LEIDSCHE COURANT. 1880. D1NGSDAG 7 SEPTEMBER. ST AD S-BERICHTE ft. BINNENL\tM>8CtiE BKBMlTEiY 2m. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, Be prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.60, franco p. p. 2.—, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, franco p.p. 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expcditiekoslen. Afzonderlijke Hommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 11, 2'1' alinea der Verordening van 4 Mei 1872, op de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden Gemeenteblad N° 10) Doen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen aan de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 6deD tot en met den 18den September e. k. in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Itrandewijnsteeg, op de Binncnvestgracht aan het Plantsoenin de Van- der-Wcrfstraat en aan de Korte Mare, des voórmiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half twee tot twee uren, behalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. De Gemeente Leiden wordt voor de leerlingen der openbare scholen voor minvermogenden in drie wijken verdeeld. Tot de wijk voor de openbare school n". 1 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten oosten en zuiden ligt van de lijn: KaiscrstraatRapenburg, Nieuwstecg, Zonneveldsteeg, KetelboetersleegKorte Korenbrugsteeg, Nieuwe Rijn tot de Utrechtsche brug. Tot. de wijk voor de openbare school n°. 2 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt en ten oosten ligt van de lijn: Nieuwe Rijn, Vischbrug, Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare. Oude Vest en Oostdwarsgrachl. Tol de wijk voor de openbare school n°. 3 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten noorden en wes ten ligt vail de lijn: KaiserstraatRapenburg, Nieuwsteeg, Zonneveldsteeg, Ketelboetersleeg, Korte KorenbrugsleegNieuwe Rijn, Vischbrug Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgracht. Leerlingen uit Zoeterwoude behooren bij n». 1 voor minvermogenden; leer lingen uit Leiderdorp bij n". 3 voor minvermogenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 2 September 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 6 September. Ter vervulling der betrekking van ijker van het botervaatwerkopen gevallen door het overlijden van den heer C Struyck Bevel, is dóór burg. en weth. voorgedragen de heer H. J. van Notihuys. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ45, ƒ22.50, ƒ4.40 en 2.20, de laagste ƒ43, ƒ22.50, ƒ4.30 en ƒ2.15. Naar wjj vernemen zal de beroemde tragédienne Adelaide Ristori in November België en Nederland bezoeken en zal ook het Leidsche publiek dan in de gelegenheid worden gesteld hare groote talenten te bewonderen. Zij zal hier vermoedelijk optreden in de rol van Lucrezia Borgia of van Maria Antoinette. Heden voormiddag ten 10 M ure is zekere G v. d. K.spoelingvaar- der. met zijne schuit in het Galgewater varende, uitgegleden, te water ge raakt en onmiddellijk in de diepte verdwenen. Eerst na verloop van een kwartier tuirs werd hij opgehaald en toen gaf hij geen teekeucn van leven meer. De daarbij geroepen geneeskundige stelde alle moeite in het werk om de levensgeesten op te wekken, maar moest eindelijk den dood con stateren. Men meldt uit Katwijk aan Zee: Van 30 Augustus lol 5 September zijn alhier weder 15 schuiten aangekomen met 2002 kantjes, 474,800 stuks pekelharing, waarvoor werd besteed /9 50 a ƒ7 per 1000. Wegens den grooten aanvoer en de warme weersgesteldheid zijn de prijzen van pekelharing zeer gedrukt en de verzending onbeduidend. - Door de afdeeling Rotterdam, Schiedam en omstreken van de Hol- landsche maatschappij van landbouw, voor zooveel de zuivel aangaat, en voor zooveel plauten, bloemen enz. betreft de afdeeling Rotterdam van de Ned. maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, is in hel verkooplokaal te Rotterdam eene tentoonstelling ingerigt. die van Zalurdag tot Dingsdag wordt gehouden. Aan de Leidsche melkinrigting is een prjjs toegekend voor de inzending van een achtste vat versche Rijnlandsehc boter. Aan dén heer 11, Beekmantuinbaas van de dames Cock te Oegstgeestzijn eerste pryzen toegekend voor bloeijende gloxyuia's en bont- of gekleurdbladerige phor- miums, en een tweede prjjs voor bloeijende dubbele pelargoniums. Naar wij vernemen beeft 11. K. II. prinses Hendrik der Nederlanden onzen vroegere stadgenoot den heer A. H. Valk Jr.firma Valk en C®. te Utrecht, benoemd tol hofleverancier, met vergunning 11. D. koninklijk wapen te voeren. Hij heeft deze ouderscheiding te danken aan de correcte uitvoering eener bestelling van tuin- en landbouwwerktuigen voor het vorstelijke paleis Soestdijk. (Sieb.) De Staatscourant bevat hel verslag der commissie, belast met het af nemen van hel examen van hen, die de bewijzen wenschen te leveren, dat zjj tol de beoefening der natuurwetenschappen genoegzaam voorbereid zijn. Tot hel doen van hel examen hebben zich 50 jongelieden aangemeld waarvan 3 niet zijn opgekomen en 2 zich gedurende bet examen terug trokken. Aan 22 van de 45 overigen werd het getuigschrift wegens vol doend afgelegd examen toegekend en uitgereikt. Bij de Zaturdag te 's Hage gehouden acte-examens voor het lager onderwjjs werden voor de acte in de wiskunde geëxamineerd, maar afgewe zen 2 candidaten. Voor de acte in de Fransche taal werden van de 8 can- didalen 3 toegelaten, de heeren J. A. S. de Milde de Ia Faille uit Delft, L. van Rooijen uit Naaldwijk en J. Stigter uit Delft. Voor de hulponderwij- zersacte legden 4 candidaten voldoend examen af de hh. C. van Dijk, P. J. Esser en C. 11. Koopcn uit Rotterdam, W. P. Kops uit Ouddorp. Hel notariëel examen, 1 Julij 'sHagc aangevangen, is 3 September II. geëindigd. Van 205 adspiranten trokken zich 8 terug, terwijl 2, die zich aanvankelijk voor het geheele examen hadden aangemeld, later hun wensch te kennen gaven dit lot het eerste gedeelte te beperken. Vijftig adspiranten verkregen het getuigschrift van met goed gevolg het examen voor candidaat-notaris te hebben afgelegd, zijnde de hh.: A. van Drooge, M. W. F. Treub, F. A. Hekmeijer, F. Blok, 11. E. Potter, P. Lose- caat Vermeer, L. A. Langeveld, J. C. van Andel, J. Koopman, P. Schra- meier Verbrugge, J. M. H. Vroemen, J. M. Koning, N. R. van Steenber gen, L. J. C. A. Gordon, J. J. E. Bruckner, M. J. van Klieken, J. H. Weydung, A. J. R. Ter Horst, P. J. van Vollenhoven, N. J. A. Roldanus, W. Verwey Mejan, A. Keyser, L. Top Ezn.J. E. G. C. Offerhaus, J. C. van Bergeyk, jhr. L. D. Strick van Linschoten, J. W. Goossens. C. B. H. Royer, B. E. C. Seignelte, J. Hoek Jr., C. Binsberge, W. J. van Gruting, W. H. van Bildcrbeck, J. G. Sandbrink, A. 11. J. Sandvos, D. Vlicgenthart, mr. G. A. P. Bax, K. P. Bakker, F. H. van den Helm, J. Kissclius, mr. C. van der Lee, S. M. CriellaerL, P. W. Maas, A. L Kulenkamp Lemmers, C. J Visscher, mr. H. H. Janssen llöfelt, C. R. Twiss, P. Frijlinck, E G. van Senden, mr II. Schollen. Nog werd het le gedeelte door 43, het 1« en 2' gedeelte door 10 en het 2' gedeelte van het examen door 14 adspiranten met gnnstigen uilslag afgelegd. Afgewezen zijn 80 adspirautcn. Het berigt, dezer dagen in de Köln. Zcit. voorkomende, als zou Z. K. H. prins Alexander te Parijs in liet vrijmetselaarsbónd zijn opgenomen, moet, naar men ons meldt, op een misverstand berusten, dewijl Z. K. 11. in 1875 reeds te 'sGravenhage in de «Union royale" als zoodanig door zijn doorluchligen oom. prins Frederik, was gerecipiëerd. Wcfligt dat het bij wonen eener receptie in eene der loges te Parijs aanleiding heeft gegeven tot dit vrij zonderling berigtdat niet kan nalaten een vreemden indruk op niet ingewijden te maken. VD.) Te Rokanje is Zalurdag namiddag een lievige brand uitgebroken in de bouwmanswoning van H. lloogcrt aan den Molendijk. In een'oogeublik stond de schuur met den grooten voorraad hooi en granen in vlam. Het woon huis is gespaard gebleven. Vrijdag 11. heeft in het Noordzee-kanaal, tusschen de spoor- en de Velserbrug, een treurig ongeluk plaats gehad. Digt bjj de plek, waar een baggermolen lag te werken, is namelijk een knaap van omstreeks 11 jaar, bezig uiel baden, in de diepte verdwenen en eenigen tijd later, waarschijn lijk door de zuiging van hel baggeren, met de emmers van den molen ge heel verminkt opgehaald. Een persoon, die onlangs bij een vriend te Eemues logeerde, ontdekte des morgens, dat hem zijn gouden horlogie, ketting en ring, alsmede eene porienionnaie met ongeveer 25 waren ontvreemd, liet vermoeden viel op

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1