PEK TELEGRAAF. Engelschman. maar vind dc behandeling, die gij uwe pachters liet onder vinden, barbaarsch. Ik heb het genoegen gehad reeds eenmaal aan u te wor gden voorgesteld, maar uw dikke schedel herinnert zich dit misschien niet meer". De brief is geteekend "Uw moordenaar". Bovenaan staan de ge wone symbolen van den dood, een doodshoofd met gekruiste beenderen, twee graven en eene doodkist met hel opschrift: //Boycott murdered". Het couvert draagt het poststempel Londen. Boycott is thans naar Engeland overgestoken. Hij kon zich te Dublin aiiet op straat vertoenen, zonder last te ondervinden van het gepeupel. Londen is Vrijdag weder door een buitengewoon zwaren mist bezocht. $)e duisternis des avonds was zóó groot, dat het verkeer van cabs en omni bussen geheel moest gestaakt worden. Vele voetgangers hadden zich van brandende flambouwen voorzien. Te Manchester was de mist even zwaar. 'Ten vijf ure 's namiddags was de damp zóó dik, dat de tramwagens, hoe wel schitterend verlicht, van de voetwegen geheel onzigtbaar waren. FRAMKRUK. In weerwil van de tegenspraak van de Corr. llavas blijft de Parjjsche «correspondent van de Ind^Relge volhouden, dat er sedert eene maand eene groote spanning tusscheu Frankrijk en het Vatikaau bestaat, vooral na het .overhandigen aan den Franschen minister van buitenlaiidsche zaken van het prolest van Leo XIII tegen de verbanning der niet-erkende geestelijke orden. Hij houdt evenzeer vol, dat het vertrek naar Rome van den heer Desprez, den Franschen gezant bij het Vatikaanis uitgesteld omdat de Fransche regering eerst bekend zou willen zijn met de redevoering, welke de Paus bij de opening van het consistorie zal houden. Voor de eerste kamer van het hof van appèl voor criminele zaken te Parijs is verschenen msgr. Cotton, bisschop van Valence, beschuldigd den minister van openbaar onderwijs beleedigd te hebben. Hij werd verdedigd door den senator Berenger. De bisschop erkende, na de gebruikelijke vra gen te hebben beantwoord, dat hij gezegd had: de minister van onderwijs heeft zich onredelijk en met grof cynisme gedragendoch daarmede had hij den persoon van Jules Ferry en geenszins het hoofd van het ministerie bedoeld. De procureur-generaal Dauphin hield op zeer gemagligden toon de aanklagl vol en eischte eene geldboete, daar het hier niet om eene strenge stral, doch om een waarschuwend voorbeeld te doen was. Het hof-sprak den bisschop vrij. daar de woorden, die hjj gebezigd hadwel is waar kwet send en beleedigcnd waren, doch de beschuldigde ze als het ware terstond had ingetrokken door zijne beweringdat zij noch den minister van onderwijs, noch den president van het kabinet golden. Het publiek dat bijna uitslui tend uit geestelijken bestondjuichte de vrijspraak toe. De gemeenteraad van Parijs heeft het voorstel van een zijner leden, den heer Lafont, aangenomen, waarbij de wensch wordt uitgesproken tot intrekking der wel van 24 Julij 1873, waaraan de bouw der kerk van het Heilige Hart op Montmarire zijn ontstaan heeft te danken, en tot aanwen ding van bet bedoelde terrein voor eene zaak van nationaal nut. De verkiezingen voor de vernieuwing van den Parjjschen gemeenteraad moeten den 91"" Januarij plaats hebben. Toch heeft de regering eerst Don derdag het aangekondigde ontwerp ingediend, strekkende om voor het stel sel van verkiezing bij wijken dat van verkiezing bij afdeelingen, het scrutin de liste in de plaats te stellen. Volgt men bij de behandeling van het voor stel de gewone wijze, dan kan die op het best legen het einde dezer maand aflooprn. zocdat de kiezers tot op het laatste oogenblik niet zullen wetenof zij op een enkelen candidaat dan wel op vier of op zestien zul len te stemmen hebben. Velen meen en dan ook. dat de regering wel ter dege geweten heeft wat zij deedtoen zij de indiening er van op de lange baan schoof, en zij houden het er voor, dal het kabinet in overleg met den heer Gamheila wel eens ook ten aanzien van de algemeene verkiezingen voor de kamer liet land eene dergelijke verrassing zou kunnen hebben toegedacht. In dc magazijnen du Louvre Ie Parijs is een gedeelte van den voor raad advertenlieballons ontploft door onvoorzigtigheid bij het aansteken van gas. Een bediende is ernstig bezeerd en drie dames hebben ligte brand wonden bekomen. ITALIË. De Pungolo meldt, dat 'de Duitsche bankier Oppenheim op bevel van den minister van binnenl. zaken uit Milaan verwijderd is. Deze maatregel heeft zoowel te Milaan als te Rome groot opzien gewekt en de daad des minis ters wordt als hoogst willekeurig beschouwdaangezien men den verbaunene geen wetsovertreding kan ten laste leggen. De ocnige tegen den heer Oppen heim ingebragte beschuldiging is, dal hij deel zou genomen hebben aan socialistische woelingen. Er werden echter geen bewjjzen voor aangevoerd. Het bevel was onmiddellijk van het ministerie van biunenlandsche zaken aan den prefect van Milaan gezonden, zonder dat de justitie er van ver wittigd was. De heer Oppenheim heelt tegen deze willekeurige handelwijze protest aangeteekend. ntllTSCIl LAAD. Men verzekert ten stelligste, dat de rijkskanselier hel voornemen heelt opgevat, in de eerstvolgende zitting van den rijksdag een voorstel in te dienen tot nieuwe verhooging der tabaksbelasting. Bedoeld voorstel moet worden beschouwd als een middel van overgang, om te geraken tot de in voering van het monopolie op den tabak. Voorloopig zal de indiening daar van niet worden beproefd, dewijl de omstandigheden in het tegenwoordige tijdstip niet gunstig mogen geacht worden om met zoodanig wets-ontwerp bij den rijksdag te komen. De commissie voor den historischen optogt bij het Keulsche Domfeest beeft bekend gemaakt, dal hare rekening sluit met een batig saldo van 25000 mark en er buitendien voor eene waarde van 20000 mark aan costu mes, wapens, enz. voorhanden is. Te Griinwinkel, bij, Karlsruhe, is een in aanbouw zijnde bierkelder van de firma Sinner ingestort; elf der werklieden kwamen bierb(j om het leven; de aannemers zijn in hechtenis genomen. ST. PETERSBURG, 5 December. Heden is eene keizerlijke ukase aan den senaat afgekondigd tot opheffing van den zoutaccijns, in te gaan 1 Ja nuarij 1881, en vermindering van het invoerregt op zout. De /Igenre Rasse bevestigt hel berigt der terugroeping van de Europe- sche eskaders, onder opmerking, dat na die terugroeping de zamenwerking der mogendheden niet ophoudt. Zij betwijfelt intusschen of het Russische eskader wel naar den Piraeus bestemd is. LONDEN, 6 December. Daily News bevat, op daartoe verkregen magli- ging, de volgende verklaring: "Nadat alle mogendheden waren toegetreden bij Engelands voorstel, dat de voor Cataro geankerde vloten, na elkander hare respective bestemmingen medegedeeld te hebben, zullen uiteengaan, ontving admiraal Seymour bevel hel sein tot vertrek te geven." NEVV-YORK, 5 December. Officieel berigt. 5,419,055 schepel koren zjjR in het Erie-kanaal door hel jjs ingesloten. Twee of drie teercapsules, genomen onmiddeljjk vóór den etenbrengen spoedig verlichting te weeg eu zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs dat het gebruik de reeds eenigzins gevorderde tering geneest. In dat geval belet de teer de de compositie van de tuberkels, en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelen zoo wel van wege zijn uitstekende uitwerking als om zijn goedkoopen prijs. Daar iedere flacon 60 capsules bevat, kost de geheele behandeling dus slechts vijf a zeven en een halve cent per dag en ontslaat van het gebruik van afkooksels, patés en siropen. Met zekerheid hebben wij vernomen, dat aan verscheidene personen, die aan verkoudheid, bronchitis of longtering leden en in zekere apotheken teercapsules vroegen, niet uit onze fabriek afkomstige capsules zjju ver kocht. Wij meenden den patiënten daarom in herinnering te moeten bren gen, dat alle teer op verre na niet op dezelfde wjjze is samengesteld en de uitwerking er van dus ook niet hetzelfde kan zijn. Geen verantwoordelijkheid op ons willende laden, welke niet op ons rust, verklaren wij bij deze, dat wjj alleen kunnen instaan voor de kwaliteiten bijgevolg de geneeskrachtige eigenschappen van de echte teercapsules van GUYUT, die op het etiquet van de flesch van onze in drie kleuren gedrukte handtee- kening voorzien zijn. Buvgcrlijfce £>tanb. ONDERTROUWD: D. J. Wassenaar, jm. 24 j. en J. C. Stafleu, jd. 20j. C. van der Waals, jm. 27 j. en A. A. van Rjjn, jd. 29 j. N. van Leeuwen, jm. 22 j. en M. Kouwenberg, jd. 20 j. J. Kok, jm. 21 j. en S. J. van Iterson, jd. 21 j. P. J. Teemans, jm. 22 j. en C. C Eykelenboom, jd. 25 j. C. Te Fjj.jm. 32 j. en J. E. Cboufoer.jd. 36 j. - J. Kluivers, jm. 21 j. en P. Boute, jd. 22 j. G. Wilde- boer, jm. 25 j. en D. M. Hoos, jd. 24 j. ,,i behouden Verknoping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 4 December. Notaris A. J. Rijsiiouwer, te Zoeterwoude. Een Huis en Erf met Tuintje, aan de zuidzijde van het Levendaal, tus scheu de Geere- en Kraaijersiratenno. 95, Sectie E, no. 1129. Kooper W. F. van der Heyden qq. 3450. Een dito nevens voorgaand perceel no 97, Sectie E, no. 698. Kooper G. A. Suverijn, te's Gravenhege. ƒ2150. Een Huis en Erf met Tuintje, aan de oostzijde van de Vrouwesteeg, nabjj hel Levendaal no. 2, Sectie D, uo. 1067, is niet afgeslagen. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 6 December 1880. Kantonr. Mr. W. Van der Iiaay. Ambtenaar van het opent/aar ministerie Griffier nir. F. G. van Binsbergen. nir. P. A. van Bntiingha W ichers. Uitspraak in strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak H. Z.Rijnsburg, weiden van vee langs den weg, 3 oi 1 dag. P. Z., idem, idem, (tweemaal) idem (tweemaal). G. v. d. M.idem rijden met een ongemnilbanden trekhond, Leiden, f 3.of 1 dag. G. v. S.idem rijden in verboden richting door een steegidem idem. J. 0., Noordwijk, idem idem. J. 11., Rijusburg, idem idem. A. S.Leiderdorp, idem, idem. P. 0. li., Loiden, idem idem. A. Tb. J. J. E. v. d. idem idem. N.idem A. 11., idem, idem idem. 11. v. B.Zoeterwoude, idem idem1 idem. D. B.Seheveningen, idem. J. Wi,'Leiden, idem idem. G. v. d. B.idem, idem idem. J. V,, huisvr. van G. idem idem. M.idem, A. Z.Zoeterwoude, idem idem. W/ V.Leiden idem ideui. W. v. E.Rijnsburg, rijden met een wagen op de idem. klinkerstraat, idem, A. H.idem idem idem. C. H., Leiden, idem idem. M. G.idem, idem idem. G. H.'s Gravenhage, idem, idem. P. W. K., Leiden, idem en in verboden rich ting door een steeg, idem, idem (tweemaal). B. S.idem wateren buiten urinoir, idem, l.=- of 1 dag. J. D.idem idem idem. J. v. d. W.idein idem idem. J. G., idem, idem idem. It. v. '1'., idem, idem idem.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3