tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. C. J. E. graaf van Dyiandi, referendaris bjj het dep. van buitenlandsche zaken; M. J. 11. van Lier, consul der Nederlanden te Parijs en kanselier van het Ned. gezant schap aldaar; S. Hartcgensis, consul der Nederlanden te Mannheim; J. J. Verbeke, consul der Nederlanden Ie Messina; O. Vair Turnbull, consul der Nederlanden te Leilh; mr. C. Polis, advocaat-generaal bij den hoogen raad der Nederlanden; mr. H. J. Kist, procureur-generaal bij het geregishof te Amsterdam; mr. H. Verloren van Themaal, president der arrond.-regtbank te Utrecht; mr. L. G. Greeve, kantonregler te 'sGravenhage, en mr. P. A. Broers, deken der orde van advocaten te Utrecht; mr. J. II. Albarda, lid van gedep. slaten van Friesland; dr, A. W. Alings, hoofddirecteur van het instituut voor doofstommen Ie Groningen; J. NV. Bildcrs, kunstschilder te Ooslerbeek; dr. 11. Kern, hooglecraar te Leiden; mr. D. van Meurs, burge meester van Harderwijk; mr. 11. Roijaards van Schcrpenzeelcurator van de rijks universiteit te Utrecht, en jhr. dr. J. P. Six, lid van de kon.akademie van wetenschappen Ie Amsterdam; mr. G. Schot, nir. C. J. A. van llijcke- vorsel, leden van de eerste kamer der staten-generaal; mr. L. Oldenhnis Gramata, mr. L. E. Lenling, F. II. II. Borrel, jhr. mr. J, A. Sandberg, mr. J. R. Corver Hooft, leden van de tweede kamer der staten-generaal; mr. H. C. Verniers van der LoefT, lid van den raad van state; jhc. m':M. M. van Asch van NVijck voorzitter van het muntcollcgie en lid van de Jweede kan.er der staten-generaal; mr. J. II. Molkenboer. directeur van de^Neder- landsche bank; M. P. Smissaert, administrateur van de registratie, jjde hy potheken en liet kadaster; G. Oorlhuys, hoofdinspecteur der directe belastin- een invoerregten en accijnsen; 11. 11. Schotanus a Steringa Lemke, directeur der registratie en domeinen te Leeuwarden; A. L. de Bruyn Kops,'hoofd ingenieur bij den waterstaat te Arnhem; J. Leyds, eerstaanwezend inge nieur voor den aanleg van staatsspoorwegen te Amsterdam jhr. NV. .1. de Pesters, dijkgraaf van het collegie van den Lekdijk-Bovendams Ie Utrecht; S. de Clercq NVz., dijkgraaf van Rijnland te Leiden; mr. G. Th. 11. Ifénny, directeur van het dep. van binnenlandse!) bestuur in Nederl. fndië, 11. D. Canne. gouverneur van Sumatra's NVestkust; D. A. J. B. de Graaf, haven meester te Batavia; mr. A. Looijen, procureur-generaal in de kolonie Suri name, en mr. J. P. Smeele, procureur-generaal in de kolonie Curaqao; de generaal-majoor G. M. II. Pel, kommandant der 4' divisie infanterie; V. M' adjudanten in buitengewone dienstde generaal-majoor jh'. NV. J. A. Storm de Grave, inspecteur der cavalerie; de kolonel F. F. Steenberghe, komman dant iter bereden artillerie; de luit.-kolonel J. A. Schuurman, van hel corps ingenieurs, mineurs en sappeurs; de kapilein-luilt. ter zee J. P. van Ros somP. Swaan en NV. Sted'ens; de luit. ter zee le kl. 11. J van der Man- dele. en de ollicier vari gezondheid le kl. bij de zeemagt J. J. Borst. ltoor Z. M. is benoemd tot broeder in de orde van den Nederlandsfchm Leeuw A. Bohna, kamerbewaarder en concierge van hel kabinet des konings. Door Z. M, is de bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855. alsmede een lodelijk getuigschrift, toegekend aan J. Hagedoorti, Ser geant bij het 7' reg. infanterie; L. Bredeveld, milicien bij hel 7' reg. infan terie; II. Abelaar, le Amsterdam, en G. Koelewijn, vrouw van B. Hartog, Ie Bunschotenwegens het redden van mensctienlevens. Bij het wapen der artillerie zijn benoemd tot 1'" luitenant: ]>ij diet 1« reg. veld-artillerie, de 2e luit. G. M. J. Turk, van hel corps; bij jje JII« afd. vesting-artillerie, de 2' luit. N. Bosboom, van het corps; bij de ijfd. vesting-artillerie, de 2' luit. jhr. J. II. van Asch van NVijck, van de 1* afd. vesting-artillerie; bij de VP afd. vesting-arlillerie, de 2' luit. O. P. NVessèls, van de VUB afd. vesting-artillerie, eu bij de artillerie instructie-compagnie, de 2e luit. G. A. van der Brugghen, van die compagnie. Voorts is benoemd bij hel wapen dér infanterie, bij bet 5' reg.tot kapitein 2' kl., de 1* luit. NV. M. 11. Anten, van het 2' reg. De ollicier van gezondheid 1* kl. bij de zeemagt J. J. Dekkers is, op zijn verzoek ter zake van in en door de dienst ontstane ligchaamsgebrc- keji. op pelfsioen gesteld. Ook is op zijne aanvrage pensioen verleend aan den kapitein I'. van Eyk, plaatselijk adjudant le kl. te Zutphen. lie luit. ter zee le kl. C. L. de Jong, dienende aan boord van het wachtschip le NVilJemsoordwordt op non activiteit gesteld, en de adel- I borst 3" kl. bij het kon. instituut voor de marine te NVillemsoord B. II. j| Sichtrrmau is eervol uit de zeedienst ontslagen. Door den minister van koloniën is de heer L. J. C. van Es, civiel en bouwkundig ingenieur, gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van N'derl. Indië, om le worden benoemd tot adspiranl-ingenieur bij den waterstaat en 'stands burgerlijke openbare werken daar te lande. Op morgen ten 3 ure is eene openbare vergadering belegd van de tweede kamer. s M Betredende de doopplëgtigheid in de Willemskerk op gisteren volgen hier nog eenige meer uitvoerige bijzonderheden. a Ter bijwoning der plegligheid hadden zicii de ministers, de presidenten j| der kamers enz. enz. in liet kerkgebouw vereenigd. Ten hall ééu-uretfgadeft, achtervolgens de kerk binnen: de groothertogin en de groothertog van Saksen-NVeimar, prins Frrdcrik en prinses Hendrik. Laatstgenoemde was I in hel wit, de groothertogin in lichthlaauw toilet, zij namen plaats op zetels voor den predikstoel. Om 1 uur, terwijl het orgel preludeerde, be klom de van Koe sveld den predikstoel, en werden dc koning en de koningin de kerk binnengeleid door den opper-cercmoniemeester en eene commissie I van kerk'oogden en den kerkeraad. Be koningin droeg een blaauw fluweel kleed met wit gegarneerd. De vader van de koningin, de vorst van NVal- deck Pyrmout, volgde 1111. MM. en zette zich naast prinses Hendrik, die links van het koninklijk echtpaar zat, terwijl des konings zuster ter regler zijde was gézeten. Nadat de hofprediker het koninklijk paar en de prinsen welkom had ge- hceten in dc NYillemskerkwaar alles aan 's konings mildheid en gods dienstzin herinnerde, zongen dc aanwezigen Gezang 97 vers 1 en 3. De predikant sprak vervolgens een gebed uit, waarin hij het Opperwezen dank zegde, dat Hij de koninklijk moeder in de ure van bange smart nabij war geweest en haar onuitsprekelijk had verblijd door een eersten levenskreet Was den koning een dierbaar leven ontnomen, met een nieuw leven hal God dit gemis vergoed en Hem werd dit heden toegewijd. Met de bede dat heilige vreugde de harten der ouders thans zou doen kloppen en heiligt ernst allen bezielenving ór. van Koetsveld eene korte toespraak aan ovet het woord des Ileilands in het Evangelie van Marcus, het 10'1' hoofdst., vers 14 v/Laal de kinderkens tot mij komen". De redenaar brak zijne rede een poos al toen de prinses Paulinegedragen door de grootmeesteres, de barones vat Ilogendorp, en gevolgd door mej. Besier en de baker, jufvrouw Smit, het kerkgebouw w erd binnengeleid. De grootmeesteres nam plaats op den voot haar bestemden zetel. Nadat ook het doopformulier was voorgelezen, nam de koningin haat kind uit de armen van de grootmeesteres over en werd prinses Paulint in tegenwoordigheid der vorstelijke doopgetuigen door den hofprediker gedoopt. Na den afloop dezer plegligheid drukte de koning zijne gemalin geroerd de handen de predikant sprak een aandoenlijk gebed uit voor de toekomst der prinses en der koninklijke verwanten. Nadat de aanwezigen Gezang 218, vers 8, hadden gezongen, sprak dr. van Koetsveld eene zegenbede uil en verliet de vorstelijke familie het kerkgebouw in de door het programma aangegeven volgorde. Na afloop der bediening van den 11. Doop aan dc jonggeborene prinses Pauline, hebben de groothertog en groothertogin van Saksen audiëntie ver leend aan het corps diplomatique en verschillende autoriteiten. HH. KK. HII. geven heden op hel verblijf Buitenrust een groot diner, waaraan door de leden der koninklijke familie, den vorst van Waldeck, onderscheidene hofdigmtarissen en den president van het Luxemburgsch be wind wordt deelgenomen. Door den gemeenteraad is heden met 20 tegen 14 stemmen verworpen het voorstel tol af.-chatling van de Scheveningsche tollen. De gemeenteraad zal weldra overgaan tot de vervulling der vacerende betrekking van gemeente secretaris alhier. Heden is reeds eene aanbeveling voor de benoeming tot die functie bij den raad ingekomen, waarop geplaatst zijn de heeren jhr. uir. C. II. Beelaerts van Blokland, commies-redacteur bij het gemeentebestuur, en E. Evers, hoofdcommies, chef van de 2e afdeeling der gemeente-secretarie. NVij spraken, zegt het f-'ad., geen te hard oordeel uit, toen wij zei den-, dal velen door eene verregaande onbescheidenheid het verdriet der zoo zwaar beproefde ouders van Marius Bogaardt verzwaren. Het is ongeloof lijk, maar toch waar, dat die rampzalige gebeurtenis, welke bij duizenden innige deelneming heeft opgewekt, voor sommigen helaas eene aanleiding is geworden om winst te bejagen of hunne persoonlijke ijdelheid le streelen ten koste van de rust der ouders. Terwijl iedereen, die nog eenigen eer bied voor het bitter leed der ouders koestert, hen aan hunne stille start zou overlaten, nemen anderen eene houding aan. die zoo oukiesch mogelijk is. De een vervolgt den vader met zijne pruldichlende ander slaat een portret, dat hij in zijn bezit bad, af om het in den handel te brengen, zoodat de heer Bogaardt bij advertentie in de bladen moet vragen, dat niemand aan die onkieschheid zal deelnemen; een derde komt met andere zaken lastig vallen. Doch ware dit nog maar het ergst. Zelfs schandelijke en misdadige handelingen vervolgen den bedroefden vader, in den vorm van luwe en onkiesche plaagzucht. De justitie kan hieraan weinig doen; wat er gedaan kan worden, zal zij zeker verrigten. Hel is een bedroevend feit, dat naast de kiesche deelneming van zoovelen, toch van sommiger onbe scheidenheid en zelfs van ruwe misdadige plaagzucht moet gewaagd worden. lieden is een duiker te water gelaten In.het gedeelte van de vaart in het llaagsche bosch, door de Jongh aangeNwezen als de plaats alwaar hij den degenstokwelken hjj voor het vermoorden van Marius Bogaardt moet hebben gebruikt, zou zjjn weggeworpen. - IJITIKM. N.MLSQIK HKKIlM-K Y BAGBLAND. LONDEN. 12 October - De koningin heeft te kentren gegevendat zij in persoon aan gene raal Roberts, als hij in Engeland zal teruggekeerd zijn, dc ridderteekeuen der Bath-orde zal overhandigen. Ook zal hem hel eereburgersehap der Londensche City wopden aangeboden. De dagbladen deelen nog vele bijzonderheden mede omtrent de han delingen der «Land league", liet parlementslid Arthur O'Connor, tot ge noemd verbond behoorende, heeft niet geaarzeld, in eene ie Balligrane ge houden redevoering, de handelwijze goed te keuren van een pachter, die de hoeve, waaruit hij wegens wanbetaling gezet was, aan de vlammen prijs gaf, zoodat toen de eigenaar kwam om haar in bezit te nemen, hij niets anders dan de puinhoopen vond. Be spreker liet de aanwezige pachters onder eede beloven, dat zij zich nimmer zouden inlaten met het pachten van grond van een vorigen huurder, die met geweld uit zijne hoeve was gezet. FRANKRIJK. Felix Pyatdie in la Commune den 'moordaanslag van den Pool Bere- zowskl óp keizer Alexandér verheerlijkt heeftdoor het voorstel hem een cere-revolver aan te bieden, wordt geregtelijk vervolgd. De heer NVeestyne, redacteur van de Gaulois, is veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, 1000 (r. boete en 5000 fr. schadevergoeding, we gens laster jegens kolonel Yung, dien hij beschadigde aan Dnilschland de plannen te hebben overgeleverd betredende de mobilisatie van het Fransche leger. De directeur van de Gaulois, de heer Düeatez, is veroordeeld tot 500 fr. bofte. De drukker is vrijgesproken. - De Capucijnen zijn nog niet uit hunne verblijfplaatsen gezet, maar zjj

Leydse Courant | 1880 | | pagina 2