van mijevenals van mijn hooggeachten voorganger, kan worden getuigd «hij heeft naar zijne vermogens en met on betwist haren ijver, zijne tank ver- vervuld." Dil zal mijn streven zijn. Ik verklaar hiermede het voorzitterschap van dezen raad te aanvaarden". Daarop werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Hel publiek was in zoo grooten getale opgekomen dat de daarvoor be stemde ruimte te klein was en hel gedrang voor ongelukken deed vreezen. Allerwege wapperde in de slad ter cere van de installatie van den burge meester de nationale driekleur. Ook van de rijtuigen van den tramway wapperde de vlag. De feesten, welke ter gelegenheid van het 305-jarig bestaan der hooge- school altiier zullen gegeven worden, zijn, naar wij vernemen, als volgt: Maandag 21 Junij. Plcgtige afhaliug der reünisten van het slation. Verwelkoming door den praeses van het Leidsche stndenten-corps in de Slads-gehoorzaal. Receptie op de sociëteit Minerva. Concert op de sociëteit Minerva. Dingsdag 22 Junij. Matinee op het feestterrein. Gecostumeerde optogt, voorstellende den in:ngt van Philips den Schoone, aartshertog van Oosten rijk. enz. enz., gehouden binnen Amsterdam 27 Junij 1497. Concert op hel feestterrein. Woensdag 23 Junij. Receptie van Philips den Schcone, aartshertog van Oostenrijk, op het feestterrein. Café chantant op de sociëteit Minerva. Donderdag 24 Junij. Matinee mtisicale. te geven door het gezelschap «Arena Siudiosorum" op Zomerzorg. Vauxhall en bal, te geven door de sociëteit Minerna op liet feestterrein. Vrijdag 25 Junij. Matinee musicale, Ie geven door de vereeniging «Pro Palria" op het feestterrein en plegtige uitreiking der prijzen behaald hij den schietwedstrijd Kermesse delé, benevens bal champêtre, te geven door het gezelschap «Doctrina" op Zomerzorg. Zalurdag 26 Junij Matinee musicale op de sociëteit Minerva. Yaux hall en hal. te geven door het gezelschap «Sempre Crescendo" op het Ieestterrein. Het feestterrein zal op Dingsdag 22 Junij geopend zijn van 's morgens 11 uur. -- Matiuéc van 12 -4 uur. Groot concert ten 7 ure. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50. 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ38.-, ƒ20. - .ƒ4.10 en 2.-; de laagste 38.-, f 20.—, 4.- en 2.-. Naar wij vernemen werd heden van de gelegenheid tot animale vacci natie op de Iloogcwoerd door ongeveer 250 personen gebruik gemaakt. De heer J. A. van Hamel, predikant hij de Waalsche gemeente alhier, aan wien na 45 jarige evangeliedienst, waarvan 17 jaren alhier, eervol emeritaat is verleend, heelt, hij de godsdienstoefening op gisteren morgen, zijne afscheidsrede aehouden«de laatste vermaning van den vertrekkenden lerraar", volgens 1 Joh. II: *s 28 a. Daarna riep hij aan den lieer Cha- vannes, zijnen ambtgenoot, den heer Wiistenhoir, cand. tot de h. dienst, ilen kerkeraad en de gemeente een hartelijk vaarwel toe. Na het uitspre ken van de gewone zegenbede, brag! de gemeente hem hare hcilwenschen, met het zingen van het volgende voor deze gelegenheid op de wijze van het 7J' der Cant, suppl. vervaardigd gezang: Jouis de ton repos, toi qui de l'Evangile Dans nos coetirs maintefois réveillas les échos; Toi qui nous dispensas la semence fertile, Pas pas poursuivant ton chemin difficile, Jouis de ton repos. iTouis de ton repos, notre ami, notre frère, Qui portas avec nous et pos biens et nos maux Qui toi-même souffris; toi que notre prière Accompagne au moment oh tu clos ta carrière, Et suit dans ton repos. Jouis de ton repos, et que Dieu te bénisse, Que sa paix précieusoaprès tes longs travaux Soit sur toi, sur les tiens, douce consolatrice Que par elle ton soir de clarté se remplisse, Entré dans ton repos. Bjj dc Christ, gercf. gemeente (Hooigracht) sprak ook gisteren morgen de heer J. van der Linden, na de gewone godsdienstoefening, die geleid werd door d\ te Groolenhuis, pred. te Wissekcrke, een woord van afscheid tot de gemeente, die hij, na 14 maanden in haar midden te hebben ge werkt, ten gevolge van ligchaamszwakte, lot zijn leedwezen moest verla ten. Aan kerkeraad en gemeente bragt hij dank voor de innige vriend schap hem betoond en verder ook aan de hh. Donner, Holster en Mulder voor de vriendschapsbewijzen van hen genoten. De ouderling Tieleman drukte het leedgevoel der gemeente uit over 'smans vertrek, maar ook hare vreugde, dat er voor hem nog hoop op herstel bestond. Eerst door het zingen van Ps. 121 vs. 4 en daarna noghij het einde der godsdienstoefe ning, door het zingen van Ps. 134 vs. 3 bragt de gemeente hare he'lbedeu voor den leeraar uit. Ter vervulling der predikauts-vacature bij de Christ, geref. gemeente alhier is thans hel volgende drietal gevormd: de hh. Gispe, pred. te Zwolle; Dmirsemapred. te Arum, en van Goor, pred. te Assen. In den afseloopen nacht is ingebroken in de ijzerfabriek van den heer Schretlen aan de Langegracht alhier; de daders hebben niet anders mede genomen dan eenige voorwerpen van weinig waarde, terwijl de brandkast in ongeschonden staat is teruggevonden. De daders hebben hoogstwaar schijnlijk door middel van ren schuitje de achterzijde van het erl bereikt. De politie heeft reeds een onderzoek ter plaatse ingesteld. Blijkens achterstaande aankondiging vestigt de Paiijsche fabriek van fijne bloemen van Andresou-Canior en C'.gevestigd tc Amsterdam, de aan dacht op haar fabrikaatbij gelegenheid van de alhier te houden feesten. Aan deze industrie is hij de bloemententoonstelling Ie Amsterdam in April II. gehouden, een zeer gunstige beoordccling te beurt gevallen. De Staatscourant bevat het programma der lessenwelke gedurende het jaar 1880—1881 aan de Polytechnische school zullen gegeven worden. Op een adres van binnenschippers op de vaart lusschen Amsterdam en Rotterdam, inhoudende klagten over de onbevaarbaarheid van den Rjjn, in het bebouwde gedeelte dezer gemeente, is door de ged staten van Zuid- llolland. namens den minister van waterstaat enz. als beschikking op hun adres geantwoord, dat hel bovenbedoeld gedeelte van den Rijn door de zorg van dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland zal worden verbeterd, en dat reeds den 3'" Mei II. een aanvang is gemaakt met het doen opruimen van den bagger over 150 meter aan elke zijde van de Alphensche brug lot eene diepte van 2 80 M. ouder A. P., terwijl in het belang der beschoeide wallen de geul op ongeveer 3 M. uil de kanten blijft. - Gisteren nacht omstreeks 2 uur werd te Delft door een agent van po litie aan hel bureau van politie gebragt een voor een wagen gespannen paard, dat hij zonder bestuurder had vinden loopen aan de Koornmarkt. De bestuurder had. van Rotterdam naar Delft terugkeerendete diep in het glas gekeken en was waarschijnlijk van den wagen gevallen, waarna het paard alleen naar Delft is teruggekeerd. Vrijdag 11. was een 30-jarige zoon van een inwoner te Eemnes-Binnen bezig om uit een twintig voet diepen put sleenen te halen. Eensklaps stortte de put in en eerst na lang graven en mogt het gelukken hel lijk van den ongelukkige te voorschijn te halen. Donderdag II. gingen eenige knapen van 14 jaar en jonger langs het Damsterdiep, de vaart tusschen Groningen en Delfzijl, toen zij niet verre van laatstgenoemde plaats een kind in het water zagen liggen. Een hunner. Jan Petrus Vos, van Delfzijl, begaf zich onmiddellijk te water, terwijl zijne kameraden gingen loopen, waadde naar het reeds zinkende kind, bragt het nog levend, maar sprakeloos, aan den oever, en gaf het aan de ouders terug. Eene voorstelling van het Amerikaansche negergezelschap te Vlissingen is zonderling geëindigd. Nadat voor een stampvolle zaal de eerste zes num mers vlug waren uitgevoerd was hel pauze, welke pauze evenwel zoolang duurde, dat men een bediende naar het tooneel zond om Ie onderzoeken wat er aan haperde. Deze kwam terug met de boodschap dat de negers, mulatten, mestiezen, quadronen, enz. verdwenen waren, zonder aan iemand van hun handeling rekenschap Ie hebben gegeven en natuurlijk de entrée- geiden medenemende. Later vernam men, dat zij met den trein naar Mid delburg waren vertrokken. 'sGRAVENHAGË14 Junij. Aan den heer K. Zijp Mz. is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester san Abbekerk. Aan den met verlof hier te lande aanwezigen kapitein der infanterie van het leger in Nederi. Indie, B. 11. N. van Reyn is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit de militaire dienst. Ook is de officier van ge zondheid le kl. hij de zeemagl J. A. G. Hulst, op zijn verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen. De ritmeester der cavalerie .1. Dijckmeester en de kapitein van liet corps ingenieurs, mineurs en s.ippeurs W. Schuurman, thans op non-activi- tcil zijn op pensioen gesteld. Z K. H. prins Fredcrik behoorde jl. Vrijdag onder de velen die aan Z. K. II prins Alexander van hunne belangstelling deden blijken op den jaardag van het overlijden zijns broeders, den prins van Oranje. Met genoegen hebben velen gisteren Z. K. 11. prins Alexander, w ederom onder de wandelaars op de openbare straal opgemerkt. Morgen avond zal hier ter slede aankomen prins Karei van I'ruissen, broeder van Z. M. den keizer van Duitschland. Z K. II. zal gedurende eenigen lijd de gast zijn van Z. K. H. prins Fredtrik op hel huis de l'aauw. De tweede kamer der staten-generaal is thans lot hervatting der werk zaamheden bijeengeroepen op Dingsdag 29 Junij, s' namiddags ten 3% ure. De commissie voor het strafwetboek heeft heden hare werkzaamheden in hel locaal der tweede kamer voortgezet. -- De nestor onzer predikanten, de lieer J. Moll Jz.herdacht gisteren den dag zijner te 's llage volbragte 50-jarige evangeliebediening. Hel ge bouw der Groole- of Si. Jacobskcrk, waarin hij in de voormiddaggods- dienstoefrning als voorganger optrad, was bijna te klein om de onafzienbare schare belangstellenden Ie bevatten. De geachte herder, zigtbaar getroffen, sprak zijne hoorders gedurende bijna 2% uur met onvermoeide kracht toe naar aanleiding van 2 Corinthe I. vers 18-20. Treffend was een gezang der weezen van hel diaconie-gesticht tot den feestvierenden leeraar gerigt blijkbaar maakte dit op iedereen een diepen indruk. Tot ontvanger der registratie en domeinen zijn benoemd: te Zalt-Bom- mel J. A. Enema, thans Ie Enschedé; te Vianen R. A. Moorrees, thans te Raalte; te Elburg J R. Immiuk. thans te Zevenaar; te Raalte R. Swaving; te Zevenaar G. W. J. C. Vermeulen; te Gcor G. G. Kujjpersde drie laatsteii thans surnumerair. DUIT EN L A N DSC IJ K II Kill GT E N BELCtlE De machinist op den trein, die Donderdag van Brussel naar Verviers ging, zag, op eenigen alstand van Dieghem gekomen, dat een man zich met het hoofd op de rails legde, naauwelijks honderd meter van den in volle vaart naderenden trein verwijderd. De machinist remde, gaf tegen- stootn, doch de trein was niet tot staan te brengen Plotseling wierp zich echter eene vrouw van den weg op den spoorweg en trok den man bij de becncii van de railsJuist loeit de locomotief voorhijsnelde. De kloekmoe dige redster viel na hel gelukken van haar heldendaad bewusteloos neder. De man, die een einde aan zijn leven had willen maken, weid voorloopig in hechtenis genomm en zal vermoedelijk gestraft worden, omdat lijj «iets" op de rails had gelegd, waardoor gevaar voor ontsporing kon ontslaan. E E l. A Ni S>. LONDEN, 13 Junij. Te Philadelphia is een fabriek van doctorsbullen ontdekt. De eigenaar van een der daar verschijnende l laden heelt den hoofdschuldige aan dil misdrijf ontmaskerd. Weken lang wist hij zielt telkens onder een anderen naam aan te melden, en achtereenvolgens 8 diploma's van doctor in de medicijnen van verschillende inste lingen bij den liter John Buclianau maglig te worden. Toen waarschuwde hij de justitie, en de heer Buchanan zal zich voor het geregtshof tc verantwoorden hebben, met drie zijner ntede- pligtigen. Zijn boeken Honden, dat hij een tirirduizcndlal hullen had ver koelt. teiwijl nog een goede voorraad aanwezig was. lie handel werd voorname ijk met Duitschland gedreven, doch ook enkele diploma's gingen naar Engeland. De prijzen dobberden lusschen 65 en 110 dollar.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 2