it I®"* LEIB8CHE COURANT. on" N0. 45. 300 Burgemeester en Wethouders voornoemd, 050 DE KANTER, Burgemeester. 550 Leiden. 22 Februari 1881. E. KIST, Secretaris. 5 - WOENSDAG 23 FEBRUARIJ. ~li Qe Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.60, franco p. p. f2.—', hol Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p. p. f 2.35. Hel Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.S0 ''s jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der AdvertentiCn is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 26 cents. Bij deze Courant wordt verzonden den Gemeenteraad Ziltingverslag bladz. 3—4 der Handelingen ST A DS-B ERICIITEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van G. C. Van Hilten wonende alhier, houdende ver- ^ïoek tot oprichting van eene olie- en verniskokerij op den Vcstwal bij de HttReerenbrug. 20f Gelet op de artt. 6 en 7 der Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95) 300) Geven hij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de lOjhjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Dinsdag den 1"'" Maart aanst.'s voormiddags te elf uren, op het „„Raadhnis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek 'W® jn te brengen. F1- BINNENLAN1VSOÜK BKMGTE.N. LEIDEN. 22 February. Het Staatsblad n°. 26 bevat het kon. besluit van 8 Februarij jlhou dende bepalingen nopens de bijdragen voor pensioen en de pensioenen van q Anderwpzers en onderwijzerssen bij openbare lagere scholen. Mad. d'Askoff, de ook hier gunstig bekende artiste van het Ihe'ètrc van Parijs en van dat te St. Petersburgis voornemens op Maandag 7 Maart 'e' alhier eene voorstelling in den schouwburg te geven. Alsdan zal opgevoerd worden Adrienne Lecouvreur, come'die-drame in 5 bedreven, van de hh. lift Scribe en Legouvé. Mad. d'Askoff zal de rol van Adrienne vervullen. Zij zal bijgestaan worden door de hh. Divoor, van het Tliéatre du Chêtelét; Brelet, van het Theatre de l'Ambigu; Francis, van het Theatre des Variétés; Pouctal, van het Thédtre des Nations; Roy, van het Thédtre dè la Porte- Saint-Marlin; mad. Laurenty, van het Théatre de l'Odéonmadlle Celly, van het Théatre des Nations; en madlle Guérard, van het Théatre dés Foliés- üramatiques. De mise-en-scène zal gelijk zqn aan die van Tiet Théatre Francais. Ongetwyfeld zullen velen zich deze gelegenheid ten nutte maken om de gevierde actrice te zien optreden in eene rol, waarin zü al hare talenten kan ten toon spreiden. Wjj vestigen de aandacht op de hierachter aangekondigde uitgave van een piano-marsch van den heer Jean Bemens, die het licht zal zien bij den uilgever E. van Wees te Breda. Met het oog op het doel, iets bij te dra gen om de toekomst te verzekeren van de weduwe en kinderen van den op 18 Jan jl. bij den sneeuwstorm zoo ongelukkig omgekomen heer Vesters, den zoo ijverigen dagblad-correspondent, verdient deze uitgave alle aan beveling. Per telegraaf is de treurige tijding overgebragt dat de h. eerw, heer Sleins, bisschop te Auckland, in Nieuw-Zeelandis overleden. Volgens heden middag te 's llage ontvangen berigt is de ziektetoestand van den heer Dullert, president der tweede kamer, nog dezelfde. De geneeskundige hulp, zoowel in personeel als materieel, door het Nederlandsch comité van het Roode Kruis aan de Kaap naar Bloemfontein en Natal gezonden, zal dezer dagen worden versterkt door drie Nederland- sche artsen van het Roode Kruis. Zondag a. s. zullen drie geneeskundigen met een uitgezochlen voorraad instrumenten, verband- en geneesmiddelen van het Roode Kruis met de maildienst naar Zuid-Afrika vertrekken. Sedert de vorige opgave in de Staatscourant van 15 February, is by het hoofdcomité van het Roode Kruis ontvangen ƒ11477.69. Bij jhr. mr. G. J. Th. Béelaarts van Blokland (Koningskade 5, te 's llage) is voor het hoofdcomité lot behartiging van de belangen der Transvaalsche Boeren, sedert de laatste opgaaf, ontvangen 103.50, gezamenlijk bedrag 865.04. Met byzondere ingenomenheid wordt onder deze giften vermeld eene som van ƒ66.50 van de leerlingen van het gymnasium te Leiden en van f 13.50 van het Instituut te Noordwyk. Naar men verneemt heeft de collecte onder de Nederlanders te Londen ten behoeve van de lpders ten gevolge van den watersnood, tot nog toe een bedrag van ƒ4800 opgeleverd. Hel stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, is op 19 Febr. van Suez vertrokken. De Prinses Marie, van Batavia naar Am sterdam, passeerde op dien dag Kaap St. Vincent. Tc Katwijk aan Zee zyn den 18de° en l-9dtD dezer 22 schuiten aangeko men. waarvan schipper W. Schaap, reedcr C. van Duyn, met een móoije vangst besomde 257 in 5 dagen; de andere schuiten besomden f 80 a ƒ140 in 4 tot 6 dagen. De vischprijzen waren zeer hoog. Te Bleiswijk is het 2-jarig kind van een watermolenaar door een wiek van den molen getroffen. De kleine was bijna onmiddellijk dood. In den nacht van 18 op 19 dezer is onder de gemeente Sambeek de woning van den landbouwer Arts door eene onbekende oorzaak in brand geraaid en met de aanbehoorende stalling in de asch gelegd. De bewoners, die reeds lang ter ruste waren, hebben zich met moeite kunnen redden. Al het vee, bestaande in 1 paard, 4 runderen, 3 vaarzen, 1 melkschaap en 2 varkens, is in de vlammen omgekomen. Volgens het N. v. d. D. is een klerk der Ilollandsche yzeren spoor weg-maatschappij, station Nieuwe Vaart, van geboorte een Duilscher, met ongeveer ƒ1900 spoorloos verdwenen. De bouw van het bad-hótel te Wijk aan Zee is gegund aan den heer W. A. de Rapper lzn., te Arum (prov. Friesland), als laagsten inschrijver. Door den heer Wulfert Scherpenzeelvoor enkele maanden te Vecnen- daal overleden, is ƒ5000 vermaakt aan de Ned. herv. diaconie te Doorn. Zaturdag 11. kwamen drie kweekelingenJ. Holt rust, B. Viesier en J. Schaapman, op schaatsen over het Staphorstervcld van Hasselt, naar Zwartsluis om de lessen aan de normaalschool aldaar bij te wonen. Toen zjj aan den Kostverloren Streng, naby de Zyi, kwamen, waarschuwde lloltrust zijn makkers den Streng niet over te steken, doch dezen waagden het, met het ongelukkig gevolg, dat zij beiden door het ijs zakten. De heer J. Lubbersdie mede op schaatsen dien weg langs kwambeproefde te vergeefs de knapen te reddendie de hoofden boven water trachten te houden door zich aan het ijs vast te klemmen, doch hierin niet altijd slaagden, daar zij nu en dan eens kopjen-onder maakten. Nu begaf Holt- rust zich in allerijl naar Zwartsluis, om hulp in te roepen. De hh. Crébas èh v. d. Stouwe spoedden zich naar de drenkelingen en moglen het genoe gen smaken ze uit hun benarden toestand te verlossenwaarin zy met den dood voor oogen wel 10 minuten hadden doorgebragt. Te Harlingen zpn eene werkvrouw en een dienstmeisje, beide in dienst van een ingezetene aldaar, aangehouden wegens diefstal ten nadeele van haren meester. Bij den commissaris van politie in verhoor genomen, beken den zy zich met een gevonden sleutel toegang te hebben verschaft tot een kistje, waarin geld bewaard werd, en daaruit successievelijk ruim 400 te hebben Ontvreemd. Eene aardige bijzonderheid wordt uil Dokkum aan de N. fl. C. mede gedeeld: De school voor kosteloos onderwys aldaar ontving Zaturdag een kbezoek van e6n voöémaligen leerling, thans matroos bij de marine. Erken telijk voor het goede, in vroegere jaren op die school genoten, stelde hij aan den hoofdonderwijzer drie rijksdaalders leb hand, ten einde daawoor bij gelegenheid van 's konihgs verjaardag de schoolkinderen op eén flink stuk koek te onthalen. //Een ander verzliet; ik geef het liever aan de armen," was zijn rond zeemanswoord. De flinke daad van den matroos lokte een luid //hoezee!" van de schooljeugd uit. Men meldt uit 'sHertogenbosch: De dyk te Viymen is gereed. De 10 dagén, die de aannemer voor den gcstelden tijd gereed gekomen is, zullen hem ƒ8000 bezorgen. Nu hij heelt wel wat verdiend, want met buitengewone kracht is er dag en nacht gewerkt, dikwijls onder zeer ongunstige omstandigheden. De dijk zal p. m. 87000 kosten dat is ƒ8000 aan premie en ƒ30000 aan buitengewone werken hoven de aanne mingsom van ƒ49000. 'sGRAVENHAGE22 February. Aan den heer A. G. J. Hamming is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontvanger der directe belastingen teEtten en Leur. Aan den kapitein-luit. ter zee J. Spanjaard, inspecteur over het loods wezen, de betonning, bcbakening en verlichting in het 6e district, is toe gekend de titulaire rang van kapitein ter zee; de luit. ter zee 1' kl. E. J. Hoos is, op zyn verzoek, ter zake van in en door de dienst ontstane ligchaamsgebreken, op pensioen gesteld, en tol luit. ter zee le kl. is bevor derd de luit. ter zee 2* kl. R. de Vidal de St. Germain.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1