LEID COUBA MAANDAG 25 OCTOBER. STAD 8-BERICHTEN. |S80. '0. iSv! 22" f)e Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel janrs 1.50, franco p. p. f2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, franco p. p. 2.35. liet Verslag afzonderlijk is nrkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cenis. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien de circulaire van 'den Commissaris des JConings in deze provincie van den 21sltn September 1880 Provblad n°. 6|), herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente aan de bepalingen van de art t. 27 en 42 der wel van den 29n"> Maart 1833 Staatsblad tl". 4), zooals die zijn gewijzigd en aangevuld bij de artt. 7 en 14 der wet van den 9leD April 1869 Staats blad n". 59), behelzende bepalingen omtrent de op hen rustende verplich ting tol bet inleveren van suppletoire aangiften wegens het in gebruik nemen van perceelen of perccelsgedeelten ol aanschaffing van belaslingvoor- werpen naar de 5e en 6' grondslagen terwijl zij tevens worden gewezen op de strafbepalingen van art. 35 der wet van 29 Maart 1833 Staatsblad 11°. 4), voor zooverre die zijn gewijzigd bij art. 13 der wet van 9 April 1869 Staatsblad u°. 59) en van art. 39 der wet van 29 Maart 1833 Staatsblad n". 4), waaraan zij zich bij nalatigheid in bet doen der aangiften zouden blootstellen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 23 October 1830. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Herinneren bij deze den ingezetenen der gemeente aan de bepaling van art. 201 der Algemeene Politieverordening van den 6den November 1879 ^Gemeenteblad n». 4), houdende, dat ten minste tweemaal in liet jaar, en wel eens in het vooi1- en eens in het najaar, op kennisgeving van Burge meester en Wethouders, schoorsleenen en stookplaatsen gereinigd moeten worden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 23-October 188(1 E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van Frans Van Kampenhout, smid, wonende te Zoeter- woude, houdende verzoek lot oprichting van eene smederij, in bet pand aan het Levendaal n". 44. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dal genoemd verzoek, met de bjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag den 6d"1 November aanst., 's voormiddags te elf uren, op bet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden. 23 October 1880. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld bet op den 19den October jl. invorderbaar verklaard kohier voor de belasting op het patent, over het dienstjaar 1880/81 (Aanvullingsrechten), benevens een op denzelfden datum invorderbaar verklaard kohier voor de belasting op het personeel, over het dienstjaar 1880/81. zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 23 October 1880. DE KANTER. Vergaderiug van den Raad der gemeente Leiden, op Donderdag, den 28,ltn October 1880, des namiddags te één uur. Behandeling o. m. der gemeentebegrooling voor 1881. Ter Gemeente-Secretarie is in druk verkrijgbaar de Memorie van antwoord van Burgemeester en Wethouders op het Algemeen Verslag van bel verhan delde in de sectiën van den Gemeenteraad, omtrent de begrooling dezer gemeente voor 1881, tegen betaling van ƒ0.50. BIN N RN LA NiLSfR BRÜIGTEN. LEIDEN, 23 October. Thans ziet bet licht de memorie van antwoord op hel algemeen verslag van hel verhandelde iu de sectiën van den gemeenteraad, bij het onderzoek der ontwerp-begrooting der gemeente voor 1881. De bedenkingen in de seetiën iu het midden gebragt omtrent het niet brengen van posten op de ontwerp-begrooting voor een nieuw te bouwen gymnasium, de hoogcre bur gerschool voor meisjes en de reorganisatie van het lager onderwijs, ingevolge de wijziging der wet, zijn, naar bet oordeel van burg. en welh.reeds bij de behandeling in de sectiën voldoende opgelost. Wat betreft de kosten van hel bouwen van een gymnasium en eene hoogere burgerschool voor meisjes, was het ondoenlijk eene eeuigszine juiste raming te makenvermits aangaande het terrein voor de te plaatsen schoollokalen geheele onzekerheid bestondevenzeer als thans nog het geval ie. Zoodra die onzekerheid zal zijn opgeheven, kunnen de kosten worden geraamd en de benoodigdegelden bij suppletoiren staat op de begrooling worden gebragt, terwijl uit den aard der zaak de uitgaven zullen moeten worden gedekt door de opbrengst van eene geldleening, zoodat daardoor geen invloed wordt uitgeoefend op liet bij plaatselijke directe belasting te heden bedrag. Ten aanzien van de verder genoemde kosten in verband met de oprigting van eene hoogere burgerschool voor meisjes en de reorganisatie van hel lager onderwijs, konden mede niet wel sommen op de begrooling worden gebragtaangezien de betrekkelijke ontwerp-verordeningen nog niet zijn vastgesteld, op welke verordeningen de uitgaven zijn gegrond. Inmiddels zijn onlangs van de gedeputeerde staten ontvangen gewijzigde voorschriften voor het opmaken van de begrooling, vooral in verband met de gewijzigde wet op het lager onderwijswelke voorschriften reeds bij de begrooting voor 1881 moeten worden in acht genomen. Ter voldoening aan die voorschriften is overgelegd een slaat strekkende om de hegrooting dienovereenkomstig te wijzigen, terwijl op de betrekkelijke posten in uil- gaal zijn gebragt de sommen, die overeenkomstig den bcstaandcu toestand benoodigd zijn, en in ontvangst wordt gebragt, ingevolge art. 45 der wet. een bedrag van 30 pCt. van de uitgaven. Voorts stellen burg. en welh. voor met bedoeld bedrag den post voor onvoorziene uitgaven ie verhoogen, ten einde de noodïge gelden beschikbaar te hebben voor de meerdere uitgavendie aan de reorganisatie van hel lager onderwijs zijn verhonden. Zoodra de reorganisatie is vastgesteld, kan dan eene wijziging van de be grooting aan de orde worden gesteld. Over de lijn Leiden-Woerden werden in de maand September vervoerd 13113 reizigers. De opbrengst was ƒ7171.92, en met inbegrip der bagage, ijl- en vrachtgoederen enz. 9642.08. Sedert 1 Jan. 1880 bedroeg de ont vangst f 81348.20%. Door de politie alhier zijn aangehouden J v. d S. en C. v. M.als hebbende zich aan diefstal van geld uit eene gesloten kist schuldig gemaaktwelke kist was verzonden uit Nieuwkoop naar de Leidsche broodfabriek. Door het kantongeregt alhier is heden uitspraak gedaan in de zaak van W. van der Geest, eischer, en I.ubbe, tolgaarder acn het Zijlhek bjj Spanjaardsbrug, gedaagde, om teruggave van 60 cents betaald tolgeld. De eischer meende, op grond van eene overeenkomst van vroegeren tijd, aan spraak te hebben op vrijdom van tolhetgeen door den gedaagde betwist werd. De eischer zag zich zijnen eisch toegewezen. Bekend is het, dat de Minahasa van Menado, op Celebes, het Chris tendom thans belijdt, zoodat zelfs de gemeenten, door den arbeid der zen delingen aldaar bijeengebragt, een deel uilmaken van de protestantsche kerk van Nederlandsch Indië. Op aanst. Maandag avond, in de Pieterskerk alhier, hoopt de zendelingleeraar N. Graafland, die sedert meer dan 25 jaren ge staan heeft aan bet hoofd der kweekschool voor inlandsche onderwijzers aldaar en zich thans in ons vaderland bevindt, eenige mededeelingcn te doen aangaande den tegenwoordigen slaat van zaken in dat gedeelte van den Indischen Archipel. Het is misschien niet overbodig de aandacht van allen, die belangstellen iu onze koloniën en in de uitbreiding van Gods koninkrijk op aarde, te vestigen op deze kostclooze gelegenheid, om over het werk der zending iets belangrijks te hooren. De heer Duyser zal in de volgende week de gelegenheid geven kennis te maken met het Tyroler zanggezelschap van den beer J- Scbiipfer, dat ziel)

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1