LE1DSCHE COURANT. VRIJDAG 3 DECEMBER. STADS-BERICHTE IV. i\°. .284. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars j 1.50, franco p. p. f2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, builen de expeditiekoslcn. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels I.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8 der Verordening van den 4d" Mei 1872 Gemeenteblad IC. il); Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der le klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; der Ie klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Boommarkt der 2e klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk straat der 2' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breêstraat; en wel van den 6d'» lot en met den 18d"n December e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags halfnegen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van hal/twee tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 2 December 1880. E. KIST, Secretaris. BliN [SEN LA t\ I tSLIIK BEKIGTKN. LEIDEN. 2 December. In de zitting van den gemeenteraad van beden is ingekomen eene missive van gedep. stalen, houdende kennisgeving van het besluit der pro vinciale stalen, betreflende het Utrechtsche jaagpad, alsmede eene missive van de commissie van toezigt op de scholen voor middelbaar onderwijs, waarbij deze kennis geeft, dat zij volhardt bij haar besluit om af le treden. Wel is zjj vereerd met het gevoelen van leedwezen waarmede haar verzoek is ontvangen, geen verpligtender woorden konden worden gebezigd om dat leedwezen uit te drukken, maar de motiven waarop haar afireden is gegrond, zijn niet weggenomen. Voorts is ingekomen een adres van den llouter c. s.betreffende het heffen van haven- en doorvaartgeldenen een schrijven van dp. llus, waarbij deze zijn verlangen te kennen geeft om, wegens bijzondere omstandigheden, niet in aanmerking te komen bij de benoeming van een stads-genees- en heelkundige. Achtervolgens worden benoemd: tot regent van het geref. minne- o( arme oude mannen- en vrouwenhuis de heer G. P. de Neve; tot lid der plaatse lijke schoolcommissie de lieer mr. J. S. D. van Doorn; tot stads-genees- en heelkundige dr. W. Rutgers van der Loeft; tot opziener 1« kl. bij de ge meentewerken G. I.ooman, chef de bureau bij den architect J. Moll te Hen gelo, brj de derde stemming met 12 stemmen, terwijl 7 stemmen werden uitgebragt op II. M. D. van Gelder, architect en aannemer alhier. Tol lid van de commissie van financiën werd benoemd de heer de Clercq, die zich de benoeming liet welgevallen. Aan de orde werd verder gesteld het voorstel van mr. P. A. van dcrLith, tot het indienen van een adres aan de tweede kamer in zake de Ruïne. De heer van Itcrson stelde hier zijne stem afhankelijk van eene nadere inlichting. Hij vroeg of men, bijaldien de Ruïne werd teruggegeven, van burg. en weth. mogt verwachten een voorstel of plan omtrent de bestem ming van de geheele Ruïne; want indien men daar aan de beide zjjden, zooals het plan was geweest, scholen ging zetten, dan zou op die wijze een chaos ontstaan, hetgeen de stad niet minder zou ontsieren dan thans het geval is met het plein. In antwoord hierop herinnerde de voorzitter met enkele woorden den stand der zaak, om te doen uitkomen, dat het natuurlijk bij burg. en weth. nog niet ter sprake was gekomen wat men met de Ruïne zou doen. Hij kon dus geen positief antwoord ge venmaar wel de verzekering, dat er over geen centiare grond van de Ruïne zou beschikt worden, zonder magtiging van den raad. Kreeg men de Ruïne terug, dan kwam eerst de vraag te pas wat men er mede zou doen. De heer van Itcrson verklaarde, dat hij in die onzekerheid niet wilde medegaan. Met het plan om op de Ruïne scholen te bouwen was hij niet ingenomen geweest, dat plan was vervallen door de weigering des ministers. Nu wilde men het echter op deze wjjze ten uitvoer brengen. Hij wilde liever wachten tot de slaat zich de zaak aantrok, dat, naar hij geloofde, deze nog niet had opgegeven. De heer de Clercq betoogde, dat al werd het voorstel aangenomen men nog altijd de vrije beschikking had over de Rtiïne. De beer de Goeje verklaarde het gevoelen van den heer van Iterson te deelen. Hjj ook zou gaarne zien, (lat de Ruïne inge nomen weid door akademiscbe gebouwen. Hij begreep echter niet, dat hetgeen gebeurd is, een antecedent was, waarop het gevoelen van den heer van Iterson kon steunen. In stemming gebragtwerd het voorstel van den lieer van der Litli aangenomen met 12 tegen 7 stemmen. Op voorstel van d$n voorzitter werd daarop overgegaan tot het benoemen eener commissie van drie leden tot het ontwerpen van het adres. Daartoe werden geko zen de hh. van der Lith, de Goeje en Le Poole. De laatste had bezwaar de benoeming aan te nemen, omdat hij tegen het voorstel had gestemd; in zijne plaats werd alsloen gekozen de heer de Clercq Eene voordragt tot hel brengen van cenige wijziging van het raadsbesluit van 2 Oct. jl. betreffende de heffing van bruggelden ingevolge het verlan gen van gedep. staten, werd goedgekeurd. De voordragt betreffende de oprigting van brugwachtershuisjes werd met 12 tegen 5 stemmen aange nomen. De heer Cock had niets tegen de voor het doel uitgetrokken sommaar was er legendat deze door leening zou worden verkregen. Op de aan merking van den voorzitter, dat er geen andere wijze te vinden was, zeide hijdan liever le ziendat de zaak een jaar werd uitgesteld. Op de verzoeken van G. Brandsen ter bekoming van grondvan T. Strengers tot het leggen van een stoep, van J. A. Bernard lot het leggen van eene brug, en van de HqIL IJzeren spoorwegmaatschappij tot het be komen van een uitweg op den Rijnsburger straatweg, werd gunstig beschikt. De voordragt tot lijdelijke vermeerdering van het hulppersoneel aan de school n". 1 voor minvermogendenen die van commissarissen der bank van leening tot verlenging der tarieven, werden aangenomen, en een sup- pletoire staat van begrooting, dienst 1880, wegens de bijdrage van het rijk in de kosten van hel lager onderwijs, en een staat van af- en over schrijving, dienst 1880, werden goedgekeurd. Blijkens hierachter voorkomende aankondiging zal in eene Zaturdag. avond te houden vergadering van het departement Leiden der Ned. Maat schappij ter bevordering van nijverheid de heer Th. G. Schill, bouwkundig inge nieur te Amsterdam, eene voordragt houden over de versiering onzer woon vertrekken, een onderwerp, dat zeer zeker de sympathie zal wegdragen van een groot publiek. Gisteren namiddag hebben op de Turfmarkt en in de Paardensteeg twee personen, genaamd R. en S., een zenuwtoeval gehad, doch, na te zijn bijgekomenkouden zij hunnen weg vervolgen. De minister van binnenlandsche zaken heeft ter kennis van belangheb benden gebragt, dat de commissiën, die, gedurende een jaar, eindigende 1 Augustus 1881, belast zjjn met het afnemen van de examens van apothe kersbediende, bedoeld in art. 17 der wet van 25 December 1878, zullen zitting houden ie Middelburg en te Kampen, op Maandag 6 December e. k. en volgende dagen. De Staatscourant bevat het verslag van het vergelijkend examen voor de betrekking van surnumerair der registratie en dosheinen, gehouden te 'sGravenhage op 12 October jl. en volgende dagen. Door de geneeskundige staatscommissie is lot arts bevorderd de heer E. J. Kuhne. milit. student, en het getuigschrift voor het le gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan de hh. R. A. Reddingius en J. F. Coenen, med. doctorandi. Het examen voor 2e luitenant der artillerie van hen die de cursussen hebben gevolgd, heeft een zeer ongnnstigen uitslag gehad. Van de 12 ad- spiranten is slechts een geslaagd. In eene algemeene vergadering van de afdeelingen der Hollandsche Maatschappij van landbouw, gisteren te Amsterdam gehouden, is het voor stel behandeld om de contributie van ƒ2.50 te brengen op ƒ4, waarvan 2 50 voor de kas der maatschappij en 1.50 voor de kas der afdeeling. Met dit voorsteldoor de financiële commissie gedaan vereenigde zich geheel het hoofdbestuur, "aangezien door veeljarige ondervinding blijkt, f)at on-

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1