NOOBSOH IJS, VERMAGERING tegen lage prijzen geleverd. IJS-COMPAGNIE, zuiver, hard, van zoetwater, te MAASSLUIS en AMSTERDAM, en wordt, verpakt in balen van af 50 kilo's of los, Frankrjik geeo verovering zoekt. het is vast besloten 'slands belangen, die zoo groot zijn in Tunis, te doen eerbiedigen, zonder te kort te doen aan de belangen, die andere mogendheden in het regentschap te beschermen kunnen hebben. Een tractaat in dien zin zal Franrjjk van den Bey vor deren. Om in het licht te stellen, hoezeer Frankrijks belangen bij den gang van zaken in Tunis betrokken zjjn, herinnerde de minister, dat vier vjjfden der staatsschuld van het regentschap, dat is 95 millioen van de 125, in handen zijn van Franschen. In de Zaturdag gehouden zitting van de munt-confereutie is aangeno men een voorstel, dat de vertegenwoordigers van eiken staat statistieke ge gevens zullen verschaflen over den muntslag op zilver en goud Prof. Pierson vertegenwoordiger van Nederland, hield eene rede ten gunste van het bime- taliisme. De akademie heeft den eersten prijs Gobert (10000 fr.) toegekend aan den heer Chéruel. schrijver van de «Histoire de la minorité de Louis XIV". De tweede prijs is toegekend aan den heer Berlhold Zeiler, voor de uitgave van zijn werk: "Richelieu et les ministres de Louis XIII". Te Parijs is eene nieuwe kraaminrigting voor de geneeskundige facul teit geopend. Zij bevat 146 bedden en heeft 1,800,000 fr. gekost, zoodat ieder bed op 12000 fr. te staan komt, ua altrek van de kosten voor de acht vertrekken van hel dirigerend en bedienend personeel. Door deskun digen wordt de inrigting geprezen als in ieder opzigt voorbeeldig. De echtgenoote van wjjlen den heer Emile de Girardin is te Parijs aangekometi. Zij zou, naar men zegt, de vernietiging cischen van het les- lament van haren echtgenootomdat het geen enkele beschikking bevat te haren gunste, en geen melding maakt van het jaargeld, dal haar bij de scheiding is toegekend. Zjj maakt aanspraak op de helft der nalatenschap. Dezer dagen heelt de politie te Parijs eene dievenbende gevat, die op een verwonderlijken voet was ingerigt en er equipages, livreibedienden enz. op nahield. Op iederen logt, dien de dieven deden, werden zij op den voet gevolgd door een keurig eigen rijtuig met een volbloed paard er voor. Bjj een aanval op personen, ren inbraak of wat ook, zoodra zij gereed waren', zelfs als de poging mislukte, bliezen de mannen op een fluitje, het rijtuig verscheen, zij sprongen er in, en waren plotseling verdwenen. De politie had reeds eenige keeren getracht zich van hel rijtuig meester te maken, maar te vcrgeels. Nog onlangs kwamen twee leden der bende, keurig ge kleed, in hunne equipage bij een koffijhuishouder iets gebruiken. Zij be taalden met een bankbillet van 500 fr.namen het geld dat zij terug ont vingen eu het gewisselde billet mede, sprongen in hun rijtuig en waren in een oogwenk uit het gezigt. Thans is echter de bende in handen van het geregt gevallen. Donderdag II. is de tooneelspeelsler Sarah Bernhardt met haar gezel schap aan boord van de Amérique Hit New-York naar Ilüvre vertrok ken. Dingsdag te voren was zij voor de laatste maal opgetreden. In het geheel heeft zjj 162-maal gespeeld en 470,278 dollars bruto verdiend, llaar zuiver aandeel bedraagt 181,430 dollars. De berigten uit Tunis loopen nogal uiteen. Uit Bona wordt gemeld, dat een paar stammen der Khrottmirs den bevelhebber van het legercorps te Tabasca hunne onderwerping hebben aangekondigd en anderen dit voor beeld zullen volgen. Daarentegen komt uit de hoofdstad van het regent schap het berigt, dat in eene groote vergadering van hoofden der Khrou- mirs besloten is, den oorlog tot het uiterste voort te zetten. OU1T8CULA1V». Door den rijksdag is het wetsontwerp tot invoering eener belasting op vrijstelling van militaire dienst met algemeene stemmen verworpen. Voorts heelt de rijksraad, op voorstel van de hit. Ackermann c. s.met alge meene stemmen beslotenden rijkskanselier te verzoekende noodige stap pen te doen ter wegneming van de bezwaren, waarmede men bij den handel in planten tc kampen heeft wegens de uitvoering der internationale con ventie. betreffende maatregelen tegen verspreiding der phylloxera. Door den rijkskanselier is bij den bondsraad een ontwerp ingediend tot wjjziging van het tarief van invoerregt. Het heeft ten doel, het regt op druiven te bepalen op 15 mark per 100 kilo, en dat op meel en gemalen peulvruchten, in het tarief bepaald op 2 mark per 100 kilo, te verhoogen tot op 3 mark. In de memorie van toelichting wordt gezegd, dal in de Vereenigde Staten eene aanzienlijke overproductie van meel plaats heeft, waarvoor men op de Duitsche markt debiet tracht te vinden. Met de voor gestelde verhooging van invoerregt wordt wel nog geen voldoende bescher ming voor de Duitsche meelfabrieken bereikt, doch men hoopt dat de verhooging althans voldoende zal zjjn Oitrhaar meer debiet in hel binnen land te verzekeren. Volgens de A'of. Zeit. zouden de kosten van Hamburg's inlijving bij het tolverbond minstens GO millioen mark bedragen. De te heffen haven- reglen zonden niet eens de rente van die som opleveren, en men kan die regten met verhoogen zonder den handel nadeel toe te brengen. -- Op het alleronverwachtst heeft Donderdag II. bij het hof te Schwerin de voltrekking van het huwelijk plaats gehad van hertog Paul Frederik, tweeden zoon van den groothertog van Mecklenburg-Schwerin, met prinses Wiodischgratz. Nadat des namiddags het burgerlijk huwelijk was gesloten, volgde ten half 4 ure de kerkelijke inzegening in de slotkapel door den hofprediker Jahn. Eerst daarna vernam men in de stad de trouwplegtig- heid, waarna een aantal ingezetenen zich haastten om vlaggen uit te steken. Naar men zegt had de curie, daar de prins Luthersch en de prinses katho- 'iek is, zwarigheid tegen het huwelijk gemaakt. PER TELEGRAAF. WEENEN8 Mei. Het van wege het stedelijk bestuur georganiseerde volksfeest heeft aanleiding gegeven lot eene indrukwekkende manifestatie der bevolking, welke hare gehechtheid aan de keizerlijke familie betuigde, 'o 47 rijtuigen heeft het honge gezelschap zich naar het Prater begeven. KOPENHAGEN, 7 Mei. Hedeu namiddag ten 3 ure werd het Folkelhing ontbonden wegens gebrek aan overeenstemming met het ministerie met be trekking tot de staatsbegrooting. De nieuwe verkiezingen zijn uitgeschreven legen 24 dezer. KAAPSTAD, 8 Mei. Een nieuw kabinet is gevormd. Als ministers zijn opgetreden: Molteno, koloniale secretaris; Hutton, thesaurier-generaal; Scanion, advocaat-generaal en minister-president; Merriman, openbare wer ken; Sauer, buitenlandsche zaken. Hoffmeyer zal zonder portefeuille zitting hebben in het kabinet. RECL AMES. Middel ter adres 3. v. Meijerbeer, Parijs, aan Fabrikant van Anti-Obesltas. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 9 Mei 1881. Kantonrechter Mr. W. van der Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. rar. P. A. van Buttingha Wichers. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. A. W., Katwijk, J. T.Leiden, J. v. L.idem C, S.idem W. de L.idem, J. W. T.idem M. B.idem, S. K., 's Gravenhnge, J. v. B.wed. de V.Katwijk, J. O.idem D. T., idem, D. M.Leiderdorp, J. S., Leiden, P. K.idem M. M.hvr. v. N. P. W., idem, C. v. L.idem, E. K.idem Aard van het misdrijf. laten loopen van vee in een bosch-hakhout aan een ander toebehoorendeNoordwijker- hout, onder het rijden zitten op een door honden getrokken kar, Zoeterwoude idem idem een hond 's nachts langs straat laten rondzwervenLeiden zich als loodgieter met vnnr op een huisdak bevinden idem rijden op de klinkerstraat, id., idem, idem rijden in draf waar dat verbo den was, idem, rijden in verboden richting door een steegidem den weg versperren door het loten staan van een wagen idem, wateren buiten urinoir, idem, nachtelijk burengeruchtidem vuil werpen in gemeentewater, idem na middernacht de deur van een bordeel laten openstaan, idem, niet verschijnen bij het genees kundig onderzoek voor pu blieke vrouwenidem Gevallen uitspraak. ƒ8.— of 1 idem. idem. idem. idem. ƒ5of 2 dagen. ƒ3. of 1 dag. idem. idem. idem. idem (tweemaal) vrijspraak. 3 of 1 dag. f6.of 2 dagen. f of 1 dag. ƒ10.of 3 dagen. t dag. ISurgcvIijkc ^fAtib. ONDERTROUWD: F. van der Horst, jm. 29 j. en J. Ploeg. jd. 22 j. D. de Graaf, jut. 27 ,j. en G de Ia Rie.jd. 23 j. P. A. Lezwjjn. wed'. 31 j. en E. van den Berg, jd. 23 j. - W. F. Zuurdeeg, jm. 20 j. en G Coppy, jd. 23j. A. C. van Buuren, jm. 21 j. en E. Z. G Lempers, jd. 23 j.--YV. Driessen, wed'. 39 j. en J. Dam. wed'. 39 j. D. Lanibiuon. jm. 23 j. en 11. M Mulder, jd. 24 j.--G. van Zwielen, jm. 20 j. en J. A. Poptie, jd. 20 j. G. P. van Gleef, wed'. 44 j. en M. A. de Wijs, jd. 33 j. T J. van den Bosch, wed'. 22 j. en J. Snoeker, jd. 23 j. G. Montanje, jm. 25 j. en G. de Wit, jd. 20 j. - C. van Lalesteyn, jm. 25 j. en W. M. van Iterson. jd. 25 j. Smit, joi. 23 j. en J. Tronwee. jd. 21 j. 11. Blok, wed'. 25 j. en A. M Golpa, jd. 36 j. A. J. van der Waag, jin 36 j. en J 11. Bronkliorsl. jd. 32 j N. Turenhout, jm. 19 j. en J. Erades. jd. 19 j. P. van Rombnrgh. jut. 25 j. en W. C. G. Rademaker, jd. 25 j. - J. Bakker, jm 23 jen G. Opmeer, jd. 24 j. L. Slegman.jm. 28 j. en G. Oplaat, jd. 30 j. AüVEIl T K IN I I E N. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND brengen ter kennis van de Ingelanden: dal op Donderdag den 19'1"1 Mei a. s. eene verkiezing van een Hoofdingeland-plaatsvervanger zal plaats hebben voor bet 10'1' district van het Hoogheemraadschap. Breeder bij aanplakbilletten ontschreven. IS STEEDS VOORRADIG TOT IEDERE HOEVEELHEID MAASSLUIS, Haven, en AMSTERDAM, Handelskade.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3