Burgerlijke Na liet posl-congres is te Parijs eene nieuwe conferentie bijeengeko men waartoe verschillende staten hunne gevolmagligden hebben afgevaar digd. Zij heeft ten doel om te beraadslagen over de middelen tot bescher ming van den nijverheids-eigendom. De minister van buiten), zaken, die de leden der conferentie ontving, herinnerde, dat bjj de algemeene tentoonstel ling le VVeenen in 1876 het denkbeeld eener algemeene bijeenkomst voor het eerst werd geopperd. In 1878 kwam het bjj de tentoonstelling te Parijs weder op het tapijt en deed eene schrede nader tot zijne verwezenlijking, dank z(j de pogingen van den heer Teisserenc de Bort, destijds minister van koophandel. En thans wordt er definitief gevolgd aan gegeven. De verkoop der gronden, die de ex-keizerin Eugenie te Biarritz bezat, heeft, volgens een te Parijs verschijnend financieel blad, plaatsgehad. De familie Ruys, die met de Pereires te Parijs in naattwe betrekking staat, kocht alles tegen eene sout van ruim drie milliocn fr. De commissaris van politie Guénin, te Parijs, heeft de hand gelegd op een gevaarlijk sujet, zekeren Biller, hoofd van eene bende valsche spelers op <Je openbare straal. De schurk verklaarde honderd twintig mannen onder zijn hevel le hebben en verzekerde, dat hem niets in de gevangenis zou ontbreken; dat de bende hare medeleden, die gevangen zittenmet geld steunt en deze bij hunne invrijheidstelling dubbel tractement ontvangen. De kapitein van de Fransche bark Formose deelt het volgende mede omtrent de schipbreuk door hem en de zijnen geledenZij hadden, na hun vertrek vaii Bathurst in Senegambia aan de westkust van Afrikaeene voor spoedige reis, totdat plotseling een hevige storm opstak, die hand over hand toenam en het schip zoo zwaar beschadigde, dat de kapitein zich genoodzaakt zag het met de bemanning te verlaten. Zij gingen met hnn elven in de boot, voorzien van weinige scheepsbeschuiten en wat wijn, het eenige van den proviand wat niet door het zeewater onbruikbaar gemaakt was, en gaven zich over aan de genade van wind en golven. Den volgen den dag was de storm bedaard, maar geen schip in het gezigl. Zoo zwierven zij vijf dagen rond in den brandenden zonneschijn. Hun voorraad wijn en scheepsbeschuit was toenhoe zuinig zij ook geweest warenreeds lang uitgeput, en de mannen dronken zeewater. De meesten waren ziek van ontbering en afmatting; een werd zelfs krankzinnig; men kon hem niet dan met groote moeite beletten op den kapitein aan te vallen wien hij van al het gebeurde de schuld gaf. Eindelijk ontdekte men een schip in de verte. Met nieuwe kracht roeiden de mannen er op aan. Het vaar tuig, eene Britsche bark, kreeg ook de schipbreukelingen in het oog, en weldra vonden zij aan boord liefderijke verpleging na al hun lijden. Het schip zette hen te Mobile aan land, van waar zij kort daarop naar Frank rijk vertrokken. I» U I T S C II L, A W D. Ingevolge de aankondiging in de troonrede omtrent de plannen voor rivierwerken is bij het huis van afgevaardigden een plan voor de verbete ring der vaarwaters van kleinere rivieren ingediend. Het betreft voorna melijk de Spree, Havel, Moezel, Pregel en Memel. De werken voor de Spree en Memel zfjn geraamd op 18 millioen mark, verdeeld over zes jaren. Voor den Moezel wordt over hetzelfde tijdvak berekend 1,200,000 mark; voor de Pregel met hare takken 1,800,000, verdeeld over acht jaren; voor den Memel en hare uitmondingen 3,236,000, verdeeld over zeven jaren. Op eene schilderijententoonstelling te üusseldorf is, volgens den Dusseld. Anz., de schilderij van Gustav Graf, //Felicie", door eene moedwillige hand geheel stuk gesneden, terwjjl ook andere schilderijen op dergelijke wijze beschadigd zijn. TBKKIJK Omtrent den toestand in Albanië ontvangt de Times van zijn berigt- gever te Konstanlinopel eenige inlichtingen; De Albanezen, die de Mazura bezetten en van daar den weg van Anlivari naar Dulcigno bedreigen, zijn niet sterker dan 1500 man, en niets zou den Turken gemakkelijker zijn dan hen van daar te verdrijven, maar zij weten zeer goed, dat deTurksche troepen bevel hebben ontvangen geen geweld te gebruiken. Te Konstan-!? linopel wordt door de ollicieuse dagbladen bij voortduring beweerd, dat de afstand van een gebied nog niet de overdragt verpligtend maakt, en zij bewegen overigens hemel en aarde om te bewijzen, dat de Sultan het regt niet heeft om Dulcigno af le staan, tegen den wil der Dulcignoten. Het verschil tusschen Montenegrijnen en Turken loopt nog altijd over de wijze, waarop de overdragt moet geschieden. Montenegro weigert zijne troepen te zenden langs den door de Turken aangeduiden weg om Dulcigno te be zetten en eischt, dat de Turken vooraf de Mazura door de Albanezen laten ontruimen. Ook verklaart de regering van het vorstendom zich niet te kannen vereenigen met het uitstel van twaalf dagen, door de Turksche commissarissen gevraagd. De quaestie heeft sedert drie weken geen stap voorwaarts gedaan. tein Gaigr rapporteert, dat zijn sloomjagt Isabei onlangs door de Chili- aa rise he blokkadevloot nabij Payta werd aangevallen. De vlag der Ver- eenigde Staten werd afgeschoten en gehoond. De kapitein diende bij den Amerikaanschen consul te Payta een protest in en vroeg 30,000 schade vergoeding. Dadelijk zond de consul vertoogen aan den bevelhebber der Cliiliaansche vloot, die aanbood aan den benadeelden kapitein eene som le betalen gelijkstaande met de waarde van het jagt. Dit aanbod werd afgeslagen. ST. PETERSBURG. 8 November. In de acte van beschuldiging in zake het politieke regtsgeding wordt op den voorgrond gezet, dat de uitbarsting in het winterpaleis werd veroorzaakt door den boer Stephan Chalturen, uit het gouvernement Wiatkadie in het wiuterpaleis onder den valschen naam van Batyschkorf als schrijnwerker werkzaam was. PER TELEGRAAF. KAAPSTAD. 6 November. Montague, versterkt en bezet door hel opper hoofd der Basutos Moletsanewerd den 31s'"1 October stormenderhand genomen, maar onder den aanval kwamen 5000 Basutos, en vielen het koloniaal detachement aan, dat het dorp van Lerothodi bezet hield, en dwongen liet terug te trekken. De stammen zijn in vollen opstand. Ver sterkingen worden gezonden naar alle voornaamste punten. LONDEN, 8 November. De Daily Telegraph meldt uit Konstantinopel van gisteren; «rüerwisch heeft last gekregen Dulcigno binnen de eerstvol gende drie dagen over te geven. «De heer Goschen heeft aan de Porte medegedeeld, dat het Britsche ka binet bezwaar heeft tegen het door Turkije ontworpen plan tot regeling zjjner staatsschuld, en van oordeel is, dat liet benoemen van eene Europe- sche financiële commissie veel beter Turkije's crediet zal kunnen herstellen. Door de Porte werd dit voorstel afgewezen, omdat de Sultan de inmenging van Europa in de inwendige aangelegenheden van Turkije afkeurt." NEW-YORK. 6 November. De Panama Star and Herald meldt: Kapi- Twee ol drie teercapsules, genomen onmiddelijk vóór den etenbrengen spoedig verlichting le weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bronchitis le genezen. Men ziet zelfs dat het gebruik de reeds ecnigzins gevorderde lering geneest. In dat geval belet de teer de de compositie van de tuberkels, en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelenzoo wel van wege zijn uitstekende uitwerking als om zjjn goedkoopen prjjs. Daar iederë flacon 60 capsules bevat, kost de geheele behandeling dus slechts vjjf a zeven en een halve cent per dag en ontslaat van het gebruik van afkooksels, pales en siropen. Met zekerheid hebben wij vernomen,-dat aan verscheidene personen, die -aan verkoudheid, bronchitis of longtering leden en in zekere apotheken teercapsules vroegen, niet uit onze fabriek afkomstige capsules zijn ver kocht. Wij meenden den patiënten daarom in herinnering te moeten bren gendat alle teer op verre na niet op dezelfde wijze is samengesteld en de uilwerking er van dus ook niet hetzelfde kan zijn. Geen verantwoordelijkheid op ons willende laden, welke niet op ons rust, verklaren wij bij deze. dat wij alleen kunnen instaan voor de kwaliteiten bijgevolg de geneeskrachtige eigeuschappen van de echte teercapsules van GUYOT, die op hel etiquet van de flesch van onze in drie kleuren gedrukte handtee- kening voorzien zijn. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 8 November 1880. Kantonr. Mr. N. L. J. v. Buttingha Wicliers. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Bnttingha Wichers, Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. P. de G., Leiden, J. N. v. B.Katwijk J. de B.Leiderdorp, S. E-idem, W. T.idem, J. C- O., idem, A. W.idem J. V.idem W. L idem W. W.Lobith, A. T., huisvr. v. J. B. Leiden G. de B.idem P. v. d. I'., idem, Chr. S.idem A. B.idem P. B.idem J. L.idem J. v. d P.idein J. R,idem M. P., idem, P. Z. K.idem Kantonrechter Mr. 11. Griffier als boven. J. P.Amsterdam L. S., hvr. v, D. J. v. d. B., Leiden, H. H.idem C. V., idem, i Aard van het misdrijf. bij nacht varen zonder licht, een verloting honden zonder vergunning van den burge meester, Katwijk, afwezigheid van een dienstplich tige bij de brandweer, b\j gelegenheid van brand, Lei derdorp, idem idem idem, idem idem, idem. een vaartuig met touwen aan een boom vastleggenLeiden, ophalen van vuilnis zonder voorkennis van Burg. en Weth.idem, baggeren in Rijnlands boezem- water zonder vergunning, idem idem idem, idem idem, (tweemaal) idem, (driemaal) idem, (driemaal) wateren buiten urinoir, idem L. A. Obreen. Ambtenaar van hei openbaar ministerie als boven. Gevallen uitspraak. f 10.of 2 dagen. ƒ10.of I dag. 2.— of I dag. idem. idem. idem. idem. idem. idem. t of t dag. f 3.of I dag. ƒ15.of 4 dagen. idem. idem. idem. idem. 10.of 3 dagen (tweemaal), idem (driemaal), idem. 1 ot 1 dag. idem. rjjden met een kar hespannen met een niet gemuilhanden hondLeiden rijden op de klinkerstraat, idem, rijden in verboden richting, id., idem en niet opvolgen van een bevel der politie betref fende het rijdenidem f3.of 1 dag. idem. vrijspraak. ƒ3 of 1 dag en ontslag van rechtsvervolging. ONDERTROUWD: J. W. Serlie, jm. 25 j. en J. Oostveen, jd. 24 j. M. A. Wijlenburg, jm. 25 j. en J. C. Dillen, jd. 26j. A. J. Tegelaar, wedr. 31 j. en C. J. Roman, jd. 25 j. P. J. van Vcnetie, jm. 29 j. en J. J. Vlaanderen, jd. 23 j. H. W. P. van Barneveld, jm. 26 j. en M. C. de Vriend, jd. 23 j. - M. Verhoeven, jm. 20 j. en S. C. Hanselaar. jd. 22 j. - J. de liaan, |m. 21 j. en 1. Gotz, jd. 20 j. A. Eikerbout, jm. 22 j. en M. E. van As, jd. 22 j. Ciehouden Verkoopiiig van unruereude goederen in het Ileeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 6 November. Notaris Mr. J. L. Klaverwijdeü. Een Huis. aan de zuidzijde van de Itreedstraat, omtrent de Pieterskerk- Choorsteeg, no. 101, Sectie G, no. 375. met een Loods in de voormalige Penshal, Sectie G, no. 1219. Kooper G. Grocnewrgeu qq ƒ5100. Een Huis en Erf, met Bovenhuis, aan de zuidzijde van het Levendaal, aan den hoek der Zijdgracht, no. 25, Sectie E. no. 383. Kooper J. Bondri. /44Ó7. Het Iluis en Erf, met Werk- of Bergplaats, aan de oostzijde van de Doeza- straatno. 8. Niet gemijnd.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3