UITVERKOOP. J. J. VAN BEKTEN. zijn echter op het ergste verdacht. Sedert Zondag avond hebben zjj zicli te Parijs in hunne kloosters gebarricadeerd, terwijl een aantal hunner vrien den zich daar bij hen hebben gevoegd om hen zoo noodig te verdedigen. De Franciskanen en de Oblaten hebben dergelijke voorzorgsmaatregelen ge troffen, terwijl ook de Carmcliten en de Domiuikanen op alles voorbereid zijn. Volgens de clericale bladen is van liet Vaticaan bevel gekomen om, als de regering geweld bezigt, daarvoor te wijken en de congregatie-buizen te verlaten, doch overigens zich aan niets te storen en ook het ordekleed niet vaarwel te zeggen. Omtrent hel voorstel in den Parijschen gemeenteraad gedaan om de kamer uit te noodigen bel terrein en het voltooide gedeelte van de kerk voor het H. Hart op Monlmartre te onteigenen, zegt de heer Sarcey in de XIX' Siècle: De gemeenteraad geeft zich mijns insziens noodelooze moeite. Men kan gerust de weddenschap wagen, dat die kerk toch niet afkomt; men zal de 20 millioen, die voor de voltooijing noodig zouden zijn, niet bijeen krijgen. De begonnen gedeelten zullen worden overgenomen en op de gelegde grondslagen zal een fraai observatorium worden gebouwd. In de krypt zullen natuurkundige proefnemingen kunnen gedaan worden. Om hoog zal de slerrekundige zijne kijkers rigten. De Univers gelooftdat de heer Sarcey zich bedriegtde 9 millioen, in zes jaar geschonkendoen, wat de uooilige gelden betreft, iets beters hopen. Door het hol van assises van het depart, der Seine is zekere David Nusen. een Pool van afkomst, 27 jaur oud, wegens //trigamie" tol vijf jaren dwangarbeid verdeeld. Hij was achtereenvolgens in Polen, in Pruis- sen en te Parijs getrouwd en had zijne eerste vrouw met drie en zijne tweede vrouw met twee kinderen verlatenalles medenemende wat zij aan waarde bezaten. »(JITSC!i I.AAD. De rekening der tentoonstelling te Dusseldorf levert een batig saldo op van 250,000 mark. Hiervan moet worden afgetrokken 120,000 mark, welk bedrag moet worden uitgekeerd aan de diergaarde, wegens schade ten ge volge der tentoonstelling. Duitendien had de diergaarde reeds 60000 mark ontvangen wegens gemis van entrée-geldendie in de kas der tentoonstel ling waren gevloeid. Omtrent de aanstelling van Duitsche ambtenaren in Turksche staats dienst deelt de höln. Zeil. het volgende mede: De heer Wettendorf is nog altijd niet officiéél lot moustechar (vice-minister) bij het dep. van binnen landse!» zaken benoemdmaar feitelijk neemt hij die betrekking reeds waar. Verder wilde de Porie nog twee Duitsche ambtenaren aanstellen, namelijk een regtsgeleerd adviseur bij het dep. van buitenlandsche zaken en een hoofdambtenaar bij de indirecte belastingen. De onderhandelingen over die twee aanstellingen zijn nog niet algeloopenmaar het is toch reeds zoo goed als zeker, dat als regtsgeleerd adviseur benoemd zal wor den "de heër Gescher. ambtenaar van het openbaar miuisterie te Keulen. PER TELEGRAAF. LONDEN, 12 October. De Pall Mall Gaz. zegt, dat dezen namiddag officieel berigt is ontvangen, dat de Porte in de overgave van Dulcigno toestemt. LONDEN 12 October. De Times bevat een telegram uit .Rangoen van lieden, dat vermeldt, dat de geruchten over het verschijnen van Rirmanesche troepen aan de grenzen en over een dreigend oorlogsgevaar lüsschen Birma en Engeland beschouwd worden als ongerijmd en overdreven. Geen ernstige rustverstoring had er plaats. Men gelooft, dat de eenige beweegreden voor de aanwezigheid van llirmaneschc troepen is de noodzakelijkheid om stroo- pers te verjagen. Niettemin is eene compagnie inlandschc infanterie naar de grenzén gezonden als voorzorgsmaatregel. KONSTANT1NOPEL, 12 October. De Sultan onderleekende dezen nacht de keizerlijke »irade" tot vreedzame overgave van Dulcigno. Er zal met Montenegro eene overeenkomst gesloten worden, ten einde de godsdienstige instellingen der inwoners te waarborgen. Dit besluit is heden ochtend aan de ambassadeurs medegedeeld. De Poi te hoopt, dat de mogendheden thans zullen afzien van alle pressie lot regeling van andere quaestiën. ST. PETERSBURG12 October. De beriglen in buitenlandsche Waden over een verbod of eene belasting op den uitvoer van rogge zijn geheel ongegrond LONDEN, 13 October. Uailj Xews meldt uit Castelnuovo van gisteren: «Een telegram uit Cellinje berigt. dat Dulcigno is overgegeven Petrovich gaat beden naar Dulcigno om hel bevel aldaar te aanvaarden." BOASIC13 October. Volgens een telegram uit Cellinje heeft de Porte lieden aan Montenegro haar besluit kenbaar gemaakt deze week Dulcigno vriendschappelijk af te staan. Niet meer dan drieduizend Montenegrijnen zijn bij Siittorina gekampeerd. De overigen blijven waar zij zjjn, in af wachting van bevel om terug te keeren. De marine-overheid te Dulcigno heeft maatregelen genomen, ten einde gereed te zijn wanneer de Overgave dadeljjk geschiedt. ISui'tjcvIijlic J&tfuib Van 7 tot en met 13 October I830. BEVALLEN: N. de Jong. geb. Sacksionie, Z. J. E. M. G. de Haas, geh. Dëe- len. Z - C. de Haas, geb. Turenhout, Z. C. de Jonge, geb. Kasteele, D. M. J. Lalerveer, geb. Blansjaar, D. D. Smit, geb. Zandvliet, D.H. T. Bontje, geb. Kooien, Z. C. Teljenr, eeh. Weidema. D. II. Kwaadaras, geb. Dee, Z. J. J. Sclttuilz. geb Verbruggc. D. J. Kleinhans, gel). Karreman. Z. C. de Groot, geb. Brugman, 1) - - S. M. Thomasse, geb. Bonnet, Z. E. van Wijk, geb. Scltieck. Z. W. Krnymcl, geb. Verbiest, D. M. A. Struykenkamp, geb. Bertram, Z C. Chevallier, geb. Lerois, D. H. de Bolster, geb. Pillekeus, D. E. üuk. seh. de Jong, Z. J. lï. Laterveer, geb. Milikan, D.— J. Trins, geb. Alter. D. E. Raar, geb. van Rliijn, Z. GEHUWD: C. J. Jansen, jm. cn J.C.Smit, jd. H. P. Aniba, jm. en S. M. B. Pont, jd. J, Fraukhuyzen, jm. en A. C. E. in't Hol, jd. L. Bonte, jm. en E. J. SchefTer, jd. N. van Wijk. wedr. cn 11. C. Ribot, wede.« "OVERLEDEN: J. F. Spiering, 72 j. -- 11. Hulsman, Z„ 9 m. F. van der Kaay. Z., 26 j. I). Prins, 44 j. M. van Weizen, geb. Ilonsbeek, Z. levenl.-- J- J. M. M. van der Stuys. D, 3 d. II. Kwaadgras, ggb. Dee, D. levenl. J. Bené, 46 j. II. M. A. van der Slttys. 4 d. F. C. Willemse. geb, Koornhof, 1 53 j. J. Kling, geb. Karton. Wed 76 j. - Mr. II. Obreen, 70 j. W. J. Mielo, D 7 j. S. Ilemerik, 3 m L. de Jong, Z., 3d. A. Questroo, Z., 7 w. Kernpe. 74 j. - F. van Beek 73 j. POSTER IJ E N. De Directeur van het Postkantoor te l.eiden brengt ter kennis van belang hebbenden, dal, bij de invoering der Winterdienst, op 15 October e. k.de ligting der brievenbussen in de stad zal geschieden als volgt: Op de werkdagen: te 7 'sm.; 10,— 'sm.; 3.35 'sav. en 9.45 'sav. Des Zondags en op de algemeen erkende Christelijke feestdagen: te 10 's m. en 3.35 's av. De bus aan het kantoor 30 minuten vóór het vertrek der treinen: in de rigling van Amsterdam te 8.12 'sm.11.9 'sm.; 12.19 'sav.; 3.28 'sav.; 4.57 'sav.; 6.33 'sav. en 7.19 'sav. Rotterdam: te 8.22 'sm.; 10.11 'sm.; 12.8 'sav.; 1.31 'sav.; 4.51 'sav.; 5.39 'sav.; 6.29 'sav. en 10.27 'sav. ff'oerden te 6.25 'sm.; 1.55 'sav. en 6.40 'sav; die aan het Station rigting Amsterdamt te 8.6 'sm 11.6 'sm.; 3.23 'sav.; 4,51 'sav. en 7.16 'sav. Rotterdam te 10.5 's m.12.4 's av.4.45 's av.5.36 's av. en 10.22 's av. - De bus aan het Postkantoor bovendien nog te 12 ure 's nachts. NB. De lijsten der nieuwe dienstregeling zullen zoodra mogelijk ver krijgbaar worden gesteld. De Directeur voornoemd, Leiden, 14 October 1880. J. FICHET. ADVERT E N T I E N. Getrouwd: N. VAN WIJK, laatstelijk Wedr. van C. Kniest, en 11. C. RIBOT, Wed. van P. J. Dee. Die tevens hunnen dank betuigen voor de deelneming bij hun huwelijk ondervonden. Leiden. 13 October 1880. Bevallen van eene Dochter H. A. V1RULY VERBRUGGE - VAN OUTEREN. Rottebdam, 10 October 1880. Bevallen van een Zoon Vrouwe C. J. RUEB VAN OUTEREN. 's Gbavenhage 12 October 1880. Heden overleed, in den ouderdom van 52 jaar, Mejufvrouw CORNELIA GROEN. Oegstgeest, 13 October 1880. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid onzer vjjf en tWintig-jarige lltiwelijksvereeiiigingzoo) van hier als elders ondervonden, betuigen wij, ook namens onze kinderen, den harteljjkslen dank. J. ZAALBERG J. Czn. Leiden. 14 October 1880. A. J. ZAALBERG, Ploeg. Wegens liquidatie ALGEHEELE UITVERKOOP, 20 percent onder de genoteerde prijzen. HUIS en STAND TE KOOP of TE HUUR. Hoogstraat 3. V O O R Z 1 C H TI G. Tmmmmm Een ieder die Haarmiddelen aanwenden wil ol moet, verzoeke schriftelijk of mondeling eenè handleiding (boekje van 23 blbet wordt u kosteloos toegezondèn. -Dit boekje is eene vraagbaak voor jong en oud. Men moet toch een dwaas wezen om buitenlandsche haarmiddelen te koopen, daar n hU mg kosteloos advies voor iedere haar- of huidziekte kunt erlangen. Bevalt u b. v. het Haar-Kleurmiddet binnen 8 dagen nietdan zal 'l mij aangenaam wezen, indien u de flacon terug brengt, dan geef ik u zonder korting de 2 terug. Uitval van liaarroos of schilfers dun haar, kale plekken, pijn In de schcdclhnld, haar- of baard worm, huidzeer, vroeg tijdig grijs wordenal deze onaangenaamheden worden verbannen door den Haarontwlkkelings-Balscm. Binnen korten tijd verkrijgt de behaarde huid haar vorige groeikracht weder. f'i.de flacon. Rood, grijs of wit hooldhaar, tevens baard, kunt u kleuren in blond, bruin of zwart, onzichtbaar, kleurhoudcnd en onschadelijk. Met een flacon, a 2, van dit middel heeft men jaar voldoende, naar gelang wat men kleurt. Franco aanvraag legen postwissel, postzegels of rembours, bij THÉO- PHILF, llaarkundige (geen Kapper), Frcdcrikspleln N°. 32, boek I Falckstraal, Amsterdam. i NB. Dezen keer plaats ik geen getuigschrift, 't wordt anders zoo eene ge woonte, maar ik heb er weder 3 in pettodus 764 ter inzage. Er bestaan geen Dépots noch reizigers voor mijne firma, onthoud dit goed, want nu .is bedrog onmogelijk.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3