leidsche courant. v. m 18S0. rf.fr D1NGSDAG 1 JUNIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, lie prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. 2. niet hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, franco p.p. 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar vaar 2.60 's jaars, huilen de expeditiehosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn-verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertciitiën is van 1—4 regels I.iedere regel meer 25 ccnls. STADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, kennis bekomen heb bende dat bij HH. Studenteu der Rijks-Universiteit alhier het voornemen bestaat op Dinsdag 22 Jnni e. k.zoo bij dag als bij avond, EEN OE- (OITUMEERDEN OPTOCHT te houden, ter herdenking van het 305-jarig beslaan dier Universiteit en dat die optocht des avonds, aanvan gende te 9 uren, den navolgenden weg zal nemen, als: Feestterrein, Nieuw- steegsbrng, Rapenburg O Z.Breêstraat, Korenbrtigsteeg, Korenbeursbrug Ni-uwe rijn. Korte Hooigracht, Nieuwstraat, Korenbeursbrug, Vischmarkt, Aalmarkt, VrouwensteegsbrugApothekersdijk, Borslelbrug, Kort Rapen burg, Breêstraat, Maarsmanssteeg, Hoogstraat, Donkersteeg, Haarlemmer straat, Turfmarkt. Beestenmarkt. Blanwpoortsbrug. l'aardesteeg. Borstel- brug, Breêstraat, Steenschuur. Rapenburg O. Z., Rapenburg W. Z., Klok- sleegsbrug, Kloksteeg, Nieuwsteeg, Nieuwsteegsbrug naar het feestterein; noodigen bij deze de ingezetenen dezer gemeente uit om door het uitste ken van vlaggen cn voor zooverre zij bewoners zijn van hul zen in de genoemde straten gelegen bovendien door bet aanbrengen van Illuminatie, aan die feestviering meer luister hij te willen zetten en daardoor van hunne belangstelling in het bezit dier Universiteit te doen blijken, terwijl de Heeren der Gebuurten, daartoe aan gezocht, zich bereid hebben verklaard lot den goeden uitslag ten deze mede te werken. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FRE.MERY. Well»'. P. Burgemeester. Leidem, 31 Mei 1880. E. KIST, Secretaris. BINNEN LA NOSGHE BERIGTEN. LEIDEN, 31 Mei. Bij den gemeenteraad is het volgende adres ingediend: Geven eerbiedig te kennen de ondergeteekenden, eigenaren en bewoners van percelen te Leiden aan de Binnenvestgracht tegenover het Plantsoen-, dat zij zeer gegrield zijn door het raadsbesluit van den SO" April jl. be treffende de bebouwing van de gracht vóór hunne woningen; dat toch door dal besluit aan hunne woningen, die nu ruim lucht heb ben, die lucht tot op een geringen afstand geheel zal worden benomen, en wel ten behoeve van de meergegoedendie in den regel hij magte zijn zich naar elders te verplaatsen, wanneer zjj behoefte aan lucht moglen hebben, terwijl de financiële krachten der ondergeteekenden hen daartoe niet in staat stellen; terwijl bovendien de te bouwen huizen uit den aard der zaak honger zullen zijn dan hunne burgerwoningen, en dus hel licht, benoodigd voor hunne handwerken, hun zal worden benomen. dat zjj dan ook zeker gedacht haddendal hel te dier zake gedane voor stel, bjj eene naauwgezette plaatsopneming, nooit bij den gemeenteraad zou hebben ingang gevonden; dal bovendien, in strijd met de regelen der gezondheidsleer, hun niet alleen lucht en licht, maar ook het water zal worden ontnomen, door dem ping van de flinke, schoone gracht vóór hunne huizen, waarvan de reini ging aan de gemeente kort geleden eenige duizenden guldens heelt gekost dal dientengevolge de waarde hunner huizen ontegenzeggelijk zal ver mindereu dat zjj zich dan ook tot vernietiging van het gezegde besluit met allen ernst lot gedeputeerde staten van Zuidholland hebben gewend, doch zij requeslranlcn u dringend verzoeken hunne bezwaren in overweging te nemen en alsnog zelf op uw genomen besluit terug te komen. 'I Welk doende enz. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ38.-, ƒ20.00, ƒ4.10, ƒ2.10: de laagste 38.00. /20.00 ƒ4.00 en 2.00. De heer F. Bos. pred. te Hariingen, heeft voor hel beroep van de Christ, geref. gemeente alhier bedankt. Heden zijn de verschillende posthuizen door de politic betrokken. Tegen den conducteur der Ltidschc tratnway-maatschappij P. is proces verbaal opgemaakt, wegens de zaak in ons nommer van Vrijdag II. vermeld. De stand van den barometer ondergaal bijna geen verandering, maar de temperatuur zooveel meer, bij aanhoudende droogte. Het verschil in warmte bedroeg binnen eene week ongeveer 30° en heden nacht heeft het gevroren. Niet ten onregte wordt geklaagd over het dorre weêr. Ingevolge eene overeenkomst op 30 Maart jl. lusschen Nederland Frankrijk en België gesloten, komt, Ie rekenen van 1 Jttnij aanst., voor het telegrafisch verkeer lusschen de beide eerstgenoemde staten een gewij zigd tarief in toepassing, dat, zonder opheffing van een vast bedrag per telegram, /0.10 per woord bedraagt. liet centraal comité van het Nederlandsch Weerbaarheidsbond heeft aan de verschillende vereenigingenleden van dat bond, eene aanschrijving gerigt, waarbij wordt opgewekt tot deelneming aan den door de Leidsche studenten-vereeuiging "Pro Palria" uitgeschreven schietwedstrijd van 7—10 Junjj e. k. Volgens het U. D. zal bjj het koloniaal werfdepot eene verandering ingevoerd worden, die, zoo zy tot stand komt. voor hel Indische leger zeer belangrijk en voor de stad Harderwijk voordeelig zijn zal. De plannen zjjn om de manschappen voorlaan vóór hun vertrek naar Indië te oefenen in de exercitie en steeds 200 ntan. behalve het kader, voor de uitzending beschikbaar te houden. Aan de hh. S. A. Andreson te Leiden, I. Belinfante, mr. E. L. van Emden. J. Van J. Ferarcs, S. H. Hertzveld, mr. A. Wm. Jacobson. mr. D. Léon, mr. M. de Tinto en M. Simons te 's Hage en Léon Winkel te Belli, is door het centraal comité van het algemeen Israëlitisch verhoud te Parijs de uitnoodiging gerigt, in hunne omgeving bijdragru te willen inzamelen, om een gedenkteeken op te rigteu op het graf van Adolphe Crémieux en om zoo mogelijk eene stichting in het leven te roependie zijn naam zal dragen. Hel stoomschip Madura, van Batavia naar Amsterdam, is op 29 Mei van Aden vertrokken. De Celebes, van Amsterdam naar Batavia, vertrok op 28 Mei van Suez. Het bezoek, door den heer de Lesseps aan de hoofdstad te brengen, is bepaald op Woensdag avond. Donderdag voormiddag maakt hij een togtje door het Noordzee-kanaal en wordt hem een déjeuner aangeboden door de kanaal-maatschappij. Het diner van wege Amsterdamsche ingezetenen is bepaald op Donderdag avond. De voordragl door het instituut van inge nieurs, in eene der zalen van het gebouw voor kunsten en wetenschappen te 'sGravenhage. is vastgesteld op Vrijdag middag 2 uur. Daarna diner in bet badhuis te Scheveningen, aangeboden door het bestuur van genoemde vereeniging. Door het prov. kerkbestuur van Gelderland zijn de heeren Ubbiuk en ten Oever, na afgelegd examen, lol de evangelie bediening bij de herv. kerk toegelaten. Het prov. kerkbestuur van Gcldeilaud heeft een verzoek van het prov. kerkbestuur van Zuidhollandom het door eerstgenoemd collegie uitgespro ken vonnis, waarhij de ouderlingen der Ned. lierv. gemeente te Dordrecht geschorst zijn, niet langer van kracht Ie doen zijn, met 5 tegen 4 stemmen verworpen. Te Arnhem werd Zaturdag morgen, begeleid door eenegroole menigte, familieleden, vrienden en belangstellendeno. a. door een honderdtal jon gens en meisjes catechisantenliet stoffelijk overschot van den lieer J. A. Groen, in leven godsdienstonderwijzer aldaar, naar zijne laatste rustplaats op Moskowa gebragt. De heer dr. L. II. Slolemaker schelste bjj de geopende groeve, nadat een achttal kransen op de lijkkist waren nedergelegd, met een kort woord het werkzame en nuttige leven van den braven afgestor vene. De heer J. H. Keyser dankte den spreker namens de familie voor zijne innige rede, die een diepen indruk maakte. Te Delft is door de politie eene koe in beslag genomen, die uit eene weide onder Warmond was ontvreemd. De hofmeester van de stoomboot de IJssel, varende lusschen Gouda en Rotterdam, die gewoon was in laatstgenoemde gemeente allerlei commis- siën le doen voor Goudsclie ingezetenen, heeft zich plotseling uit de voeten gemaakt, zonder met zijne lastgevers af te rekenen. Onder dezen behoort ook de gemeente ontvanger A. Satits, die hem juist een kleine /600 had toevertrouwd, om in Botterdam te betalen. Te Haarlem is Zaturdag door den burgemeester de eerste steen ge legd van bet blok van tien huizen aan dc Leidschevaaitwaarmede een begin is gemaakt met den aanleg van bel nieuwe stadskwartier aan de west zijde van die gemeente.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1