LEID8CHE COURANT. i N°. 143. ST A os ft K /i n/if T F.IN. BINNENLViNDSCIlK BKliMïTtëiN. 1SS0. iMAANDAG 21 JULNIJ. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jnars f 1.50, franco p. p. f2.—, met het Verstag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85franeo p. p. f 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, huiten de expediliel.osten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenlifn is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BU deze Cournnt bclioort een Bijvoegsel» De BURGEMEESTER der gemeente LEIDEN Gezien artikel 52 der Algemeene Politieverordening dd. 6 November 1879. waarbij de bevoegdheid wordt verleend om bij bijzondere gelegenheden na dere bepalingen omtrent hel rijden en verblijven van rijtuigen op straat te maken Bepaalt: 1". dat op Dinsdag den 22'" Juni eerstkomende ter gelegenheid van den gccostumecrdcn optocht door lleeren Studenten der Leidsche Hoo- geschool te houden, langs den weg. dien de optocht neemt, op dien tijd geene rijtuigen of paarden zullen mogen stilstaan, alsmede dat rijtuigen of paarden, den optocht ontmoetende, niet in tegenovergestelde richting zullen mogen doorrijden, maar zich naar elders moeten vet wijderen, en 2°. dat des avonds gedurende de illuminatie alleen stapvoets mag worden gereden. Wijders noodigt hij het publiek dringend uilden optocht niet te volgen en bij het passeeren daarvan op de eenmaal ingenomen standplaatsen te blijven, en verder alle aan den optocht hinderlijke belemmeringen uit den weg te ruimen en alzoo tot den gercgelden en ongësloorden afloop daarvan ieder naar zijn vermogen, mede Ie werken. De Burgemeester voornoemd. Leiden 15 Juni 1880. DE KANTER. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN: Gezien art. 52 der Algemeene Politieverordening, vastgesteld den Oft"1 No vember 1879. Bepaalt: Dat bij gelegenheid der verschillende feestente geven in het Gebouw op de Ruïne, Dinsdag den 22,,,n Juni e. k. en volgende dagen, de passage met rijtuigen tol het aanbrengen en afhalen van bezoekers niet anders mag geschieden dan in de richting van de Steenschuur OZ., terwijl die rijtuigen zich moeten verwijderen in de richting naar deRaamstegcn; dal gedurende de leestweek iederen avond van 7 uren tot na afloop der feesten in bedoeld gebouw, het rijden langs het Rapenburg van de Kicuwstecg tot de Steenschuur en langs de Steenschuur H is verboden. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 15 Juni 1880. DE KANTER. WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter op DINSDAG DEK 22"™ JUNI AAKST. BURGEMEESTER en algemeene kennisdal de verschillende bureaux der Gemeente-Secretarie en het Kantoor van den Gemeente-Ontvangervan des middags twaalf uren af, voor het publiek zullen gesloten zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 19 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van Petucs Van Beek, vleeschhonwer alhier, houdende verzoek tot oprichting van eene slachterij in het pand aan de llnoge- woerd li0. 155; Gelet op de artt. G en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publick dat genoemd verzoek, met de bjjlasen, op dê Secretarie dezer gemeente Ier visie gelegd is; alsmede dal op Zaterdag den 3',tn Juli aansl., 's voormiddags Ie elf uren, op liet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dal verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 19 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 19 Junij. Bij kon. besluit van 5 Junij II. zijn goedgekeurd de statuten van de Vereeniging tol instandhouding en bevordering van den bloei der kweek school voor zeevaart te Leiden. Bij het aan de rijks-universiteit alhier gehouden admissie-cxamcn op den 18™ Junjj hebben deelgenomen 34 adspirantendaarvan trokken er zich onder het examen terug 13 en werden toegelaten 10. Voor het admissie-examen aan de hoogere burgerschool alhier zijn 54 adspiranten ingeschreven. f De gecostumeerde optogt, voorstellende den inlogt van Philips den Schoone binnen Amsterdam op 27 Junij 1497, üingsdag door de leden van het Leidsche studentencorps te houden, zal, na de regeling aan de aka- demie, den volgenden weg nemen: Rapenburg (westzijde), Groenliazen- grachtVarkenmarkt, Noordeinde, Breestraal, Steenschuur (oostzijde). Rapenburg (oostzijde), Kort Rapenburg, Bloemmarkt, Vrouwensteegbrug, Apolliekersdijk Paatdensleeg, Haarlemmerstraat, Donkersteeg Hoogstraat, Vischbrug, Vischmarkl, Korenbrugsteeg, Breestraat, lloogewocrd, tot het einde, Plantage, UtrechlscheVeer, Kraajjerslraat, HoogewoerdSteenschuur (oostzijde). Rapenburg (oostzjjde), Breestraal. Korenbrugstceg, Korenbeurs, Nieuwe Rijn, Hooigracht, Oude Rijn, Heerengrachl (westzijde), Nieuwe Rijn, Korenbeurs, Vischmarkl, Aalmarkt, Bloemmarkt, Borslclbrug, Paardensteeg, Beestenmarkt, Oude Vest, BakkersteegHaarlemmerstraat, Donkersteeg, Hoogstraat, Maarsmansteeg, Breestraat, NoordeindshrugRapenburg (west zijde), Houtstraat, Papegracht, Breestraat, Steenschuur (oostzijde)naar het feestterrein, alwaar de stoet eenigen tijd zal vertoeven. Na de pauze volgt de optogt den volgenden weg: Koepoortsbrug Rapen burg (oostzijde), Breestraat, Korenbrugsteeg, Korenbeurs. Nieuwe Rijn, Hooigracht, Nieuwstraat. burgsteeg, Korenbeurs, Vischmarkl, Aalmarkt, Vronwensteegbrug, ApothekcrsdijkBorstelbrug, Kort Rapenburg Breestraat, Maarsmansteeg, Hoogstraat, Donkersteeg, Haarlemmerstraat, Turfmarkt, Beestenmarkt, Brug over 't Galgewater, Paardensteeg, Borstelbrug, Kort Rapenburg, Breestraal, Steenschuur, Rapenburg (oostzijde), Brug bij 't Nooni- einde, Rapenburg (westzijde), Brug bij deAkademie, Kloksteeg, Nieuwstecg. naar het feestterrein, alwaar de stoet wordt ontbonden. Nu Leiden gereed staat feest te vieren ter eere zijner aloude akademie, die het loon was van den moed en de trouw der Leidsche burgerij, is het zeker in den geest van allen, die aan dat feest zullen deelnemen, met aan drang den wensch te uiten, dat de opgewekte stemming dezer dagen eens flink dienstbaar gemaakt worde aan het lang gewenschte gedenkteeken van Leidens Ontzet, dal nu eindelijk zijne voltooijing nadert. De prachtige bas- reliefs, gelijk men weet, liggen reeds lang in gereedheid. Het beeld van van der Werf is in de gieterij der hceren Enthoven in bewerking, en wij verheugen ons aan onze stadgenooten het berigt te kunnen mededeelendat de kop reeds gegoten en uitnemend geslaagd is. Als de geldmiddelen het toelaten, zal de inwijding den derden October 1881 kunnen plaats hebben. Dat mag niet mislukken! Doch het bedrag der beschikbare som is nog maar gestegen tot 22285. Er kooien dus nog ongeveer /3000 te kort, die door de renten slechts gedeeltelijk kunnen gedekt worden. Wel mag men dus alles in het werk stellendat de aanstaande feesten niet voorbij gaan zonder liet ontbrekende aan te vullen. De commissie, die onlangs onzen nieuwbenoemden burgemeester de hulde der ingezetenen bragt bij zyn optreden als hoofd dezer gemeente, heeft reeds een goed voorbeeld gegeven, door het batig slot van hare rekening ten behoeve van het gedenkteeken te bestemmen cn aan iedereen de gelegenheid tol medewerking te openen. In dagen als deze, waarin de stichting der akademie zoo luisterrijk wordt her dacht, mag men ongetwijfeld op ruime deelneming onzer stadgenooten reke nen voor een monument, dat met die stichting in zoo naauw verband staat. Ook van de oud-studenten, die in grooten getale de Alma Mater zullen be zoeken. mag men verwachten, dat zij gaarne een offer zullen brengen ter gedachtenis van Leidens Ontzet; want wie den 8st™ February in eere houdt, heeft ook een warm hart voor den 311™ October. Maar inzonderheid spre ken wij den wensch uit, dat de akademische jongelingschap zich niet onbe tuigd zal laten. Zij heeft iets goed te maken, dal zij te lang maar zeker onwillekeurig - verzuimde. De commissie voor het monument be klaagt zich, dat de medewerking der studenten niet aan hare verwachting heeft beantwoord. Wat het studentencorps vroeger zoo mild gedaan heelt voor het standbeeld van Boerhave, is voor het gedenkteeken van Leidens Ontzet in al te bescheidene mate geschied. Dat kan de bedoeling van Lei dens studenten niet zijn, bij anderen achter te blijven, waar het de ver heerlijking geldt van den oorsprong der Leidsche akademie! Laat ons hopendat zij en velen met hen in de volle vreugde der aanstaande week. niet alben bij het feestvieren, maar ook in milde bijdragen voor het Leidsche gedenkteekengestand zullen doen aan de opwekking in het Bourgondische lied, dat de maskerade-commissie dezer dagen zoo juist van pas deed herleven En sa haute joyettse entree N'ëpargnons florin ni demi!

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1