PKINTEMPS, Openbare Inschrijving PER TELEGRAAF. Commanditaire Vennootschap op Acties Kapitaal 40,000,000 Francs, ÜITTEGEVEN A PARI EEN RENTE VAN 5 pCt. 's JAARS op 50 pCt. van de netto winsten. BIJVOEGSEL, behoorcndc lot de Leidse/ie Courant van Woensdag dd Jtlei d<S8dA°. d09. Ta Vaux-les-Mouron, in de Ardennen, kwam op 1 Mei zekereRenard, een jongmensch van 26 jaar, die vruchteloos om de hand der negentien- jarige Marie Deleau aanzoek had gedaan, terwijl er dienst was in de kérk, j trad bedaard op het altaar toe, waar hel meisje met anderen geknield lag en loste uit een revolver twee schoten op haar, zoodat zij dood nederstortte. Ka zich zeiven met het wapen eene wonde te hebben toegebragt, vlugtte hij, door de gemeente achtervolgd, de kerk uit en sprong in de kom van eene naburige fontein. Men haalde hem echter op het drooge en sleepte hem naar de gevangenis. Het correctionele geregtshof van Alexandrië heeft den lieerde Renedelti, directeur van la Steffatta, die leregt stond wegens duelleren, vrijgesproken, wijl, te midden van een algemeen gelach, bewezen werd, dat de pistolen waren geladen geweest met kogels van chocolade. DVITSGULAWB. Hen der Indische olifanten, die de prins van Wales aan den Zoölogi- schen Tuin te Berlijn ten geschenke gegeven heeft, heeft zijnen oppasser onverwacht een stoot gegeven metr een zijner slagtanden in de linkerborst, zoo hevig, dat de tand in den rug weder te voorschijn kwam. De olifant liet zich door de toesnellende andere oppassers zonder verzet naar zijnen stal geleiden. De oppasser is nog niet dood. 90»TE!KHIJ K. Aan de toekomstige gemalin van den kroonprins is bij hare aankomst eene allerluisterrijkste ontvangst te beurt gevallen. De bevolking van de hoofd stad toonde eene levendige belangstelling; de straten waren prachtig versierd en eene ontzaglijke volksmenigte was op de been om de vorstelijke personen toe te juichen. Te Schönbrunn wachtte de keizerin van Oostenrijk en de verdere familie de gasten op en bereidde hun natuurlijk ook daar eene aller aangenaamste ontvangst. Aan feestelijkheden in de hoofdstad ontbreekt het niet. Zaturdag avond was er bal ten hove en Zondag volksfeest, waaraan het geheele hof deelnam. Maandag is de eigenlijke plegtige inkomst en dan hoopt Weencn zichzelf te overtreden in glans en schoonheid. De toren van de Stefauuskerk zal dien avond met electrisch licht prijken, geheele straten worden prachtig verlicht, enz. De huwelijksvoltrekking is op üingsdag bepaald. De moordenaar van den 73-jarigen wachter in het arsenaal te Weenen is ontdekt. Het is een 24-jarige kanonnier, die in het gebouw gehuisvest was, maar dien dag vrijaf had. Niemand verdacht hem. daar hij zeer gunstig bekend stond, maar hij wekte argwaan door buitengewone uitga ven en toen men zijne gangen naspoorde ontdekte de politie, dat hij een paar in de woning des vermoorden gestolen oorringen aan zijne verloofde geschonken had. RUSLAND. De buitengewone Perzische gezant met zijn gevolg heeft de kapel be zocht, ter nagedachtenis van Alexander II op het Jecatherinski-kanaal opge- rigt; hij sprak aldaar een kort gebed uit. Daarna begaf hij zich naar de kathedraal in de Peter- en Paulsvesting. Twee generaals droegen een reus- achtigen bloemenkrans, van palmtakken, camelias en viooltjes vervaardigd, met een opschrift in de Perzische taal: Aan Alexander II. De buitengewone gezant legde dien op het graf van den overleden keizer neder en sprak ook daar wederom een gebed uit. Te Iview zijn mede ongeregeldheden voorgevallen. In de voorsteden 2ijn de winkels der Joden geplunderd. O O S T-IN B I E. BATAVIA, 4 April. Een rapport van den gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden van 19 Maart jl. bevat het volgende: In den polilieken toestand van Groot-Atjeh kwam gedurende de afgeloopen week geen verandering; berigten nopens verstoring van orde en rust werden door het bestuur niet vernomen. Een door den controleur der XXVI Moekim ingesteld onderzoek naar de roove- rijen, welke in de Kroeng Raja-baai hebben plaats gehad, zoomede de dooi den adsistent-resident van Groot-Atjeh met eenige Ivroeng-Rajasche hoofden ter zake gehouden besprekingen, bewezen ten duidelijkste, dat de schuldi gen noch onder die hoofden, noch onder hunne onderhoorigen gezocht moeten worden, maar wel onder die lieden zonder vaste woonplaats, die, afkomstig uit de V Moekim Montasik, rondzwerven. Als zeker wordt aan de Javabode gemeld, dat de kassier der Bala- viasche havenwerken met de som van ƒ1000 doorgegaan is. Hij moest abonnementskaarten op de spoor gaan koopenvoor de employés der haven werken, en maakte van die gelegenheid gebruik om zich met het toever trouwde geld uit de voeten te maken. De Soer. Ct. verneemt, dat Kolmus, de ontslagen kassier van het agentschap der Javasche bank te Soerabaija, na zijne vrijspraak, tot de directie der Javasche bank schriftelijk het verzoek gerigt heeft om eene som voor hem beschikbaar te stellen, voldoende om zich te Batavia voor de directie te verantwoorden, en zijne onschuld aan de verduistering der ƒ30000, door den regter reeds uitgesproken, op meer huisselijke wijze te komen staven. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik- kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den adsist.-rcsident van Ponorogo (Madioen) P. J. van Berckel; aan den secretaris der resid. Banjoemas E. Sieburgh; aan den ingenieur 2' kl. bij den waterstaat D. Crok; aan den onderopzigter le kl. bij de staatsspoor wegen op Java J. Deutekom. Ontslagen: eervol, de adsist.-resident van Lingga (Riouw en onderh.) jhr. E. R. Kraijenhofï; de gewezen opzigler bij de kina-cultuur U. Teuscher. Benoemd: tot adsist.-resident van Lingga, E. eon Faber, laatstelijk adsist.-resident van Deli; tot notaris te Indramajoe (Cheribon), de notaris te Bodjonegoro (Rembang) R. H. van Olden; in de resid. Soerabaija: tot adsist.-resident: van Djombang, de adsist.-resident van Lamongan C. M. Ketting Olivier; van Lamongan, de controleur le kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura C. P. H. Bachiene; bij 's lands kas te Soerabaija: tot len commies, de 2' commies J. J. A. van Daim; tot 2eD commies, de 3e commies ter algem. secretarie A. Th. J. van Emmerik; bij het binnenl. bestuur op Java en Madura: tot controleur le kl.de contro leur 2' kl. M. J. H. Lantzius; tot controleur 2e kl. H. F. D. Hekmeijer; tot 1" commies op het bureau van den gouverneur van Sumatra's Westkust, de ambtenaar op wachtgeld W. C. Gunther. Geplaatst: bij de directie der openb. werken, de hoofd-ingenieur le kl. bij den waterstaat M. J. Schram; ais hulponderwijzeres: aan de openb. lagere meisjesschool te Makasser, de onderw. 3« kl. M. A. C. Tijdeman; aan de openb. lagere school te Serang, de onderw. 3e kl. F. II. W. van Slee. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den officier van gezondh. le kl. W. F.. Berghuis van Woortman. Ont slagen: op verzoek, eervol, de kapt. der inf. J. W. Croes en de kapt. der art. L. C. Duguics. Benoemd: bij het wapen der art., tot kapt., de le luit. W. Boctje. TUNIS, 9 Mei. De Khroumirs ontruimden zonder strijd eene belangrijke stelling le Sidi-Abdallas, toen zij zagen dat zij er omringd werden. De Franschen bezetten haar. Het bezit van Sidi-Abdallas verzekert den eind uitslag van den veldtogt. Eenige inboorlingen uit den omtrek onderwier pen zich. PARIJS, 9 Mei. In berigten uit Algiers worden afgrijselijke tooneelen verhaald van de laatst overgebleven personen der expeditie onder Flatters. Zij waren naar een hol gevlugt, alwaar er vijftien door de overlevenden uit hongersnood waren opgegeten. SOFIA, 9 Mei. De vorst van Bulgarije heeft eene proclamatie uitgevaar digd, waarin hij verklaart, dat hij onmogelijk aan zijne roeping kan vol doen wanneer de toestand niet verandert. Hij roept de nationale vergade ring bijeenom van haar de noodige aanwijzingen te ontvangen. Worden de door hem verlangde veranderingen afgewezen, dan zal hij de regering nederleggen. LONDEN, 9 Mei. Het voorstel betreflende een gedenkteeken ter ecre van lord Beaconsfield is in het hoogerhuis met algemeenc, in het lagerhuis met 380 tegen 54 stemmen aangenomen. ATHENE, 8 Mei. Volgens vertrouwbare berigten uit Opper-Albanië is de beweging aldaar als geëindigd te beschouwen; maar die gebeurtenissen zullen geen ander resultaat opleveren dan dat de Albanezen zich van Turkije vervreemden en zich naauwer aansluiten bij Oostenrijk en Italië, terwijl zij thans innig aan Griekenland gehecht zijn, welk land, volgens hunne ver klaring, hun eenig mogelijke bondgenoot is. RECLAMES. der GROOTE MAGAZIJNEN van den onder de firma Jules JALVZOT O'. verdeeld in 80,000 Aandeelen van 500 Fr. zonder eenige korting, TE STORTEN ALS VOLGT; 50 francs bij de inschrijving; 75 francs bij de toewijzing; 135 francs den 30 November 1881; 125 francs den 31 Juli 1882; 25 francs den 31 Januari 1883. De Aandeelen geven recht op EN 64, boulevard Haussmann, Parijs Maandag 16 Mei. Men kan Inschrijven van heden af, door aan den l(r. Jules JAWZOT te Parijs per aangeteekenden brief zooveel maal frs- SO le zenden, als men aandeelen verlangt. Van de Statuten, welke gedeponeerd zijn bij den Notaris Mr. SURRAULT te Parijs, kan door de inschrijvers worden kennis genomen. Zij zullen op franco aanvrage, aan den Heer Jules JALDZOT, tc Parijs, worden toegezonden. Te Leiden ler Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 5