LFJDSCHË COURANT. WOENSDAG 15 DECEMBER. r. 204, STADS-BERICHTEN. J A G T BIIXNENLAXDSC11K BEKIRTK J)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, Fe prijs der Courant, is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. 2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85franco p. p. f 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijg haar voor f 2.50 'sjaars, huiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Adverlcniii'n is van 1—4 regels 1.-iedere regel öieer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8 der Verordening van den 4den Mei 1872 Gemeenteblad N*. 11); Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Fed; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der I' klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt der 1* klassevoor meisjes, in het schoolgebouw aan de Boommarkt der 2' klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk straat der 2e klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breéstraat en wel van den 6d'n tot en met den 18d,° December e. k,, dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags hal/negen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van hal/twee lot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Co a ra ut. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leipen, 2 December 1380- E. RIST, Secretaris. BUBGEMEESTEB en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten dat, ingevolse art. 12 van het Koninkl. besluit van 9 November 1851 (Staatsblad ii*. 142), in verband met Zr. M». besluit van 11 Augustus 1859 (Staatsblad n*. 80). de herstemming ter benoeming van drie leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, zal plaats hebben op Zaterdag, den 18<0 December a. s.des middags van 12 tot 2 uren en dal de verkiezing van één lid dier Kamer, ter vervulling der vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. 11. EIGEMAN voor de op hem uitgebrachte benoeming, op hel zeilde tijdstip zal geschieden. Den kiesgerechtigden wordt medegedeeld dal voor eerstgcmclde vacatures een wit en voor laatstgemelde vacature een rood biljet moet worden ingevuld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, C December 1880. E. KIST, Secretaris. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, Gezien bet besluit van de Gedeputeerde Stalen van den 7d'n December 1880, n°. 112; Gelet op art. 11 der wet van den 13d"> Junjj 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbendendat bjj bovengenoemd besluit van de Gedeputeerde Staten de jagl op klein wild in deze Provincie wordt ge sloten op Vrijdag den 31sll° December aanstaande met zonsondergang met uilzondering van bet in art. 15 sub lelt. g dier wel bedoeld jagtbedrijf. van het vangen van houtsnippen met laat-, war- ol valflouwen, hetwelk blijft toegelaten tot en met den ZO51"1 Maart 1881. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in liet Provinciaal Blad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd 'sGravenhage, 9 December 1880. F O C K. LEIDEN, 14 December. De voorstelling, in den schouwburg gisteren avond door bel Rolter- dumscb tooueelgezelschap gegevenwerdhoewel "builen abonnement", druk bezocht. Geen wonder! "Anne-Mie", een van Faassen's beste tooneel- producten, werd. met veel bijval, weder opgevoerd. Wie den loop van dit stuk, dat, naar wij vernamen, in bet Engelsch vertaald is, wil kennen, leze bet to.oneelverslagvoorkomende in ons nommcr van 12 Maart 1879, cu houde zich tevreden met de verklaringdal bet toen uitgesproken oor deel over stuk en uitvoering ook thans het onze is. Aan den heer Faassen werd bij hel einde der voorstelling een lauwerkrans vereerd, zeker de eerste van vele, die hem bij bet jubilé van ecne dertigjarige kunstenaars loopbaan welke hij op beden herdenktzullen ten deele vallen. Nog lang blrjve hij een sieraad van onzen Nederlandschen schouwburg en de lieveling van het publiek, dat in hem niet slechts den acteur, maar ook den auteur vereert. Gisteren avond, omstreeks 9 ure, is een begin van brand ontstaan ten huize van den winkelier 11. aan de Haarlemmerstraat, die echter spoe dig door den bewoner, met hulp der politie, met eenige emmers water is geblusclit. Door de commissie, zitting houdende te Kampen, zijn als apothekers bediende toegelaten de lib. L. J. van Aspcren, te 's Gravcnhage, en M. van Srlms, te Sloten. Afgewezen 1. De Vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam heeft aan de tweede kamer een adres gerigt, waarin zij der kamer verzoekt artikel 5 alinea 1 van het oorspronkelijk ontwerp van wet lot heffing eener rentebc- bsting weder in het thans aanhangige voorstel in te lasschen, in elk geval ile wijze, waarop het inkomen is te berekenen, naar aanleiding der door adressante geopperde hedenkinaen te vereenvoudigen. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, is op 13 December van Port-Saïd vertrokken. De Conradmede op weg naar Amsterdam, is op dien dag St. Vincent gepasseerd. Uil Maassluis meldt men dat de stoomboot Leéds, van Grimsby naar Rotterdam, gisteren nacht op het Noorderlioofd is gestoomd Sleepboolen en reddingsboot zijn dadeljjk derwaarts vertrokken tot adsistcntic. maar kon- nen door den storm, den dikken regen niets uitvoeren. Ten 8 ure des ochtends is het schip gebroken;.het voorschip is gezonken en het achter schip zit op het hoofd. Een uur later is de equipage gered. i Te Rotterdam hebben, naar men verneemt, eenige vermogende leden der lierv. gemeente het plan opgevat, eene nieuwe school te doen bouwen en deze, na voltooijing, aan de diaconie te schenken. Te Amsterdam hreft zich eene maatschappij gevestigd, ten doel heb bende liet lot stand brengen eener spoorwegverbinding van Haarlem over Overveen naar Zandvoortin aansluiting aan de lijn der Hollandscbe ijzeren spoorwegmaatschappij op liet station Haarlem. De statuten zijn met de kon. bewilliging bekrachtigd. Te Amsterdam had gisteren morgen in het Paleis voor Volksvlijt een treurig ongeval plaats. Een 17-jarig jongeling, die in een nevenlokaal speelde met de kinderen van den directeur, had zich naar de zoldering van dit lokaal begeven, die gedeeltelijk uit glas, deels uit doek bestond. Men maakte hem opmerkzaam op het gevaar waaraan hij zich blootstelde, doch het was reeds te laat. Een oogenblik nadat hij naar boven was geklom men bezweek het gelijmde doek en stortte hij van eene aanzienlijke hoogte op den grond. Bewusteloos en met een schedelbreuk en overigens zwaar beleedigd aan liet ligchaam werd hij naar bet ouderljjk huis gebragt. De jongeling was een verdienstelijk leerling der 5en klasse van de hoogere burgerschool. De 76-jarige schipper H Fleuren, liggende met zijn vaartuig aan de Diezerpoort nabjj de armeninrigling te Zwolle, werd eergisteren avond te half twaalf ure gewekt door liet geblaf en gekerm vau zijn hondje. Hjj ging daarop naar liet achteronder, waaruit twee manspersonen te voorschijn kwa men die den ouden schipper eerst op liet dek wierpen en liern daarop met een schippersboom zoodanig op het hoofd en tegen dc beenen sloegen, dat de boom brak waarna zij de vlugt namen. Vermist wordt een emmertje met eenige katoenen kleedinastukken, alsmede een stukje kaas. De wonden van den schipper waren gelukkig niet van bedenkelijken aard. Het hondje van den schipper, op welks geblal de man ontwaakt is, is des morgens erg bezeerd op het eilandje bij de armeninrigling teruggevonden. Men meldt uil Aalten: Vrijdag avond bevond zich in eene herberg, gelegen aan den grintweg van hier naar Dinxperio, een persoon, Duitscher, die met veel ophef sprak over zijne onlvlugling uit de gevangenis. Toen hij vertrokken was, dachten de overige aanwezige personen, dat het mis schien goed zoude zijn de politie hiervan kennis te geven. De Duitscher werd teruggeroepenouder voorwendseldat hij gratis eten en nachtlogies kon bekomen, waarom hij gevraaad had. Daar de politie wal lang weg bleef, wilde iemand van het gezelschap gaan kijken ol zij nog niet kwam; hij had zich naaowelijks 10 minuten van de herberg verwijderd, of hij werd van twee personen, ook Dnitschers. besprongen, die Rem zijn geld wilden afzetten; hij wist hun echter le ontkomen. Eerstbedoelde Duitscher werd iu hechtenis genomen, en uit zjjne papieren bleek, dat men werkelijk met een gevaarlijk sujet te doen had.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1