Rotterdam, met 54 p.; 3' premie, b. m., C. van ïïeekomlid dcr vereeniging 'de Zwijger" te Utrecht, met 54 p. Categorie 0. 1' premie, z. m.J. de Jeu, sergeant 2e bat. reg. dd. schulterg ïe Rotterdam, met 55 p.; 2e premie, b. m., sergeant-majoor Hasebroek, 2® bat. dd. schttlterij te 'sHagc, met 51 p.; 3® premie, b. m., G. Soek, scherpschutter bij de dd. schutterij te "s Hagemet 51 p. De volledige uitslag van den personelen wedstrijd, in den laten namid dag aangevangen, kan eerst na afloop van het coneours worden bekend gemaakt. De kolonel, directeur der artillerie stapel- en constructie-magazijnen te Delft, zal op 21 Junij, op het bureau zijner directie, aanbesteden de leve ring van: 180 groote blaauwe dekens, ten behoeve van voorschreven magazijnen. Bij het gehouden examen voor de betrekking van commies der poste rijen hebben voldaan de hh.: J. W. ten Gale, N. J. W. Eichholtz, C. 11 Schippers, 11. A. Sijpkens, H. Coopmans, H. Tjebbes en J. Woltersom. De minister van binnenlamlsclie zaken heeft bekend gemaakt dat vol gens bij hem ingekomen ambtsberigl van den inspecteur voor het genees kundig slaatstoezigt voor Noordbrabant en Limburg de pokken in de ge meente Roosendaal (Noordbrabant) epidemisch verbreid zijn. De minister van financiën heelt, op verzoek van zijn ambtgenoot van binnenl. zaken, naar aanleiding van gevallen van vergiftiging, die zich te Leeuwarden na het gebruik van sleranijszaad hebben voorgedaan, de ambte naren der invoerrcgien en accijnsen aangeschreven, om op steranijszaad dezelfde maatregelen toe te passen, die in de laatste jaren tegen den invoer van verdacht anijszaad genomen zijn. Wijders zal aan de visiterende com mission uit geneeskundige raden worden opgedragen de steranijs te onder zoeken, die bij groothandelaren, apothekers en droogislen voorhanden zijn. Zaturdag II. zijn te Ouderkerk a/d. IJsselin liet zoogenaamde Kor- tenoordsche Rakde schipper van een Drentsche praamschuil en zijn knecht door hel overslaan van liet zeil te water geraakt. De schipper had de tegenwoordigheid van geest zich aan het zeil vast te klemmen, en is gered, doch de knecht is verdronken. Tc Amsterdam werd gisteren het lijk eener 28-jarige dame uit het IJ opgehaald met een spoorwegmandje aan den armwaarin bij onderzoek een steen van ongeveer 20 pond zwaarte geborgen bleek te wezen. Te Westzaan is gisteren middag de pelmolen "de Korenbloem" door den M.ksem getroflen en afgebrand. Onder de gemeente Heemskerk werd onlangs eene koe uit de sloot gehaald, die niet niet minder dan 72 bloedzuigers was bezet. Hel dier was door bloedverlies zoo uitgeputdal hel niet kon blijven staan. Toen men de gulzige gasten had afgesneden, want aftrekken was niet mogelijk, aan schouwde men een waar bloedbad. Door het gebruik van versterkende middelen, in den beginne 25 eijeren daags, is het dier thans nagenoeg hersteld. De zoon van een landbouwer in den Eijerlandschen polder, op Texel, diende aan vijf jonge kalveren Zaturdag avond hun gewone rantsoen melk toe. Toen liij Zondag ochtend hetzelfde wilde doen, vond hij de beesteri alle dood, sommige lagen met uitgepuilde oogen en verwrongen ledematen in het hok. Daar aan vergiftiging gedacht wordtmoet de politie zich met deze zaak bemoeijen, terwijl, onder haar toezigt, een veearts onder zoek doet. Men meldt uit Assen: Een gewezen dienstmaagd, ongehuwd, woonde sedert eenigen tjjd bij haar broeder ineen arbeider bij Graswrjk in deze gemeente. Daar is zjj heimelijk bevallen. Haar broeder werd dit gewaar, doch bespeurde niets van het kind, en deelde aan anderen mede, wat hij opgemerkt hadhet was op aansporen van dezendat hij de justitie met de zaak in kennis steldeten einde alle vermoeden aan medepligligheid, zoo een misdaad mogt zijn gepleegd, te voorkomen. Des namiddags kwam de justitie en werd het lijkje van een pasgeboren kind gevondende moeder is naar het huis van arrest overgebragt. Er schijnen dus gegronde vermoe dens v«n misdaad te bestaan. E. B. isnaar men zegtreeds twee malen bevallen en de kinderen zijn telkens spoedig overleden. Een arbeider van den landbouwer J. J. llalwerda, aan den ouden dijk te l.ioessens, geraakte Donderdag jl. met paard en wagen op hol, en viel van den wagen, waarbij hij zulke ernstige wonden bekwam, dat hij dien tengevolge is overleden. De ongelukkige laat eene weduwe en kinderen na. Itelreflende den vreeselijken brand te Weerdingermond wordt van het terrein zelf geschreven: Eene massa menschen is hier zonder werk, zon der bed, zonder kleeren, zonder eten. Het is een armoede al armoede! De geheele Weerdingermond is zwart als een lei, geen scheutje gras is er meer te zien. De te veld staande vruchten op de groene Marke zijn vernielden de grond, voor zooverre omgeploegd, is verbrand. Op de groene Marke is de grootste ellende en schade aan vruchten, land en turf. Doordat ik alle dagen met het volk tegen het vuur heb gestreden, kon ik niet eerder schrijven. Ik heb twee dagen en twee nachten mij met droog brood moe ten redden, en o! die oogen en die keel! Ik was dood af, doch kom nu weer wat bij, en wij zullen morgen eens rondgaan om de schade te begrooten. (/V. v. d. De gemeenteraad van Vlissingen heeft besloten lot verkoop der stedelijke gasfabriek. Later zal het concept-contract worden behandeld, volgens het welk de fabriek wordt afgestaan aan de Imperial Continental Gas-Association Company te Londen, voor 150,000, plus de te stellen som voor de losse goed ren en in voorraad zijnde materialen. De agent der Engelsche kroon voor koloniën biedt het losse en vaste materieel te koop aan, dat zich ongebruikt te Vlissingen bevindt, en be stemd was voor de Transvaalsclie republiek. 'sGRAVENHAGE8 Junij. Door Z. M. is aan den gepensioneerden kapitein-luit. ter zee E. Brooke Bonn vergunning verleend tot het dragen der versierselen van de orde van Maritime Verdiensten 3® kl.hem door den koning van Spanje geschonken. - Het heeft Z. M. den koning behaagd den heer jhr. mr. Rochussen lid®, buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister bij het hof van Berlijn, in buitengewone zending naar den keizer van Rusland af te vaardigenten einde Hd. te vertegenwoordigen bij de begrafenis van H. M. de keizerin van Rusland. --Tot notaris te Eindhoven, arrond. 's Hertogenboseh, is benoemd de heer J. J. Fens, cand.-notaris te Breda. Door den minister van koloniën zijn de hb. A. B. Reintjes, civiel in genieur te Leiden, A. A. van Drimmelen, technisch ambtenaar bij het dep. van koloniën, F. K. A. van Bijlevelt, buitengewoon opzigter bij den aanleg der Staatsspoorwegen, te Rotterdam. J. A. H. Duchateau, opzigter bij de Westfaalsche spoorwegmaatschappij, te Bocholt, in Westfalen, en J. M. van Zeventer, buitengewoon opzigter van den waterstaat, te Gorinchem. gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederl. Indië, om te wor den benoemd: de eerstgenoemde tot adjunct-ingenieur 2* klasse, en de vier laatstgenoemden tot opzigter 3® klasse bij de dienst der Staatsspoorwegen op Java. inJlTKNLANDSCIIK BKHIlïTK.N. ENGEIiASD. LONDEN, 7 Junij. De regering heeft bekend gemaakt, dat zij in de volgende zitting van het lagerhuis een wetsvoorstel zal indienenstrekkende tot afschaffing van de straf met den stok, zoowel in het leger als op de vloot. Eene talrijke deputatie, uit vertegenwoordigers der kamer van koop handel van Manchester, verscheiden parlementsleden en belanghebbenden in de katoen-industrie van Lancashire bestaande, had dezer dagen een audiëntie bij lord Granville, waarin de minister gewezen werd op de noodzakelijkheid van het toestaan door Frankrijk en Spanje van betere voorwaarden voor de toelating van de Engelsche fabrikaten op hun markten. De afgevaardigde Bright, die de deputatie aanvoerde, deed opmerken, dat de industrie in Lan cashire in vele gevallen met aanzienlijke verliezen gedreven wordt en dat de regering daaraan te gemoet zou kunnen komen, door van Frankrijk en Spanje billijker voorwaarden te bedingen. Lord Granville gaf te kennen dat hrj en zijne ambtgenooten overtuigd waren van het belang dezer zaak en zouden trachten de quaestie naar het genoegen der belanghebbenden op te lossen. Wat den handel betreft, zeide de minister, dat, niettegenstaande de oogenblikkelijke stille geen aanleiding bestaat voor de vrees, dat de her leving van het verkeer nog lang op zich zal laten wachten. Een telegram uit Kaapstad meldt, dat er te Pretoria een verzoekschrift in omloop is legen intrekking der annexatie. FRANKRIJK. In de laatste jaren is de geboortedag van Hoche. de 24*'® Junijte Versailles feestelijk gevierd. Om dit jaar aan liet feest meer luister bij te zetten, heeft de minister van oorlog, op verzoek van den gewestelijken raad, besloten, dat het garnizoen te Versailles voor het standbeeld van Hoche zal defileren. De afgevaardigde Keiler, door den minister van oorlog ontslagen als luit.-kolonel bij een regiment van het territoriale leger, heeft van dit be sluit kennis gegeven aan het regiment bij eene dagorder, waarin hij o. a. zegt, dat door des ministers beslissing hem de eenige voldoening onthouden wordt, die zijne eerzucht was, de voldoening van aan het hoofd van het regiment op te rukken op den dag der revanche. De Courrier de Lyon meldt dat in de bureaux van een klein blaadje daar ter stede hel bebloede hemd van Henri Rochefort voor de liefhebbers ter bezigtiging is gesteld, het hemd namelijk, dat Rochefort aan had, toen hij met Koechlin duelleerde. Men wilde daardoor nog invloed uitoefenen op de kiezers, ten gunste van Rlanqui. Er ontbreekt slechts aan, merkt de Köln. Zeil. op, dat deze duels gelijktijdig gevochten worden in een Parijsch circus met den noodigen theatralen toestel. De entreegelden konden dan ten voordeele van een of ander gekkenhuis strekken. Zondag is om de "prix de Paris" gereden, eene gebeurtenis die geheel Parijs naar Longchamps hcenlokt. De prijs bedraagt 100.000 fr., de eene helft betaald dour den staat, de andere door de vjjf groote spoorweg-maat schappijen. De president der republiek woonde den kampstrijd in de regeriugs- tribune bij. De ex-koningin Isabella, de prinses van Aslurië en haar gevolg, het corps diplomatique, de ministers en al de groote dignitarissen van slaat waren door den president uitgenoodigdin zijn tribune de wedrennen bij te wonen. De prijs werd behaald door het Engelsche paard Robert the Devil. De regen viel bjj stroomen neder. Een tweegevecht met den degen heeft Zaturdag op de Belgische gren zen plaats gehad tusschen den heer Tronsac, redacteur van den Gil Rlas, en den prins Santa-Levcrina. Deze laatste werd aan den voorarm gekwetst, waarna het onmogelijk werd het duel voortgang te laten hebben. Beide partijen hebben zich hierop verzoend. Naar men uit de dagbladen kan opmaken, zullen er dezer dagen nog verschillende tweegevechten plaats hebben. Talrjjke uildagingen zijn gedaau. De pokken heerschcn in Parijs zoodanig, dat men er zich ernstig onge rust over begint te maken. Verleden jaar stierven er in het geheel 858 personen aan, doch in de vijf eerste maanden van dit jaar was dit cijfer thans reeds bereikt. Het voorstel van d'. Lionvilleom vaccinatie verpligt te maken, is door eene commissie uit de kamer van afgevaardigden onder zocht en schijnt daar gunstig ontvangen te zijn. De cavalerie aan de Belgische grens geposteerd, om het smokkelen op groote schaal door de werkstakenden in het Noorder departement te be letten, is afgetrokken. Zoowel te Rijssel als te Roubaix is de arbeid w eder in vollen gang.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 2