LËIDSCHE 0 If ft A S 1» 1886. V. 136, ZATURDAG 12 JUNIJ. STADS-BERICHTE IN. miNNKNLMNDSCHK KKItlGTKN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, Be prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. 2. met liet Verslag der Handelingen tan den Gemeenteraad /1.85, franco p.p. 2.35. Jlet Vcrslug afzonderlijk is verkrijgbaar voor f ?.50 'sjaars, huilen de expediliekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentien is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8 der Verordening van den 4den Mei 1872 Gemeenteblad N". 11); Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der 1' klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt der le klasse, voor meisjes, in hel schoolgebouw aan de Boommarkt der 2' klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk straat der 2e klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breêstraat en wel van den 7d"1 lot en met den 19d<l" Juni e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags half negen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half twee lol twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE FREMERY, VVethr. Id. Burgemeester Leiden 8 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter algemeene kennis dal de paslage «ver de brug over den Ouden Kijn, tegenover de Hooglandse lie Kerksteeg, wegens herstel ling, alsnog tot en met 14 Juni a. s. gestremd zal zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY, Weth'. fd. Burgemeester. Leiden, 10 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 11 Juuij. Bij kon. besluit van 16 Mei jl. zijn goedgekeurd de statuten van de vereeniging: De Zuidhollandsche gymnastiek onderwjjzers-vereenigingte Leiden. 's Lands middelen over de vijl eerste maanden dezes jaars hebben opgebragt 39,128.891.00% zijnde 274,816.77% meer dan in hetzelfde tjjdvak van 1879. 5/12 der raming bedroeg 40,969,210.30. Heden namiddag ten 12% ure is uit hel water aan den Iiijnsburg- schen singel het lijk opgehaald van een persoon, v. d. L. genaamd, welk lijk onder politie-toezigt naar het dreiikeliiigs-huisje is overgebragt ge worden. (leden herdacht J. Gertenaar, als meesterknecht werkzaam in de fabriek van katoenen garens van den heer T. J. van 'i Hooft, den dag, waarop hij voor 25 jaren aldaar in dienst trad. Vele blijken van waardering voor trouwe pligtsvcrvulling werden hem van w ege zijn patroon en de werklieden geschon ken en zonder twijfel zal deze feestdag voor hem een dag van aangename herinnering blijven. Men schrijft ons: Rijnland heeft, in weerwil van eene langdurige droogte, ten gevolge waarvan door sterke verdamping en het openen der polderduikers om de sloolen le voedende boezem bedreigd werd met lagen stand, hierin op den duur voorzien door hel inlaten van water uit den IJssel, zoodal niet alleen de boezemsland voldoende is gebleven, maar ook nergens, in grachten of kanalen, schijn van bedorven water is waargeno men, dan op plaatsen waar de afvlocjjiug gebrekkig is. Doch ook daar is hel water in den winter onzuiver De taal- en letterkundige afdeeling der kon. akademie van weten schappen te Amsterdam zal Maandag aldaar eene gewone vergaderiug houden. De schietwedstrijd van de Lcidsche Sliidenlenvereeiiigiug //Pro Patria" werd gisteren avond besloten met een feestmaaltijd in het Hotel de l'Europe, waar dr. Sehuharl, president van het centraal-cotnilc van den Ned. Weer- baarheidsbnndde kommandanten van de Haagsche schutterij en scherp schutters, de president van het Leidschc studentencorps, vele prijswinners enz. met de gasthecren aanzaten. Het zamenzijn kenmerkte zich door een vrolijken opgewektcn geest. Talrijk waren de feestdronken bij het dessert ingesteld. Z M. de koning, H. M. de koningin, de prins van Oranje, be schermheer der Vereeniging, Z. K. II. prins Frederik, die zoo mildelijk de vereeniging met prijzen had bedacht, werden achlervolgens door verschillende bestuursleden met een warm woord herdacht en die dronken werden door de volksliederen en het »lo Vivat" met geestdrift toegejuicht. Ook al degenen, die tot het welslagen van bet feest hadden medegewerkt, de minis ters, de plaatselijke autoriteiten, het leger werden niet vergeten, terwijl het evenmin aan hartelijke dankbetuigingen ontbrak aan het bestuur en de regelingscommissie der Sludenten-vereeniging. Tot laat in den avond bleef men gezellig bijeen. De studenten kunnen tevreden zijn over het wel slagen van het feest, dat ieder heeft voldaan; want zelfs de ongelukkig gekwetste scherpschutter werd door de goedhartige studenten niet vergelen; zij en de gasten bragten eene som van niet minder dan f 180 voor den gewonde bijeen. De definitieve uitslag van den wedstrijd zal van wege het bestuur worden bekend gemaakt. Blijkens eene voorloopige opgave is in den personelen wedstrjjd D., aan geboden aan de officieren van de marine en het leger, van de scherpschut- lerscorpscn en van de schutterijen, de eerste prijs, een zilveren beker, behaald door den heer 11. Ceelen, 1' luit.-adj. bij het reg. dd. schutterij le Botterdam. In den personelen wedstrijd, aangeboden aan de officieren in categorie D. genoemd, aan de onderofficieren der dd. schutterijen, aan alle onderofficieren en minderen, die aan de corpswedstrijden hebben deelgeno men, en aan al de leden der scherpschutlerscorpsen en wcêrbaarheidsverec- nigingen, is de eerste prjjs. eene pendule, behaald door den lieer L. T. Wilkens, 2e luit bij de Rott. schutterijvoorts zijn daarin o. a. nog prij zen behaald door de hh. A. J. van Cillers, lid van Pro Patria; J. Vlaande ren. lid van de Leidsche scherpschuttersvereeniging, en Wichers Wierdsma, lid van Pro Patria. Op de vrije banen werden door de hh. van Citters en Wichers Wierdsma mede prijzen behaald. Het stoomschip Koning der Nederlandenvan Amsterdam naar Ba tavia, is op 10 Junij van Suez vertrokken. Uit Vlaardingen en Maassluis zijn 40 loggcrschepen ter haringvisscherjj in de Noordzee vertrokken, vergezeld van den 2J'» harinsjager. Üe3*en4e haringjagers zouden in het laatst dezer week ook vertrekken. Te Rotterdam is eergisteren door de politie aangehouden een man, die reeds meermalen in handen der justitie is geweesten zich nu schuldig had gemaakt aan diefstal van een mand met visch aan de Leuvehaven. Nadat de man in het politiebureau was gevisiteerd en in een der bewaar plaatsen gebragt was, ontdekten de agenten, die zich in de politiewacht bevonden, een brandlucht. Bij onderzoek bleek, dat de aangehoudene door middel van lucifers, die hij heimelijk verborgen had, zjjne kleeding in brand had gestoken en de brand zich ook reeds aan de deur der bewaarplaats had medegedeeld. De aangehoudene is zoo spoedig doenlijk naar het huis van be waring overgebragtnadat te vergeefs getracht was van hem eenige opheldering omtrent de drijfveer tot die handelingen te verkrijgen. Men meldt uil Zwolle: De kleine schutsluis te Katerveer. zoo nuttig voor de scheepvaart, wordt geheel gerestaureerd en blijft dus bestaan. Reeds was ƒ15000 op de begrooling voor de opruiming uitgetrokken. De aanbe steding heeft 2 Julij a. s. plaats. Te Rolde is eene nieuwe behuizinge bijna geheel afgebrand. De inboe dels zijn gedeeltelijk gered. Eene koe, schapen en een varken kwamen in de vlammen om. Ongeveer 400 aan contanten is mede verbrand. Te Breda zijn gevankelijk binnengebragt twee deserteurs van het 6e reg infanterie, behoorende tot het garnizoen te Geertruidenberg, die in de omstreken van Oosterhont aangehouden werden. Door de Luxemburgsche kamer Is de overeenkomst met Nederland, be treffende de Luxemburgsche schuld, met 17 tegen 10 stemmen aangenomen. Met gelijke meerderheid werd beslist, dat eene tweede lezing niet noodig was. 'sGBAVENHAGE. 11 Junij Tot president der arrond.-regtbank le Breda is benoemd de heer mr. J. 11. van Mierlo, thans rcglcr in die regtbank. Tol surnumerairs bij hel vak der posterijenbuiten bezwaar van

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1