aan deze zijde der afsluiting ligt nog onbesmet de halve residentie Cheribon, van het besmette gedeelte door een rivier en nogmaals dubbelen pagger met veelooze streek gescheiden. In de eerst aangetaste residentiën Meelt de ziekte niet veel meer te beduiden. In Bantam is op één district na het veevervoer weer vrij gegeven. In liet Buitenzorgsche is op eene te voren gespaard gebleven plek de ziekte sterk uitgebroken. Groote uitbreiding van dit ongeval schijnt men echter niet te vreezen. Uit Atjeh luiden de laatste officiële berigten gunstig. Maraudeurs wer den gerapporteerd, doch niet gevat. Twee hoofden uil deGajoe-landen. met nog andere hoofden, hadden hunne onderwerping aangeboden. De zijde-cultuur en de cultuur van Liberia-koffij schenen in Groot Atjeh uitstekend te zullen slagen en vonden grooteu bijval bij de bevolking. Te Batavia zal, van den Kleinén Boom af tot aan Meester-Cornelis, een stoomtram loopen ter vervanging van het tegenwoordig bestaand paardenspoor. Samarang is op den 1"" Paaschdag door een hevigeu slagregen ge deeltelijk overstroomd. Door den gouverneur-generaal van Ned -Indie zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den raadsheer in het hooggeregtsbof van Ned.-lndië mr. C. G. lluliman. zijnde hij, in verband daarmede, eervol uit zijne betrekking ontslagen; een jaar verlof naar Europa, aan den directeur der hoogere burgerschool te Samarang 11. J. Hardeman. Benoemd: tot 3-° siads-geneesheer te Batavia, de civile geneesheer A. G Vordeman. Tijdelijk benoemd: tot commies 3' kl. bij de post- en lelegr.-dienst E C. Dom as. laatstelijk die betrekking bekleed hebbende, onlangs van veil»! uit Nederland teruggekeerd; tot opzigter l'kl. bij den aanleg der staatsspoorwegen op Java B Selleger. Departement tan oort g. Ontslagen: eervol, uit 'stands dienst, de burg. schrijvers 5* kl. bij de mil. admiuisir. 11. Bleiierman en B. Brons. Benoemd: tot mil. ambtenaar 1* kl., de mil. ambtenaar 2e kl. 11. F. A. Bachmanii; lot mil. ambtenaar 2' kl., de mil ambtenaar 3' kl. J. F. Wijsman; tot mil. ambtenaar 3' kl., de adjud.-onderofficier-kwartierm. W. P. A. Bitzinger. Be vorderd: bij de mil. geueesk. dienst, tol dirig. officier van gezondh. 1« kl., de dirig. officier van gezondh. 1" kl. J. A. Einthoven; lot dirig. officier van gezondh. 2r kl.de officier van gezondh. 1' kl. A. L. B. Natan. MADRID, 7 Julij. De geruchten, door het Berl. Tageblatt en eenige Parjjsche bladen verspreid, betreflende onderhandelingen tusschen Duitscli- land en Spanje over den afstand der Soeloe-eilandenzyn uit de lucht gegrepen. ST. PETERSBURG, 8 Jnnij. Gortschakoff is ongesteld, en moet het bed houden. LONDEtJ. 8 Jnnij. Het officiële blad van Dublin bevat een besluit, waarb'ij eene agrarische meeting te Mullingar, graafschap Westmeath, ver boden wordt. Verder is op eenige districten de beteugclingswet van toe passing verklaard. Gisteren zijn te Shriiel ernstige ongeregeldheden voor gevallen. Het gepeupel brak de straatsteenen op en sneed de telegraaf draden door. De politie maakte van de bajonet gebruik. Troepen zjjn uit Cork ontboden. LONDEN. 8 Juiijj. De heer Chamberlain hield gisteren eene aanspraak tot zijiie kiezers van Birmingham. Hij verdedigde de houding der regering ten opzigte van de Transvaal en deed een beroep op de onpartijdige openbare meening van Europa en Amerika, welke Engeland prees, omdat het de regtvaardigheid aan de w raak en eene ijdele zucht naar militairen roem had voor getrokken. iSuvgcvltjkc S1 f.ittb Van 2 tot en met Junij 1881. BEVALLEN: C. van Egmond, geb. Webbers, Z. M. A. Nijkamp,geb. ter Laag, Z. M. A. J. Faes. geb.de Groot. J. van Schie, géb. Uillenaar, D. G. J. II. van Olden, geb. Maarseveen, Z. P. S. Broekveldt, geb. Bink, Z. C. Crania, geb. Jansen. D. J. Wjjling, geb. Bavelaar, D. M. A. Dool, geb. Duyverman, Z. J. Kruit, geb. Lauiuii. D. C. Speel, geb. Wijsman, Z. - J. Verhoog, geb. van Heusden, Z. H. M. Melet, geb. v. d. Velden. Z. C. Bree- develd. geb. v. d. Burgh, Z. J. v. d Linden, geb. Pont, Z. M. Leemans, geb, Berlemon, Z. D. M. Noest, geb. Jasperse, Z. GEHUWD: T. J. van den Bosch, jtn. en J. Snoeker.jd. J. van der Hom, jm. en S. M. Kolderman. jd. D. P. Kiiyvenhoven. jm. en S. Pardon, jd. W. van der Reyden. jm. en M. E. Spaan, jd. - W. J. I'aats. jtn. en N. van der Steen, jd. G. Verhoog, jm. en E. M. Kloos, jd. F. Petiinga. jm. en E. C. Vinke- stjju, jd. J. W. Elsensohn, jm. en J. A. H. Kasteeleu, jd. J. J. VV. Verhaar, jm. en M. A. Stoel, jd. - J. van der Meel jm. en J Lezwiju, jd. J. Regeer, jm. en C. Smittenaar, jd W. B. de la Bije. jm. en M T. van Tongeren, jd. J. C. Flippo, jm. en 1'. J. Charité.Jd. E. Meijeraan, jm. en M. W. Nieuw euburg.jd. OVERLEDEN: II J. Koree, Z., 27 m A. Smit, Z.. 6 m. B. van Kampen, geb. Broesterhuizeii. 46 j II. Regeer, Z„ 2 m. W. Dee, geb. Collet. Wed. 80 j. J, Beekman, geb. Koreman, Z. Z. levenl.— A. Roos, D.,4j. D'. W. Palmer van den Broek, 57 j. C. M. Haasbeek, I)., 2 j. II. van Tongeren, D„ 4 m. E. J. W. Bonte, D„ 4 j. - B Kruit, D., ld, M. du Rirux, Wed'. 84 j. J. Leget, D.. 6 m. D. W. Krnymel, D7 m. A. M. Langehroek. Vr. 46 j. C. W. Paauw, Z.. 13 m. W Gunstra, Z ,9 m. A. Hooi. I) .6 j J.J. van der Mandele, geb. van Blommestein, 28 J. -- B, Pracht, geb. Kelderman, Wed. 52 j. PROGRANNA VAN inUZIEHUITVOEKIlitGEN. usls Sacrum. Donderdag 9 Junij, te lialfaclit, door de Slalmu- ziek van het 4s Reg. Infanterie, Kapelmeester de heer A. Grbntzius. lste afd.1. Marche poétique, Verbiest; 2. Concert vTempelweihe", Keler- Bela; 3. »Augustina"-VValzer, 4. Clior und Cavatine »aus ''Gonivamente". Mercadante; 5. Fantaisie "Ëlizire d'Amore", Donizetti, a^r. Oostelaar. 2de afd.: 6. Ouverture, Nieolaï; 7. "Grus aus der Ferne", Verhuist, a'rr. Dunkier; 8. Souvenir de Wagners "Tannhbuser", Ooslelaar9. Park-Tivoti- Polka, Grentzius; 10. Fantaisie »Un jour de Fête", divertissement champétre, 'M. Krein.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3