80HE C 0IIIIAIT. 1880. 1°. 178. MAANDAG 2 AUGUSTUS. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichting van 1S77. Ill N NEN LAN I »SCI 1K UKUIGTUiN De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen, uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, f ranco p. p. f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f J.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke ntmtmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 1 4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BU deze Courant behoort een Bijvoegsel. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 11'"" Maart II., A. N". 538/1 (2* aid.), Provinciaalblad n". 23; Brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichting van 1877, bthoorende lol het regiment Grenadiers en Jagers, de acht regimenten Jnjanterie en liet 2', 3' en 4' regiment Huzaren, dat zjj, krachtens art. 125 der Militiewei, onder de wapenen worden geroepen en daartoe op Zaterdag den 14de" Augustus aanstaandedes na middags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van at de voorwerpen van kleeding en uit rusting door hen bij bun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op den 18d<" September daaraanvolgende in hel genot van onbepaald verlof worden hersteld dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigdziclt op Donderdag den 12 Augustus aanslaandedes voormiddags lusschen 9 cn 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, lot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van bet linn eveutueel toekomende daggeld of passage-biljet; en dal, bjjaldien ziekte of andere wettige redenen ben mochten verhin deren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te gevenin hel eerste geval onder overlegging cener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt biervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden 31 Juli 1880. DE KANTER. LEIDEN, 31 Julij. Onder praesidium van den heer mr. P. du Rieu werd lieden namid dag, op Zomerzorg, de gewone jaarlijksclie vergadering der spoorwegmaat schappij Leiden—Woerden gehouden. 12611 aandeden, uitbrengende 21 stemmen, waren Ier vergadering vertegenwoordigd. Uit het door den secretaris der maatschappijden lieer J. P. dc Bordes uitgebragt verslag bleek, dat de toestand over liet algemeen gunstig te noemen was en in het bijzonder het goederenvervoer in den laalsten tijd was toegenomen. Omtrent de constructie van den weg met zijne kunstwerken en gehou wen werd medegedeeld, dal liet nieuwe stationsgebouw te Leiden, door de H. IJ. S. M. ter uitoefening der gemeenschappelijke dienst gebouwd, in hel begin der maand Mei II. voor die dienst gereed kwam. Dc vraag, waL Ie dezen aanzien dezer zijde aan de H. IJ. S. M. verschuldigd is, bleef nog steeds in statu quo. Het stationsgebouw te Alphen werd sedert hel vorige verslag afgebroken, weder opgebouwd cn den ls,eD December des vorigen jaars in behoorlijken slaat opgeleverd. In de vergrooling van het maatschappelijk kapitaal, met ƒ600,000, door niemand ingeschreven zijnde, werd die volgens overeenkomst in zijn geheel door de N. R. S. M. genomen. De ontvangsten der exploitatie bedroegen in het afgeloopen boekjaar 7112,072.28% en de uitgavenmet inbegrip van de vergoeding wegens rollend materieel, 73415.71saldo ƒ38656.57%. Tot de ontvangsten behooren 79750.54% voor het vervoer van 157,135 reizigers met bagage, f 28837.32% voor dat van 25433 ton goederen en vee in lonnenmaat herleid en 3484.41% aan buitengewone inkomsten. Om tot het door de N. R. S. M gewaarborgde bedrag van 135,400 te komen, moet gemeld saldo worden aangevuld met 96383.42% waartoe in de eer ste plaats moet strekken het overschot van het subsidie der gemeente Lei den, dat, met de inmiddels daarvan gemaakte rente, 51373,24 bedraagt. De dan nog ontbrekende 45010 08% heeft de N. R. S. M ingevolge ex ploitatie contract, renteloos voor te schieten op rekening van toekomstige overwinsten van den weg. Behalve de voorloopige uitdeeling, gedaan op 2550 aandeelen le uitgifte a 3 32% 8478.75 en op 9950 aandeelen 2' uitgifte a /1.44 14328, tc zameu 22806.75, kon nu van hel bedrag, dat daarna alsdan voor uitdeeling nog beschikbaar blijft, zijnde 60357 76, worden uitgedeeldaan houders van aandeelen der 1' uitgifte 74 90% aan idem der 2' uitgilie ƒ377, aan houders van aandeelen waarmede later het maatschappelijk kapitaal werd vergroot ƒ4 11% per aandeel. De in de vorige algemeene vergadering benoemde commissie, beslaande uit de hh. J. P. de Bordes, mr. H. Ameshofl cn mr. J. J. Uytwerl Slerling, i omtrent den aanleg of het tijdelijk uitstel van werken, werd diligent ver klaard, om reden dat de aanleg van weg en werken nog niet geacht kon worden in zijn gansclteu omvang te zijn voltooid, cn het heter werd ge- acht hierop te wachten alvorens aan het desheirelTende besluit der vorige algem. vergadering uitvoering werd gegeven. lie balans over liet afgeloopen boekjaar werd daarna goedgekeurd en de heer A. P. Zaalberg, burgemeester van Alphen, die als commissaris aan de beurt van aftreding wasals zoodanig herkozen. Met een woord van dankdoor een der aanwezigen aan den voorzitter voor de leiding dezer vergadering gebragt, werd deze door hem na de ge wone rondvraag gesloten. In den schouwburg werd gisteren avond door de Rotterdamsche loo- neelisten een stuk opgevoerd zoo geestig als wij in langen tijd niet zagen vertonnen, llet is getiteld: «Lastige schoonouders", naar het Fransch van Barrière en Thiboust, bewerkt door den heer Jac. de Vos, wien de eer toe komt niet slechts uitstekend vertaald, maar werkelijk verhollandschl te hebben. Een jeugdig echtpaar, door den heft1 I). Haspels en mevr. Egencr- van Dam oj» onovertrefbare wijze voorgesteld, juist gereed zich naar het vertrek te begeven, door hel allerliefste jonge vrouwtje als uonze kamer" aangeduid, ontvangt een bezoek van /Papa", dat even onverwacht als onge- wenscht mag heeten. De man wordt op den voet gevolgd door «Mama" en cene zuster van het alleraardigst vrouwtje, dat, na vernomen te hebben hoe het drietal geruïneerd is, met kinderlijke liefde aan niets denkt dan aan schikkingen om liet lol der ongelukkige slagtoffers eener slechte specu latie te verzachten en zelfs zoo ver gaat ook een vriend van «Papa", ja zelfs diens zoon te herbergenomdat deze waardige lieden nu eenmaal niet gescheiden willen worden. Van dat oogeublik af begint hel lijden der ech telingen en eene reeks van handelingen zoo lachwekkend, maar toch zoo lmmoristisch-tragischdat wij niet eens aan petites misères de la vie humaine" kunnen denken. Plaatsgebrek verbiedt ons een volkomen over- zigl van dit schoone blijspel, dat zijn naam eere aandoet, te geven; maar wat wij niet mogen terughouden is een woord van hulde aan ai de acteurs, die in dit stuk medewerkten. In de eerste plaats, behalve aan de reeds ge noemden, zij dank gebragt aan den heer W. van Zuylen (Lammers), den heer Faassen (Soelcrs), mevr. Faasscn - van Velzen (Belleko), den heer Chris- pijn (Henri van Haaften) cn mej. van Rijk (Marie), die hoofrollen vervulden. Niet minder verdient de heer W. van Korlaar een woord van waardering voor de wijze, waarop hij Adriaan Soelcrs, den «lummel", voorstelde, ter wijl ook de heeren van Nieuwland, de Vos, Keerwolf en van der Lugt, alsmede mevr. Leurs, hunne minder belangrijke rollen uitstekend vervulden. In een woord, een prachtig ensembleonderscheidt dit tooneelgezelschap, dat reeds aan Lcidens inwoners zooveel genot heeft verschaft en, naar wij hopen, zal blijven schenken, llet deed ons genoegen te zien, dat eene be trekkelijk volle schouwburg-zaal een bewijs van belangstelling gaf, dat zeker door de directie zal worden gewaardeerd. De voorstelling in den schouwburg «Tivoii", onder directie van den heer W. Pierre de Boer, gisteren avond gegevenschonk weder aan het talrijk opgekomen publiek de meeste voldoening. Bij de opvoering van het drama «De duivel van Parijs" bleek liet op nieuw, dat dit gezelschap uit muntende element en bezit; aan het talent van velen zijner leden hebben wij dan ook reeds vroeger regtmaligc hulde gebragt. De toejuiching van het publiek viel hun dan ook thans weder in ruime male te beurt. Het na- siukje, «Eene soldaten-familie", werd mede los en con amore afgespeeld. Zoowel in den Leidschen schouwburg als in den schouwburg Tivoii, als mede in de stads-gehoorzaal door hel concert- en operetten-gezelschap Eldorado van Antwerpen, zulten morgen avond volksvoorstellingen gegeven worden. Men zie de aankondigingen hierachler. In den schouwburg TivoliJ heeft Maandag avond de laatste voorstelling plaats, waarbij zal opgevoerd worden «De dochters van Hasemann", met welk sluk ook de reeks der voor stellingen Maandag 11. werd geopend en dat toen algemeen voldeed. Hel getal der in het Werkhuis alhier opgenom, nen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 47 tot 67 volwassen personen en 4 tol 8 kinderen. Tijdens het hevige onweder, dat lieden nacbl word/Ie, zijn bij den landbouwer D Vermeer, onder lloogmade. drie schapen door den bliksem gedood. Blijkens een bi} liet dep. van koloniën ontvangen telegram van 28 Julij, heeft uit Kolia Radja eene expeditie moeten gezonden worden naar Sama- langan op At jell's noordkust, omdat onze daar gelegerde troepen op eene militaire wandeling door vijandelijke benden waren aangeva.leu, op aansto king van dc nog steeds te Kcmala (achter Pedir) verhljjf houdende hoofden der oorlogspartij in Groot Atjeh. Het schijnt dal niet ver van ons etablis sement le Samalangan verschillende versterkte positiën door talrijke vijanden uit het binnenland bezet waren. Daartegen is de uit Kotta Radja gezonden troepenmagt den 15,leo dezer opgerukt, doch, hoewel zij den vijand een gevoelig verlies tocbragt, heeft zij met 6 dooden en 27 gewonden moeten terugtrekken. Den 22llf» dezer heeft zij den aanval herhaald, 's vijands

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1