LEIDSCHE COURANT. 1880. MAANDAG 6 SEPTEMBER. STADS-BER ICBPTEN BINNENLANDSCHE BERÏGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f2.—, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, huilen de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cenls. BU deze Courant behoort een Bijvoegsel. LEIDEN. 4 September. Het hoofdbestuur der llollandsche maatschappij van landbouw heeft voor de aanslaande algemeene tentoonstelling te Leiden, liet volgend pro gramma vastgesteld Zaturdag 18 September, vóór 'smiddags 12 uur. Ontvangst van akkerbouw, houtteelt en werktuigen. Maandag 20 September, vóór 'smiddags 12 uur. Ontvangst van tuin bouw, bloemkweckerij en zuivel. Woensdag 22 September, vóór 's morgens 10 uur. Ontvangst tafelbloem stukken en bouquetten. Opening der tentoonstelling, 's middags 12 uur. Donderdag 23 September. Voortzetting der tentoonstelling 's morgens 10 uur. Algemeene vergadering in de stadsgehoorzaal ten 11 uur. Gemeenschappelijke maaltijd in de stadsgehoorzaal ten 5 uur. Vauxhall in de stadsgehoorzaal, 's avonds ten 8 uur. Vrijdag 24 September. Ontvangst van pluimgedierte, vóór 'smorgens 8 uur. Ontvangst van hengsten, slieren en koeijen, bedoeld bij n°. 29, vóór *s morgens 10 uur. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 265,en Augustus 1880, is vastgesteld de volgende VEKORDENING houdende wijziging der Verordening van den 9dfn Januari 1808 (Gemeente blad n". 1), gewijzigd bij de Verordening van den 14de D Februari 1878 (Gemeenteblad n°. 8), houdende aanwijzing der plaatsen, dagen en uren voor de verschillende markten binnen de gemeente Leiden. De RAAD der gemeente Leiden Gezien art. 135 der Wet van 29 Juni 1851 Staatsblad n'. 85); Heeft besloten Met wijziging in zooverre van de Verordening van den O'1"1 Januari 1868 [Gemeenteblad n». 1), gewijzigd bij de Verordening van den 14d,D Februari 1878 Gemeenteblad n'. 8), de plaatsen, dagen en uren voor de verschil lende markten binnen deze gemeente te bepalen, als volgt; Dagelijks den ganschen dag. enz. voor de verkoopers van turf. hout en steenkolen aan de Turfmarkt, de Haven, de Oude Vest van den Kouden Hoek tot aan de Mare, en aan beide zijden van de Scheluwbrug aan den Ouden Rijn, voor één schip aan elke zijde; des Dinsdagsenz. Vastgesteld door den Raad der gemeente Leiden, in zijne openbare ver gadering van den 26»l<» Augustus 1880. De Burgemeester, DE KANTER. De Secretaris. E. KIST. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 4Jtn September 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KISTSecretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt bjj deze ter algemeene kennis dat door hem aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den 3d'0 September jl. invorder baar verklaard kohier van het patentrecht over het l'le kwartaal, dienst 1880/81, zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaal den voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 4 September 1880. DE KANTER. Opening der tentoonstelling 's morgens 10 uur. Zaturdag 25 September. Ontvangst van het vee van 's morgens 6-8 uur. Opening der tentoonstelling 's morgens 11 uur. Harmonie-concert, illuminatie en vuurwerk op //Zomerzorg", aanvang 's avonds 7 uur. Zondag 26 September. Opening der tentoonstelling 's middags 12 uur. Sluiting der tentoonstelling 's middags 4 uur. Maandag 27 September. Afgifte der inzendingen van 10—12 uur, 's morgens. Dingsdag 28 September. Trekking der loterij op het raadhuis 's mor gens 10 uur. D». C. P. N. Pikaar, pred. te Harmeleu, heeft voor het beroep van de Ned. herv. gemeente alhier bedankt. Gedurende de maand Augustus 1880 zijn in de Leidsche volkskeu ken afgeleverd: 1415 portiën warme spijs, 302 portiën vleesch, 36% por- liën spek, totaal 1753% portiën. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 50 tot 71 volwassen personen en 7 tot 10 kinderen. Bij de gisteren te 's Hage gehouden acie-examens voorliet lager onder- I wijs werden voor de acte in de vrouwelijke handwerken geëxamineerd 15 candidate». 5 werden afgewezen en 10 toegelaten: mej. B. Beins, uit 'sHage. voor nut; E. C. Ch. Donleben, uil 's Hage, voor smaak; II. J. Dijkstra, uit 'sHage, voor smaak; A. II. F. W. von Ende, uit Delft, voor smaak; M. C. Knelemann, uit Delft, voor nut en smaak; P. F. L. van Luik, uit Monster, voor nut; N. Scheltema, uil 'sHage, voor nut; P. G. M. Th. Simonis uit Delft, voor nut en smaak; B. C. M. Simouis, uit Delft, voor nut en smaak, en L. A. Vorstius, uit 'sHage, voor smaak. Het stoomschip Honing der Nederlanden, van Batavia naar Amster dam, is op 3 Sept. te Marseille aangekomen. De Emma, van Amsterdam naar Batavia, vertrok op 2 Sép. van Suez. Door Z. M. den keizer van Duitschland is aan den burgemeester van Zandvoort, den heer J. R Boerlage, uit erkentelijkheid voor het redden der schepelingen van de Duitsche schepen Paul Ernst, Greifswald en Maria op 23 en 25 Nov. 1877 en 1 Jan. 1878, een prachtig gouden horloge met het naamcijfer des keizers ten geschenke gegevenen voorts voor de be manning der reddingsboot eene som van 400 mark geschonken. Eergisteren avond hebben de Duitsche badgasten te Zandvoort het Sedan-feest gevierd, door een vreugdevuur op het strand aan te leggen. 700 takkebossen en vele teertonnen werden aangestoken, doch de zeewind sloeg de vlammen tegen den grond en verhinderde ze hoog op te stijgen. Dnilschers zongen nationale liederen, en liepen rond met Duitsche vlaggen, waarop de Zandvoorlsche visschers, begeleid» door een paar harmonica's, hel eWien Neerlandsch bloed" aanhieven. De kunst was aan de zijde der Duitschers, doch de meerderheid, de kracht van longen, aan de zijde der visschers. Door burg. en wetli. van Amsterdam is eene voordragt ingediend om op de volgende voorwaarden aan de firma Liermir en de Brnyn Kops het ontwerpen van een plan eencr te stichten centraal inrigting en buisleiding voor den afvoer der laccaliën in de nieuwe stad en de leiding der exploi tatie daarvan gedurende twee jaren op te dragen: 1". de firma levert, bin nen eene maand na daartoe strekkende opdragt en voor eene som van 750, een voorloopig ontwerp voor de centrale inrigting; 2°. zij levert, binnen zes maanden na daartoe strekkende opdragt, de plannen van alle onder haar toezigt te maken werken, met de vereischte besledingsstukken; zorgt voor zooveel van haar afhangt dal deze werken 12 maanden later zijn vol tooid, en ontvangt daarvoor eene som van ƒ25000 in termijnen te voldoen, behoudens schadevergoeding in geval van vertraging onafhankelijk van haar toedoen; 3». zij belast zich gedurende 2 jaren na de vultooijing der boven bedoelde werken, tegen eene vergoeding van ƒ4000 's jaars, met de leiding der exploitatie van het pneumatisch stelsel; 4". zij verbindt zich haar archief voor eene som van ƒ4400 af te staan aan de gemeente, indien deze de overname daarvan wenschelijk acht. Te Amsterdam zijn eergisteren avond de hh. Eugènc Godard en Pierre Crommeliu in een zeer grooicn luchtballon uit den tuin van hel Volkspaleis te Amsterdam opgestegen, vergezeld van de Ith M Royaards van Amster dam ii II. D. Mispelblom Beyer van Zutphen. Duizenden hadden zich in en om het Volkspaleis verzameldelectrisch licht bescheen voortdurend den bal lon terwijl de yulling geschiedde, die wat langer duurde dan men bad ver-

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1