L EI 8 CIIE COURANT. 1S80. IS". 109. DINGSDAG 3 AUGUSTUS. De Cotirant verschijnt dagelijks, Zon- rn Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijg haar voor f 2.50 'sjaars, buiten dc expeditiekosten. Afzonderlijke nomtners der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.—, iedere regel meer 25 cents. STA DS-BERICU TEN. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algemeene kennis dat de passage over de brug over den Rijn aan het llaag- sche Schouw, wegens herstelling gedurende twee dagen voor rij- en voertuigen, paarden en vee zal zijn GEiTKEMD, terwijl in de passage voor voetgangers door middel van een roeiboot zal worden voorzien. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 2 Augustus 1880. E. KIST, Secretaris. BINWENLAMÜSCHE BKH1GTEN. LEIDEN, 2 Augustus. Ter viering van den verjaardag van H. M. de koningin wapperde heden de vaderlandsche vlag van de openbare geitouwen en van vele particuliere woningen. Op den middag liet het klokkenspel zijne vrolijke toonen hooren. Door het garnizoen, infanterie, cavalerie en artillerie, werd parade gehouden op liet exercilie-veld tusschcn de Rijnsburger en Warroonder bruggen. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ440 en /2.15, de laagste ƒ4.10 en ƒ2.10. Heden, den 2d<* Augustus, wordt door een onzer sladgenooten een zeldzaam leest gevierd, nl. door den heer I. J van Leeuwen, meesterknecht in de zeepziederij »de Gekroonde Haan", van de bh. Dros Gebr. Tieleroan alhier, die op beden den dag herdenkt, waarop hij voor vijftig jaren bjj genoemde firma in betrekking kwam. Onafgebroken heeft hij die betrek king waargeuomeit en dat hij zulks met den meesten ijver en naanwgezet- lieid en dus zeer tot genoegen van zijne patroons heeft gedaan, getuigt het fraaije geschenk, bestaande in een gouden horoiogie met toepasselijke inscriptie en dito gouden ketting, hem heden morgen door genoemde firma aangeboden, als blijk van waardering zjjner gedurende die 50 jaren bewe- zene diensten en van de aehtiug, welke hij zich door zijne getrouwe pligts- betrachting heeft verworven. Ook het verdere personeel, aan de fabriek werkzaaminstemmende met die hulde aan den jubilarisgaf daarvan blijk door de aanbieding van eveneens doelmatige geschenken. Gedurende de maand Julij 1880 zijn in de Leidsche volkskeu ken afgeleverd: 1584 portiën warme spjjs, 378 porti en vleesch, 5(1% por tion spek, totaal 2018% portiën. -- Zaltirdag nacht, omtreeks 2 arc, is een alhier in garnizoen liggende huzaar, zekere P. A. B.oud 19 jaren, aan den Ouden Rijn in het water geraakt en verdronken. Eenigen tijd daarna, omstreeks 4 ure, is een hall beschonken persoon, zekere P. O., op de Middelslegracht woonachtig, aan de Turfmarkt in liet water gesprongenmet veel inspanning is men er in geslaagd hem te redden. Gisteren namiddag, omstreeks 2 ure, had er aan de Aalmarkt een treurig ongeval plaats Een meisje van zekeren L., die aldaar met een pho- lografïsch atelier aan de waterzijde staat, is in een onbewaakt oogenblik in het water gevallen. Nadat men het kind na eenigen tijd naar boven had gekregenwaartoe zich ook nog een jongeling te water begaf, heeft de heer Kimmel alle mogelijke middelen beproefd om dc levensgeesten op te wekken, dal echter niet is mogen gelukken. Men schrijft ons: Voor het eerst zoolang Schcveningen bestaat en aldaar de zeevisseherij werd uitgeoefend, is van- de vloot dit jaair ook de laatste schuit voer de haringvis.scherij bestemd. De graagte om op die vis- scberjj uit te gaan is dit jaar grooter dan ooit; want de vangst bleek gunstig. Van Seheveninge», Katwijk, Noordwijik bleef derhalve geen schuit meer over voor de schrob- of kantvisscherij. De haringjagers hebben vrach ten pekelharing aaagebnagtnu komen de -zelfvangers", loggers, sloepen bommen en ander vaartuig, met tonnen, baring de pakhnizen vullen; want naar evenredigheid van de vangst is de verzending uiterst gering, ook om dat Imt buitenland niet zooveel haring begeert, terwijl in het binnenland de handel lusteloos is, zoodal de prijzen zeer laag zijn. Met dat al kwijnt de zeevisehmarkt. De eene week volgt op de andere dat er geen versclw viseh hoegenaamd gezien wordtdan bot. Doch wat is hot? Hotelhouders in hel tart: van Holland moetent zieh' met deze» viseh tevreden stellen. ol met badhotels aan onze tisschersrtorpeii, waar anders, doch hu juist in dezen drukste» tijd niet, veeleer ruime keus kan gedaan wór den uit de vischvangsl, dan er gebrek bestaat, Uitzien, of er van het Nieuwediep nog wal viseh mogt ie verkrijgen zijnWelke viseh dan nog tegen booge prijzen te klein is, om in aanmerking te kunnen komen. Voor 25 jaar had niemand zich durven voorstellen dat, zooals thans, half Mei pekelharing zou worden rondgevent en half Julij diep- walersche bokking zou te koop zijn, terwijl beide Vischsoorten tot dusver toch nog niet geschikt geoordeeld werden, om in weerwil van den overlieerschenden speculatie-geest in en de zucht naar haring, als geregt aan de open tafel van hotels te worden voorgezet zelfs öp vasten dagen niet. ilet ff'eekblad voor het Notarisambt en Registratie meldt; Wij vernemendat de ontwerpen van wel tot wijziging der registratie- en zegel wetten aan de tweede kamer zijn verzonden. Op 10 September aanst. zal door de plaatselijke of garnizoens-komman- dantcn te Amersfoort, Amsterdam. Arnhem, Befgcrt-op-ZöomBreda, De venter, 's Gravcnhage, Haarlem, 's Hertogcnboscb, Leideti, Utrecht, Roer mond, Venlo en Zutphen worden aanbesteed: de levering van fourrages, noodig voor de paarden bij de troepen, die van 1 November 1880 lol en met 31 October 1881 in gemelde plaatsen aanwezig zuilen zijn. Voor den duur der legerocfeningen, dat is voor het tijdvak van 2 tot en met 31 Augustus aanst., wordt in het kamp bij Milligen een rijkstrle- graafkanloor met beperkte dagdienst geopend. De diensturen van dit kan toor zijn geregeld als volgt; op werkdagen, van 7 tot 10 ure voormiddags en van 1 tot 4 en 0 tot 8 ure namiddags; op Zon- en feestdagen vai» 8 tot 9 ure voor- en van 2 lot 5 ure namiddags. Het hoofdcomilé van de Nederlandsehe Vereeniging het Roode Kruis heeft aan zijne comités en correspondenten medegedeeld dat uit de nalaten schap van wijlen mejufvrouw C. F. L. F. Schouten te Nijmegen, ten gevolge van hare testamentaire beschikking, hjj den penningmeester va» het hoofd» comité is ontvangeu de som van ƒ3000 en eene groote mand met linnen, ten behoeve van het cenlraal-roagazijn. Behalve het machinekamer-personeel, dat in het laatst van Augustus met de Conrad naar Oost-Indië zal vertrekken, zullen op dat stoomschip 1 ook worden ingescheept een 15-tal adelborsten. Het bevel over dat detache ment is opgedragen aan den luit, ter zee 1« ki. W, J. Derx. Bij de kweekschool voor machinisten te Amsterdam is voldoend eind examen afgelegd door: afd. b. A, J, J van den Andel.- F. M. Delfos, J. W, Holleman, J. W. van Houten, M. L. Koenen, M. J. Masion, G. Nieuwen- linis, J. F. Petri, L. F. van Sieyn van Heushroek, 11. Taconis en S. A. Ver sier; afd. a W. 0, H. van Blitterswijk. N. R. de Boer, A. F. Bolt, E. Bontjes, A. van Engelen, J. van Heemstede Obeli, 'f. Jéntink, J. A. Kuy- per, M van der l.rnde, A. Maandag, 11. Mejjer, L. Mohr, S. van Oppen, H. Peelen, F. A. Petri, A. van Smeden e» A. A. Vis. Door liet hoog militair geregtshof zijn geapproècerd de navolgende door den krijgsraad in het Is militaire arrondissement (Zuidholland en Zee land) standplaats 'sGravcnhage, gedurende de afgeloopen maand Julij: gewe zen vonnissen, te we te», in zaken tegen: H. J. J. van de V.20 jaatrmilicien-nnmmerverwissciaar bij het 3e esc. 3« reg. huzaren, laatst in garnizoen te 'sGravenbage, schuldig verklaard aan eerste desertie in tijd van vrede, gevolgd door arrestatie, veroordeeld tot eene militaire detentie van twee maanden. A. H.20 jaar, gel», te Otuldorpmilicien-ioteling van de ligting vaiïl879, bij de 4" eomp. 3* bak 4' reg. infanterie, laatst iit garnizoen te Leiden, schuldig verklaard aan. diefstal in een bewoond huis (kazerne)., --wetende dat er geié in de kist va» een kameraad geborgen was, brak hij die kist open-H stal er 4 gulden nil c» verteerde den buit met een anderen kame raad, dezen voorgevende het geld van. huis te hebben gekregenveroordeeld tot eeive gevangenisstraf van 6 maanden, in eenzame opsluiting te onder gaan, met ontzegging van het regt om, hij de gewapende magt of als mili tair-geëmployeerde ie dienen voor den tijd van 5 jaFen. L. H. S;24 jaar, gel», te Groningen sergeant bij de 3e eomp. le bat. reg. grenadiers eu jagers,, laatst in garnizoen te 's Gravcnhage, schuldig verklaard aan diefstal, gepleegd in een bewoond huis (kazerne) met be hulp vare een valse he re sleutel!, onder eenigzios verzachtende omstandigheden. (U«' serg -majoor K., die hui bij-zijn van S.met wien hij op dezelfde chambrée

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1