PER TELEGRAAF. TïLi TE NL A iN DSC i i K BERIGTE W ENGBIiANDk LONDEN, 24 October De nieuwe Emir van Kabul Abdur-Rahman heeft den sabel van den zoo ongelukkig omgebragten majoor Cavagnari in handen gekregen en zal die aan den onderkoning van Indië ter hand stellen, aan wien hij een bezoek denkt te brengen. De twee luchtballons, wier wedstrijd Woensdag was uitgesteld, zijn Donderdag in het Crystal Dalace te Londen opgelaten. Er waren ongeveer duizend toeschouwers bijeen. Negen minuten over drieën gingen de twee mededingers op. Beide ballons namen drie personen mede. De Fransche ballon kwam te 5.15 op Bedhampton Grounds, een eilandje bij Portsmouth, neder. De Engelsche eenige minuten later op de kust, niet ver van Havant. De grootste hoogte, die de Fransche bereikt had, was 1100 meters. Te Youngsville, in Noord-Carolina, is een goederentrein op een plei- xiertrein geloopen. De achterste wagen werd verbrijzeld, drie personen kwamen om het leven en zeventien werden gewond. FRANKRIJK. Generaal de Gissey heeft aan den minister van oorlog een brief geschre ven, waarin hij zegt, dat, nu deze geweigerd heeft een raad van onderzoek in zijne zaak te benoemen, hij zich lot de regtbank zal wenden om de aanvallen tegen te gaan, waaraan hij in de dagbladen bloot staat. Uit eene statistieke opgave van het bestuur aan de parlementaire com missie voor de begrooting blijkt, dat de 59 geestelijke orden, die in het depart, der Seine zijn gevestigd (van welke 36 erkend en 23 niet erkend zijn), alleen aan vast goed een vermogen bezitten van 135 millioen. In 1879 hebben die orden aan directe belastingen, regt van overdragt, registra tie en hypotheekregt slechts eene som van 74000 fr. aan de schatkist be taald. In hetzelfde jaar hebben de Jezuïten, die in 47 departementen vast goed bezitten ter waarde van 42 millioen, slechts 47000 fr. aan de ontvan gers betaald. De orde der Recollecten te Avignon, die elk oogenblik hare uitcendrij- ving verwachtten, hebben de deuren van haar klooster van binnen digtge- muurd, zoodat zij geen verkeer meer hebben met de buitenwereld. Eenige legitimisten van naam, onder welke een advoeaat en een procureur, hebben zich bij de monniken laten opsluiten. In het klooster was vooraf een goede voorraad van levensmiddelen gebragt. Donderdag 11. heeftvolgens het Journ. des Déb.zich een onbekend man van ongeveer veertig jaren te Parijs van de brug van Argenteuil in de Seine geworpen. Hij had zich een reiszak met verschillende voorwerpen om den hals gebonden en ofschoon hij door eenige mariniers spoedig uil het water werd gehaald was hij reeds dood. In een zijner zakken vond men een brief, waarin gezegd werd, dat de reiszak 360,000 fr. bevatte, besteipd voor de gemeente, waarin zijn ljjk zou gevonden worden. Deze, som was werkelijk aanwezig. Men meldt uit Cherbourg: Ten gevolge van de regens zijn de rivieren sterk gerezen. Het water bereikt de eerste verdieping der huizen en de stad wordt met eene overstrooming bedreigd. Men neemt maatregelen om ernstige ongelukken te voorkomen. Alle omstreken der stad zijn over stroomd. Volgens nadere berigten hebben de aardschokken Donderdag jl. niet enkel Madrid en Coïmbra. maar een groot deel van het Iberische schier eiland getroffen. Er heerschie tegelijkertijd een hevige storm. Ernstige schade schijnt nergens te zijn ontstaan DUITKCIILAND, Dezer dagen hebben 300 dames Ie Berlijn eene vergadering gehouden, waarin geen heeren werden toegelaten. De bijeenkomst had ten doel eene ge lachtenwisseling over hetgeen vrouwen kunnen doen ter bestrijding van i onzedelijkheid bij vrouwen en meisjes. Het resultaat was, dat besloten werd, de noodige stappen te doen tot het opriglen van een gesticht, alwaar minderjarige meisjes, die uit de gevangenis zijn ontslagen, worden opgeno- i men, om er onderwijs te ontvangen en geoefend te worden in de huishou ding. alsook in huisseiijkc industrie of landbouwbedrijf, ten einde haar voor de maatschappij te behouden. Donderdag avond heeft te Berlijn voor bet huis van den regler König eene ontploffing plaats gehad, waarbij zoowel daar als aan de belendende huizen alle rmten zijn verbrijzeld. Voor zoover men kan nagaan, is het onheil veroorzaakt door het springen van een dynamiet-patroon. Naar men zegt, had men iemand gezien, die moeite scheen te doen om iels in de kelderverdieping te laten nederglijden en toen dit niet gelukte het op het bordes had nedergeiegd. I Vrjjdag middag is de spoortrein uit Bingen op de brug bij de Eigel- sleiner poort te Keulen tegen een stilstaanden ledigen passagierstrein aan- geloopen. De locomotief stootte met zulk eene kracht tegen het achterste rijtuig van dien trein aan, dat hel met nog een paar rijtuigen in elkander werd geperst. Ook de andere werden zwaar beschadigd en uit het spoor geworpen. Daarentegen is de Binger trein onbeschadigd gebleven. ST. PETERSBURG, 24 October. De Agence liusse wijst er op, dat de eensgezindheid der mogendheden den Sultan tol toegeven bewoog. Dienten gevolge is eene vredelievende oplossing der zaken in het Oosten te ver wachten en Griekenland zou de bevrediging zijner eischen het best berei ken door vredelievende gematigdheid en bezonnenheid. PARIJS, 24 October. Grootvorst Konslantijn en de groot-admiraal van Rusland zijn Ie Ferrol aangekomen op de Livadia. Hel jagt zal daar bljj- ven totdat het slechte weder voorbjj is. PARIJS. 25 October. Het Journ. offi. zal morgen het decreet bevatten, waarbij de kamers worden bijeengeroepen tegen 9 November e. k. iStivgctlijfic &tatib. ONDERTROUWD: J. A. Krofsen. jm. 23 j. enC. P.Lange, jd. 16 j. C. van Gulik, wedr. 41 j. en S. M. Blankenbijl, jd. 24 j.C. de Jongh, wedr. 59 j. en M. Jongeleen, wede. 60 j. J. van Riet, wedr. 68 j. en M. Scherjon, wede. 63 j. J. Ruyteweg, jm. 23 j. en J. van Leeuwen, jd. 22 j. J. Verhoeven, jm. 22 j. en C. Liglvoet, jd. 21 j. L. Slegtenhorst, jm. 20 j. en T. Verhoef, jd. 20 j. -— J. Smit, jm. 27 j. en C. M. Verhoeven, jd. 26 j. J. C. W, van Leeuwen, jm. 20 j. en J. Bleekstijn, jd. 21 j. J. Deele, jm. 22 j. en M. H. van Klaveren, jd. 26 j J. Lotte, jm. 20 j. en J. Kramer, jd. 18 j. J. van Haarlem, jm. 21 j. en M. Stol, jd. 22 j. S. Houpe, jm. 20 j. en S. J. de Graaff, jd. 20 j. F. van Maastrigt, jm. 21 j. en M. W. van der Wilk.jd. 21 j. A B. Logger, jm. 23 j. en A. Wolf, jd. 27 j. AKADEJIIE-MEIWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 25s,"> October de heer H. W. F. Struben. geb. te Soerabaija, in de regtswelenschap, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Bigamie. Gehouden Verkooplng van onroerende goederen in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 23 October. Notaris Mr. J. L. Klavehwijden. Een Huis en Erf, aan de Boerhavestraat, no. 27, Sectie B, no. 6. Kooper W. Thomassen, ƒ780. Vier Huizen en Erven' waarvan een aan de west zijde van de Uiterstegracht, no. 176, Sectie I, no. 1819, en drie in de Halvemaanspoort aldaar, nos. 1, 2 en 3, Sectie I, nos. 1818, 878 en 877, gecombineerd. Kooper J. van Heusden. ƒ1403. Drie Huizen en Erven, in de Vogelezangpoort, aan de Uiterstegracht, nos. 2 en 3, Sectiel.nos. 1401, 1400 en 1399, gecombineerd. Kooper A. A. Smits. ƒ680. Het Huis, in de Koddesteeg, no. 14, en twee in de Daniëlspoortaan het Levendaal, nos. 9 en 11. Niet verkocht. Twee partijen Staalgrond en Grond, lig gende in de Waard, onder Leiderdorp, Sectie A, nos. 931, 1202, 1203, 932, 1201 en 1483, gecombineerd. Kooper C. Selier. 890. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 23 October 1880. Kantonr. Mr. W. Van der Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van ButtinghaWiehers. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. 1. H. B.: Gverveen, ,L A.M. v. A., Rotterdam, P. i>. B.Leiden H. G., wed. B., idem Aard van bet misdrijf. gevaar van besmetting doen ont staan door het doen vervoeren van een roodvonklgder, die nog niet geheel hersteld maar in het tijdperk van vervelling was, Katwijk, vertoef in een tapperij na ge- zetten tijd. Leiden, beleedigendburengerucht, Oegst- verkoop van klapsigaren na zons ondergang en aan kinderen, Leiden Gevallen uitspraak. vrgapraak. idem. 7.50 of 3 dagen, ontslag van rechtsvervolging. Zitting van 25 October 1880. Kantonr. Mr. N. L. J. v. Bnttingha Wiehers. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier als boven. als boven. W. v. d. B., Noord- wijk, C. de M.Rijnsburg, N. v. d. K.Leiden C. v. D.Katwijk D. A. M.idem, H. v. Z.idem, W. de G., Leiden, G. TL, idem L. v. B.idem P. K.idem, G. P.idem P. K.idem, A. S., idem, II. T.idem, W. O., hvr. v.H.T.,id, J. v. L.idem W. G. v. B.idem J. II.Katwijk. J. S.idem. P. K.idem Z. v. d. Z.idem C. v. R.idem, K. O., idem, J. R.idem J. N.idem T. M., idem, G. v. V.Leiden K. D., idem, diefstal van te veld staand gras, Noord wijk diefstal van te veld staande uien, Rijnsburg, ais gezagvoerder van een stoom boot zonder kracht te ver minderen varen langs kleine vaartuigen waarvoor de golf slag gevaarlijk kon zijn, Kat wijk hebben van een mesthoop op verboden plaats, idem, zwemmen op een plaats waar zulks voor het pnblick zicht baar isidem idem. idem, Zoeterwonde, idem, idem idem idem, idem, idem. nachtelijk burengerucht, Leiden, idem, idem idem, idemKatwijk idem idem idem idem, idem, idem idem idem idem, Le'den idem. vrijspraak. uitgesteld tot 1 November as. idem. ƒ5.of 2 dagen' f3 of 1 dag. ƒ5.of 1 dag. uitgesteld tot I Novembor as. idem. idem. idem. idem. idem. idem. f 5.50 of 2 dagen, idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3