13UITKNLANDSCHK BERIGTEV genoegen vernam de vergadering, dat het werk van dr. Piaget, van Rot- terdam, over Parasitica, geheel verschenen is, terwijl het werk van den heer P. C. T. Snellen, over Microlepidoptera, ter perse ligt. In navolging der meeste zusler-gczelschappen werd beslotende verzameling der vereeni- ging te vervreemden, als zijnde gebleken, dat eene verzameling, in eigen dom van een gezelschap, niet de uitkomsten oplevert, die men er zich in den beginne van had voorgesteld. Als plaats voor de volgende zomerver gadering werd Maastricht aangewezen. Na de pauze werden door verschillende leden wetenschappelijke mede- deelingen gedaan. Het entomologische uitstapje, dat den volgenden dag naar Ruurlo en omstreken plaats had, werd door het heerlijkste weder begunstigd. Een 16-jarige smidsjongen, die te Gorinchem werkzaam was bij het aanleggen der spoorbaan, is eergisteren middag aldaar buiten de smidswerk plaats bij de rails gaan liggen slapen en is door een zandtrein overreden. Een heen werd hem geheel afgereden en het ander grootendeels verbrijzeld. Op het verzoek van de lilt. Kalf en Souget, te Amsterdam, tot aan koop van een metalen beker der gemeente Kampen, heeft de raad dier ge meente afwijzend beschikt. Te Zevenbergen overleed II. Zondag de wed. Donkengeb Reishorn. Zij had den ouderdom van 102 jaren en acht maanden bereikt. In den nacht van Zondag op Maandag werd J. v. L.wonende aan de liOopkens, onder Tilburg, op heeterdaad betrapt op de poging om een huis in het Kwaadeind in brand te steken. Aan de bewoners der buurt is het gelukt den voortgang van het vuur te stuiten en zich van den dader meester te maken. Zij hebben hem aan de politie overgeleverd. De oever-afschuiving aan den Nieuwen Ncuzenpolder blijft aanhouden. Zij bedraagt nu reeds eene lengte van 220 meter bij eene breedte van 55 meter. Naar men aan de IV. R. C. mededeelt, zou een 65-jarig man, te Ech- lerbrug onder Echten wonende, door verworging zijn gestorven, en zouden er ernstige vermoedens bestaan tegen zijnen zoon, die bij hem inwoonde, doch in grooten onmin met zijn vader leefde. De justitie houdt zich met ren onderzoek bezig. Eene dame met twee kinderendie per staatsspoor van Tegelen naar Venlo vertrok, om de reis verder naar Leeuwarden voort te zetten, is Maandag Utsschen de beide eerstgemelde stations hare portemounaie met een inhoud van /200 kwjjt geraakt. Zij miste deze eerst aan het slation te Venlo; alle aangewende pogingen om de portemonnaie terug te krij gen waren vruchteloos. 'sGRAVENHAGE. 29 Julij. Door Z. M. is aan H. Poppen, kanunnik, deken en pastoor te Amster dam vergunning verleend lot het aannemen van de waardigheid van Bui- tengewoon Geheim Kamerheer van den Paus en het dragen van de daaraan verhonden teekenen. Tot notaris te Nieuwenhagenarrond. Maastricht, is benoemd dc heer II. A. A. Reelen, cand-notaris te Sittard. De heer J. E. C. de Man, te 'sGravenhage, is benoemd tot leeraar aan de rijks- hoogere burgerschool te Warffum. Z K. H. prins Frederik gaf heden op het //Huis de Paauw" een dé jeuner ter eere van Z. K. H. prins Albert van Prnissen. Aanstaanden Zaturdag zal de vorstelijke lamilie van Wied de terug reis naar Neuwied aannemen. In de zitting van de eerste kamer van heden is met algemeene stem men aangenomen een 18-tal onteigenings-naturalisatie- en andere ontwer pen waaronder dat tot onteigening voor Norgewaart en dat betredende den spoorweg Zwaluwe's Bosch, alsmede dat tot wijziging van art. 7 der veeartsenijwet. Bij laatstgenoemd ontwerp verdedigde de minister van bin- nenl. zaken het nut van de besmettelijk-verklaring van het mond-en klaauw- zeer, om daardoor het voortwoeden van die ziekte te voorkomen en den vrijen vee-invoer in Engeland niet te belemmeren als de longziekte bij onzen veestapel heeft opgehouden. Morgen zijn aan de orde de credietwet voor onderwijsuitgaven, de Noorder kanalenwet en de regeling der genees kundige dienst. Door de regering is aan de tweede kamer der staten-generaal aan geboden een wets ontwerp houdende bepalingen ter voorkoming van aan varingen of aandrijvingen op zee. - liet geregtshof alhier heeft gisteren namiddag arrest gewezen in de jl. Woensdag en Donderdag behandelde zaken en niettegenstaande de door de respective beschuldigden volgehouden ontkcnlenissen, wettig en overtuigend bewezen geoordeeld de hun ten laste gelegde feiten. Het hof veroordeelde mitsdien: W. D., schipper, wonende aan boord van zijn vaartuig Maria If'ilhelminater zake van twee diefstallen, gepleegd door een schipper van goederen (glaswerk en maïs), hem als zoodanig toe vertrouwd lol 5 jaren; en C. L., molenaar en bakker te Vrouwepolder, wegens opzettelijke brandstichting iu een gebouw, waarbij te voorzien was dat menschenlevens in gevaar konden worden gebragt, tot 7 jaren tucht huisstraf. Naar men verneemt heeft de minister van waterstaat enz. aan de Holl. spoorweg-maatschappij toegestaan, bij de verbouwing van liet spoorwegsta tion alhier, het terrein te verhoogen en aan het kruispunt een viaduct te maken waardoor de vaart door den Vliet geen hindernis zal ondervindeu. De alhier in de Gothische zaal te houden tentoonstelling van voor werpen betrekking hebbende op het vorstelijk stamhuis Oranje-Nassau en in het algemeen op de wapen-, geslacht- en zegelkunde, zal den 2deD Aug. geopend worden en van 3 Aug. tot 30 Sept. voor hel publiek toeganke lijk zijn. De residentie werd heden bezocht door een 600-tal bewoners der hoofd stad d.e gebruik hadden gemaakt van den goedkoopen trein herwaarts. Te Schevcningcn zijn lieden ochtend twee vjschschuiten aangekomen wier vangst slechts ƒ22 en ƒ42 besomde. Ook kwamen er eenige haring schuiten aan met ruime vangst, van 150 tol 180 tonnen pekelharing en een gedeelte steurharing, die van ƒ15 lot ƒ18 de ton en van ƒ19 tot ƒ26 de 1000 stuks opbragten. De pekelharing heeftten gevolge van de over- groote vangst in dit saizoen, weinig waarde, zoodat de prijs gering is. BEL, «IE. De Moniteur bevat de lijst der onderscheidingendoor den koning op het 50-jarig feest van Belgie's onaf hankelijkheid verleend. Een zeer goeden indruk maakt het, dat ook een 24-tal onderwijzers aan volksscholen de Leopolds-orde verwierveneen feit dat tot nog toe in België niet voorkwam. Aan een aantal andere onderwijzers en onderwijzeressen werd, uit erkenning voor de goede diensten gedurende het vierde eener eeuw bewezen hel bur gerkruis geschonken. B N G E L A N D. LONDEN. 28 Julij. Volgens de door de regering in het lagerhuis afgelegde verklaringen, heeft zij besloten voor het oogenblik nog geen gevolg Ie geven aan het voor nemen om te Kabul een Engelsch resident te vestigen. Men zal er zich toe bepalenbij Abdur-Rahman een Mohaminedaansch gevplmagligde te accredi teren. Wanneer het blijkt, dat men zich op den nieuwen bestuurder van Afganistan verlaten kan, zal de Britsche onderkoning hem eene toelage ver- leenen. In elk geval zal hij hel bestuur uitoefenen op eigen risico, daar Engeland zich niet meer aan eene avontuurlijke expeditie in Afganistan zal wagen. Uit Konstanlinopel wordt aan de Times gemeld, dal de voorgenomen demonstratie der mogendheden op de Porie al even weinig indruk maakt als op de Albanezen. Alleen indien de Turken overtuigd waren, dat het eskader landingstroepen aan boord had, die desnoods met geweld de Porte zouden dwingen, zou het verschijnen eener gemeenschappelijke vloot iels kunnen uitwerken. Gok vindt de staatkunde van verzet ondersleuning b(j de Muzelmannen over het algemeen en zelfs bij een gedeelte der Christen bevolking, dat van oordeel is, dat de mogendheden op de Berlijnsche confe rentie in de verminking van het Ottomanische rijk te ver zijn gegaan. De Chinesche gezant Ie Londen, markies Tseng, wiens vertrek naar St. Petersburg tot hervatting der onderhandelingen overhel Kuldscha traclaat reeds zoo dikwijls aangekondigd is, is thans werkelijk derwaarts vertrokken. De ex-keizerin Eugenie is Maandag avond Ie Plymouth aangekomen. Prinses Beatrice kwam haar op een kon. jagt tegemoet en begaf zich. om haar te verwelkomen, aan boord van de Trojan, de boot, waarmede de keizerin den overtogt heeft gemaakt, en bleef daar tolde boot te Southamp ton aankwam. Dezer dagen is door eene jury te Londen een vonnis van manslag ge veld legen eene verpleegster in het //Guy's Hospital", die eene teringljjderes uit haar bed getild, in een koud bad gedragen had en haar een uur lang daarin had laten blijven. De bruggen over de Theems hebben in den laatslen tijd door den feilen stroom nog al belangrijke schade geleden. Men is nu van plan om twee dier bruggen, Battersea- en Putney-bridge, geheel te vernieuwen en Vauxhall-bridge ruimere bogen te verschaffen, daar de naauwe spanning van tegenwoordig de scheepvaart nog al belemmert. Een en ander zal onge veer acht millioen gulden kosten. FKANKRIJ K. De ministerraad heeft besloten admiraal Ribourtdie zich te Cher bourg tegenover den gemeenteraad in het openbaar onbetamelijk heelt ge dragen, voorloopig niet te ontslaan. Hij zal tot einde Augustus in functie blijven. De regering vond den wensch van den gemeenteraad tol afzetting van Ribourt wat al te veel in den bevelenden toon gesteld. De heer Grévy zal echter, wanneer hij te Cherbourg is, Ribourt berispen, en zal niet, ge lijk eerst het plan was, de gast van den admiraal zijn. Het socialistisch congres is uiteengegaan, na eenige besluiten te heb ben genomen, zoo als afschaffing van den particulieren eigendom, afschaf fing van het werkloon, afschaffing van het huwelijk, staatkundige en bur gerlijke gelijkheid van man en vrouw, enz Te Amiens stond Zaturdag een 19-jarig jongeling. Collier genaamd, van beroep wever, voor de regtbauk; wegens diefstal werd hij tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Naauwelijks had hij deze uitspraak vernomen, of hij nam den zwaren stoel op, waarop de beschuldigde motst plaats nemen en wierp dien met alle kracht in de rigting van de regters, zonder gelukkig iemand te raken, hoewel het eene groote deuk in hel houten be.-chot gaf. Hij werd terstoud gegrepen door de gendarmerie en geboeid, maar met eene bovennatuurlijke kracht verbrak hij zijne boeijen, immer nog zijne regters beleedigende en uitscheldende. Het hof heeft legen hem eene nieuwe veroordeeling uilgesproken van drie jaren tuchthuisstraf en vijf jaar onder het toezigt der politie. BU1T8C 91 LA ND. Te Wiesbaden zijn Maandag door eene windhoos vreesselijke verwoes tingen aungerigt. Vooral in den Kurgarten, in de plantsoenen, op den weg naar Sonnenberg, enz. is het treurig om aan te zien. Honderden van de schoonste boouten zijn óf ontworteld, óf afgebroken. Het is eene ruïne. De meeste wandelwegen zijn versperd, en iedereen wordt gewaarschuwd voor het gevaar, dal hem dreigt van nedervallende takken en boomen. Het dak van het Kurhaus heeft erg geleden. De dierenhandelaar Muller te Hamburg ontving onlangs voor zijne me nagerie eene groote bezending diereu uil Alrika bestaande uil een aantal leeuwen, 8 gestreepte en gevlekte hyena's, 6 luipaarden, waarvan één met een jong, dat onderweg geboren is, 5jagtluipaarden civetkatlten 60 apen,

Leydse Courant | 1880 | | pagina 2