li E10 8 II OI) R AIT. ISSO. 230, VRIJDAG 1 OCTOBER. STADS-BE RICHTEN. DINNENLANDSCIIE BEBIGTEM. 4 De Courant verschijnt (lariclijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, lie prijs der Courant u per vierendeel jaars 1.50, franco p. p, f2. met het Vei slay der llandelinyen van den Gemeenteraad 1.85, franco p.p. f 2.35. liet Versluy afzonderlijk is verkrijg baar voor f 2.60 's jaars, huilen de expeditickoslen. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Advertentiën is va» 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Zaterdag 2 October 1880. des namiddags te twee ttren. 1». Verzoek van C. Bok, betrekkelijk bet leggen van rails langs den lloogen Rijndijk ten bcboeve van den stoomtram naar Woerden. (144) 2\ Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1880. (154) 3». Verzoek van A. Van der Heydenom ontslag als opzichter der lste klasse bij de gemeentewerken. (1551 4». Idem van G. W. Huls, om een plankijs te leggen. (156) 5». Voordracht tot bet doen rooien van twee hoornen aan den Rijnsbur- gerweg. (157) 6°. Suppletoire begrooting van het 11. G. of Arme Wees- en Kinderbuis, dienst 1880. (159) 7«. Voordracht tot aanvulling van het bedrjjfkapitaal der Stedelijke Gas fabriek. (161) 8". Verzoek van Crans en C*. tot overdracht van de vergunning in zake den stoomtram naar Katwjjk. (162) 9». Voordracht tot uitbreiding van het hulppersoneel aan de Meisjesschool 2'" klasse. (163) 10°. Idem betrekkelijk de bediening der bruggen cn de helling van brug- gelden. (161. 191. 192, 193, 194 204 cn 205 van 1878. en 38, 78 cn 92 van 1880) IR Verzoek van G. J. Van Kas, om eene stoep te leggen voor het perceel aan den Vliet n*. 27. (164) 12®. Rekening van het Stedelijk Werkhuis over 1879. (95) LEIDEN, 30 September. De zitting van den gemeenteraad, op heden bepaald, kon geen door gang hebben, aangezien het aantal leden, dat opgekomen was, niet voldoende was om le beraadslagen of te besluiten. Alleen werd door den voorzitter rnededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Daaronder was eene mis sive van het kabinet des kotiings, houdende dankbetuiging voor bet Z. M. aangeboden adres van gelukwensching bij de geboorte eener prinsesalsmede eene missive van den minister van binnenl. zaken, waarbij kennis wordt gegeven dat aan bet verzoek lot wederafstand van een gedeelie der Ruïne ter bebouwing niet kan worden voldaan. De voorzitter voegde hierbij, dat burg. cn weth., naar aanleiding van deze afwijzende beschikking, zich terstond hadden bezig gehouden met bet zoeken naar eene gelegenheid voor de plaatsing van het op le rigten schoolgebouw. Daarbij was hel oog gevallen op het amo- veren van 's Gravenstein, om het plein dan te gebruiken voor bet bouwen der school. Het was echter nog geen vast plan. De lieer van der Litli kondigde aan, dat hjj later, in eene meer voltallige vergadering, omtrent de zaak een voorstel zou doen. Voorts deelde de voorzitler nog mede hel plan tot bet inrigten van een gedeelte van het gebouw,waarin de tusschen- school is gevestigd, tot hoogere burgerschool voor meisjes, cn dal ingeko men was eene voordragt van burg. en weth.strekkende 0111 terug te ko men op het vroeger genomen besluit omtrent bet terugbrengen in de gemeentekas van het kapitaal voor de gasfabriek uitgegeven. Naar wjj vernemen zal op Zondag 3 October e. k.ter gelegenheid van den gedenkdag van Leidens ontzet, van wege bet gemeentebestuur een volks-concert worden gegeven door bet muziekcorps der dienstdoende schut terij, des avonds ten 8 ure, in de Stadsgehoorzaal. Van de 6 candidaten, die zich heden onderwierpen aan het examen voor hen die bewijzen wenschen le leverendat zij tot de beoefening der natuurwetenschappen genoegzaam voorbereid zijn, zijn 3 geslaagd, de bh. L. Valk, van Rotterdam; W. Goster, van Alkmaar, en H. W. Welhmar, van Ranjoewangi. De beer Widiam, gunstig bekend impressario, is voornemens eerst daags weder eene kunstreis te doen door België en Nederland met een ge zelschap Parijsche artisten van goeden naam, die eenige nieuwe stukken zullen opvoeren. Van de Flora Batava. afbeelding en beschrijving der Nederl.mdsche gewassen, aangevangen door wijlen ,lan Kops, hoogleeraar le Utrecht, cn voortgezet door den heer F. W. van Eeden, le Haarlem, uitgave van de firma de Breuk en Smits alhier, ziet thans de 25011' aflevering het licht. Aan deze aflevering mag dus wel een belangstellende welkomstgroet wor den gebragt; dal de uitgave van een zoodanig plaatwerk steeds kan wor den voortgezet is toch een zelden voorkomend geval. De Flora Batava is een werk, dat noch door eenige instelling noch door 's lands regering wordt gesubsidieerddoch waarvan de aanzienlijke kosten geheel uit de abonne mentsgelden bestreden worden. Het heeft, onder alle tijdsomstandigheden, binnen- en buitenslands de belangstelling en waardering, zoowel van de mannen der wetenschap als van de bewonderaars der natuur, getrokken. Het geheele plaatwerk bevat nu reeds 1255 platen. W{j wenschen dit werk, dat aan eenen zoo eerbiedwaardigen ouderdom een frissche tint paartnog een langdurig bestaan toe. Door de geneeskundige staatscommissie le Utrecht is het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan den heer J. A. van Weel, med. doctorandus. Bij de acte-examens voor het middelbaar onderwijs, afd. taal- en letter kunde, te 'sHage, zjjn toegelaten; voor Fransche taal- eu letterkunde F. L. Gauthy van Doesburg. Afgewezen: 1 candidaat voor geschiedenis. 2 voor aardrijkskunde, 1 voor lloogduilsche taal- eu letterkunde en 1 voorEngelschc taal- en letterkunde. Teruggetrokken: 1 voor Nedcrl. taal- en letterkunde eu 1 voor Engelsche taal- en letterkunde. Niet opgekomen: 1 voor Nederl. taal en letterkunde. Bij de acte-examens voor het lager onderwijs, gisteren te 'sllage ge houden. werden voor de acte in de wiskunde 6 candidaten geëxamineerd: 4 werden toegelaten, de hh. D. S. Bouwmeester uit Rotterdam J. Muller uit 's Hage, A. J. Straatman uit Woubrugge en J. Vermaak uit Ameide. Voor de acte in de Fransche taal werden van de 10 candidaten 2 toegelaten, de bh. J. L. F. Droinet uit 's Hage en G. Werdes uit Wassenaar. Uit den Haag berigt de heer J. A. de Bergh nog het volgende aan het i\. v. d. D.: »De justitie verzoekt mij te melden, dat door doctoren.bij het visum repertum de dood van liet kind is geconstateerd, als ingetreden te zijn hoogstens binnen zes uren na gebruik van spijs. Marius heeft tusschen 12 en 1 uur gegetende dood moet dus waarschijnlijk vóór zes uur hebben plaats gehad Ten onregle werd in de llaagsche couranten bij de lijkschou wing het stervensuur aangegeven als te zijn een uur 'snachts, en komt dus de zooeven ontvangen rnededeeling der justitie met mijne beschouwingen in het gisteren medegedeelde stuk overeen. Maandag avond ontving de vader eene ongeteekendc briefkaart uit Rotter dam woordelijk luidende: ""Onze wraakneming is nog niet uit, wij zullen u vervolgen tot in den doodwees voorzichtig anders smoren wij u zelve nog."" Henri I'oulviquet, te Amsterdam, schrijft het volgende in een inge zonden stuk aan bet Handelsblad: "Moge al bij eene misdaad, als nu gepas seerde, de ijver der politic en justitie misgrepen of verkeerde arrestatiën doen plaats vinden, zulks zal te allen tijde zijne verschoonbare zijde hebben. Maar dit is, mjjns inziens, nog geen reden, om bij onderzoek iemand, wie bel ook zijn moge, bloot le stellen aan beleedigingen. of te willen nopen lot verklaringen geheel bezijden de waarheid. Bij een tweede verhoor, in zake den moord bovengenoemd, wilde de regter-commissaris mij doen ver klaren, dat ik door oneerlijke handelwijze de betrekking bij den heer Bogaardt had moeten verlaten. Dal dit geheel bezijden de waarheid is, zulks zoude de heer Bogaardt zelf kunnen getuigen. In betrekking geweest zijnde hij de heevn graaf van Rechteren van Anhem. baron d'Ablaing van Giesenburg, minister de Koek, jhr. Vredenburg, baron van Verschucr, mr. Langerhuizenburgemeester, zouden al deze personen desgevorderd hetzelfde kunnen verklaren. Wat het aanplakken van billetten met mijn naam en bevel tot opsporing, berigt en opzending betreft, ook zulks ware bij geen overdrjjving onnoodig geweest. Moge opsporing voor vluglelingen behoefte zijn voor den persoondie op eene bij den buurt-secretaris aangegeven plaats zich bevindt, zijn dergelijke min aangename advertentiën bij billijk onder zoek overbodig. Ik hoop, dat bij voorkomende gevallen voor een onschul dige betere vormen in acht zullen worden genomen". De H illcm Barents is heden le Amsterdam binnengekomen. Uit Katwijk aan Zee meldt men: In de afgcloopen weck zijn slechts 3 schuiten van de visscherjj aangekomente zameu met 245 kantjes pekel en 112.000 stuks steurharing. Aan den alslag werd besteed voor volle steurharing ƒ21.87 a 16 per 1000, voor de pekelharing ƒ12.50 a ƒ11 per ton. Te Wassenaar werd Dingsdag avond ten 11 ure de landbouwer Brack

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1