LEIDSCHE I8S1. BINGSDAG 4 JANUARIJ. STADS-BERICHTE IN. BINNENLANDSCHË BER1GTEN. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd, De jrrijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.60, franco p. p. ƒ2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p. p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.60 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. HER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEIDEN, Gezien het besluit van He Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 21>tcn December 1880, n®. 3/1 [Provinciaalblad n®. 88), houdende bepaling van de tijdstippen van den herijk der maten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1881; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lett. a, der wet van den 7e® April 1869 (Staatsblad n°. 57)tot liet doen herijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten onder mede- deeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het lokaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-apotheeken wel: voor de ten verkoop bestemde nieuw geijkte maten en gewichten op den 4,5, 6 en 7 Januari, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van den 4den December 1880, de letter Q, in den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsmerk zoowel bij den ijk als bij den herijk der maten en gewichten, de Koninklijke kroonbij den ijk van weegwerktuigen voor gewoon gebruik en van gasmeters; en eene vijfstralige ster, hij den ijk van weegwerktuigen voor fijnere wegingenterwijl het kantoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer 7. Eindelijk dat aangezien bij sommige, vooral ijzeren weegwerktuigendoor roest en andere oorzaken de indruk van den overgangsstempel spoedig wordt uitgewischt op de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bedocid stempel onduidelijk is en dreigt te verdwijnen, ter oversteai- peling aan te bieden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in dé Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 31 December 1880. DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS tan LEIDEN, Herzien de openbare kennisgeving omtrent de verplichting tot het doen van aangifte voor de Nationale Militie, in de maand Januari 1881, voor hen die op den l8tcn Januari van dit jaar hun 19de jaar zijn ingetredenen alzoo de personen geboren in het jaar 1862, alsmede voor hen die eerst na het intreden van hun 1 f>de jaar, doch vóór het volbrengen van linn 20ste, ingezetenen zijn geworden, geplaatst in de Leidsche Courant van den 17de", 24sten en 31sle" December 1880; Doen te weten dat tot deze inschrijving zitting wordt gehouden op het Raadhuis, van des voor- middags 10 tot des namiddags 3 aren, op Maandag den 10 Januari, voor de bewoners van de wijken 1 2 en 3, v Diasdag 11 4 en 5 Woensdag 12 p pp p» >9, Donderdag ol3 p pp p7, p Vrijdag 11 p pp p »p 8 en 9 of de buitenwijk, en dat de geboorte-akten, die de belanghebbenden hij de inschrijving, onder opgave der woonplaats van den ingeschrevene, hehooren over te leggen, dage lijks, de Zondag uitgezonderd, zijn te verkrijgen ter Secretarie dezer gemeente (afdecling Burgerlijke Stand), van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uren, wanneer tevens voor hen, die hier niet zijn geboren, aanvrage ter verkrijging dier akten kan worden gedaan. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant en bij aanplakking afgekondigd. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd, LEIDEN, 3 Jannari 1881. DE KANTER, Burgemeester. E. KIST Secretaris. LEIDEN, 3 Januarij. De bewoners van "bet Broederpad" hebbeu zich 11. Vrijdag een weinig vergist, door reeds toen uit hunne huizen de driekleur te ontrollen, ter viering van het heugelijk feit, dat de heer J. D. Speet aldaar gedurende 25 jaren gewoond en de bloemkweekerij uitgeoefend had. Eerst op 1 Januarij 1856 aanvaardde de heer Speet het thans nog door hem bewoonde perceel en dreef er met toenemend succes den bloem- en plantenhandel. Niet alleen als kweeker, maar ook als decorateur, verwierf hij reeds lang eene welverdiende reputatie, zoodat dan ook de afdd. Leiden en omstreken zoo van Land- als Tuinbouw bem lot bestuurslid benoemden. Behalve de vele blijken van waardering, en de reeds genoemde ovatie hem door zijne buren gebragl, kwam gisleren het bestuur van Tuinbouw i en Plantkunde den jubilaris en corps begroeien. Met den wenscli. loen door den voorzitter geuit, dal hij nog lang zijne intellectuele krachten, zoo aan de belangen der gemeente Leiderdorp, als aan die van de afd. Leiden en omstreken der Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde zou blijven wijdenvereenigen wjj ons gaarne. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ40', ƒ20, ƒ4.10 en ƒ2, de laagste ƒ40, ƒ20, ƒ4 en ƒ2. Door de Leidsche volkskeuken zijn gedurende het jaar 1880 afgeleverd 26888% portiën, als: 22240% portiën warme spys4014*porliën vleesch en 634 portiën spek. Gisteren voormiddag, omstreeks half 12 ure, is ten huize van L.aan de Hoogewoerd, een schoorsteenbrandje ontstaan, vermoedelijk door het vuur vallen van een kraaijennesthetwelk zich in den schoorsteen bevond; de brand werd echter spoedig door de huisgenooten gebluscht. Even daarna had er een begin van brand plaats gehad ten huize van v. L.in de Vrouwekamp, die mede spoedig door eenige spuitgasten werd gebluscht. Gisteren avond is in de woning van L. in de Lange Raamsteeg insgelijks een schoorsteenbrandje ontstaandie door de bewoners door middel van een kardoes werd gebluscht. lieden namiddag len 1 uur is de 5-jarige A. N al spelende in He sloot aan den Rjjnsburgschcn weg gevallen, doch daaruit gered door een politie agent, die zich daartoe te water begaf. De 2de luit. F. H. Boissevain is van het 2dt bij hel 4C reg. infanterie overgeplaatst, Het Fad. kan uit goede bron mcdedeelen. dat er met Mei aanst. hjj de infanterie geen garnizoens-v.eranderingen zullen plaats hebben. De geneeskundige staatscommissie heeft in hare laatste zitting tot arts bevorderd den heer L. J. K. van Setten, mcd. doctor, en het getuig schrift van bet eerste gedeelte van het examen uitgereikt aan de hh. J. A. de Graal en H'. de Boer, cand.-artsen. In het tjjdperk van 28 November lot 25 December 1880 zijn bij het ministerie van binnenlandsche zaken geen ambtsberigten omtrent het voor koken van gevallen van longziekte onder het rundvee ingekomen. Het hoofdbestuur der Geldersche Maatschappij van landbouw, hel Itoof- bestuur der Friesche Maatschappij van landbouw en het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van landbouw hebben gevolg gegeven aan het be sluit onlangs op eene vergadering ie Zwolle genomen, om van den minister van waterstaat, handel en nijverheid een subsidie te vragen van 5000, voor vee- en zuiveltentoonstelliog in 1881 te Birmingham te houden, De derde lijst van onderteekenaren van het adres, in zake de Trans vaal, beslaat weder twee pagina's van het Utr. Dagblad. De hoogleeraar Hariing zegt in genoemd blad, dat zijn voorstel een grooler gevolg heeft gehad dan hjj zich had durven beloven. De groote deelneming en het mij daardoor betoonde vertrouwen, zegt hij verder, leggen mij echter ook den piigt op, de hij mij ingekomen voorstellen Ier kennis van het publiek te brengen, opdat de adressanten in slaat worden gesteld te overwegen of die voorstellen, gedaan, als zij zijn, om aan ons geza menlijk streven meer kracht bij ie zetten, ondersteuning verdienen. Na tuurlijk reken ik daartoe niet zulke voorstellen, die, werden zij uitgevoerd, ons eigen vaderland slechts in moeijelijkheden wikkelen en len slotte den Transvalers zeiven, naar mijne overtuiging, schaden zouden. Auders is het gelegen met sommige voorstellen van geheel anderen aard, namelijk de zoodanige, die eene veel grootere verspreiding van hel adres met zijne onderteekeningen onder het Engelsche volk beoogen dan oorspronkelijk door mij bedoeld is. Het spreekt van zelf. dal de Engelsche dagbladen hoogstens alleen het adres, niet de lijsten van onderteekeningen, zullen publiceren. Nu wordt, van meer dan éénc zijde, voorgesteld, beide te zenden aan alle parlementsleden, aan de mayors en aldermen van groole steden, het adres hier en daar in Londen te doen aanplakken, enz. Zelfs is hel denkbeeld geopperd, om eene deputatie, bestaande uit twee ol drie ouderteekenaars, naar Engeland af ie vaardigen, om daar hel adres, als afkomstig van het Nederlandsche volkaan de vertegenwoordigers van hel Engelsche volk met betamelijke plegtigheid aan te bieden. Natuurlijk vereenig ik mij van gan- scher harte met al zulke voorstellen, die geen andere strekking hebben, dan om, zelfs door het ongewone der zaak, indruk te maken.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1