OU RA NT. liKinscBi; M°. J3S. VRIJDAG 3 JUNIJ. ST ADS-BE RICHTEN. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars /1.60, franco p. p. f 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlenliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen Ie weten, dat de Gemeenteraad ingevolge art. 265 der wet van 29 Juni 1851 Staatsblad ii'. 85). in zijne vergadering van heden, het kohier van de plaatselijke directe belasting voor het jaar 1881 heeft vastgesteld, en dat kohier alsnog ter Secretarie dezer gemeente (Financiële afdeeling), gedurende acht dagen, voor een ieder ter lezing is nedergelegd; terwijl binnen dien tijd elke op dat kohier aangeslagene, krachtens de 5! zinsnede van bovengenoemd wets artikel, zijne bezwaren tegen den aanslag, bij verzoekschrift op ongezegeld papier, bij de Gedeputeerde Staten dezer provincie, kan inbrengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 2 Juni 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 6 der Verordening van den lldCD November 1880 Gemeente blad N*. 4); Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der i' klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; der I' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Doommarkt der 2e klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk- ilraat der 2e klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breêstraat en wel van den 7"1"1 tot en met den 18d,n Juni e. k., dagelijks de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags half negen tot negen uren, «top Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden. 2 Juni 1881. E. KIST, Secretaris. LEIDEN2 Junij ln de zitting van den gemeenteraad van heden zijn o. a. ingekomen: 'mi commissarissen der gasfabriek het rapport van den deskundige over de lichtsterkte van het gas gedurende de maand Mei; een adres van D. G. Uinghamgeneraal-agent der Bergische Gesellschaft Ilibernia en Shamrock, betredende de oprigting eener tweede gasfabriek alhier, en een nader adres van L. A. Klaassen, betredende het rapport uitgebragt op zijn verzoek in take den aanleg van een tramweg op Noordwijk. he voorzitter deelt mededat aan den eervol ontslagen beambte van de gas fabriek Joh. Roos een pensioen was verleend van 271.70voorts dat vol lens den rooster in de commissie voor de loting der schutterij zitiing zullen hebben de hh. van Iterson en Juta, en in de commissie van onderzoek de lib. van der Lith en de Fremery. Tot derde onderwijzeres dan de school n". 2 der 3' klasse werd benoemd ®ej. M. Blanken alhieren tot derden onderwijzer aan de school n° 3 der 3' klasse S. M. Perrin alhier. Tot adsistent-torenwachter werd benoemd k H. Gans. De voordragt tot uitkeering van de gedurende de vacature "iet-uitbetaalde jaarwedde van den adsislent-lorenwachter aan den toren wachter, op grond van de meerdere werkzaamheden door hem verrigt, werd goedgekeurd met 16 tegen 2 stemmen. Het verzoek van M. W. Lemmers, te Roelofarendsveen, ter bekoming in eigendom van een gedeelte water der Braassemermeer ter aanplemping, werd met algemeene stemmen toegestaan. De heer Verster vroeg daarbij of ile aanplemping van eenige bednidenis zou zijn en of de pachter van het 'ischwater daartegen geen bezwaar zon kunnen inbrengen; in dat geval 'tui liet heter zijn de quaestie der schadevergoeding ook in de conditiën I op te nemen. De voorzitter geloofde niet, dat dit het geval was, maar vedigheidshalve kon het iu de voorwaarden opgenomen worden. Het ver zoek van G. van der Steen, ter bekoming in huur van het lokaal in de Zjjlpooi't, werd met 17 stemmen tegen 1 toegestaan, echter, ingevolge het voorstel der commissie van fabricage, tegen den huurprijs van 1 50; de adressant had in zijn adres te kennen gegeven, dat hjj dien op ƒ25 gesteld wilde zien. De heer Cock verklaarde hierbjj, dat hij gaarne zag, dat dergelijke verhuringen in het openbaar plaats haddenom allen schjjn van gunst buiten te sluiten. De voorzitter meende, dat het hier gold eene zaak van te weinig aanbelang, geen courante waar. Aan mej, M. C. W. Peltzer werd, ingevolge haar verzoek, eervol ontslag verleend als tweede onderwijzeres aan de meisjesschool 1" kl. Aan de prde was verder het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1881, en daartegen ingediende bewaarschriften. De beraadslagingen hadden verder plaats met gesloten deuren en hielden zeer lang aan. Nadat de deuren weder geopend waren werden omtrent het kohier de volgende conclusion aangenomen: J. C. van Hartrop werd gebragt van de 12e iu de 9e klasse, tot een bedrag van 24.50; J. Kruik werd gebragt van de 11« in de 8e klassetot een bedrag van 19.50. Het ver zoek van A. van Djjkom van de 7* naar de 4e klasse te worden ge bragt, werd van de hand gewezen. Ook het verzoek van de wed. L. van Dijk werd van de hand gewezen, even als hel verzoek van P. H. Hoos, om vau de 5de klasse tot de niet-belastingschuldigen te worden gebragt. Het kohier in zijn geheel werd tot een bedrag van ƒ109.132 90 goedgekeurd. Wegens het vergevorderde uur werd de behandeling der verder aan de orde gestelde elf onderwerpen uitgesteld tot eene volgende vergadering. Bjj het examen van hen, die voldoende bewijzen wenschen te leveren van genoegzame voorbereiding tot de beoefening der natuurkundige weten schappen, om te kunnen worden toegelaten tot het eerste natuurkundig examen (art. 4 der wet van 25 Dec. 1878) zijn van de 6 candidaten ge slaagd de hh. J. L. Turnee, van Groningen; S. P. Rickema, van Leens; Ph. E. Schuil, van Leeuwarden, en J. Visser Üzn.van Leiden. Heden hebben de Japansche gezant en zijn secretaris verschillende musea alsmede het raadhuis alhier bezocht. Zij namen hun intrek in het Hotel du Lion d'Or. Heden is door de politie alhier aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld de persoon van J. M., die zich in deze gemeente aan bedelarij had schuldig gemaakt. Door de geneeskundige staats commissie zijn tot arts bevorderd de hh. J. Harlog en W. Renssen, med. doctorandi, en F. Rogier, officier van ge zondheid; en het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan de hh. R. ter Cock en H. Zwaarderaaker. Volgens de N. II. C. zijn eenige leden der tweede kamer bijeengeko- I men om een voorstel in te dienen tot herziening van het reglement van orde der kamer, met dien verstande, dat het stelsel van zelfstandige rap porteurs daarbij onvoorwaardelijk zal worden gehuldigd. De commissie bestaat uit de hh. van Eek, Lenting. Tak van Poortvliet. Patijn, Schim- melpenninck van der Oye, Heydenrijck, Roëll, Mackay, de Brnyn en de Brnyn Kops. De commissie heeft tot haren voorzitter gekozen den heer van Eek. van wien dit denkbeeld is uitgegaan, en tevens bepaald dat de leden dezer commissie, voor zoover de verkiezing van Junij aanst. daarin Igeene verandering mogt hebben gebragt"; dadelijk na het openen van de volgende zitting bijeen zullen komen, om na voorafgaande studie, gedu rende bet rccès. hun voorstel vast te stellen. Het stoomschip Gelderlandvan Rotterdam naar Batavia, is op 1 Junij te Port-Saïd aangekomen. De Koning der Nederlanden, op weg naar Amsterdam, is op 31 Mei van Suez vertrokken. In den nacht van Zondag op Maandag zijn uit het land van den heer de Kok, aan den Rotterdamschen djjk te Schiedam, twee schapen en drie lammeren ontvreemd en Dingsdag op de markt te Rotterdam aangevoerd. Zekere A. Vos, te Schiedam woonachtig, is als de vermoedelijke dader in verzekerde bewaring gebragt. Te Hecnvliet is eergis'eren morgen vroeg brand ontstaan in de kapitale bouwmanswoning, bewoond door K. Tol. De brandweer kon den brand in dc woning en aangrenzende schuur niet stuiten. Beiden brandden geheel af. De inboedel is mede grootcndeels verbrandalsmede eene partij graan. F.en elfjarig zoontje van Tol, die boven te bed lag, ontdekte het eerst den brand en snelde door rook en vlam de trappen af,

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1