COURANT. LEIRSCHE .V, 263. DINGSDAG 9 NOVEMBER. IftSO. ST A DS-BE RICHTEN. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p, f2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, franco p. p. 2.35. Hel Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, builen de expediliekosten. Afzonderlijke nonnners der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverteniifn is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cenls. I 1 Vergadering van den Gemecnleraad van Leiden, op Donderdag 11 November 1880, des namiddags te 2 uren. 1°. Belediging en installatie van de nieuw inkomende leden van den Ge meenteraad. 2". Benoeming van eene hulponderwijzercs aan de school n". 3 voor min vermogenden. (196) 3°. Idem van twee luilponderwijzeressen aan de Meisjesschool der 2d< klasse. (199) 4°. Verzoek van J. L. A. Dcscriine, om continuatie als stads-heelmees- ter. (2021 5*. Idem van P. Arnoldus en T. Strengers, om eene brug te leggen. (203) 6». Idem van Mej. T. Middelkoop, om ontslag als httlponderwijzeres aan de school n". 1 voor onverinogenden. (207) 7*. Eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1880. 8*. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1879, van het Nederl. Israelie- tisch Armbestuur. (201) 9°. Rekening van voormeld Armbestuur over 1879 (200) 10". Begrooting als voren over 1881. (204) 11". Voordracht betrekkelijk den verkoop van grond bij het Plantsoen. (209) 12". Ontwerp-verordeningen II, III en IV voor de lloogere Burgerschool voor Meisjes (160, 171, 178. 184 en 105) 13". Ontwerp-verordeningen tot regeling van hel lager onderwijs I, II, III, IV, V, VI, VII. (198, 206 en 208) wegens eenvoudigen diefstal, bedriegelijke opligting of andere dc goede trouw of eerlijkheid kwetsende misdrijven, ot wanneer later een vonnis wegens dergelijk misdrijf tegen hem mogt worden uitgesproken; b. wanneer het mogt blijken, dat de aangenomene voor de dienst ongeschikt is wegens eenig ligchaamsgcbrek ol eenige ziekte bij hel door Item oudergaan militair geneeskundig onderzoek niet waarneembaar, doch waarvan het bestaan hem bekend en bjj bedoeld geneeskundig onderzoek opzettelijk verzwegen is; c. wanneer het mogt blijken, dat de aangenomene den lande vroeger als militair heelt gediend en deze omstandigheid door hem bjj het aangaan der tegenwoordige verbindtenis is verzwegen. Hel hoofdbestuur der Vereeniging voor lijkverbranding heelt zich op nieuw tot Z. M. den koning gewend met een adres, houdende verzoek wij ziging der wet in overweging te nemen, opdat ook het verbranden van lyken zal kunnen geschieden. Hel stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, is op 5 November van Port-Saïd vertrokken. De Prinses Amalia, van Amsterdam naar Batavia, is op 6 November te Napels aangekomen. Het ondervond op den Oceaan vliegend stormweêr, waardoor eenige schade aan dc sloepen werd veroorzaakt, Twee matrozen van het stoomschip Madura, gedeserteerd te Lissabon tijdens dit schip onlangs op reis naar Oost-Indië die haven aandeed, zijn aldaar gearresteerd en door den consul naar Nieuwediep gezonden. Zij zul len eerstdaags voor den krijgsraad teregt staan. Den 20eo November a. s. zal te Amsterdam overgaan aan boord van het stoomschip Madura een detachement, sterk 90 korporaals en man schappen, benevens 6 onderofficierenonder bevel van den van verlof naar Java terugkeerenden le° luit. der infanterie van het Indisch leger M. C. de Vos. Den 27'° November a. s. zal te Rotterdam overgaan aan boord van het stoomschip Gelderland een detachementsterk 90 korporaals en man schappen benevens 6 onderofficierenonder bevel van den van verlof naar Java terugkeerenden 1" luit. der infanterie van het Indisch leger G. P. M. van der Noordaa. Omtrent den Noorder-Lekdijk, die, na de plaats gehad hebbende ver hooging en verzwaring, algemeen beschouwd werd een bolwerk te zijn le gen gevaren bij hoog opperwater en ijs, moet helaas worden medegedeeld, dat, ondanks deze werken, even boven het dorp Vreeswijk sedert eenige maanden weder eene belangrijke en aanhoudende verzakking wordt waar genomen die zich over eenige honderden meter lengte en nagenoeg geheel de dijkskriiin uitstrekt. Ofschoon van de zijde der directie al het moge lijke wordt gedaan om de onheilen, die daaruit zouden kunnen ontstaan, te voorkomen, is toch dat verschijnsel van zoo overwegenden aard, dat daarop in de eerste plaats de aandacht van de hooge regering behoort te worden gevestigd, vooral nu, bij den naderenden winter, de buiten hare oevers getreden rivier dien toestand onrustbarend doet worden. (IV. R. C Door den heer S. A. Klaasen te Utrecht is, met intrekking van zijne aanvrage voor de lijn Piel-Gijzenbrug—Noordwijk-Binnen-Katwijk, con cessie gevraagd voor een stoomtram naar Noord wijk aan Zee langs Noord wijk-Binnen, Voorhout, Warmonderhek en Poelgeest naar Leiden, aanslui tende aan het station aldaar. Naar men uit Oudshoorn meldt, is Zalurdag nacht een knecht van de trekschuit van Haarlem op Utrecht, terwijl hij in de lijn liep, in de wetering gevallen bij 's Molenaarsbrug en verdronken. De schuit was doorgevaren en des ochtends de man met de lijn om het ligchaam opgehaald. Ter vervulling der bestaande predikantsvacature bij de Remonslrant- sclie gemeente te Rotterdam is het volgende drietal gevormd: dd. Maronier, pred. te Utrecht; Jungius, Ned. herv. pred. te Deventer, cnBeijerman, pred. te Leiden. Te Schiedam vierde Zalurdag dc heer L. van Pinxteren zijn 50-jarige pracljjk als heel- en verloskundige aldaar. Bij deze gelegenheid ontving hij van den geneeskundigen kring van Schiedam en omstreken, die hem geluk- wenschen aanbood, eene zeer Iraaijc schrijftafel, waarop eene zilveren plaat met toepasselijke inscriptie. Eergisteren morgen keerde te Dordrecht eene vrouw, welke een den vorigen nacht ter wereld gekomen kindje in de r. k. kerk ten doop had gehouden, huiswaarts. Toen zij te huis kwam, bemerkte zij, dat het kind was overleden. j Te Amsterdam heeft gisteren nacht een inbreker weder goede zaken LEIDEN, 8 November. In de maand October zijn binnen de gemeente Leiden geboren:1 129 kinderen, als: 70 zoons en 59 dochters, waaronder zijn begrepen 2 twee linggeboorten. Overleden 88 personen, als: 19 mannen, 23 vrouwen, 23 zoons en 23 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 9. Gehuwd 22 paren. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ42, ƒ22, ƒ4.90 en ƒ2.25, de laagste ƒ41, ƒ20, ƒ4.20 en ƒ2.15. D'. E. C. Segers, predikant bij de Ned. hervormde gemeente alhier, heeft voor het beroep naar Maria Hoorebeke bedankt. De Vereeniging Harmonie gaf gisteren avond eene voorstelling met introductie in de Stads-zaal. Opgevoerd werd: Clemence. de dochter van een advocaat, tooneelspel in twee bedrijven, naar het Fransch van mevr. Ancelot, door mr. J. II. Burlage. De uitvoering was, in aanmerking geno men dal men hier met dilettanten te doen had, zeer goed. Vooral mag een woord van lof niet onthouden worden aan haar, die den titelrol vervulde. Daarna werd nog opgevoerd het bekende blijspel Het bedrogen drietal, van M. J. Gillissen, dat mede flink werd afgespeeld en de lachspieren niet wei- nig in beweging bragt. De zaal was goed bezet en aan de verlooners viel menig blijk van aanmoediging van de zjjde van het publiek ten deel. Het geheel werd naar gewoonte met een bal besloten. Op Maandag 22 November zal te 's Ilage de aanbesteding plaats heb ben van het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de ge bouwen van de universiteit te Leiden, gedurende het jaar 1881. De Staatscourant bevat een bij de regering ingekomen verslag van de reis naar Parfls, in de maand October 1880, van dr. J. Bosscha en dr. J. A. C. Oudemansals leden der commissie tot het in ontvangst ne- men en overbrengen naar Nederland van nieuwe standaarden van meter en kilogram. In het tjjdperk van 3 tot 30 October jl. zijn bij het ministerie van binnenlandsche zaken geene ambtsberigten omtrent het voorkomen van ge vallen van longziekte onder het rundvee ingekomen. De minister van oorlog heeft bij resolutie van 29 October jl., met wijziging van vroeger vastgestelde voorschrilten omtrent de engagements- actén, thans bepaald: dat het aan den minister van oorlog zal vrjj staan om den aangenomene onmiddellijk uit de dienst te verwijderen met of zon der paspoort en alzoo de tegenwoordige verbindtenis zonder eenige formali teit te ontbinden; a. wanneer het mogt blijken, dat de aangenomene vóór hel aangaan van zijn tegenwoordig engagement regterlijk veroordeeld is geweest

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1