LEIDSCHE COC AN1 1880. WOENSDAG 9 JUNIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdag/n uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50franco p. p. f 2.—, met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, franco p.p. 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijg!,aar voor f 2.50 's jaars, huiten de expeditie hosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advcrtcntiën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 2930 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). STA DS-BERICHTEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 8 der Verordening van den 4d<0 Mei 1872 Gemeenteblad N". 11); Brengen ter algemeene kennis dat tot liet doen inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der le klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt der !e klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Doommarkt der 2e klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk- straat der 2e klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breêstraat; en wel van den 7d" tot en met den 19d!D Juni e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags half negen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE EREMERY Wcthr. ld. Burgemeester. Leiden 8 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, le alinea, der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad N°. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan de navolgende personen en hunne rechtverkrijgenden, tot hel oprichten van eene smederij, als aan: A. L. A. Verbbuggen, smid alhier, in een pakhuis in de Raamsteeg N°. 73; A. J. Kantebeen, smid alhier, in het perceel aan de Middelstegracht N°. 85, en J. Schilthuisen. smid alhier, in het perceel aan den Middelweg N°. 18. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY, Wethr. f'. Burgemeester. Leiden, 7 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. binnenpad PSCIIE BKKIGTKNT LEIDEN, 8 Junij. De commissie van financiën, in wier handen door den gemeenteraad werd gesteld het op nieuw ingekomen verzoek van dc hh. Crans en O. te 'sllage, tot het overdragen van de concessie voor den aanleg en de exploi tatie van paardenspoorwegen alhier op de Tramways Trust Company te Lon den, heeft haar advies uitgebragt. Zij geeft in overweging de gevraagde vergunning te verleenen. Naar hare meening is de waarborg van 2000 en de waarde der op te rigten stallen en die van de aanwezige rails ruim schoots voldoende om de door de gemeente te maken kosten le dekken ingeval van deconfiture van de firma of maatschappij, die in het bezit der concessie is. Zij koestert geen vrees voor het rigtig beheer der zaak, nu de heer P. Crans zich met de directie blijft belasten. Zij meent echter dat de remises en stallen tot een bedrag van minstens ƒ2000 hypothecair moe ten worden verbonden. De commissie van financiën heeft ook rapport uitgebragt over de voordragt van burg. en weth. tot reorganisatie van de bediening der bruggen in deze gemeente en lot regeling van de heffing der bruggelden. Ofschoon zij eene reorganisatie noodzakelijk acht, kan zij zich niet vereenigen met het hooge tarief door burg. en weth. voorgesteld, daar het de schipperij le zwaar zou drukken Liever zou zij een middel willen zoeken dat de lasten deels op de schipperij, deels op de gemeente legt, en daarom zag zij liever eene proef genomen met de regeling, zooals die vervat is in hel voorstel van den heer Wilhelmy Damslé. Op hel verzoek van het hoofdbestuur der Leidsche Vereeniging tot bevor dering van geregeld schoolbezoek ter bekoming van een jaarlijksch subsidie van/250, ten behoeve van de door haar opgerigte herhalingsschool, wordt door burg. en weth. en door de commissie van financiën gunstig geadviseerd. Ten opzigte van het verzoek van H. van Klaverentot het uitdiepen van het Sl. Jansgrachlje, stellen burg. en weth., overeenkomstig het advies der commissie van fabricage, voor den adressant te kennen te geven dat eenige ondiepten zullen worden weggenomen en dat bij de behandeling der be grooting voor 1881 het dempen van die gracht in overweging zal worden i genomen. j Door mejufvrouw J. C. de Swaan, op den 26<n April jl. alhier over leden, zijn de volgende legaten vermaakt: Aan de gereformeerde huiszitten- armen acht certificaten N. W, S.rentende 2% pCt., elk groot ƒ1000; aan het gereformeerde weeshuis acht certificaten N. W. S., rentende 2% pCt. elk groot 1000; aan de kweekschool voor zeevaart ƒ500aan de Zuid- hollandsche maatschappij tot redding van schipbreukelingen ƒ500; aan het fonds voor de nagelaten betrekkingen der verongelukte visschers te Katwijk 200aan de Leidsche breischool onder directie van mevr. de wed. Tichler 200; aan de bewaarschool van mej. Dozy ƒ100; aan het instituut voor doofstommen te Groningen ƒ150; aan het instituut voor volwassen blinden te Amsterdam ƒ150. j Men verzoekt ons, ter voorkoming van misverstand, er de aanlacht I op te vestigen dat de weg, dien de gecostumeerde optogl op 22 dezer zal volgen, zooals die reeds bekend gemaakt is, alleen betrekking heeft op den avond van dien dag. Gisteren namiddag ten 6% ure is een man. S. R. genaamd, van het dak van den watertoren aan den Holl. ijzeren spoorweg, waaraan hjj werk zaam was, gevallen, ten gevolge waarvan h(j hevig aan hoofd en armen werd verwond; onder politietoezigt is hij naar het akademisch ziekenhuis vervoerd. lieden morgen ten 9 ure is in de Maarsmansteeg het wiel van een handwagen over den voet gegaan van een persoon, S. P. genaamd, die zich aldaar op een sloep had nedergezet; de bestuurder van den wagen wilde voor eene, voor hem uitloopende, vrouw uitwijken. Genoemde P. heeft, na aan het politiebureau geneeskundig behandeld te zyn, zijnen weg kunnen vervolgen. De uitslag van den corpswedstrijd in het algemeene schietconcours der vereeniging »Pro Patria" was gisteren als volgt: Categorie A. Wedstrijd tusschen corpsen van de marine en van het leger. 1' prijs, gouden medaille, uitgeloofd door het rijk, behaald door het 1' bat. van het 4e reg. infanterie, met 235 punten. 2' prijs, zilveren medaille, uitgeloofd door de vereeniging »Pro Patria", door de normaal schietschool te 's Gravenhage, met 229 p. 3e prijs, bronzen medaille, uitgeloofd door dezelfde vereeniging, door het 7e reg. infanterie, met 226 p. Categorie B. Wedstrijd tusschen scherpschutterscorpsen en weerbaarheids- vereenigingen naar dezelfde prijzen. 1' prijs, de vereeniging "de Zwijger", te Utrecht, met 256 p.; 2" prijs, de scherpschutters vereeniging »de Eendracht", te Vlaardingen met 252 p.; 3e prijs, de vereeniging "Oranje-Nassau", te 's Gravenhage, met 250 p.; Categorie C. Wedstrijd tusschen dd. en rustende schutterijen, geljjke prijzen le prijs, 2e bat. van het reg. dd. schutterij te Rotterdam, met 240 p.; 2e prijs, het bat. dd. schutterij te Schiedam, met 239 p.; 3" prijs, het 2e bat. dd. schutterij te 'sGravenhage, met 236 p. De premiën voor het hoogste aantal punten in den corpswedstrijd werden door de hieronder vermelde personen behaald. Categorie A. 1« premie, z. m., 2e luit. Giesbergen, van het 8e reg. inf., met 52 p.; 2' premie, b. m sergeant Straus, van de normaal schietschool, met 51 p.; 3f premie, b. m., huzaar van Amerongen, 3' reg. huzaren, met 51 p. Categorie B. 1' premie, z. m.. J. H. de Lange, van de vereeniging "de Eendracht' te Vlaardingen^ met 57 p.; 2e premie, z. m., J. B. van Ooster hout, lid der scherpschnltersvereeniging van onderofficieren en korporaals te

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1