PER TELEGRAAF. ving op te rigten gedenkteekeh voor de onwettiglijk en zonder vonnis neèr- geschoten republikeineu, die in 1871 gewapenderhand de door de coalitie des vreemdelings en der monarchale factiën bedreigde republiek verde digden. In de Folies-Bergère te Parijs kan men tegenwoordig een Russischen reus zien ter lengte van 2.30 meter en een vrouwelijk dwergje van 87 centi meter, dat met gemak eene plaats vindt in den zak des eerstgenoemden. Deze, Nicolaï Simonofl genaamd, heeft aan den geheelen veldtogt tegen Turkije als kozak deelgenomen en is met de Sl. George-orde versierd. Zon derling genoegis hij juist gedurende dien veldtogt zoo buitensprong ge groeid. Toen hij uittrok had hij de gewone lengte, zoodat bij zijn terug keer zijne vrouw weigerde hem te erkennen. De dwergin is volgens de Temps aan welke deze bijzonderheden ontleend zijnhet zevende en jongste kind uit een Hollandsch boerengezin. Haar hoofd is iets grooter dan een bil- larlbal en hare handen worden vergeleken bij de pootjes van een kuiken. De duim van den reus kan zij als stoel gebruiken. Zij is drie en een half jaar, vrolijk en welgemaakt. Uit een rijtuig bij het station van den Noorder-spoorweg is eene mand ontvreemd met papieren en geld, ter waarde van 66000 fr. DU1TICHLAND. Men wil als zeker weten, dat de heer von Bismarck binnenkort te Berlijn zal aankomen, met het doel om deel te nemen aan de beraadslagin gen in het huis der afgevaardigden. Hij zal dan gedurende geruimen tijd in de hoofdstad blijven vertoeven; vooreerst zullen de zittingen der minister conferentie zijne tegenwoordigheid vereischen en daarenboven heeft hij het voornemen opgevat deel te nemen aan de beraadslagingen in den rijksdag. Aan de Nat. Zeit. wordt uit Altona gemeld, dat aldaar eene huis zoeking heeft plaats gehad bij iemand, die reeds sedert eenigen tijd werd verdacht van medepligtigheid aan het verspreiden van socialistische ge schriften. Nadat men lang te vergeefs had gezocht, kwamen de ambtenaren van politie, belast met het onderzoek, op het denkbeeld, dat welligt onder een grooten hoop steenkolen verboden waar kon zijn verborgen. Dit leidde tot de ontdekking van een verbazend aantal socialistische geschriftendag bladenbrochures, manuscripten voor den druk ter verspreiding bestemd, hectografen en eene menigte andere voorwerpen van zeer verdachten aard. Het gevolg hiervan is geweest, dat de betrokken persoon in verzekerde be waring is genomen en alvorens verwijderd te worden, aan eeneregtsvervol- ging zal bloot staan. Het eerste berigt van het ontdekken van den moordenaar te Bochum is niet bevestigd. Thans echter ontvangt de Germania eene dépêche uit Essen, die meldt, dat een heer, vermoedelijk een Engelschman, gevankelijk uit Bochum was overgebragt, die bij zijn verhoor erkende de dader van den daar onlangs op eene vrouw gepleegden moord geweest te zijn. RUSLAKB. De Czaar is in uitstekende gezondheid, vergezeld van Loris Melikoff en de ministers van oorlog en van het keizerlijk huis, te St. Petersburg aangekomen. De stad was met vlaggen getooid. De Agence Russe, de critiek van de Russische pers over de houding van Oostenrijk, Frankrijk en Duitschland afkeurende, zegt, dat alle mogend heden gelijkelijk den vrede willen. Dat zij van gevoelen verschillen over de middelen om er toe te geraken, is vrij natuurlijk, met het oog op den toe stand der gemoederen in het Oosten. Rusland deelde en deelt nog de inzig- ten van Engeland; maar boven zijne eigen wenschcn wil het het behoud van de Europesche overeenstemming. Daarin toch is de eenige waarborg voor den vrede gelegen. Rusland zal alzoo zich verklaren voor eene staat kunde, die meer geschikt is om dat resultaat te bereiken. De minister van binnenlandsche zaken heeft eene verordening open baar gemaakthoudendedat voortaan de bij administrativen maatregel verbannen personenwanneer hun kwijtschelding van straf wordt verleend op kosten van den staat naar hunne woonplaatsen teruggebragt zullen wor den. Vroeger is het herhaaldelijk voorgekomen, dat verdachte, maar volko men onschuldige lieden van de hun verleende kwijtschelding geen gebruik konden maken, omdat hun geld voor de terugreis ontbrak. WEENEN, 3 December. Aan de Polit. Corresp. wordt uit Baosic ge meld, dat vice-admiraal Seymour heden aan al de eskader-kommandanten de ontbinding der vereenigde vloot heeft aangekondigd. Het Britsche eska der gaat morgen vroeg naar Maltahet Franschc naar Toulon. ROME, 3 December. In de kamer heeft de minister Cairoli in antwoord op de vraag, of de regering voornemens is de Italiaansche spoorweglijnen te doen aansluiten aan die, welke Frankrijk naar de Italiaansche grenzen zal aanleggen, uitsluitend om een nieuwen weg door de Alpen te schep pen, gezegd: dat de regering tot dusverre nog geen definitief besluit geno men heeft. NEW-YORIv, 3 December. Een syndicaat, zamengesteld uit de bankiers huizen Dresel Morgan en O.Seligman en C°. en Wiolon Lanier en C0., heeft een prospectus openbaar gemaakt voor de inschrijving op de Panama- kanaalleening. LONDEN 4 December. Aan Daily News wordt uit Teheran, onder dag- teekening van gisteren, geseind: /'Volgens eene mededeeling uit Tabriz zijn 6000 man Russische troepen te Naklichisan aangekomen". Aan hetzelfde blad wordt uit Bombay van heden geseind, dat lord Ripon door eene hevige koorts is aangetast. DUBLIN, 3 December. De Dublin Gazette bevat eene proclamatie, waarbij het graafschap Leitum in staat van wanorde wordt verklaard, zoodat ver sterking van politiemagt noodig is. AEADEMIE-mEUW». PBOMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 4de0 December de heer S. van Delden Pzn., geb. te Deventer, in de regtswetenschap, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Eenige opmerkingen over de artt. 1850 1857 B. kV. POLITIE. Gisteren avond is in eene kist, aan den openbaren weg staande, een manspersoon ontdektbij zich hebbende twee steekbeitelseene knijptang en een grooten huissluitel. Aan het politiebureau gebragt, gaf hij te ken nen, dat die voorwerpen zijn eigendom waren, hetgeen bij onderzoek is gebleken niet zoo te zijn, zoodat het vermoeden bestaat, dat hij die voor werpen ontvreemd heeft. Zij, die omtrent gemelde voorwerpen inlichtingen kunnen verschaffen, worden verzocht zich aan het politiebureau te ver voegen. ZWOLLE, 3 December. Tarwe f 10 k ƒ10.50; rogge ƒ8 k 8.25; boekweit f 6.50 a f 7; gerst 6 a 6 50; paardeboonen 8 a ƒ8.50; aardappelen f 1.75 k 2.50, alles per HL. Boter. Aanvoer 280/8 en 320/16 vatenbenevens 270/2 KG. stukgoed. Totaal 17870/2 KG. Middelmarkt ƒ1.30 per KG. Handelswaarde ƒ23131. Notitie van heden: per KG. 1.20 a ƒ1.50; per 20 KG. of vat prima kwal. 29.50 a ƒ31.50; afwijkende soort 25 k ƒ27; tweede soort ƒ20.50 k ƒ22.50. Eijeren 5 k f 6 per 100 stnks. ZWOLLE3 December. Vee- De veemarkt van heden bestond uit ruim 900 stuks stalhandel en voormarkt waren belangrijk. Heden is meest alles verkocht tot verhoogde notitie. Varkens. Aanvoer ruim 400 biggen en p. m. 300 overloopers. Handel willig. Prijzen ook van vette varkens als vorige week. Huiden. De prij zen van dit artikel zijn in de tweede helft van Nov. 2 ets per KG. gedaald. De stemming is ongunstig. Schors en Talhout. In beide artikelen is weinig handel. De schorsprijzen staan en die van talhout dalen. Wild. Bij veel vraag en ver hoogden markt worden meest alle soorten druk naar het buitenland verzonden. VLIJMEN3 December. De drukke aankweeking van vruchtenals kruis- en aalbessenframbozen en doperwtenwaartoe tegenwoordig ruim 100 H. A. tuin grond in deze streek gebezigd worden, heeft in 1880 aan uitvoer, hoofdzakelijk naar Engeland, ruim ƒ60000 opgeleverd. Met het oog op de lage prijzen van Hop 16 a 20 per 50 KG.) verwacht men grootere uitbreiding van vruch tenteelt. MASTENBROEK, 3 December. Hooi en Stroo. Handel aanzienlijk toegeno men. Buitenhooi ƒ21 k ƒ25; binnen dito ƒ18 k ƒ20. Stroo met drukke vraag ƒ16 k ƒ18; alles per 1000 halve KG. vrij scheep. Tc Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 6