leidsche courant. Eglise Wallonne de Leide. MAANDAG 11 OCTOBER. 238. STADS-BERICHTEN. BliNNEiN LAt\ DSCl 1E BERIGTEN. A I) V E R T E N T I E N. 1880. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.60, franco p, p, f2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeen terakd f 1.85, franco p.p. f 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expediliekosten. Afzonderlijke iiommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prps der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cenis. By deze Courant behoort een By voegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algemeene kennis, dat de passage over de brug over den Rijn aanhetHaag- sche Schouw, wegens herstelling van den ll,ltB tot en met den 20",eB October a. s. voor rij- en voertuigenpaarden en vee zal zijn gestremd, lerwjjl in de passage voor voetgangers door middel van een roeiboot zal worden voorzien. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 9 October 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 9 October. In de maand September zijn binnen de gemeente Leiden geboren: 130 kinderen, als: 63 zoons en 67 dochters, waaronder zijn begrepen 3 twec- linggeboorlen. Overleden 74 personen, als: 14 mannen, 12 vrouwen, 24 zoons en 24 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 2. Gehuwd 29 paren. Donderdag avond zal de bekende heer M. P. Okhuysen, uit Rotterdam, rene voorstelling in de Stads-gehoorzaal hier geven (zie advertentie hierach ter). De gunstig bekende naam van dezen kunstenaar is voor ons een waarborg groot genoeg om gerust de verzekering te kunnen geven, dat hij de toeschouwers ten zeerste zal voldoen. Wjj raden dhs een ieder aan hem met een bezoek te vcreeren. Gisteren avond ten 11 "4 ure, meldt men ons, doorkliefde een schit terende vuurbol het heldere hemelruim vau het O. Z O naar het W. Z. W. en spatte toen laag aan den horizon uiteen. Nadat de wind heden bijna kompasrond had gemaakt en daarna zich in het N. 0. vestigde, ontwik kelde zich ten 3% ure eene donderbui in het zuiden, die. afdrijvende langs deze streek, in de verte hevige slagen deed vernemen. Voor kinderen blijft nog steeds het ganzenspel bij de lange winter avonden eene geliefkoosde uitspanning. Het bleef in weerwil van eene zeer groote concurrentie zijnen roem handhaven. De boekhandelaar J J.Sleyser heeft getracht, den inhoud van het spel geheel onveranderd latende, aan den uitwendigen vorm van hel bord een meer behagelijk aanzien te geven, en is daarin goed geslaagd. Zoowel de teekening als de uitvoering van het geheel verdient lof. Blijkens hierachter geplaatste advertentie is dit spel onder den titel van "Zwemmend Ganzenspel" in den liandel. liet getal der in hel Werkhuis alhier opgenomeiïen bedroeg geditrende deze week dagelijks van 55 tot 68 volwassen personen en 4 toL 12 kinderen. De Staatscourant bevat het programma van de plcglighedenonder de hoogc goedkeuring des konings, vastgesteld bij gelegenheid der bediening van den 11. Doop aan H. K. H. de jonggeboren prinses der Nederlanden in de Willemskerk, op Dingsdag den 12,le° October 1880, des namiddags ten 1 ure. Daarbij wordt o. a. bepaald: II11. MM. de koning en de koningin begeven zich omstreeks 1 uur des namiddags naar de Willemskerkver gezeld van Hoogstderzelver dienst. 11II. MM. worden aan den ingang der kerk afgewacht en ontvangen door den opper-ccremoniemeester en eene com missie uit den kerkeraad en uit het collegie van kerkvoogden der Ned. herv. gemeente, en begeleid naar de voor Hoogstdezelven bestemde fauteuils. Aan beide zijden van HH. MM. worden de zitplaatsen ingenomen door IIII. KK. HH. den groothertog en de groothertogin van Saksen, en de ove rige leden der koninklijke familie. De godsdienstige plegtigheid neemt een aanvang met het zingen van een of twee verzen uit een der Psalmen of Gezangen, waarna de heer hofprediker dr. van Koetsveld, aan wien Z. M. de bediening van den H. Doop heeft opgedragen, een gebed uitspreekt en eene redevoering houdt, welke niet langer dan een kwartier uiirs duurt. De jonggeboren prinses zal inmiddels één kwartier uur na het vertrek van HH. MM. van het koninklijk paleis naar de Willemskerk worden geleid in de volgende orde: a. Een half escadron cavalerie; b. de kamerheer ceremonie meester gezeten in eene koets, bespannen met twee paarden gaande naast elk portier een lakkei; c. de kamerheeren G. L. M. baron Taeis van Amerongen van Nalewisch en jonkheer W. G de Jonge van Zwijnsbergen, bestemd de slippen van het doopkleed te houden, gezeten in eene koets, bespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakkei; d. H K. 11. de jong geboren prinses, met de grootmeesteres van II. M. de koningin en Z. Exc. den grootmeester van HH. MM. den koning en de koningin, gezeten in eene koets, bespannen met zes paarden, gaande drie lakkejjen naast elk portier; e. een half escadron cavalerie. De trein zal den navolgenden weg nemen door het Noordeindc, de Oranje-, Park- en Alexanderstraten, de Sophia- laan tot voor de deur der kerk, zijde Mauritskade. Aan dezen ingang der kerk wordt de jonggeboren prinses der Nederlanden afgewacht door den opper-ceremoniemeester en de voornoemde commissie uit den kerkeraad en de kerkvoogden en vervolgens geleid naar de fauteuil ter regterzjjde van den predikstoel geplaatst. Bij het binnenkomen der jonggeboren prinses der Nederlanden in de kerkstaakt de hofprediker voor een oogenblik zijne redevoering. Deze uitgesproken zijnde, wordt het formulier betreffende den II. Doop door den heer hofprediker van Koetsveld voorgelezen en zal de groot meesteres H. K. H. de jonggeboren prinses der Nederlanden, met eene diepe buiging voor H. M. de koningin, aan Hoogsldczelve overhandigen, teneinde H. M. het koninkljjk kind ten doop houde. De II. Doop verrigt zijnde, zal de grootmeesteres hel koninklijk kind van II. M. weder overnemen en de door haar verlaten plaats weder innemen. De godsdienstige plegtigheid wordt door een gebed en gezang geëindigd. Hunne Majesteiten verlaten daarna de kerk en worden, voorafgegaan door den opper-ccremoniemeester en de commissie uit den kerkeraad en dc kerkvoogden, naar Hoogstder zelver rijtuig geleid, terwijl de jonggeboren prinses met het boven vermeld ceremonieel en langs denzelfden weg naar het koninklijk paleis wordt teruggevoerd. De Staatscourant bevat het verslag van het examen tot toelating als kadet aan de kon. militaire akademie. Bjj de gisteren te 's Ifagc gehouden acte-examens voor het middelbaar onderwijs werden toegelaten: voor Nederlandsche taal- en letterkunde H. L. Heykoop, van Gorinchem, en W. Moerdijk, van Medemblik; voor geschie denis J. dc Vries, van Hoogezand; voor Fransche taal- en letterkunde J. E. Polak Jz., van Amsterdam; voor Hoogduitsche taal- en letterkunde J. J. Streumer, van Katwijk, en G. van der Waals, van Leiden. Niet opgeko men: 1 voor geschiedenis en 1 voor Fransche taal- en letterkunde. Woens dag werd toegelaten voor Engelsch de heer Boiland, niet Boelaerd; Donder dag slaagde voor Fransch niet de heer Mani, maar Mari. van Arnhem. Heden is toegelaten «oor Engelschc taal- en letterkunde mej. F. Gun ning, van Leiden. Bij dc acte examens voor hel lager onderwijs deden gisteren voor de vrouwelijke handwerken 17 candidaten examen; 11 werden toegelaten, als: mej° E. C. van den Bergh, voor smaak, uit Dordrecht; T. E. Cools, voor nut en smaak; C. van 't HofT, voor nut; M. E. van 't Hofï, voor nut en smaak; J. Maathuis, voor nut en smaak; C. A. E. Morel, voor smaak; M. Zie eerder het Bijvoegsel). DANKBETUIGING. De Ondergeteekenden betuigen, langs dezen weg, hun innigen dank voor de vele en hartelijke bewjjzen van deelneming, gedurende de ziekte en bij het overlpcn van hunne geliefde Dochter HENDR1KA CORNELIA ondervonden. A. SLOK. Leiden, 7 October 1880. II. 11. SLOK, Sondohp. Les électeurs de l'Eglise Wallonne de Leide sont prévenus qu'une liste des membres ayant droit de vote seta déposée dans Ia Salie du Consistoire du 14 au 16 Octobre, de 1 a 4 heures. Les réclamations auxquelles cette liste pourrait donner lieu devront être adressées par écrit au Secrétaire du Consistoire au plus tard a 4 heures, Ie 19 Octobre 1880. Au nom du Consistoire; C. G. CHAVANNES, Président. 1'. DU RIEU, Secrétaire.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1